2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar iş yoğunluğundan giremiyorum bayadır. benm bebeğim hareketli maşallah gündüz hafif hafif gece yatarken daha belli ediyor.Çalışan anneler benm gibi doğum sonu ücretsiz izin alacak arkadaşlar var mı ben kamudayım. ücretsiz izin düşünüyorum. ücretsiz izin almayacaklar bebeklerinize kim bakacak. annem bakablir ama ben kendm her anında yanında olmak istediğim için böyle bir tercih yaptım[/QUOTE
canım aslına bakarsan şöyle anlatayım ben yeni doğum yaptım ama tekrar hamileyim işte nasip olursa ağustosta doğacam,2011 yılının kasım ayında doğum yaptım ve bende senin gibi düşünüyodum heran çocuğun yanında olmalıyım ben büyüteyim filan derken bitürlü çocuğu bırakıp işe başlayamadım çocuğum yaşına girdi 13 aylık oldu işe başladım ama iyi yapmadım çünkü bana alıştı çocuk bu duruma alışamadı,işe başladım sonrada hamile olduğumu öğrendim,şuan çocuğum 16 aylık ama hala alışabilmiş değil,ama bu çocukta öyle yapmayı düşünmüyorum çocuk 4-5 aylık oldumu işe başlıycam.kuzenim bebeği 5 aylık oldu işbaşı yaptı maşallah onun çocuğu duruma alışmış annesinin arkasından baybay yapıyor sen bide sabahları benimkini gör

bilmiyorum ya çalışmak istemiyorum çalışacağım yerde doğru düzgün süt izni bile kullanamayacağım. eşim de çalışmamı istemiyor 1 sene deneyeceğim bakalım çalışmayarak.

merhaba arkadaşlar iş yoğunluğundan giremiyorum bayadır. benm bebeğim hareketli maşallah gündüz hafif hafif gece yatarken daha belli ediyor.Çalışan anneler benm gibi doğum sonu ücretsiz izin alacak arkadaşlar var mı ben kamudayım. ücretsiz izin düşünüyorum. ücretsiz izin almayacaklar bebeklerinize kim bakacak. annem bakablir ama ben kendm her anında yanında olmak istediğim için böyle bir tercih yaptım[/QUOTE
canım aslına bakarsan şöyle anlatayım ben yeni doğum yaptım ama tekrar hamileyim işte nasip olursa ağustosta doğacam,2011 yılının kasım ayında doğum yaptım ve bende senin gibi düşünüyodum heran çocuğun yanında olmalıyım ben büyüteyim filan derken bitürlü çocuğu bırakıp işe başlayamadım çocuğum yaşına girdi 13 aylık oldu işe başladım ama iyi yapmadım çünkü bana alıştı çocuk bu duruma alışamadı,işe başladım sonrada hamile olduğumu öğrendim,şuan çocuğum 16 aylık ama hala alışabilmiş değil,ama bu çocukta öyle yapmayı düşünmüyorum çocuk 4-5 aylık oldumu işe başlıycam.kuzenim bebeği 5 aylık oldu işbaşı yaptı maşallah onun çocuğu duruma alışmış annesinin arkasından baybay yapıyor sen bide sabahları benimkini gör

ikiniz de çok şanslısınız. ben özel sektörde çalışıyorum. ocak ayında terfi alacağım söylendi. şubat ayında açıklanacaktı. bu arada hamile olduğumu bilmiyorlardı tabi. benim göbek çıkmaya başlayınca terfimi açıklamadılar. hamile olduğumu martın başında bildirdim, seni terfi ettiremeyiz o halde dediler. ne kadar çirkin öyle değil mi? çok sinirlerim bozuldu. terfi umrumda değil, beni üzen bu hamileliği bir baskı unsuru olarak kullanmaları..
neyse son konuşmamızda seni terfi ettiririm ama 2 ay izin yapacaksın, o 2 ay içinde evden bilgisayarla ve telefondan maillerle destek vereceksin diye şart koştular!!! ben 40 günlük bebeği uyduruk bir terfi için bırakıcam sanki evde :KK43: günlerce huzurum kaçtı düşünmekten perişan oldum. işin kötüsü kazancım iyi, o yüzden restleşemiyorum. terfi umrumda değil ama 3.5 ay olmamam sorun yaratacak. galiba mecburen 2 ay izin yapacağım. içimi rahatlatan tek şey ise bebeğe annemin bakacak olması..

