2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ben cuma günü 2.doz aşımı oldum. Bu sefer ilki kadar ağrı yapmadı ya daha rahat geçirdim :)

Selam kızlar nasılsınız ? Ben biraz önce doktordan geldim. Maşallah kızım baya büyümüş gayet sağlıklıydı ama sırtını dönmüştü doktor dedi kızmış bize triğ atıyo ufaklık:) detaylı ultrason için dışarda 220-250 arası ama benim ofiste 120tl ye yaparıs dedi perşembe gecesine aldım randevu. Bu arada bana çok kızdı hem aldığım kilolar hem şişliklerimden dolayı. Nefes alışlarımda zorlama var die kan hapı başladı. tansiyonum normal dedim adama bi ölçelim dedi aksilikya hayatımda ilk defa 14/7 çıktı normalde 12ye bile çıkmayan meret:) Bi fırçada ordan yedim anlayacağınız şamar oğlanına çevirdi beni. Direk diyetisyene çıktım aldım listemli bakalım.

Bu arada tetenoz aşımı sordum doktoruma beni sağlık ocağı 12 mayısta çağırmıştı ozaman da 27 haftalık oluyorum hatta 28e 1 kala falan. Doktorum 1 doz yaptır dedi neden öyle dedi anlamadım ama ben haftasını söylediğimde 1 doz yeterli dedi.Merak ettim 2. dozu neden istemedi yada bi faydası/zararı varmıdır?

Benim de 7 aylık gibi )))) çok hoşuma gidiyooo )))))

ay benim moralim bozuldu kayınvalıdemdeyım ya dedı illa yürüyüş yapalım tamam neyse çıktık komşusunu gördük konuştu sonra bu kim dedi oda gelinim dedı oda değişimis yüzü dedi artık sivilce çıktı hep onu mu dedı yoksa baharda burnumun üstünde çil olur onu mu anlamdım ama çirkinleşmiş demek istedi heralde..neyse sonra huzur evıne gittik amcasının kızı orada müdürmüş neyse bunlar konusyor komşun mu dedı
oda yok gelinim ya dedi ay çok kilo almış tanımadım dedı oda hamile ya alacak tabi dedi karnımda kocama sonra kadın utanma belasına kilo almışsın iyi olmuşsun dedı
kaç aylık 5-6 aylık var mı çok gibi dedı buda demek oluyor ki öküz gibi duruyon :) 5.5 dedim iyi az kalmış dedi.anam ben kendıme çirkin gelmiyorum yuzume baktım sıvlce var kiloda aldık almasınada ne bilem en son düğünde gördüler makyaj filan şuada öyle çıktım ay ne demek istiyor bu karılarr banaaa

öncelikle güzelce atlatmışsın ne mutlu sonraa kaça yaptırdın ..ben kayseride yaptırdım ama 10 dk baktı ölçümleri yaptı,kalbine baktı d,dudağına filan

anormal birşey yok dedi ama renkli olarak göstermedi..sanırım hazan yazmıştı sıyah beyaz normalde bakılıyor diye ama ben o renklide görmek istiyordum birdaha yaptırayım mı diye sorduklarım yok diyor..sorun yoktur diyorlar :) ne yapayım karar veremedım..24.haftada randevum alacam doktor için bu doktor içinde çok önceden mi gerkiyor

canım sen ilk aşını mı 28.hafatada yaptıracaksın ..ben ilkini 21 de yaptırdım ikinciyi 16 mayısta yaptıracam ama tek doz yeterliyse yaptırmak istemem doktoruna sormadın mı neden tek doz dıye

Son düzenleme:

Hiç bilmiyorum canım, bana sağlık ocağı 5 doza tamamlayacağız dedi ama 2 yıl filan sürecek tamamlanması. 5 doz olduktan sonra 10 yıl koruyormuş aşı. Sen daha ilk dozunu da olmadın heralde, belki o yüzden demiştir ama ilk 2 doz arası 1 ay. Doktoruna sor istersen?

