2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ev telefonları yok ki :KK52: herkeste cep olunca ev telefonları cortofonto oldu :KK52:
ozaman telefonumda bi sıkıntı var dışardan aramalara kapandı siz arayınca çalıyor gibi oluyor ama aslında çalmıyor de sadece ben arama yapabiliyorum de kimse arayamaz ararlarsada açmak zorunda kalmazsın :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

ozaman telefonumda bi sıkıntı var dışardan aramalara kapandı siz arayınca çalıyor gibi oluyor ama aslında çalmıyor de sadece ben arama yapabiliyorum de kimse arayamaz ararlarsada açmak zorunda kalmazsın :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

evet bu güzel fikir :KK52: bu durumda eşimin başının etini yerler ama olsun ona bişey olmaz :KK52:
hemen uygulamaya geçiyorum :KK4:

doğru söylüyorsun canım. hiç ilgilenmese üzüntü duyardım kesin.
ama ''anne bekle beraber alalım'' deyince ''gerek yok ben aldım'' diyor. bilmiyorum bu bana fazla geliyor. çamaşırından battaniyesine, yatağından bebek arabasına, çorabına,doğduktan sonra üzerine örteceği yemeniden tutta çocuk odasına kadar alıyor.o zevki elimden alıyormuş hissi veriyor.
internette şuna baktım,çok beğendim onu alıcaz diyorum. ben aldım diyo.:KK53:

arkadasim sende cok sabiriymisin insan kendi cocugu icin bise alamazsa yanii bence sen esine bi uyari cek.benimki oyle yapsa varya ufff.nefret ederim anlayissiz insanlara varya...kimse isime karisamazz valla kendi annem bile hele bugunlerde sinirler tavansa...

Kızlar merhaba,güzel bi kitap almak istiyorum kendime..Annelik,doğum,babalar için vs. böyle aldığınız veya tavsiye edebileceğiniz bi kitap varmı?

Kızlar merhaba,güzel bi kitap almak istiyorum kendime..Annelik,doğum,babalar için vs. böyle aldığınız veya tavsiye edebileceğiniz bi kitap varmı?

Selam aşağıdaki kitaplar benim sürekli elimin altında, Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler yeni doğum yapmiş bi arkadaşım verdi. Tam bir başucu kitabı...
Hamilelik, doğum ve Bebek bakım kitabı da ansiklopedik nitelikte, Ayşe Öner yazarı kendisi 40 yillik hemşire ve doulaymış, ünlülerin doğum koçu bi yandan...

Bebeğinizin beyin gelişimi de internette araştirmalarim sonucu almiştim, henüz tam okumuş sayilmam.
Merhaba Bebek de Türk bi psikolog tarafından yazılmış...

benim elimin altinda olan ve faydalandıklarım bunlar...

$merhaba_bebek.jpg $15982668_101481926.jpg $b049ee26a03a11e2b3e122000a1f9a4f_7.jpg $P1000482.jpg

Son düzenleme:
Selam aşağıdaki kitaplar benim sürekli elimin altında, Bebeğinizi beklerken sizi neler bekler yeni doğum yapmiş bi arkadaşım verdi. Tam bir başucu kitabı...
Hamilelik, doğum ve Bebek bakım kitabı da ansiklopedik nitelikte, Ayşe Öner yazarı kendisi 40 yillik hemşire ve doulaymış, ünlülerin doğum koçu bi yandan...

Bebeğinizin beyin gelişimi de internette araştirmalarim sonucu almiştim, henüz tam okumuş sayilmam.
Merhaba Bebek de Türk bi psikolog tarafından yazılmış...

benim elimin altinda olan ve faydalandıklarım bunlar...

Eki Görüntüle 1028106 Eki Görüntüle 1028107 Eki Görüntüle 1028108 Eki Görüntüle 1028109

Teşekkür ederim canım hemen araştırıyorum internetten :)

aahhhhh çatlak demeyin banaaaa :KK43::KK43::KK43:göğüslerim çatladı gözüme çok kötü görünüyolar ve üstelik çok fazla da büyümedi göğüslerim niye çatladı ki :KK14:. ama göbeğimde bi çatlak yok çok şükür şimdilik

ailede çatlak varsa çatlıyor önlemek çok zor.mesela kardeşlerinizde annenizde teyzenizde filan.benim annemde ve ablamda yok annem 5 tane ablam iki doğum yaptı benimde ilkinde olmadı çok şükür ama olursa diye bebek yağı kullanmıştım ama atlet filan kalmıyor oyüzden bunda kullanmaya cekiniyorum

kızlaaar ben çok kötüyüm doktordan geldim şimdi
kordonda genişleme varmış bir de böbreklerinde büyüme ve kalpte de parıltı gibi bişey var dedi
Ense kalınlığı burun kemiği ağırlığı her şeyi normal gözüküyor
aslında bu problemlerin tek başına biri olsa bişey olmaz ama hepsi bir arada olduğundan kromozom bozukluğu olabilir dediler amniyosentez yapalım hemen dedi bende düşüneyim dedim hemen yaptırmadım çok korkuyorum kızlar :KK43::KK43::KK43::KK43:

kızlar selammm! ben çok zor nefes alıyorum,nefesim daralıyo sık sık özellikle son zamanlrda..hele biraz yürüyeyim nefes nefese kalıyorum resmen :KK43: sizde de var mı benzer şikayetleri olan yoksa benimki anormal bi durum mu acaba?

