2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım napmışsın sen.. nerde içeriğinde kanserojen madde içeren marka varsa onlara bayılmışsın... bu konuda dikkat etmek lazım..

"Greenpeace Uluslararası tarafından bugün yayımlanan rapor, dünyaca ünlü giyim markalarının ürünlerinin zehirli kimyasallar içerdiğini ortaya koydu. Ürünleri test edilen markalar arasında Zara, Levi’s, C&A, Mango, Celvin Klein gibi sektörün önde gelenleri yer alıyor (1). Markaların ürünlerinde tespit edilen kimyasallar, doğaya karıştığı zaman kansere ve hormon bozukluğuna neden olabiliyor.[1] Ürünleri test edilen markalar: Benetton, Jack & Jones, Only, Vero Moda, Blažek, C&A, Diesel, Esprit, Gap, Armani, H&M, Zara, Levi’s, Victoria’s Secret, Mango, Marks & Spencer, Metersbonwe, Calvin Klein, Tommy Hilfiger, ve Vancl.
[2] Aminler, azoik boyaların imalatında kullanılır ve akabinde kimyasal olarak ayrıştırıldıklarında dışa salımları gerçekleşebilir. Örneklerde bulunan amin (o-dianisidin) kanserojen etkilidir ve insan üzerinde potansiyel olarak kanser yapıcı etkiye sahip olan madde olarak sınırlandırılmaktadır. Bu nedenle başka türden kanserojen aminlerle birlikte bu amin çeşidinin de Avrupa Birliği sınırları içerisinde ve diğer farklı ülkelerde kullanım alanları sınırlandırılmıştır. Ftalatlar, test edilen 31 ürünün tümünde bulundu: 4’ünde yüksek seviyede, 27’sinde düşük miktarlarda. Nonylphenol ethoxylates (NPEs) tüm markalarda bulundu. Bazı ftalatlar ve NPEler suya karışınca ortaya çıkan kimyasallar hormon bozukluğuna neden oluyor. Bazı ftalatların da üreme sistemi üzerinde toksik etkisi var. "
:KK53::KK53::KK53: amaninnnnnnnnnnnnnnnn bu neeeeeeeeee:KK53: burda yazan bütün markalardan alışveriş yapıyorum ben hepsini kullanıyorum:KK43: geriye bişey kalmamışki zaten nerden alıcaz biz kime güvenicez ozaman :KK43::KK43::KK43::KK43:

merhaba canım..

karpuz kavuna nasıl hasretim bi bilsen dayanamıyorumm:KK9::KK9:

gecen gün markette gördüm çıkmış ama yaz karpuzu gıbı olmaz heralde:KK19:

yaz karpuzunun yerini tutmuyor evet ben aldım bitane. ama olsun kokusu bile yetti.. sabırla yazı bekliyorum :))) hele kavunnnnnnn :)ımmmmm nasıl bekliyorum bende varyaaaa

randevum nisan sonuna canim dahaa coook varrr....:KK31: agirsey kaldirmaktan cok yorulmaktan bele baski yapilmasindan koruyorum kendimiii kendimce...Insallah hic bir sorun yoktur..

yaaaz meyveleeeeeeriiiiiiiiiiiiiiiiiiii istiyoruuuuummmmm:84::84::84::84::84::84::84::84::84::84::84:

hayirli olsun cnm benim..oglusun hos gelmiiiissss:KK16:

benim randevum 3 nisanda ben sorayımda yazayım o zaman :KK66:) dinlen canım bol bol bende haftasonu az iş yaptım hemen belim ağrıdı ....

Ben birkaç haftadır belli belirsiz hissediyorum. Ama son 2 haftadır bariz, dışarıdan elimle dahi hissedebiliyorum çok şükür :KK16: Hatta dün ilk kez babamız da hissetti. Bir süredir ona hissettirmeye çalışıyordum ama eli karnımda bekliyor bir türlü anlayamamıştı. Dün sabah sırt üstü yatarken ve benim oğlan sağlam tepikler atarken eşimin elini karnıma koydum. Hissettiğindeki yüz ifadesini görmeniz lazımdı :KK52: :KK1::KK1: Aaa diyip dikildi birden yatakta. Bir kez anladıktan sonra artık ayırtedebiliyor her tekmeyi. 19+6'yız bu arada :nazar::nazar:

ay canım ne güzel eşin de hissetmiş, bende çok net hissediyorum bazen dakikalarca çok hareketli maaşşaallahhh...eşime hissettiremedim hala bi kaç hafta sonrada o olur inşaallah...

