2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım bende ilk defa perşembe günü otobüste hissettim dürttü sanki beni içerden :)) o günden beri hissediyorum hatta artık gün içinde 3-4 ayrı zamanda tekme attığı oluyor.. ama hissettiğim yer göbek deliğinden bayağı aşağıda.. sende de öyle mii?? çünkü benim göbek deliğimin hemen altı şişmeye başladı ama hissettiğim yer biraz daha aşağısı.. bu normal mi???

Evet canım göbek deliğinin altında hissediliyor, gayet normal. göbek deliğimin altında, sağda solda ortada herhangi bir yerde olabiliyor tepikler :emir_bebek: daha yukarı çıkmadılar çünkü. içimizde dört dönüyor keratalar :KK1:

bide ben babaya hiss ettire bilsemmm:KK9: küsüyor resmen kocis :KK9:icerde kivraniyo aa elini koy bak diyorum o elini koyunca sakinlesiyooo bu cocuk beni sevmiyooo diyoo canim yaa...

Ben de düne kadar bir türlü hissettiremiyordum, dediğin gibi benim elime geliyor ama eşim elini koyunca sakinleşiyor bebek. tepiklese de hissedemiyordu. Dün ilk kez anladı nasıl bir darbe olduğunu :nazar:

cevapladığın için sağol canım. bende yemeye gayret ediyorum ama her gün düzenli yiyemiyorum.
burdaki arkadaşlar maşallah günlük; sütünü, yoğurdunu,cevizini,pekmezini tüketiyor.
ben birini yersem diğeri kalıyor. bende içmeye başladım ilaçları.:KK31:
basla cnm basla..

Cidden agzi acik dolasiyoruzzz:KK9:
burun kanamasi dis eti kanamasi normal oldugunu ben de cok okudum canim..sadece insan rahatsiz oluyo yeterince nefes alamiyorum diye bebege zarar olurmu diye...
insallah saglikli sekilde sonuna kadar surdururuz hamisliyimizii..
kizlar bu arada bebegini isteyen varmi hani bir an once dogsun diyeee?? Ben soyleyince kocis kiziyo oyle deme zamaninda gelsin de bekleriz biz diyor.ben cok ozluyorum...
bu arada yolu yarilamisimmmm:KK34:
ayyyy ben de nefes alamiyorummmm aldugim nefes bana yetmiyor burnum hep tikali hep kanli.. gunlerce basim agriyo .pencereyi acip onunde nefes alasim geliyor.

hehe senin kızını yerim ki ben:KK39:

koyver gitsin hacı ne takıyon :KK52:
artık bende gerildim zaten araştırdıkça altından bişeyler çıkıyor
bende koyvercem :KK52:

cevapladığın için sağol canım. bende yemeye gayret ediyorum ama her gün düzenli yiyemiyorum.
burdaki arkadaşlar maşallah günlük; sütünü, yoğurdunu,cevizini,pekmezini tüketiyor.
ben birini yersem diğeri kalıyor. bende içmeye başladım ilaçları.:KK31:

Evhamlardan yoruldum artıkın. Balık yağı kapsülü almıştım, ona da tarantulam yeni üretim olmayınca toksiklenme olur dedi yabancı makale yolladı bunla ilgili. Kullanmıyorum ben de çünkü yeni üretim bulamıyorum. Haftada bir balık, bikaç gün kırmızı et yiyorum. Her gün süt falan içemiyorum. Vitaminleri düzenli kullanıyorum çünkü korkuyorum. Ben güçsüz kalırım ilerde kalsiyum eksikliğinden kemik erimem olur diye. Gerisini düşünmüyorum:KK53:

ay canım ne güzel eşin de hissetmiş, bende çok net hissediyorum bazen dakikalarca çok hareketli maaşşaallahhh...eşime hissettiremedim hala bi kaç hafta sonrada o olur inşaallah...

1-2 haftaya o da hissetmeye başlar emin ol :) O zaman daha iyi anlıyorlar içinde bir canlı olduğunu :KK3:

kızlar arayanlar için aventin yenidoğan başlangıç seti limangoda indirimde 85 tl
$biberon.JPG

Selam arkadaslar ve onlarin melekeleri.. aslinda ben eylul annesi gibi gorunuyorum ama dr ikiz olduklari için eylulu beklemezler avustos ortasinda gelirler dedi.. :) bende geldim buraya siz neler yasiyosunuz gormek istedim.. Allahim izin verirse iki kiz evladim olacak :emir_bebek::emir_bebek::nazar: carsamba gunude göreceğim meleklerimi .. cok özledim onlari coookk

Son düzenleme:
Ben birkaç haftadır belli belirsiz hissediyorum. Ama son 2 haftadır bariz, dışarıdan elimle dahi hissedebiliyorum çok şükür :KK16: Hatta dün ilk kez babamız da hissetti. Bir süredir ona hissettirmeye çalışıyordum ama eli karnımda bekliyor bir türlü anlayamamıştı. Dün sabah sırt üstü yatarken ve benim oğlan sağlam tepikler atarken eşimin elini karnıma koydum. Hissettiğindeki yüz ifadesini görmeniz lazımdı :KK52: :KK1::KK1: Aaa diyip dikildi birden yatakta. Bir kez anladıktan sonra artık ayırtedebiliyor her tekmeyi. 19+6'yız bu arada :nazar::nazar:

masallah ne güzel ben 2-3 gündür hissediyorum kıpırtıları ama eşim daha hissemedı elını karnıma koyuyor ama bizim oglan babya naz yapıyor:KK52:

