2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canlarım ben geldimmmm :))) kanımızı idrarımızı verdik, 4 lü test yapılacak ve salı günü cevabını alıcaz... bebeğin keyfi yerinde hoplayıp zıplıyordu yinee :))) bu arada cinsiyetide belli olduu..........:)))) doktor kararsız bile kalmadı kesinlikle erkek dedi bakın bu da pipisi dedi... iyi bakın doktor belki kordon bağıdır dedim:))) evet bir oğlanda benden :))) bu yıl gökten oğlan yağıyor bana kız düşecek değildi zaten :)))))

bu arada toplamda 900 gram almışım 4 ayda.. doktor bebeğin gelişimi iyi diye şimdilik bişey demiyorum ama biraz daha yemelisin dedi...

dün gece gördüğüm pipiler boşa değilmiş , aynı rüyamdaki gibi al sana pipi dedi :)))

merve kız olsaydı kerterdik yaaa ama nasip değilmiş :KK66:)))

canım güzel haberlerine çok sevindim..hayırlısıyla sağlıcakla kucağımızada alırız oğluşlarımızı inşallah :):21:

bizde atlattık canım bizimkide erkek:)) bende senin gibi düşündüm gidip hemen hastane çıkışı aldım :))))

Hayırlısı olsun.. Bende senin gibi yapmıştım ertesi gün gidip 3 tane hastane çıkışı takımı beğenince de bir tane bornoz takımı almıştım:) Hediye bir çorap vermişti oradaki kadın ufacık ya... Eşim gördü aldıklarımı sanki daha önce çocuğu olmuş gibi küçük değil mi bunlar diyo :)
Güle güle giysin inşallah..

Hayırlısı olsun.. Bende senin gibi yapmıştım ertesi gün gidip 3 tane hastane çıkışı takımı beğenince de bir tane bornoz takımı almıştım:) Hediye bir çorap vermişti oradaki kadın ufacık ya... Eşim gördü aldıklarımı sanki daha önce çocuğu olmuş gibi küçük değil mi bunlar diyo :)
Güle güle giysin inşallah..

hahhh haaa :))) küçük gelirse seninkilerden giydiririz deseydin :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: bu arada neden üç tane hastane çıkışı aldın çok değil mii??? ben daha ne alacağımı bilmiyorum canım yaaaa.... fotolarınıda koysana

renkli gösterdide fotosunu çekmedi... Ama şey biliyormusun yüzünü görünce biraz tuhaf oldum.. şuan biraz korkutucu :))

bunu söylediğin için mutlu oldum dicem ama beni yanlış anlama acaba sadece benim bebeğim öylemi diye endişelenmiştim doktor değil desede insan hemen ikna olamıyor..teşekkür ederim bu bilgiyi benimle paylaştığın içinnnn:):KK49:

arkadaşlar 3 lü tarama testimi şimdi aldım pazartesi dr randevum var o zamana kadar meraktan çatlıcam sonuçlar nasıl bilgilendirebilirmisiniz teşekkürler.

---------------------------------
Önceki NTD : Hayır
Önceki Down sendromu : Hayır
Daha önceki preeklemsi hi : Hayır
İnsulin bağımlı diabet : Hayır
Sigara : Hayır
Termdeki maternal yaş : 29 yıl
US Ölçüm tipi : Belirtilmedi
Örnek tarihindeki gebelik : 16 hafta 2 gün (SAT ile hesaplanan)
16 hafta 2 gün (US ile hesaplanan)
Kullanılan gebelik : US ile hesaplanan
Ağırlık : 55 kg
AFP seviyesi : 34 ng/mL ; 0.99 MoM
uE3 seviyesi : 1.26 ng/mL ; 1.15 MoM
Total hCG seviyesi : 45200 mIU/mL ; 1.23 MoM
YORUM
-----
Tarama sonucu : Tarama Negatif
Down sendromu riski : 1/8400 (Miadında)
(veriler kullanılarak alınan sonuç)
NTD riski : 1/7000
Preeklemsi riski : 1/35
Düşünce : Yalnız maternal yaş nedeniyle olan Down sendromu
riski ise 1/1100 dir
: Trisomy 18 için yüksek risk kategorisinde değildir