evet bende sabırsızlanıyorum hemen doğsa yeter artık diyorum sonra saçmalama daha çok erken yanlışlıkla duam kabul falan olur Allah korusun diyorum:)))))))))))))))))))
zamaninda gelsin de bebisler Insallah.
bu kadar bekledim 5ay da beklerim yine nolucak dimiiii:18::18::18: 140gun filan azicik kslmis yaaa nolucakki 20hafta falan amaann cok az kalmissss:KK19:
yaa ama cookk vaarrr:KK37:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:saglikla gelsin minikler insallahhh..olmayanlara da nasip olsun insallah...

canım benim doktorum ikili test iyi çıkarsa sadece detaylı ultrason yapıyorum dedi.
üçlü ve dörtlü testi yapmaya gerek yok dedi.
detaylıyı mutlaka yaptır. organ sayımı,ölçümü yapıyorlar.
Ayni cumleleri benim dk.da dedi..hatta 2li test sonucu da cok guvenilir degil dedi..3luyu 4luyu sen istersen yaptir dedi istemedim sadece 25haftada detayliya gircem Insaallah herseyin yolunda oldugunu goruruz

:KK53::KK53::KK53: amaninnnnnnnnnnnnnnnn bu neeeeeeeeee:KK53: burda yazan bütün markalardan alışveriş yapıyorum ben hepsini kullanıyorum:KK43: geriye bişey kalmamışki zaten nerden alıcaz biz kime güvenicez ozaman :KK43::KK43::KK43::KK43:

valla bende hiç bilmiyorummm... belki çok büyük markalardan uzak durmak lazım. ki greenpeace e ben çok güveniyorum... şimdiye kadar aldığım kıyafetleri bebettodan ve lcw den aldım.. birde alırken soft renkler almaya dikkat etmek lazım. yoğun boyalı kıyafetlerde pek güvenilir değil...

benim doktorumun odasinda zaten ultrason.Geçen ayki kontrolde oluşan iç organlarını gösterdi.Bu ay ki kontrolde ise gene midesini kalbini omurgasını gösterdi ve herşeyin normal olduğunu söyledi.Suyun da gayet iyi dedi.Hele o kalbin pıt pıt atış görüntüsü çok şahaneydi :) Doktorum bana ayrıntılı bir ultrasonndan bahsetmedi.Bana bu gayet ayrıntılı geldi :)

anladım cnm hani devlet hast. eşleri almazlar yanına sanırım ?
özele alıyorlar mı ?
ben devlet hast. ve büyük doğum hastanelerine gittim doktorlarım ii olduğu için özele gerek duymadım, ama bunun için naparım bilemedim yaa

Kızlar dün bir video izledim; http://www.youtube.com/watch?v=xpdgjWoYa0g&feature=youtu.be
Ayrıntılı ultrason gerçekten ayrıntılı ve girmek gerekiyor bence. Bir sıkıntı varsa önceden öğrenmemizi ve doğunca hemen çözümüne ulaşmamızı sağlıyor.
Ben tüm kontrollerime eşimle giriyorum, buna da eşimle gireceğim, özele gidiyorum.

kızlar biberon emzik alanınız var mı ????? ne önerirsiniz???

canım ben aventin yeni doğan setini aldım , bebiiş sütünü içerken biberondan hava çıkışı olmadığı ,yani bebeğe sadece gıda ulaştığı için gaz yapmıyormuş..onu önermişlerdi,babymall ankarada indirime girmişti,ordan almıştım...

canım ben aventin yeni doğan setini aldım , bebiiş sütünü içerken biberondan hava çıkışı olmadığı ,yani bebeğe sadece gıda ulaştığı için gaz yapmıyormuş..onu önermişlerdi,babymall ankarada indirime girmişti,ordan almıştım...

canım ne kadara inmişti baby mall'de? bi de avent yeni doğanın 2 çeşidi var herşeyi aynı duruyor aralarındaki fark ne acaba?