merhaba arkadaşlar iş yoğunluğundan giremiyorum bayadır. benm bebeğim hareketli maşallah gündüz hafif hafif gece yatarken daha belli ediyor.Çalışan anneler benm gibi doğum sonu ücretsiz izin alacak arkadaşlar var mı ben kamudayım. ücretsiz izin düşünüyorum. ücretsiz izin almayacaklar bebeklerinize kim bakacak. annem bakablir ama ben kendm her anında yanında olmak istediğim için böyle bir tercih yaptım

bende kamudayım, 1 yaşına kadar almayı düşünüyorum ama kararsızım bide işe tekrar dönüş nasıl olur amirler izin werırmı bilemiyorum..
sen kaç ay kullanmayı düşünüyorsun??

ikiniz de çok şanslısınız. ben özel sektörde çalışıyorum. ocak ayında terfi alacağım söylendi. şubat ayında açıklanacaktı. bu arada hamile olduğumu bilmiyorlardı tabi. benim göbek çıkmaya başlayınca terfimi açıklamadılar. hamile olduğumu martın başında bildirdim, seni terfi ettiremeyiz o halde dediler. ne kadar çirkin öyle değil mi? çok sinirlerim bozuldu. terfi umrumda değil, beni üzen bu hamileliği bir baskı unsuru olarak kullanmaları..
neyse son konuşmamızda seni terfi ettiririm ama 2 ay izin yapacaksın, o 2 ay içinde evden bilgisayarla ve telefondan maillerle destek vereceksin diye şart koştular!!! ben 40 günlük bebeği uyduruk bir terfi için bırakıcam sanki evde :KK43: günlerce huzurum kaçtı düşünmekten perişan oldum. işin kötüsü kazancım iyi, o yüzden restleşemiyorum. terfi umrumda değil ama 3.5 ay olmamam sorun yaratacak. galiba mecburen 2 ay izin yapacağım. içimi rahatlatan tek şey ise bebeğe annemin bakacak olması..

canım ya hakkında hayırlısı olsun , en iyisi dediğin gibi annenın bakması benımde annem gelebilir kendı bakmak ıstıyor eğer izne ayrılmazsam ama kararsızım...

Liste güzel olmuş, böyle birşey hazırlamak mantıklı, yavaş yavaş alınıp masraf açısından da sıkıntıya sokmaz. bir sorum var, çıtçıtlı badi ve pijama x6 demişsin. pijama için fazla değil mi? ben 0-3 aylik badi ve zıbınları 3er tane almanın daha iyi olduğunu duymuştum...?

yaz olcağı için terler diye düşündüm :)

Biricik & Selim
06.07.2013

canım ya hakkında hayırlısı olsun , en iyisi dediğin gibi annenın bakması benımde annem gelebilir kendı bakmak ıstıyor eğer izne ayrılmazsam ama kararsızım...

amin, cümlemiz için hayırlısı olsun. sen baksan çok başka olur tabi. ablamın oğlunu görüyorum valla özeniyorum. ablam çalışmıyor. ne kadar sağlıklı büyüyor. 2 yaşına kadar anne sütü aldı maşallah hiç hasta olmuyor. davranışlarına da anne sevgisi güveni yansıyor. ben bilmiyorum inşallah sütü yetiştirebilirim. bir de ben sabah 6:20 de çıkıyorum evden :KK43: çalışmazsam 1 sene idare ederiz ama yine iyi bi iş bulmak istanbul şartlarında çok zor. valla öyle sinirlerim bozuk az kaldı ağlicam ..

bende çalışıyorum ağustos olduğu için aralıkta işe başlıyorum benim kullanmadığım yıllık izinlerim var onları kullanmayı planlıyorum ocak sonlarında işe başlamayı planlıyorum :)

Biricik & Selim
06.07.2013

Hoş bulduk. Ooo o zaman elime kuvvet bol bol sohbet edelim :)
edelim cnm :)

selam kızlar biraz henüz olmayan çatlaklarımızdan konuşalim.. hevesle Mustela'nın göğüs kremini aldim bi kaç ay önce (göguslerim büyüktü zaten, iyice büyümeye başladilar.) ama düzenli süremiyorum, üşengeçlikten... sabah akşam uygulayabilen var mı??? Sabahları iş için çok erken kalktiğimdan üşüyorum krem sürmek zulum geliyo... :KK53: dün de Palmer'sin kakao özlü organik çatlak kremini aldim. düzenli sürmeye çalişacağım... aslında ne krem olursa olsun düzenli sürmek mühim olan... bitkisel kremler daha faydali olabilir...siz ne düşünüyorsunuz?
valla ayda yilda bir bebeyagis sutruyom useniyorum yaa aklima gelmio.

