2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Şile ve Sarıyer taraflarında da var ama tam ısınmaz o zamana

%20 düşük bi oran... Bu amca biraz psikolojiden anlamıyor sanırım. amniyosentezi başka yerde yaptirip sonucu da götürebilirsin ona... 250 TL fakülteye bağiş mi istiyor... valla arkadaşım içini ferah tut senin bu durumunla alakasi yok ama dün İngilteredeki İngiliz bir tanıdığımla konuştum biraz kıyaslama yaptik bu Dr muayeneleriyle şok oldu onlar toplamda 2 kez ultrasona giriyorlarmiş 12 ve 20.haftada. hatta cinsiyetini göstermezse ona göre alişveriş yapiliyomuş beyaz ağirlikta, tekrar gitmek yok. ikili,üçlü, dörtlü detayli hiçbir testleri yokmuş. bi sorun olursa gidiyoruz onun harici dedi. çünkü bedava sağlik hizmeti. İnsanı paranoyak yapar bu ülke. sen içini rahatlatacak neyse onu yaptirr canım.

o doktor olmuş ama insan olamamış terbiyesiz adam çok sinirlendim yaa.Kayseridesiniz madem çıkıp gelin Ankaraya yakınsınız buralar daha güvenilir

bunlar nasıl doktorlar böyle.. seni rahatlatmak varken daha da sıkıntıya sokuyo.. canım bence başka bi yere daha git ama vakit kaybetme.. dua edelim de bişeycikler çıkmasın bebişinde

yok canım fakülte 250 li alıyo o amniyoyu kendi özel muayenesinde 600e yapıyo. az daha yaptırcaktım stresten sonra dedim düşüneyim.
zaten ben ikili üçlü falan karşıyım yaptırmadım bu çıktı başıma inşallah bişeyi yoktur bebeğimin
evet öyle oralarda oşuna stres yaptırıyorlar tabi öyle birşey olcaksa allahtan yani nasıl kıyılır ona delirtti resmen beni ya neymiş o da hacıymış ama yedi aylıkken bebek aldıran imam biliyormuş kolay değilmiş öyle doktorlar uğraşıyormuş bi sürü öyle çocuklarla oooooooooof dengesiz doktor yani bebeğimde problem olsa bile bu mu yapılır insana :18::18::18:

o doktor olmuş ama insan olamamış terbiyesiz adam çok sinirlendim yaa.Kayseridesiniz madem çıkıp gelin Ankaraya yakınsınız buralar daha güvenilir

sorma canım zaten kayserinin her şeyi düzgün insanları adam değil istanbulda çocuk doktoru bi ablam var ona söyledim o da baktırcak olmazsa gelirsin dediler bakalım hayırlısı

bunlar nasıl doktorlar böyle.. seni rahatlatmak varken daha da sıkıntıya sokuyo.. canım bence başka bi yere daha git ama vakit kaybetme.. dua edelim de bişeycikler çıkmasın bebişinde

Amin canım inşallah allahtan çok zayıf psikolojim yok kuvvetliyimdde inan başkası olsa bayılırdı o adamın yanında iyi ki yaptırmadan çıkktık resmen dünyanın parasını alcaktı yaptırırsamda başkasına yaptırırım bi daha kapısından geçmem

onların orta ayar düğmeli bozukmuş

kesinlikle :)

hemen panik yapma, başka doktora git bu dr ne amaçla yaptığını anlamadı ama klasik haline geldi bu riskli demek anca korkutuyorlar arkası kuvvetli sağlam birisi şu doktorlara neden kesin anlamadan psikoloji bozuyorlar die manevi dava açıcak uğraştırcak ne bu ya ben 3 hafta önce çektim böyle doktorun saçmalığı yüzünden 1 hafta üzüntüden uyuyamadım başka doktor yooo bişey yok dd. sen hiç üzme kendini inşllh bişey yoktur başka doktora görün sonra bir dert varsa rabbim dermanınıda vermiştir deyip devasını araştırırsın.inşllh yok ben inanıyorum

aynen canım bende sanırım karnımız büyüdükçe diğer organlara baskı yapıyor brde burnum tıkalı 9 aylık gb ağzım açık zor nefes alarak yürüyorum

dertleri para.eğitimde önce insanlık dersi verilmeli.

