2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Gunaydin kizlarrr
Son kontrolumde doktorum akinti icin (acik sari renkte ve kokulu) 14. Haftadan sonra fitil verebilecegini soyledi, akinti icin fitil kullanan var mi aranizda bir zarari olur mu sizce?

off bide biz öğrenseydik yaaa :KK5:2 gün sonra kontrolüm var sanırım 2 li test için çağırdı keşke cinsiyetinide görüp söylese çatlayacağım meraktan:emir_bebek:Bu arada sizin bebişiniz de hayırlı olsun cinsiyeti de öğrendiniz ohhh miss:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

Çok teşekkür edereiz bizde anca 14üncü haftadaöğrendik inşallah tez vakitte sizde öğrenirsiniz

bnmki çarşamba az kaldi ama doktor 16.haftaya kadar bisey söyleyemem emin olmam lazim dedi :) o yüzden bekledik bu haftayi
eh tamam o zaman sizinde hasret inşallah sona erecek bu hafta

Ben düşünüyorum da bulamadım.. Babamın ismini de koyacağız iki isimli olacak, uyduramadım hala bişeyler moralim bozuldu :KK43:

bende bi türlü ısınamıyorum isimlere eşimin adı yıldırım bende oğlumuza beyazıt koyalım diyorum çok megolomanca olmazmı diyor kimiside ı harfi ingilizcede yok i olur iyi olmaz diyorlar bende öyle sinirleniyorum

günaydın kızlarr hepinize.. sağlıklı bir gün geçirelim hep beraber inşallah.. kızlar ilk defa rüyamda oğluşumu gördüm yatağında uyuyordu sonra uyandı kucağıma aldım öptüm kokladımm çokk güzeldi yaa hiç bitmesin istedimm gelsin bir an önce meleklerimiz sağlıcakla inşallahh...

Bilmiom ki cnm ben de seviniom aha bebek diye .yarin gitcm dr.a bi sorarim onu da..yazarim sana da.

tmm canım benim randevum taa cumartesi günü o zamana kadar bekleyemeyecektim :) inşallah birşey yoktur:nazar::nazar::nazar:

Çok teşekkür edereiz bizde anca 14üncü haftadaöğrendik inşallah tez vakitte sizde öğrenirsiniz

eh tamam o zaman sizinde hasret inşallah sona erecek bu hafta

bende bi türlü ısınamıyorum isimlere eşimin adı yıldırım bende oğlumuza beyazıt koyalım diyorum çok megolomanca olmazmı diyor kimiside ı harfi ingilizcede yok i olur iyi olmaz diyorlar bende öyle sinirleniyorum

Aynen işte ısınamıyorsun, bu sefer karar veremiyorsun. Bir başkasına sorduğunda sana çok kolay bir fikir veriyo hemen bişeyler söylüyo ama sende şok etkisi, hiç o olur mu yaaa diye.. Biz beğenmiyoruz birazcıkta :) Babamın adı Süleyman, arkasına henüz uyduramadım bişey. Acaba babamın adını koymasam mı diyorum ama çok duygusal bi adam, erkek torunu olacağına deli gibi sevindi, hiç onu bu mutluluktan mahrum edesim yok. Bizim bebekte taşıyacak dedesinin ismini. Diğerine bakalım hayırlısı, bulucaz elbet bir şeyler :)

Kızlar,
belim ve sırtım agrımaya başladı 1-2 haftadır daha rahatsız edici olmaya başladı.gece yatarkende belim sırtım agrıyo sanki saatlerce aynı şekilde yatmış tutulmus gibi, çalışıyortum sandalye başındada belimi yastıkla desteklememe ragmen agrıyor ara sıra.
doktora sordum kemiklerin açılmaya başlamış diyor,,nette hamiel yastıklarıan baktım kullanan var mı? şlerleyen aylarda daha sıkıntı olacaga benziyor.

son cümlene çok güldümmm :KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:
ee herkes huggies yada prima diyorsa vardır bildikleri değil mii , bende prima Premium care ile başlıycam sorun yaşarsam şayet o zaman huggies e geçerim.. haklısın bez stoğu yapmamak lazım boşa elimizdede kalabilir. bu arada 1 numarayla 2 numaranın farkı nee??? ikiside hemen hemen aynı kilolara yapılmış???