ALLAH ın izniyle bişey yoktur canım merak etmee..
ne güzel işte tekrar girip görürsün bebeğini :)

Çok biliyo o kadınlar terbiyesizlerrrrrrrr bana da aynını yapıp duruyolar. Geçen günümüz vardı çalıştığım için akşamları bizim gün olayı. Geçen ayda gidememiştim. Beni bi gördüler ay öyle şişmişin böyle şişkosun sanki kendilerini hatırlamıyorum haspalar bi maşallah bile diyen olmadı sonuç eve geldim öğür öğür öldüm kocam da kızdı bidaha gitme diye:))

Canım ilk aşım evet ama öyle çağırdılar bilmiyodum bende doktora 12 mayısta 27 haftada olucam normalmi diyince ozaman 1 doz yeter dedi. o an soramadım düşünemedim yani:)

Evet ilk dozum için beni 27. hafta da çağırdı doktorumda ozaman tek doz yaptır yeterli dedi. tekrar sorarım olmassa o gün.Çok sağol:)

ben dolap aldıktan sonra yavaş yavaş kıayfetleri yıkayıp yerleştiricem
sizce hangi detarjanı alsak.. yumuşatıcısı varmı baby için?

Bosver sen o karilari onlar donsunde o çirkin olan bi taraflarina baksin :sly:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canim ben dalinin sivi deterjaninin iyi olduğunu duydum kalinti birakmiyomus ben ondan alicam yumusatici konusunda kullanmayi düşünmüyorum katki maddesinin çok olduğuna inanıyorum oyuzden normalde bile eve sokmuyorum zaten bebislerimizin o mis kokusu yeter :)) ama hemen yikama derim ben tozlanmasin yine durduğu yerde

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım sen o kadınların dediklerine bakma ağzı olan konuşuyor.Hamileyiz biz tabi kilo alıcaz saçmalamasnlar.Detaylı ultrasonu 360 Tl ye yaptırdık canım.Renkli bakmadı siyah beyazdı.Ama siyah beyaz daha iyiymiş sağlık açısından sanırım oyüzden.Senin tekrar baktırmana gerek yok bence sıkıntı olmaması önemli rengi falan boşver.

canım dalin in sıvı çamaşır deterjanı ve yumuşatıcısı var bebekler için üretilmiş.Hatta dalin in yüzey temizleyicisi var ondan alıp silicem odasını falan mis gibi kokuyor ve kansorejen içermiyor.Bide kıyafetleri erken yıkayıp ütüleme sakın yine tozlanır durduğu yerde

valla bir daha öyle diyen olursa ben istiyorum kilo almayı hamile olduğum belli olsun diye de
bir daha ne zaman kilo alıcam çok mutluyum ble olmaktan
hiç kasamam kendimi hamileliğimin tadını çıkarmakla meşgulum de..
hönk diye kalsınlar salak şeyler, fesatlananlar öle yapar bence..
hamilelik sonuçta alıncak kilo yani

sonra agırlaşırken çok ugraşamam diye birde ortalıkta kalmasın diye
yıkayıp koysam yavaş yavaş
böyllikle ne var ne yok ortadaya çıkar böle poşetlerde kalıyor

Bosver sen o karilari onlar donsunde o çirkin olan bi taraflarina baksin :sly:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014
doğrusun canım :) ya ben sana geçen kıyafet diyecektim telden yakalayamdım..bende kapalıyım ben lcw den bir gömlek tunık aldım çok uzun sayılmaz birde defactodan ikşi tane aldım biri penye,biri koton gibi elbisede pantolon üzerine büyük aldım calışanlar uzun kollu olmaz dedikleri için.
tunikler çok uzun değil ama ne yapayım bulamadım..

tamam canım yaptırmayım en iyisi sağolasın..kocam bile nerem kilom almış deyince karnın birazda bacakların kalınlaştı dedı:) bunlar dan dan saydırdı

takmıyorum öyle bir göz var ki aynaya bakıp yok canım o kadarda almamışım diyebiliyorum aman ne yapayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…