Haklısın cnm ben cok sık yazmıyorum ama burayı takip ediyorum sen antep te mi yaşıyorsun ben urfadayım yakın sayılırız :))
evet cnm yakin sayiliriz :) aslinda adanaliyom ben .

kızlar meraba ben adetimden 5 gün geciktim çift çizgi çıktı iki defa doktora gittim kese duvarı şişmiş ama henüz kese yok dedi.bu c.tesi bidaha gtcem bakalım ne diyecek.
ayrıca saglık ocagnda kan testi yaptrdım 5.3 yani 912.3 cıktı degerlerım bu normalmı yani kese ne zaman görünecek bilen varmı??
2 gune bir degerin ikiye katlanirsa 1500 lerden sonra gorebilirsin cnm

herkese merhabalar.. ya bu aralar kafama tatili takıyorum.. Eşim kafaya takmış denize girmek istiyor...hiç tatil yapmayı düşünen var mı aranızda? doğum ağustosa denk geldiği için ne zaman gidilebilir nerelere gidilebilir.. ya da gitmemek mi lazım fikirleriniz neler ??
valla cnm bize bu sene tatil yok esime dedim istereen gidelim ben girmem sezlongda otururum sen yuzersin filan.yok dedi o da bi de biz ramazanda gidemeyiz esim oruc tutar ben bu sene tutamam.oncesinde gitmek lazim.bu sene yalan oldu anlicagin seneye kizimla gideriz insallah cicii bikini alirim ona :) hoplatirirz kicagimizda :)))

edelim cnm :)

valla ayda yilda bir bebeyagis sutruyom useniyorum yaa aklima gelmio.

evet cnm yakin sayiliriz :) aslinda adanaliyom ben .

2 gune bir degerin ikiye katlanirsa 1500 lerden sonra gorebilirsin cnm

valla cnm bize bu sene tatil yok esime dedim istereen gidelim ben girmem sezlongda otururum sen yuzersin filan.yok dedi o da bi de biz ramazanda gidemeyiz esim oruc tutar ben bu sene tutamam.oncesinde gitmek lazim.bu sene yalan oldu anlicagin seneye kizimla gideriz insallah cicii bikini alirim ona :) hoplatirirz kicagimizda :)))

havuza girmeyinde nereye girseniz girin söyleyeyim mikrop kapar zaten balayı sistiti olmuştum tatilimin son günleri kötüydü ama çeşmeye gitmek istiyorum alaçatı :)

Biricik & Selim
06.07.2013

ben çatlaklar için lierac kullanıyorum ama göğüslerim 2 katı kadar oldu çatlaktan korkuyorum bende bebekyağı alıcam bakalım süreyim sabah bacakların iç kısmı ve popo/basen akşam banyodan sonra karnıma falan sürüyorum o şekilde rutinim var bugün ilk defa tekmesini hissettim :)

Biricik & Selim
06.07.2013

bende kamudayım, 1 yaşına kadar almayı düşünüyorum ama kararsızım bide işe tekrar dönüş nasıl olur amirler izin werırmı bilemiyorum..
sen kaç ay kullanmayı düşünüyorsun??

Ben aynı pozisyonda değil asıl kadrom olan yerde ışe başlayacağım bu iş yerinde mobing yapmaya başladılar bile ama hiç birşey umrumda değil herkes işinin yurumesine bakıyor beni bebeğimi düşünen yok kaç çocuk doğurup kaç kez bebeğime bakacağım ki inşallah sağlıkla kucağımiza aliriz bebeklerimizi gerisi boş

annemde bebeğime bakabilirmi onuda bilmiyoruz ama ben daha çok annemin bakmasını istiyorum :) ablamın 7,5 aylık kızı var çalışıyor şimdi oda yeni hamile annemde zeynep dilem'e bakıyor…ben doğurunca kayınvalidem belki yardım eder ablamın ilerleyecek bu sefer zeynep büyüyecek derken biz kesin dışarda kalırız kızımla :KK43: :KK43: işler çok karışık

Biricik & Selim
06.07.2013

Kızlar aklım çok karıştı. Allah için bir yardım ediverin. Benim evim küçük yani öyle çok çok eşyalar geniş yerlerim yok. Bebişe de bu sebeple hemen oda yapmayacağım. Zaten 6-9 ayına kadar bizimle olur yatak odasında. Sonra taşınmamış olursak içeri odaya alırım yatağını.

