2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sizin bebişin cinsiyeti belli oldu mu?eğer 100 de 100 belliyse siz başlayın alışverişe tabiki erken değil sizin için ama benim gibi henüz cinsiyetini öğrenemeyenler için erken.:emir_bebek:

Erkek :) Bende başlayayım yavaş yavaş diyorum ama karar vermek o kadar zor ki ilk bebek olunca. Yani daha önce hiç bebek giydirmemişsin bişey görüyosun yakışır mı olur mu, kaç aylığını alsam daha sonra mı giyse bunu derken hep kalıyo bişeyler. Tabi tatlı düşünceler bunlar ama ben çok ince eleyip sık dokuyorum sanırım :) O kadar şeyin içinde karar veripte ilk alacağım şey ne olacak acaba kendim bile merak ediyorum. İnşallah yakında sende öğrenirsin cinsiyetini, çok güzel bişey:)

bende park yatak ve bebek arabası için bakınıyordum ki eşimin ablasından haber geldi dün, ben alıcam siz başka ihtiyaçlarını alın diye.
şimdi bende bu travel setleri görünce ayrı ayrı almak mantıksız geldi.
ama hediyeye de karışılmaz artık soramamda nasıl bir şey alacaksın bende ona göre alayım diyemem.
heralde bi süre alamıcam oysa şimdiden yavaş yavaş almak istiyordum gönlümce:KK50:

ne kadar şanslısınız :nazar: diğer şeyleri gönlünüze göre alırsınız işte ne güzel yardımcı oluyorlar size...

bende park yatak ve bebek arabası için bakınıyordum ki eşimin ablasından haber geldi dün, ben alıcam siz başka ihtiyaçlarını alın diye.
ama hediyeye de karışılmaz artık soramamda nasıl bir şey alacaksın bende ona göre alayım diyemem.
heralde bi süre alamıcam oysa şimdiden yavaş yavaş almak istiyordum gönlümce:KK50:
canım neden ayıp olsun olur mu öyle şey hediye alıcam diyen kişilere artık herkes nasıl bir şey istediğini söylüyor.Sen deki bence abla bebek arabasını ben travel system alıcam hepsini ayrı ayrı almaktan daha iyi hemde daha uyguna geliyor onu istersen biz alalım sen zahmet etme vs. de ozaman o senin istediğini alır hiç ayıp değil ben olsam söylerim

ben erken olmadığını düşünüyorum.. alınacak çok şey var.. ilerleyen aylarda ne kadar enerjimiz olacağı belli değil. şuan bile sabahtan akşama kadar gezip dolaşmamız ayakta durmamız bizi yoruyor. yavaş yavaş almak bence mantıklı ben 3 aylıkken başladım bile... hem masrafları biranda karşılamak zorlayabilir...

Haklısın. O kadar ayrıntısı var ki. Bebek şekeri vs yapılacaksa o bile başlı başına bi iş son zamanlarda bırak giysisiyle uğraşmayı. Bende başlayacağım yavaş yavaş bakalım. İlk doğumun mu, kendin mi karar verdin neyi nasıl alacağına, yoksa aile büyüklerinin mi fikrini aldın?

anladım cnm. her gittiğimde suyuna bakıyor normal diyor ama her gun hemen hemen 1 çay kaşığı kadar şefaf su gibi geldini görüyorum.
ama leke bırakıyor çamaşırımda.

cnm koku yoksa korkma sarı beyaz akıntı normalmiş. inş benkı de korktuum gibi değildir cmtesi kontrolum var eczanelerde turnasol kağıdı gibi bi kağıt satılıyormuş o renk değiştirip aminyon olup olmadığını belli ediyormuş. ondan alıcam bulunsun diye evde..

amniyon sıvısının her an gelebilme ihtimali var mı. o halde bende eczaneden alsam korkularımı gideriirim.
bazen bana oluyo çünkü. anlık su gibi ıslaklık geliyo ama her zaman değil.

bende öyle düşünüyorum.Rabbim hepimize sağlıklı sıhhatli hayırlı evlatlar versin inşllh.

testi yaptırması bişey değilde riskli derse doğuma kadar içi için üzüleceğim kesin olmadığını bilsemde.

aminn inşallah canım. sağlıcakla alalım kucağımıza :KK16:
belki de testte bu riskin hiç olmadığı çıkarda rahatlarsın.