Arkadaslar bugün kontrölüm vardı ve doktorum bana kesin kız dedi :) şaşırdım ama aynı zamanda coook sevindim çünkü hep kız istiyordum ama 12 haftalıkken diğer gittiğim doktor erkek demişti.
Aycaaa listede degistirirmisin canım.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım ne kadara inmişti baby mall'de? bi de avent yeni doğanın 2 çeşidi var herşeyi aynı duruyor aralarındaki fark ne acaba?

79.90tlydi canım, mart sonuna kadar ındırım devam edecek denıldı ama o üründe hala varmı bilmiyorum,bende iki farklı model oldugu ıcın hangısınden alsam diye bilemedım ama bi farkı yokmuş sadece biberonun emziklerinde değişikliğe gitmişler 1-2 sene önce çıkmış böyle emziği minik olan var son çıkanı o ben bi öncekini aldım,yani işlevi aynıymış .

zamaninda gelsin de bebisler Insallah.
bu kadar bekledim 5ay da beklerim yine nolucak dimiiii:18::18::18: 140gun filan azicik kslmis yaaa nolucakki 20hafta falan amaann cok az kalmissss:KK19:
yaa ama cookk vaarrr:KK37:
:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:saglikla gelsin minikler insallahhh..olmayanlara da nasip olsun insallah...

Ayni cumleleri benim dk.da dedi..hatta 2li test sonucu da cok guvenilir degil dedi..3luyu 4luyu sen istersen yaptir dedi istemedim sadece 25haftada detayliya gircem Insaallah herseyin yolunda oldugunu goruruz

göz açıp kapayıncaya kadar geçecek zaman ve bir bakmışız bebişler evimizi şenlendirmiş heryerde oyuncakları poklu bezleri kusmuklu bezleri vs.:KK52::KK52::emir_bebek:

valla bende hiç bilmiyorummm... belki çok büyük markalardan uzak durmak lazım. ki greenpeace e ben çok güveniyorum... şimdiye kadar aldığım kıyafetleri bebettodan ve lcw den aldım.. birde alırken soft renkler almaya dikkat etmek lazım. yoğun boyalı kıyafetlerde pek güvenilir değil...
bi araştırayım bakalım yaa off canım sıkıldı bu işe kıyafetlere falan böyle tehlikeli maddeler katıp insan sağlığıyla oynayanlara yazıklar olsun kınıyorum:KK47:

79.90tlydi canım, mart sonuna kadar ındırım devam edecek denıldı ama o üründe hala varmı bilmiyorum,bende iki farklı model oldugu ıcın hangısınden alsam diye bilemedım ama bi farkı yokmuş sadece biberonun emziklerinde değişikliğe gitmişler 1-2 sene önce çıkmış böyle emziği minik olan var son çıkanı o ben bi öncekini aldım,yani işlevi aynıymış .

canım sen kaç tane biberon aldın da 79,90 ödedin babymall de????:KK53:

canım sen kaç tane biberon aldın da 79,90 ödedin babymall de????:KK53:

set olarak canım ,2 tane 125ml ,2 tane 260ml,1 adet biberon temizleme fırçası , 1 adet yenidoğan emzik(silikon)
tek başına fiyatları çok uçuktu set daha mantıklı geldi, babymallden aldım.

set olarak canım ,2 tane 125ml ,2 tane 260ml,1 adet biberon temizleme fırçası , 1 adet yenidoğan emzik(silikon)
tek başına fiyatları çok uçuktu set daha mantıklı geldi, babymallden aldım.
ha şimdi oldu bende 1 tane biberon nekadar pahalıymış dedim ya şaşırdım ama uygunmuş fiyatı evet set almak mantıklı bencede

Hmm cok sagol canim ben de netten takip ediyorum da onu, 2 farkli modelin farkini anlayamamistim :-) cok tesekkurler

selam Nergiz, iyi ki almişsin bilgi için teşekkürler, şimdi aldiğin setten biraz araştirma yaptim da Avent'in bir de Natural yenidoğan seti var, senin aldiğin bundan mı acaba? Biberon ölçüleri buna uyuyor... Natural set daha anne memesi yapısına yakınmış yazıyor... fark ne acaba?... bir de iyi fiyata almişsin, düşse de alsak.. :emir_bebek:

Son düzenleme:
X