2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benim dr da günde 2 bardak üst içeceksin içemezsen yarım kilo yoğurt yiyeceksin dedi, yiyemem dersen ilaç yazacağım dedi bende 2 bardak süt içiyorum, günlük süt alıyorum işyerine, dolaba koyuyorum 1 sabah gelince 1 de aksam çıkarken soğuk soğuk içiyorum

Ben sutle dusmanim ama arkadas olmak gerek qaliba ama olmuyor olmuyor...

canım ben şuan 17. haftamdayım. 3-4 gündür süt içiyorum. ondan önce içtiğim gibi kustum iki kere bi daha içemedim... takii bir arkadaş öneride bulunana kadar.. bende işe yaradı belki sende de yarar.. artık eşim bile benle beraber içiyor dayanamıyor..:))) sütün içine bal ve muz dilimleri atıyorum. blendırdan geçiriyorum. köpük köpük güzel bir içecek oluyor. hiç zorlanmadan içiyorum... tavsiye ederim...

şifa olsun:) bu günlük süt dediğiniz pastörize olmayan mı yoksa a.o.ç nin var günlük onun gibi mi?

benim süt ve süt ürünü tüketimime gelince bugün 15+4 olduk. yaklaşık 10 gündür her sabah 1 bardak süt içiyorum biraz da peynir yiyiyorum. süt markette satılan pastörize süt. yoğurt hergün yemiyorum ne yazıkki ama yine yaklaşık 10 gündür günaşırı ya da üç güne bir 7-8 yemek kaşığı yine marketten alınan youğurt yemeye çalışıyorum. biraz az tüketiyorum ama inşallah kademe kademe arttıracağım:)))

Deniyicem mutlaka insallah ise yarar ben yeni hamile kaldigimda hemen hemen hergun icdim ama 2aydan sonra cok az ice bildim bakalim bu haftadan baslayim yine sen dediyin gibi deniyim icerim heralde

benim doktorum hazır yoğurt yeme kendin mayala öyle ye dedi.ben köyde öğretmenlik yapıyorum.köyden süt alıp kendim mayalıyorum.hazır olan yoğurdu tüketme dedi.iki canlı olmak ne zormuş valla yemeden önce herşeyi düşünür oldum.bu yarar bu yaramaz bunu yemem lazım diye:)zoraki ben de süt içicem artık.ayrıca ceviz badem fındık bunları ara öğün olarak az az yemeliyiz.çünkü beyin gelişimine katkı sağlıyormuş.

Yaparlar tabi canım sıkma canını. Her yerde yaptırabilirsin aşını merak etme :)

teşekkürler kızlar canım ona buna sıkılıyor bu eğitim durumu filan gezmek evimden ayrılmak haklısınız buna takılmaya değmez

Allah sağlık versin yavrularımıza..

a

Ben ceviz findik yiyorum hergun oglen biraz
Yogurtuda biz azeriler hep oyle yapariz ama anneler ben malesef mayalamiyorum))
Ama sut icemiyom tek derdim sut

Ballı muzlu sütü ben de evde yapıyorum bazen ama bebeği çok besliyormuş ve çok kilo yapıyomuş, o yüzden abartmadan içmekte yarar var

evet vallaaaa cok merak ediyorum senii..2ci gebeligin 20 hafta ve gobis yokkk belki kuiskaniyorumdur kizzzz

canım yaa :) oğlan diye yok sanırım göbiş :))

çok ii hemde hiç almamışsın nerdeyse ben 18 haftada 4 kilo aldım bana da dr çok ii dedi :))artık alırız ama :))

hemde nasıl alırız bundan sonra :)) ALLAH verebileceğimiz kadar almayı nasip etsin :))

merhaba arkadasım,bekledım ekledım bugun gıttım ancak ıcım rahatladı..doktor boyle seyler olabılır hemen stres yapıp dunyayı kendıne zından etme dedı:)) ama ultrason ıle baktı bebgın kalbı atıyrmu,hareket varmı rahım agzı ne durumda dıye.. bebek harektelıyse korkma dedı..bol su ve sıvı tuket rahım buyudugu ıcın agrın oluyor dedı..kafanda kalmasın dıye bızle aynı durumdakı arkadaslar vardı bana cevap yazan herkese okusun dıye sonucu paylasayım dedım normalmıs yanı.korkulacak bısey yok ama agrınız sıddetlı olursa ve hareket hıssetmezsenız suphelenın boyle seyler normal dedı ben gunde 2-3 kere hıssedıyrum sımdılık:)) hepınıze saglık sıhhat dılıyorumm

Ballı muzlu sütü ben de evde yapıyorum bazen ama bebeği çok besliyormuş ve çok kilo yapıyomuş, o yüzden abartmadan içmekte yarar var

canım karıştırmasaydım da ben mutlaka 1 muz yiyordum hergün. magnezyum deposu olduğu için. balda zaten babam arıcılık yapıyor doğal saf bal.. her kahvaltıda yiyorum. anlaşılan benim şişko bir bebeğim olacak :)))

canım yaa :) oğlan diye yok sanırım göbiş :))

hemde nasıl alırız bundan sonra :)) ALLAH verebileceğimiz kadar almayı nasip etsin :))

canım erkek olduğu için bencede öyledir... bende dar bir şey giymediğim sürece göbek möbek belli olmuyor.. :))) ilerde de muhtemelen futbol topu yutmuş gibi olucaz

teşekkür ederim canım benim çok sağol :)

teşekkür ederim canım benim netten bakayım hemen

normal doğumu unut o zaman sen :)))))

amin inşllh canım çok sağol , hala cenem acıyor ve başım çatlıyor öğlen 3 saat ölü gb uyumuşum. uyandığımdn beride baş ve çene ağrısı inşllh kullandığım antibiyotkler bebege zarar vermez çok kullnıyorum ve bu sonuncu mecbur diye batyağı ağr verdi

kızlar ben 19 hafta da 2 kilo almışım
iyi dimi?

daha ne olsun süper bence

Kizlar benim gibi sut ice bilmeyen varmi sutu icemiyorum artik adeta vaz gecdim sutden diye bilirim((
bende içemiyorum sütü sütlü tatlılarıda hamile kaldığımdn beri yiyemiyorum midemde ekşime yapıyor die yoğurt pek yiyemiyorum bende bir tabak peynir alıyorum çayla domatesle yiyorum :) mecbur alternatif bulcaz anne olmak zor zanaat

süpersin

keçiboynuzu pekmezi ve pekmezi çok tüketiyorum süt malesef bu arada biraz muzu fazla tüketince hemen kilo yapıyor onu napcam bilmm

Rabbim korusun birdaha yaşatmasın canım ,çok geçmiş olsun.

maşallah ssana keşk bnde içebilsem imrendim

Ben sutle dusmanim ama arkadas olmak gerek qaliba ama olmuyor olmuyor...

aynen olmuyor

yok canım ben denedim o bizim çocukara yarıyor aca bn içemiyorum. ben sütlü tatlılara bayılırdım 4 aydır onu bile yiyemiyorum. içebilenlere yarasın bolca calsiyum olsun. aman nazar değmesin sizlere

ben de doktoruma sordum bu pastörize olayını açık süt alırsan çok kaynarsa proteini dibe çökebilir, yok brüsella olabilirsin gebelikte tedavisi yok pastörizeye devam dedi... ppffff.. ben de pastörize süt yoğurttan gidiyorum.. zararı olmasın da faydasına da Alla hkerim napayım....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…