merhaba sonucunuzla ilgili bir fikrim yok ne yazıkki ama inşallah hiçbir sorun yoktur. bir şey soracağım tam olarak ne zaman gittiniz 3lü tarama testine? ben de gideceğim ama doktor sağolsun çok net bir tarih vermedi bana..

hahhh haaa :))) küçük gelirse seninkilerden giydiririz deseydin :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: bu arada neden üç tane hastane çıkışı aldın çok değil mii??? ben daha ne alacağımı bilmiyorum canım yaaaa.... fotolarınıda koysana

Çekip koyayım canım aklımdaydı da internetten aldıklarım da var da onları da bekliyodum, 3-5 tane alıyolar ilk 3 ay bunlarla idare ediyolar dedi akdın. Beni mi kandırdı acaba? Tecrübesizlik :)

bunu söylediğin için mutlu oldum dicem ama beni yanlış anlama acaba sadece benim bebeğim öylemi diye endişelenmiştim doktor değil desede insan hemen ikna olamıyor..teşekkür ederim bu bilgiyi benimle paylaştığın içinnnn:):KK49:

bende doktorun yanında çok korkunç diye bir tepki verdim :))) doktor annesi normal şimdi böyle olması dedi. daha oluşumu tamamlanmamış ondan. merak etme yani bebeiştolarımız gayet şirin melek gibi doğacak :))))

Çekip koyayım canım aklımdaydı da internetten aldıklarım da var da onları da bekliyodum, 3-5 tane alıyolar ilk 3 ay bunlarla idare ediyolar dedi akdın. Beni mi kandırdı acaba? Tecrübesizlik :)

banada iki tane mutlaka alman lazım dediler... bende bilmiyorumkiii :)))) tecrübeli annelere soralım biz ne alıcaz........ bide uzun kollu mu giycek kısa kollu muu , zıbın mı giycek çıt çıtlı badi mi kafa allak bullak... TECRÜBELİ ANNİŞLER aydınlatın bizi

bende doktorun yanında çok korkunç diye bir tepki verdim :))) doktor annesi normal şimdi böyle olması dedi. Daha oluşumu tamamlanmamış ondan. Merak etme yani bebeiştolarımız gayet şirin melek gibi doğacak :))))

evet öyleymiş inşallah :) banada henüz yüz kasları oluşmamış daha çok değişicek falan dedi:) 6 ıncı ayda netleşicek sanırım yüz hatları

olmazmı sorun her akşam ateşim çıkıyor doktorum kan testşne bakalım demişti işte boğazım dursada aç gidebilsem ama kısmetse yarın sabah yemiyeceğim unutmam inşllh yaptırmam şart birde benim ailemde şeker hastası çok şeker testim guatr testim ve birçok test yapılması lazım ve ben sık hastalanan biriyim doktorum ilaçta veremiyor kan testine bakmam lazım diyor

cancağzım ailede şeker varsa mutlaka şeker yüklemesi yaptır.
benim anne babamda da var. o sebeple bana erken yaptılar şeker yükleme testini.
20 haftalarda tekrar yapıcaz dedi doktor.
ailede şeker geçmişi olan hamilelerde erkenden çıkabiliyormuş diyabet.

evet öyleymiş inşallah :) banada henüz yüz kasları oluşmamış daha çok değişicek falan dedi:) 6 ıncı ayda netleşicek sanırım yüz hatları

öyle miii ... 6 ayada az kaldııı ayrıntılıya o zaman mı gitsek .. bebeğimiz fotolarda yakışıklı çıksın:)))

X