evet canım o burun kuruluğu ve kanamalar ben de de var..ama burnum tıkalı olmasa bile kaliteli nefes alamıyorum oksijen yetmiyo herhalde :))

pis adam işallah bebişinin hiç bişeyi yoktur,ya bu kadın doğum doktorları yokmu bazıları hiç anneliği hamileliği anlamıyor,en nefret ettiğim şeylerden biri senin için çok önemli bişeyi onların basite alması böyle sanki normal bişeymiş gibi umursamadan anlatması,dövesim geldi

Canım anlayışsız düşüncesiz bi doktora denk gelmişsin. Çok düşük bi ihtimalden ötürü seni bukadar üzmüş. Eğer yaptırcaksanda amniyo bu adama yaptırma. İnan daha bi kaç ay once başımıza geldi arkadasım ağladı sonuclar cıkana kadar kendini mahvetti sonucta amniyoda temiz cıktı bebişde 1 aylık sapasağlam. Sen üzülme boşuna imkanın varsa başka yerdede ayrıntılıya gir. 600 tl için seni bukadar üzmediği ne malum. Kesinlikle başka bir akıl daha al canım

benimde ordayken tam idrak edemedim çünkü adam o kadar kibar ki . sanki yapılcak bişey kalmamış takdiri ilahi gibi diyo şimdi raporu okuyorum diyor ki ultrasonun normal olması fetal anomalilerin yüzde 70ini down un yüzde 50 sini trizonomi 13-18 in yüzde seksenini ekarte edebilir. bu da o oranlarda olmama ihtimali var demek bence düşük değil oranlarda tamam amniyo önerebilir ama bu kadar mı anlamaz insan insan psikolojisinden

canım sakin olmaya çalış ve bence mutlaka bi kaç doktora daha göster amniyosenteze karar vermeden önce... şöyle düşün hepimiz tevekkül etmek zorundayız...bebeklerimiz sağlıklı sıhhatli olsunlar diye dua etmekten başka bi çaremiz yok...çünkü olumsuz bişey öğrenirsek bunun anne karnında tedavisi de yok,şu saatten sonra aldırmayı da asla düşünmeyeceğime göre..sırf bu yüzden 2li test bile yaptırmadım...Bazı doktorların tek yaptığı kafa karıştırmak! Allah'a emanet et yavrunu!hiç bi şey olmaz onun koruduğuna...Rabbim hiçbirimizi evlatlarımızla imtihan etmesin inşallah...

öyle canım bende yaptırmadım o testleri ama bi yerden bişey buluyorlar işte hayırlısı dua edicem bol bol inanıyorum sapasağlam doğacak bebeğim..Allah insana çekemeyeceği dert yüklemezmiş zaten daha bişey yok ortada ..hayılrısı hepimiz için

başka doktorlarada göster bence raporunu ne bileyim ankara istanbul elbet anlayan doktorlar vardır

aramızda 1 hafta var canım.. bende bugün 4.gün hissetmeye başlayalı... seninkide yakındır :)))

Bugün kontrole gittik, doktor daha var dedi, bir aya hissedermişim. Ekstradan magnezyum hapı verdi alayım mı bilmiyorum, annem kafamı karıştırdı. Bugüne kadar hiç ekstra bişey kullanmamıştım ama doğum kolay olur dedi annem, orda hakkı olabilir..

canım vallaha inan bende çok üzüldüm durumuna bende dua edicem işallah,bide bebişin için bence 40 hamileden 40 ayetel kürsü okumasını iste,ben duanın gücüne inanırım,zaten bisürü kişiyiz herkes 1 tane okusa 2 günde tamamlanır

merhaba arkadaşlar iş yoğunluğundan giremiyorum bayadır. benm bebeğim hareketli maşallah gündüz hafif hafif gece yatarken daha belli ediyor.Çalışan anneler benm gibi doğum sonu ücretsiz izin alacak arkadaşlar var mı ben kamudayım. ücretsiz izin düşünüyorum. ücretsiz izin almayacaklar bebeklerinize kim bakacak. annem bakablir ama ben kendm her anında yanında olmak istediğim için böyle bir tercih yaptım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…