Selam arkadaslar ve onlarin melekeleri.. aslinda ben eylul annesi gibi gorunuyorum ama dr ikiz olduklari için eylulu beklemezler avustos ortasinda gelirler dedi.. :) bende geldim buraya siz neler yasiyosunuz gormek istedim.. Allahim izin verirse iki kiz evladim olacak :emir_bebek::emir_bebek::nazar: carsamba gunude göreceğim meleklerimi .. cok özledim onlari coookk

hoşgeldin aramıza, topiğimizin 2. ikiz annesi oldun :) Bilgilerini konu sahibi ayçaaaaa arkadaşımıza mesaj atarsan ilk sayfadaki listeye ekler seni :)

hayatım çok haklısın bende böyle bi durum yaşadım benim kayınvalidem oğluna çok düşkün tek erkek bide düşün yani.. neyse cinsiyetini öğrendikten sonra kayınvalidem almaya başladı eşyalarını ben herşeyini alacam dedi sen sadece torunumu büyüt dedi bende üzüldüm biraz konuştum anne dedim ilk çpcuğum hevesleniyorum dedim ben almak istiyorum dedim alacağım şeylere dokunmak hissetmek istiyorum dedim biraz bozuldu ama kabul etti sonunda. şimdi sürekli yelek patik falan örüyo mecbur :KK37::KK37:
durumumuz aynı canım. benim eşimde evin tek oğlu.
annesi pazara yollarken bile gözleri dolar. bende beraber alalım beni bekle dedim ama kendisi beni pek takmadığından baskınlığını sürdürüyor.
napalım Allah başka sıkıntı vermesin artık.
anladiğim kadaryla sen çalışmıyorsun, eşinin de az çok almaya durumu var. bu durumda kayınvalide ne alirsa alsin, sen de al bence. daha vakit çok, ve bu şekilde almayı da birakır. aşırı heves zarar verici olabiliyor. sana aa neden almiştin, ben aliyorum derlerse de almayın o zaman ben almak istiyroum dersin.
demesi kolay burdan ama bu da senin hakkın...

bulunduğum bölgeden dolayı çalışmıyorum canım.
ama para sıkıntımız yok çok şükür. bebeğimiz için yatırım yapmıştık zaten.eğitim masraflarına kadar.
eşim işi şakaya vuruyo oh oh para bize kalıyor bende arabayı değiştiririm diyor:KK1:
artık tekrar söylerim canım devam ederse sağlık olsun derim. kötü amaçlı yapmıyor nasıl olsa.
yeter ki bebeğimiz içinde huzurlu büyüsün :KK16:

Evhamlardan yoruldum artıkın. Balık yağı kapsülü almıştım, ona da tarantulam yeni üretim olmayınca toksiklenme olur dedi yabancı makale yolladı bunla ilgili. Kullanmıyorum ben de çünkü yeni üretim bulamıyorum. Haftada bir balık, bikaç gün kırmızı et yiyorum. Her gün süt falan içemiyorum. Vitaminleri düzenli kullanıyorum çünkü korkuyorum. Ben güçsüz kalırım ilerde kalsiyum eksikliğinden kemik erimem olur diye. Gerisini düşünmüyorum:KK53:

valla bende yoruldum. şunda bu var, bunda o var derken stresten bebişlere zarar vericez :KK30:
annelerimizin karnında sıradan bir hamilelik süreciydik kim bilir. ama tosun giibi bebekler doğurmuşlar :KK52:
paketli ürün çok tüketmedikçe sorun yok diye düşünüyorum ben.
bi bisküvi oluur, bi cips oluur, bi gofret olurrr :KK52:

Kızlar, bebek alışverişinde hangi aya göre ne alınıyor, bi de bebekler çabuk büyüyor, çok fazla şey alıp ziyan olsun istemiyorum, ilk bebeğim olcak nasipse, kısa kollu çıtçıtlı 3 tane zıbın aldım 0-3 aylık bi de penye tulum, bebeklerimiz ağustosta doğcak hava sıcak olcak, ne düşünüyosunuz, bi de hastane çıkışı için 10lu 20 li takımlar var sizce gerekli mi hepsi kullanılır mı?

Kızlar, bebek alışverişinde hangi aya göre ne alınıyor, bi de bebekler çabuk büyüyor, çok fazla şey alıp ziyan olsun istemiyorum, ilk bebeğim olcak nasipse, kısa kollu çıtçıtlı 3 tane zıbın aldım 0-3 aylık bi de penye tulum, bebeklerimiz ağustosta doğcak hava sıcak olcak, ne düşünüyosunuz, bi de hastane çıkışı için 10lu 20 li takımlar var sizce gerekli mi hepsi kullanılır mı?

valla benimde ilk bebeğim. şimdi ablamla konuştum.
kısa kollu 3-4 tane al dedi. ama ince olsunlar dedi. ayaklı tulum bir tane al. çok giymez hemen büyür elinde kalırlar dedi.
uzun kollu çıtçıtlı badyler, ayaklı tek alt pijamalardan bolca al, bebek bezinin dışına çıkma durumu çok olur dedi.
ama ay olarak bebeğin gelişimine göre takiben alabilirsin canım artık. şimdiden tahmin edemiyorum bende :KK50:
hastane çıkışı takımlardan ben bir tane almayı düşünüyorum. zaten hönk diye büyüyorlar.:KK52::KK52: sonra alınır yine duruma göre

X