2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba canımmm.Umarım iyisindir.Benim göbiş artık bariz bir şekilde ortada hamişş olduğumu herkes anlıyoBide üzerinde bebekler olan tişörtlerden aldım onlarıda giyince zaten ben hamileyim diye bağırıyor göbek resmen.Zaman inanılmaz çabuk geçiyor gerçekten.Hamile olduğumu öğrendiğim gün dün gibi sanki.Bugün internette 19.hafta yı okurken 5 aylık olmuşum artık inanamıyorum dedim:)Çok sıcaklara kalmadan alışverişleri tamamlasak çok iyi olur.Şişip kalıcaz.Siz bide ağustosda doğum yapacaksınız ben ağustosun sıcağınıda yiyip eylülde doğum yapacağım yandım

Birde bişey dikkatimi çekti.Ben 19.haftayı hangi sitede okuduysam artık 5 aylık hamilesiniz yazıyor.Ama burada kk nın gebelik takvimine bakıyorum benim yorumumun altında yazanı 4 aylık hamilesiniz yazıyor.Ve bebişin boyu vs.de diğer sitelerde yazanlardan farklı bunda bir gariplik var bence.

iyim canım gayet pozitif neşeliyim bugün haftasonunun etkisi herhalde... evimde geçirdiğim zamanlar bana iyi geliyor. sen nasılsın peki??
yaa bende o tişörtlerden giymek istiyorum ama yanları büzgülü olduğu için büyük geliyorlar bana. göğüs kızmından çok rahat doldursamda karından tam dolduramıyorum :) göğüslerim inanılmaz büyüdü resmen ..... yıldızları gibi oldu :)))) bi ara iç çamaşırı almam lazım sığmıyorlar artık:)))

yazın dombili dombili olucaz resmen ben alışverişleri halletmeye çalışıyorum. oğluşun dolabını aldık. 3 kapılı beyaz parlak bir dolap. baumaxlar kapandığı için acayip indirimler vardı alıverdik. yanına bir şifonyer alıcam çekmece çok işe yarıyor diye. birde yatağı kaldı ama onu ne alsam daha karar veremedim. sen napıcaksın yatak konusunda???

Kk nınkini okumuyorum.bir ay geriden geliyor.ben mümkün olduğunca zaman çabucak geçsin istiyorum üstüne bir de kk geriden gelince moralimi bozuyor.ona hiç bakasım gelmiyor.

insallah cnm yaa tabi haklisin insan kafayı takma mi..

Aynen öyle işte, eşimi ömrümde hiç bu kadar mutsuz görmemiştim, bana belli etmemeye çalışıyor ama o kadar üzgün ki, gözlerinden yaşlar akıyor. Allahım kimseyi evladıyla sınamasın, amin.

Allah şifa versin arkadaşım dua edeceğim sen ümidini kesme ama

Sağol canım, Allah razı olsun.

Açıkçası ben kalbindeki delikten ziyade suyunun azlığı ve gelişim geriliğine çok takıldım. Allah korusun, kalbi delikse de kendiliğinden iyileşir diye umuyorum, iyileşmese de en azından çözümü var çok şükür. Çocuk cerrahına gittim, detaylı ultrasonu yapan perinatologla hemen hemen aynı şeyleri söylediler. Atıf Yüksel'i duymuştum. Bakalım bugün kendi doktoruma gidicem, inşallah suyum artmıştır.
Çok teşekkür ederim cevabım için.

tatlım nasılsın? dün akşam ve sabah namazından sonra hep aklımda sen vardın
dua ettim sana bol bol inşALLAH önemli bişey yoktur sağlıklıdır bebğin diye..
bizi haberdar et durumlardan..

Canım çok sağol. İnşallah yanılmıştır doktorlar, suyum da artmıştır, gerisini dert etmeyeceğim, ne geliyorsa Allahtan. Biz hiçbir şeyin önüne geçemiyoruz zaten.

canım hemen bozma moralini, bir baksın doktorlar iyice. Sen de bol su iç, o arttırır suyunu. stres kötü etkiler bebeğini, bol bol dua et, yasin oku. Allah'ın izniyle bir şey olmaz

Bakalım bol su içmeye çalışıyorum, umarım etkisi olur. Dualarınızı eksik etmeyin

canım dün uzman tv de izledim. kağan kocatepe haftayı aya çevirirken 30 gün üzerinden yapıyor. 4 hafta 1 ay şeklinde değil yani. o hesaba göre sen şuan 4 ayı bitirdin 5 in içindesin. kilo boy hesabını ben daha çözemedim. her site başka bişey diyor... önemli olan doktorun yorumu sanırım

Bu arada benim göbeğim 6 aylık gibi.çok büyük.baktıkça çok hoşuma gidiyor.daha da büyüsün istiyorum

arkadaslar 2k1arkadasimiz icin bu aksam ayetel kursu veya yasin okuyalim varmisiniz?yada bilenler vrsa salavati tefriciye karar verelim baslitalim
allah kabul eder insallah...

