Popüler Konu 2025 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Kizlar yarini bekleyemedim ben, test yaptim 🫣🤭☺️
IMG_9110.jpeg

Yaa gerçekten mi cok teşekkür ederim ❤️ dün aksamda mesanem mi vajinam mı böyle bi doluluk hissettim ozaman velki sizin dediginiz gibi olabilir
Evet ama muayeneye gidince mutlaka doktoruna söyle senin tahlillerini de erkenden yapar rahatlarsın ben alttan muayene olunca farketti sanırım test istedi idrarda bakteri çıktı sonra bu gebelikte oluyor bu kültüre bakalım ne bakterisiymiş dedi bugün sonuçlarım çıktı üreme görünmüyor bi bakteri enfeksiyon çıkmadı mesaj attı günde üç litre su için diye bol bol su içelim bi de c vitamini tabiki

Evet ama muayeneye gidince mutlaka doktoruna söyle senin tahlillerini de erkenden yapar rahatlarsın ben alttan muayene olunca farketti sanırım test istedi idrarda bakteri çıktı sonra bu gebelikte oluyor bu kültüre bakalım ne bakterisiymiş dedi bugün sonuçlarım çıktı üreme görünmüyor bi bakteri enfeksiyon çıkmadı mesaj attı günde üç litre su için diye bol bol su içelim bi de c vitamini tabiki
Cok sağol canım ben de içeyim

Amin. Acilde yaptırılan gebelik testlerinden bahsetmiştim aslında, gebelik takiplerini mutlaka hem kadın doğumda hem de aile sağlığı merkezlerinde yaptırmamız gerekiyor. 30.haftada hiç takip yaptırıp tansiyonuna baktırmamış mı nasıl anlamamış.
Gebelik biraz ilerlediğinde ayda bir doktora gitmeye başlıyoruz bu rahatsızlıkta ayda bir ölçülen tansiyon ile anlaşılabilen bir durum değilmiş yaşadığı sorunları da gebelik sıkıntısı olarak yorumlamış demek istediğim bilseydi böyle bir durumu doktora giderdi tedbirini alırdı eğer takibinizi bir özel hastanede yaptıracaksanız göreceksiniz ki muayene ücretleri test ücretleri bunlar bütçeyi aşan rakamlar o yüzden gebeliğin başında böyle basit takipleri devlet hastanelerinde yaptırırsak bütçenin yükü de azalır sonrasında eminim herkes gebeliği boyunca kendisini takip edecek bir doktor ile devam edecektir eminim ama naçizane birbirimizi kırmayalım eleştirmek kolay,yıkıcı olmak kolay yapıcı olmak zor sizin hiçbir sıkıntı yaşamadan geçirdiğiniz bu süreci belki birileri dokuz ay yatarak geçirecek olabilir.

Siz de erken öğrenmişsiniz. Benim o kasılmalar geçti. Bir çok gebede adet döneminde bu oluyormuş galiba. Bakalım bi dahaki ay olacak mı. Ben öyle olunca elimi ağrıyan yere koyup dua okudum 😊
Bizim bebek beklediğimiz 19. Aydı, aşılama yapmıştık olumsuz olmuştu. O sebeple kendimi çok dinliyordum erken yakaladım. Şimdi aileme falan keseyi görmeden söylemek istemiyorum ama içim içimi yiyor 😀

Bizim bebek beklediğimiz 19. Aydı, aşılama yapmıştık olumsuz olmuştu. O sebeple kendimi çok dinliyordum erken yakaladım. Şimdi aileme falan keseyi görmeden söylemek istemiyorum ama içim içimi yiyor 😀
Ben keseyi gördüm ama kalbi de duyayım diye kimseye bişey diyemedim.:)

Arkadaşlar konu dışı olacak ama bu mesajlarınıza çok çok üzüldüm. Son zamanlarda genel olarak tüm insanlara bakıyorum o kadar aceleciyiz o kadar sabırsız ve bencilizki. Her işimiz hemen görülsün istiyoruz ve hep en özel muameleyi görmek istiyoruz. Bir an evvel öğrensek de tatmin etmiyor bi sonraki aşamanın gerginliği başlıyor hemen arkasından. Yani erken öğrenmenin bir faydası yok. Sadece merak gidermiş oluyoruz. Bakıyorum da çocuklarımız da böyle, aceleci tatminsiz ne kadar verirseniz verin mutsuz ve sinirli, bu şımarık çocuklar da anne baba için dert oluyor. Bence biraz yavaşlayalım ve sakinleşelim ne dersiniz? O zaman belki bebeklerimiz de sakin ve iyi huylu olur. Acilleri acil bir durum olmadıkça meşgul etmeyelim. Bugün olmazsa yarın öğreniriz aile hekimimiz var. Sağlıklı günler. 💕
Ay sanane ama ya? Gercekten sanane? Bu yorumu yazmanin amaci ne anlamiyorum, beklemedigimiz icin cocuklarimizda aceleci ve simarikmi oluyor, ne kadar anlamaiz bi yorum.. illa gelip boyle huzur kaciracaksiniz, hepimizin ilk gebeliği ve farkindaysaniz baslik konusunun amacida bu?
Ogrenince doktora elbet gitmek gerekiyor, yapilmasi gereken tahliller var, kimyasal veya bos gebelikse tupe yerlesip tuplerini kaybedenler var, ne kadar bos konusuyorsunuz.
Herkesin ilk gebeligi ve hepimiz cok heycanliyiz, ayni duygulari paylastigimiz icin size neden batiyor?

Ben 4 haftalikken minnacik kese gorundu, 3 hafta beklemek zorundayim ama bu surecte bugun 2. Kani saglik ocaginda verdim, biz devlete para oduyoruz ve bunun karsiligini elbet alicaz.. Hergün dusunuyorum acaba icinde fetus olusmusmudur, acaba kalbi atmaya baslamismidir, insan endiseleniyor ve kendini doktorlara teslim ediyor bu surecte, bunun adida simariklik ve acelecilik oldugunu dusunmuyorum... Burda hepimizin ilk gebeligi ve ister istemez birbirimizin haftalarini, beta degerlerini, kese olusum gelisim hepsini karsilastirip endisede duyabiliyoruz..

Hastane dogumhaneleri ve yataklar suriyeli doguran kadinlarla dolu, hatta yatis icin yer bulamiyoruz dogum yapacakken, bizim verecegimiz 3 betanin devlete bir zarari olmaz merak etmeyin. Biz bir kere doguruyosak onlar 10 kere dogurup 10 kere o hizmeti aliyor..
O yuzden cok takilmayin boyle seylere derim :)

Arkadaş acil durum farkındalığı yaratmak istemiş. Tabi gebelikte çok farklı sıkıntılar yaşamış arkadaşlar var ve gebeliği hemen öğrenmek istiyorlar. Herkesin kendince haklı sebepleri var. Kalp kırmaya gerek yok bence❤️❤️ inşallah gebeliklerimiz sağlıklı olur. Ben de hesaplarima göre 5+1 olucam yarin ama daha beta baktirmadim. Sadece gebelik testi çift çizgi çıktı. Yarın sağlık ocağına kan vericem. İnsallh deger yüksek çıkar ☺️ test doğrudur yoksa çok üzülürüm

X