ben almak istiyorum diyemem,küser. küsmekle kalmaz eşime farklı yansıtır. daha önce başıma geldi.
sadece beraber alalım bekle diyebildim. pek umursamadı.
canım arkadaşlarında önerdiği gibi artık arsızlık yapıp hepsinden bende alayım napayım ortalık curcuna olsun :KK9:
sende de böyle bi sıkıntı var sanırım
Valla canim benimki o kadar mudahale edemez huyumu bildigi icin ama baska sekillerde canimi sıkıyor o bi kenara kendisi aliyor bana gelince daha cok erken sen alma diyor .. esim bi gun sen dideme alma diyosun sen niye aliyosun o zaman dedi o alirmis.. hele bi saglikla gelsinlermis dunyaya.. oyle dedi zaman cildiriyorum yeminle..neyse diyorum napim:KK53: ben senin yerinde olsam sakayla karisik derim utanmasan bi gun benim yerimede dogrucaksin diye.. belkim anlar:KK4:

kordonda genişleme varmış bir de böbreklerinde büyüme ve kalpte de parıltı gibi bişey var dedi
aslında bu problemlerin tek başına biri olsa bişey olmaz ama hepsi bir arada olduğundan kromozom bozukluğu olabilir dediler amniyosentez yapalım hemen dedi bende düşüneyim dedim hemen yaptırmadım çok korkuyorum kızlar :KK43::KK43::KK43::KK43:

Cook gecmis olsun canim.. bence vakit kaybetmeden yaptir.. cunku bazen 1 gun bile onem tasir erken teşhis olursa beklim duzeltebilirler sorunu..

sakin ol canım inşallah önemli değildir. Amniyosentez emin ellerde olduğuna inanıyorsan yaptir dicem ama karar sizin tabii... iyi düşünmek lazim... senin moral ve motivasyonun çok önemli, hisseder bebek. İnşallah yanliş izlenimlerdir, kalbini ferah tutmaya çaliş...

kızlar selammm! ben çok zor nefes alıyorum,nefesim daralıyo sık sık özellikle son zamanlrda..hele biraz yürüyeyim nefes nefese kalıyorum resmen :KK43: sizde de var mı benzer şikayetleri olan yoksa benimki anormal bi durum mu acaba?

canım merhaba bende de var aynısı.Sürekli ağzımdan nefes almak zorunda kalıyorum burnum tıkalı çünkü oyüzden boğazım çok kuruyor.Yeterli nefes alamadığım için de başım ağrıyor.Ve ara ara burnum kanıyor sürekli nefes nefeseyim

canım sakin ol hemen telaşlanma başka bir doktora daha git yanılıyor olabilirler inşallah bişey yoktur yaa

güvenemiyorum ki böbrek büyümesi olur erkek çocuklarda normal dediler sonra kalptekilere doğuma kadar geçiyor yüzde 1 risk var sadece dediler bi kordona bişey diyemediler prof bide sinir oldum bana sürekli aldırcakmısın diyip durdu kesin bişi de demiyo hadi hemen amniyosentez yapalım dedi bende hiç güvenemedim çook moralim bozuldu. hep okurdum böyle şeyleri sonunda yüzde seksen doksan sağlıklı oluyor bebekler ama işte yaşama başka zaten aldırmam bebeğimi amniyosentese de güvenemiyorum :KK43::KK43::KK43:

güvenemiyorum ki böbrek büyümesi olur erkek çocuklarda normal dediler sonra kalptekilere doğuma kadar geçiyor yüzde 1 risk var sadece dediler bi kordona bişey diyemediler prof bide sinir oldum bana sürekli aldırcakmısın diyip durdu kesin bişi de demiyo hadi hemen amniyosentez yapalım dedi bende hiç güvenemedim çook moralim bozuldu. hep okurdum böyle şeyleri sonunda yüzde seksen doksan sağlıklı oluyor bebekler ama işte yaşama başka zaten aldırmam bebeğimi amniyosentese de güvenemiyorum :KK43::KK43::KK43:

hangi şehirdesin hangi dr. a gidiyorsun? hemen öyle aldiracak mısın denir mi ya? çok acele davranılmış. amniyosentez emin ellerde riski düşük bi uygulama... ben yaptirmadim ama yaptrian yorumlarını okursan rahatlarsin biraz... peki detayli ultrasondan bahsetmedi mi bu PROF? hani 20.haftadan sonra detayli organ ölçümü yapiliyor orada herşey çıkar... en kötü onu beklersin..??

hangi şehirdesin hangi dr. a gidiyorsun? hemen öyle aldiracak mısın denir mi ya? çok acele davranılmış. amniyosentez emin ellerde riski düşük bi uygulama... ben yaptirmadim ama yaptrian yorumlarını okursan rahatlarsin biraz... peki detayli ultrasondan bahsetmedi mi bu PROF? hani 20.haftadan sonra detayli organ ölçümü yapiliyor orada herşey çıkar... en kötü onu beklersin..??

zaten detaylı dedi doktorum kayserideyim fatma kutlusoya gidiyorum o baktı normal 4 aylık kontrolde kordonda genişleme var ne demek bu bilmiyorum dedi prof. a mehmet tayyar :KK43::KK43::KK43:yönlendiriyorum detaylı baksın dedi. bende panikledim apartopar gittim 200 lira verdim detaylı baktı işte böbrekde büyüme ve kalpte parıltı gördü ve kordonda genişleme var yüzde yirmi kromozom bozukluğu olabilir dedi ama kafasına göre hemen amniyo sentez yapalım dedi zaten ayrıntılıya bakarkende eşim bişey yoktur diyo doktorda siz buraya bişey yok diye mi geldiniz problemli çocuk dedi ay boğasım geldi. amniyoya da 600 istedi artı 250 de fakülteye vercekmişiz bize bisürü anormal çocuk resmi gösterdi çok moralim bozuldu

X