Şimdi park yatak düşündüm bu sebeple. Yalnız 1 aydır araştırırken bugün önüme şöyle bir şey düştü. Bu da gayet katlanabiliyor ve park yatakları gibi kademeli, hafif, sallanıyor. İşim bitti mi de kaldırabilirim gibi. Ama alüminyum olunca biraz tereddüt ettim. Ne dersiniz böyle birşey alayım mı yoksa park yatak mı alayım ? Bir fikir verin n'olur :KK49:

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/beneto-kademeli-aleminyum-pratk-park-yatak-besik-105661904

merhaba arkadaşlar iş yoğunluğundan giremiyorum bayadır. benm bebeğim hareketli maşallah gündüz hafif hafif gece yatarken daha belli ediyor.Çalışan anneler benm gibi doğum sonu ücretsiz izin alacak arkadaşlar var mı ben kamudayım. ücretsiz izin düşünüyorum. ücretsiz izin almayacaklar bebeklerinize kim bakacak. annem bakablir ama ben kendm her anında yanında olmak istediğim için böyle bir tercih yaptım
Ben de ücretsiz izin alacağım hatta 24 ay düşünüyorum kismetse

Kızlar aklım çok karıştı. Allah için bir yardım ediverin. Benim evim küçük yani öyle çok çok eşyalar geniş yerlerim yok. Bebişe de bu sebeple hemen oda yapmayacağım. Zaten 6-9 ayına kadar bizimle olur yatak odasında. Sonra taşınmamış olursak içeri odaya alırım yatağını.

Şimdi park yatak düşündüm bu sebeple. Yalnız 1 aydır araştırırken bugün önüme şöyle bir şey düştü. Bu da gayet katlanabiliyor ve park yatakları gibi kademeli, hafif, sallanıyor. İşim bitti mi de kaldırabilirim gibi. Ama alüminyum olunca biraz tereddüt ettim. Ne dersiniz böyle birşey alayım mı yoksa park yatak mı alayım ? Bir fikir verin n'olur :KK49:

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/beneto-kademeli-aleminyum-pratk-park-yatak-besik-105661904

Canım bence şık ama içindeki şilte gibi şey biraz ince, hatta park yatakları uzun süre kullanılacaksada içine yatak almak gerekiyor eğer bu yatağın boyunda yatak bulabilirsen kullanılır.tabii birde kenarlıklar yaptırman lazım bebiş kolunu ayagını demirlere sıkıştırmasın diye. bebek nevresim setlerinde oluyor onlar zaten

Cnm park yatakta katlanıyo ve daha şık bence hem ucuzda hem bunu alsan içine ayrıca yatakta almalısın ki iyice pahalıya gelir park yatağı 4-5 yaşına kadar kullanabilir

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım bence şık ama içindeki şilte gibi şey biraz ince, hatta park yatakları uzun süre kullanılacaksada içine yatak almak gerekiyor eğer bu yatağın boyunda yatak bulabilirsen kullanılır.tabii birde kenarlıklar yaptırman lazım bebiş kolunu ayagını demirlere sıkıştırmasın diye. bebek nevresim setlerinde oluyor onlar zaten

Cnm park yatakta katlanıyo ve daha şık bence hem ucuzda hem bunu alsan içine ayrıca yatakta almalısın ki iyice pahalıya gelir park yatağı 4-5 yaşına kadar kullanabilir

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Öncelikle cevaplar için çok teşekkür ederim. Ben baştan beri park yatak düşünüyorum ve biliyorum onun da içine yatak alacağız bunun da. Sadece park yataklar gözüme biraz daha basit görünüyor bu biraz daha mobilyamsı geldi görünce. Daha kaliteli durur mu diye düşündüm :) sanırım graconun çok beğendiğim bir park yatağını alacağım ama o da ucuz değil ki 450 tl.

Herkese iyi akşamlar diliyorum...

ben çatlaklar için lierac kullanıyorum ama göğüslerim 2 katı kadar oldu çatlaktan korkuyorum bende bebekyağı alıcam bakalım süreyim sabah bacakların iç kısmı ve popo/basen akşam banyodan sonra karnıma falan sürüyorum o şekilde rutinim var bugün ilk defa tekmesini hissettim :)

Biricik & Selim
06.07.2013

Canim bebe yagi cok tuylenme yapiyor aklinda olsun ben ilk gebeligimde kullandim cok tuylendim:KK50: hemen biraktim bi eczacida bana soylemisti. Catlak olusumu birazda kendi cildinle alakali benim sadece sol kasigimda 3 tane catlak olustu yatay sekilde tabi ben hic kilo almadim aksine zayifliyorum gebeliklerimde :KK76::KK76:ins sizinde olusmaz ama bosuna para harcamayin derim o kremlere hic bi ise yaramiyo bilginiz olsun vazelini oneririm...

Demir olusu biraz tedirgin etti beni canim buna benzer ahsap olanlarida var onlarida düşünebilirsin ikeada iki model var bende ogluma kullaniyorum 4 yasinda ve hala kullaniyoruz o kadar zipliyo icinde hic bisey olmadi :KK52: .park yataklarda cok kullanisli onlarida dusunebilirsin...

bende kamudayım 8-9 ay bend eucretsız ızın almayı dusunyorum:emir_bebek:

X