caanım bi 2-5 var bide 3-6
2-5 genelde prematüreler için kullanılıyor
3-6 da normal zamanında doğan bebekler için :KK34:

yaa evet kaç gündür yoksun nerde bu diyordum bendee...

konu sahibesi olarak yokluğum belli oluyor değil mi :KK23:

Gunaydin kizlarrr
Son kontrolumde doktorum akinti icin (acik sari renkte ve kokulu) 14. Haftadan sonra fitil verebilecegini soyledi, akinti icin fitil kullanan var mi aranizda bir zarari olur mu sizce?

canım ben gebelikte ilaç kullanmaktan yana değilim iyice araştır ondan sonra kullan eğer
mecbur değilsen çok zor durumda değilsen kullanma bence..
ben oğlumda mecburen ateş düşürücü iğne oldum o günden sonra gelişmedi ve erken doğmak zorunda kaldı
zaten korkardım gebelikte ilaçtan şimdi hepten uzak duruyorum..

nette araştırdım ama iyileri çok phalı ucuzlarada güvenemedim..
resimleri çıkarttım gibi yorgancı yastıkcıya götürcem bakalım onlarda diker heralde aynısından..

$003-pm.jpg Eki Görüntüle 1007571

kızlar
benim hala midem bulanıyor..sizin nasıl???
4. aydayım ama midem ağzımda dolaşıyorum..bir de bir gaz bir gaz..aman walla..evi gaz çıkararak dolaşabiliyorum bir uçtan bir uca .
insanlıktan çıktım

kızlar
4. aydayım ama midem ağzımda dolaşıyorum..bir de bir gaz bir gaz..aman walla..evi gaz çıkararak dolaşabiliyorum bir uçtan bir uca .
insanlıktan çıktım

Üşütmemeye dikkat et, havalar yalancı havalar bu ara hatta biraz üşütmüşsün gibi geldi bana hem gaz hem mide bulantısı haklı mıyım?

kızlar
4. Aydayım ama midem ağzımda dolaşıyorum..bir de bir gaz bir gaz..aman walla..evi gaz çıkararak dolaşabiliyorum bir uçtan bir uca .
Insanlıktan çıktım

sana da günaydın canım. Benim bulantılarım zaten çok fazla olmadı. O dönem umre de idim pek de hissetmedim sanırım. Ama gaz konusunda sana katılıyorum içim de sürekli var. Ilk zamanlar çok fazla gabız olmuştum şimdi o işi çözdüm. Sabahları aç karna hurma yiyorum. çok iyi geldi bana. Benim 4. Ay bitti dedi dün doktorum ve daha hiç kilo almadım. Doktorum bu iyi ama artık alman gerekiyor dedi. 12 kg kadar izin veriyor.gaz en kötüsü . Doktorum dün bana bebeğin çok hareketli dedi. Bende ona hocam ben arada hissediyorum ama nette okudum gaz hareketleri imiş onlar dedim. Hoca odada kahkahayı bastı doğru onlar gaz hareketleri dedi. çok mahcup oldum. Ilk bebeğinde 20. Haftadan önce hissedemezsin dedi. öyle işte gaz o kadar çokki bebek kımıldıyor sanıyoruz.

nette araştırdım ama iyileri çok phalı ucuzlarada güvenemedim..
resimleri çıkarttım gibi yorgancı yastıkcıya götürcem bakalım onlarda diker heralde aynısından..

Eki Görüntüle 1007570 Eki Görüntüle 1007571

çok rahat bişeye benziyor aslında almak lazım,bende geceleri sol tarafıma yatıyorum minik bir yastık belime destek yapıyorum çok rahat oluyor,bunun üstüne yatsam ohhhh rahat olur valla..... :KK52::KK52:

Üşütmemeye dikkat et, havalar yalancı havalar bu ara hatta biraz üşütmüşsün gibi geldi bana hem gaz hem mide bulantısı haklı mıyım?

walla bana neler olduğu hakkında hiç bi fikrim yok..
1. hamileliğimde hiç yasamadım bunları..
bu sefer insanlıktan çıktım
mide bulantısı ,gaz,kasık ağrısı,rahim sertleşmesi...
yok yok

:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:bugün rüyamda bebeğimi potbebede taşıyordum bembeyaz berrak bi yüzü vardı erkekti,tosun gibiydi taşımaktan kolumun yorulduğunu ağrıdığını hissettim rüyamda ayy çok heyecanlıydı...canım benimm:KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16::KK16:

sana da günaydın canım. Benim bulantılarım zaten çok fazla olmadı. O dönem umre de idim pek de hissetmedim sanırım. Ama gaz konusunda sana katılıyorum içim de sürekli var. Ilk zamanlar çok fazla gabız olmuştum şimdi o işi çözdüm. Sabahları aç karna hurma yiyorum. çok iyi geldi bana. Benim 4. Ay bitti dedi dün doktorum ve daha hiç kilo almadım. Doktorum bu iyi ama artık alman gerekiyor dedi. 12 kg kadar izin veriyor.gaz en kötüsü . Doktorum dün bana bebeğin çok hareketli dedi. Bende ona hocam ben arada hissediyorum ama nette okudum gaz hareketleri imiş onlar dedim. Hoca odada kahkahayı bastı doğru onlar gaz hareketleri dedi. çok mahcup oldum. Ilk bebeğinde 20. Haftadan önce hissedemezsin dedi. öyle işte gaz o kadar çokki bebek kımıldıyor sanıyoruz.

ay ne şanslısın..
ben daha şimdiden 8 kilo aldım
hem kusup hem kilo alalbilen tek insanım heralde..
ama yemekten hiç vazgeçmedim kussamda :)

Aynen işte ısınamıyorsun, bu sefer karar veremiyorsun. Bir başkasına sorduğunda sana çok kolay bir fikir veriyo hemen bişeyler söylüyo ama sende şok etkisi, hiç o olur mu yaaa diye.. Biz beğenmiyoruz birazcıkta :) Babamın adı Süleyman, arkasına henüz uyduramadım bişey. Acaba babamın adını koymasam mı diyorum ama çok duygusal bi adam, erkek torunu olacağına deli gibi sevindi, hiç onu bu mutluluktan mahrum edesim yok. Bizim bebekte taşıyacak dedesinin ismini. Diğerine bakalım hayırlısı, bulucaz elbet bir şeyler :)

aynen öyle dediğin gibi gerçi nasılsa bulucaz bişi bendeki isimler şunlar başta beyazıt ayaz kayra ama eşime göre kayra kesinlikle değil onunkilerde şöyle ata alp yalın belki sen beğenirsin bazılarını :):KK52:

Eklentiler

• $001.jpg
    $001.jpg
    23,3 KB · Görüntüleme: 40
  • $emzirme-yastigi-guard.jpg
    $emzirme-yastigi-guard.jpg
    12,3 KB · Görüntüleme: 41
  • $Untitled-1.jpg
    $Untitled-1.jpg
    34,9 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
ay ne şanslısın..
ben daha şimdiden 8 kilo aldım
hem kusup hem kilo alalbilen tek insanım heralde..
ama yemekten hiç vazgeçmedim kussamda :)

offffffff ne yaptın 4 ayda 8 kilo . maşallah ne diyeyim. bende yiyorum ama çalışıyorum ayaktayım genellikle. geceleri acıkmaya başladım bugün gece 3.30 kalktım yemek yedim. eşim hayretler içinde normalde asla uyanmam o saatte :KK9::

kızlar
insanlıktan çıktım

canım benimde midem sürekli bulanıyo sebepli sebepsiz arada kusuyorum falan napalım alıştık artık bide bu gaz sorununa günde 1 fincan rezene iç hem rahatlatır hemde gaz sorununu gideriyo zamanla

resimlweri çıktı alıp, akşam yastıkcıya götürcem bakalım diker heralde bu tarz birşey.. çok işe yarıyormuş.. bence sizde degerlendirin..

ya bende küçük bi yastık koyuyodum bunlar iyi. hazırları var. doktorum mümkün olduğu kadar sol tarafına yat dedi. bende çıktı alıyorum annem yapar :KK9:9:9

X