Reactions: 2k1

oyyy yerim ben onun mobilyalarınıııııhayırlı olsun güzel günlerde kullansın canım.Ben de iyiyim bu arada.Hafta sonum iyi geçti.Bol bol yürüyüş yaptım.Benim göbek dolduruyor tişörtü göğüsleri hiç sorma yaaaaa artık taşımakta zorlanıyorum resmen hiçbir sütyene sığmıyor ve inanılmaz sırt ağrısı yapıyorBen bebişe oda yapıcam yatağını takım alıcam bide yatak odamıza beşik alıcam canım 1 tane

Kk nınkini okumuyorum.bir ay geriden geliyor.ben mümkün olduğunca zaman çabucak geçsin istiyorum üstüne bir de kk geriden gelince moralimi bozuyor.ona hiç bakasım gelmiyor.

ha öylemiiii bunu bildiğim iyi oldu canım çok sağol benimde moralim bozulmuştu biraz önce

arkadaslar 2k1arkadasimiz icin bu aksam ayetel kursu veya yasin okuyalim varmisiniz?yada bilenler vrsa salavati tefriciye karar verelim baslitalim

Bende çok uzuldum bu akşam ona dua edecem i,şallah herşey yoluna girer ve saglıklı bı şekilde bebgını kucana alır

Aynen öyle ben bu işin içinden çıkamıyorum artık :))

Canım benimmm güçlü ol umutlu ol herzaman.İnşallah bebeğine hiç bir şey olmaz ve sağ salim kucağına alırsın onu hep güzel ve pozitif düşün ki iyi şeyler olsun.Doktor yanılmıştır inşallah.

kızlar dünden beri mide ekşimesi yaşıyorum... 5. ay itibariyle bazı gebelerde olurmuş sanırım. ve bebeğin saç çıkartıyo olması durumundan dolayıda olabilirmiş... gerçekten varmı böyle bişi yoksa batılmıdır...

canım siz hangi şehirdesiniz?Bu fiyatlar çok uygun geldi bana.Benim detaylı ultrason 360 tl
ben de randevu aldim cnm 40 tl imis 50 de dr. 90 olcak yani.

kizz sen ne diosun ben 24. Haftaya girmisim :) 3 gundur annemlerdeydim beni gobegim sis ilk defa gorduler herkes bayildi :) avm lerde filan artik o alarmlardan gecerken hamileyseniz yandan gecin diolar :)

o yanlis yazio ya benimde dikkatimi cekti.

cnm tefriciye yapmayalim bi kelimesi yanlis okunsa olmuyor.digerlerini okuyalim.bana ayetel kursi verin.

o batilmis da cnm benim fena yanmaya basladi eskiden haftada bir surup iciyordun simdi hergun icmeye basladim hatta kesmiyor bile surup.

Kizlar ya benim ayrintili utroson cok mu gec oldu ya dr. 24 gune gun verdi yani 25. Hafta icinde olcam.24 hafta 3 gunluk oluyo.

Merhabalar,

benimde benzer bir durumum vardı, 2 hafta önce gittiğimde 1 hafat geri ve kalbinde VSB idi galiba delik teşhisi koydular, Ankara'da yaşıyorum ama Ankara'yı pek bilmem, iş arkadaşım Profosör doktor Tuncay Nas'ı tavsiye etti, apar topar gittik ve dedi di evet delik var ama kalp daha gelişimini tamamlamadığı için delik olarak değerlendiriyor olabilir, 2 hafta sonra gel dedi, geçen cuma gittik kapanmış dedi. ayrıca Ankara'daki üniversite hastanesinde bebek kardiloğ bölümünden fetal eko için randevu aldım ve bugün gittim, onlarda kapanmış dediler. demem o ki geçen haftalarda suyu az olduğu bana da söylemişlerdi, gerçekten en az 3 litre su içtim, alarm kurup içtim hatta(normalde de su içme alışkanlığım yoktur).

doktor ayrıca 1 hafta gerilikler ara ara olabilir, ama bebek bu farkı tolere eder, sürekli artan geriliklerin riskli olduğunu söyledi, 4 farklı doktor da aynısını söyleyince rahatladım.

içimizi ferah tutmamız lazım...

ALLAHIM sevindirsin seni cnm..insallah artsin suyu..ve hersey guzel gecsin..Allah buyuk biz dua edelim Insallah kabul eder ve sagsalim kucagina alirsin yavrunu hepimiz de Insallah..
ayetul kursi okudum cnm 3kez.Rabbim kabul etsin arkadasimiza va hepimize sagsalim bebis nasip etsin..

Kizlar ya benim ayrintili utroson cok mu gec oldu ya dr. 24 gune gun verdi yani 25. Hafta icinde olcam.24 hafta 3 gunluk oluyo.

Ben 25+5 de olucam cnm..sen benden iyisin ama benim dk oyle istedi 24 25 26haftalarda gel dedi o zaman herseyi daha guzel belli olur diye.

Korkutma beni yawwww bu haftaya kadar bisey yoktu birden firladi ve içi çok gergin gibi normalmi öyle hissetmek

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…