Erkek :) Bende başlayayım yavaş yavaş diyorum ama karar vermek o kadar zor ki ilk bebek olunca. Yani daha önce hiç bebek giydirmemişsin bişey görüyosun yakışır mı olur mu, kaç aylığını alsam daha sonra mı giyse bunu derken hep kalıyo bişeyler. Tabi tatlı düşünceler bunlar ama ben çok ince eleyip sık dokuyorum sanırım :) O kadar şeyin içinde karar veripte ilk alacağım şey ne olacak acaba kendim bile merak ediyorum. İnşallah yakında sende öğrenirsin cinsiyetini, çok güzel bişey:)
oo paşan geliyor desene gözün aydın maşallah:KK16::KK16:bende bir an önce öğrenme istiyorum çok heyecanlıyım.canım sana bir link yolluyorum buna tıkla sana yardımcı olur neler alacağın konusunda

http://w-world.com/cocugununannesi/yeni-dogan-ihtiyac-listesi

kizlar ya benim hic tadim tuzum yok...cok kötü bi ruh halindeyim...kendime degil ama bebegime üzülüyorum...ona da yansiyor...

selam kızlar .... ben uzun zamandır siteye girmemiştim bugün bebek ihtiyaç listesine bakmak için girdim ... sonra sizi farkettim 1000 küsür sayfa var ağustos anneleri için. bende yazmak istedim. son adet tarihim 31.10.2013 ....7 ağustos doğum tarihi verdi doktorum. ankara nın beypazarı ilçesinde oturuyorum. çoooooooooooooooook fazla heyeceanlıyım ilk bebeğim çünkü 26 yaşındayım . anaokulunda çalışıyorum. bebeğim e doktorum %90 erkek dedi. listeye bende girmek isterim. ilgilenen arkadaş dan rica ediyorum. sizler yenidoğan listelerinizi hazırladınız mı neler var paylaşırsanız sevinirim...

hoşgeldin canım
benim abimdee nallıhanda görev yapıyor. ankaralıyım zaten :21:
oğluşuna hayırla sağlıkla kavuşun inşallah
ben henüz liste hazırlamadım ama kafamda hep o var. tabi ne alınacağını bilemediğim hazırlamadım yoksa yazarım sabırsızım

Hımmm.. Söylesen bence de ayıp olmaz. Bizim evde kardeşlerimle aramızdaki doğum günü hediyesi bile sipariş alınırdı. Masrafa girip istemediği, kullanmadığı bişey alınacağına herkes en çok istediğini kendi bilir diye hala sorarım her doğum günlerinde ne istiyosunuz diye. Ama aranızda olan samimiyete de bağlı biraz bu durum. Yanlış anlayacağını düşünüyosan sonra alırsın, herşeyde bi hayır vardır, üzme canını :)

kizlar ya benim hic tadim tuzum yok...cok kötü bi ruh halindeyim...kendime degil ama bebegime üzülüyorum...ona da yansiyor...

canım hamilelikten kaynaklanan bir şey bu.
benimde ruh halim öyle
hiç bişeyden zevk almıyorum. eşimin her yaptığı batıyo.
bi gün bebeğimle ilgili çok güzel hayaller kurarken bi gün onun için günlük yazmayı bile önemsemiyorum.
inşallah çabuk geçer :KK50:

Haklısın. O kadar ayrıntısı var ki. Bebek şekeri vs yapılacaksa o bile başlı başına bi iş son zamanlarda bırak giysisiyle uğraşmayı. Bende başlayacağım yavaş yavaş bakalım. İlk doğumun mu, kendin mi karar verdin neyi nasıl alacağına, yoksa aile büyüklerinin mi fikrini aldın?

bu benim ilk bebeğim , alacaklarımada eşiminde fikrini alarak kendim karar verdim. 2 yeğenim var onlara alınanlara şahit oldum şimdiye kadar zaten iyiki almışım dedikleri keşke almasaydım dediklerine dikkat ettim. biraz o yönlendirdi beni birazda internetten araştırdım. şuana kadar otokoltuğu, baston bebek arabası ve ateş ölçer aldım. haftaya cinsiyetini öğrenebilirsek inşallah o zaman kıyafet vs alışverişine başlıycam. ama şuan radar gibiyim:))) ne iyi ne kötü araştırıp duruyorum :)))

ne kadar şanslısınız :nazar: diğer şeyleri gönlünüze göre alırsınız işte ne güzel yardımcı oluyorlar size...

ilk kez hala olacağı için çok heyecanlı görümcem. eşimde evin tek oğlu olunca bu bebek haberi hepsini çok heyecanlandırdı.
yoksa beni çok sevdiklerinden değil yani :KK9::KK9:

ne çabuk öğrenmişsin maşallah.. ben hala bilmiyorum... bu arada istersen netleştir. erkek deyipte sonra kız olmasın benim yeğenim gibi :)))

canım neden ayıp olsun olur mu öyle şey hediye alıcam diyen kişilere artık herkes nasıl bir şey istediğini söylüyor.Sen deki bence abla bebek arabasını ben travel system alıcam hepsini ayrı ayrı almaktan daha iyi hemde daha uyguna geliyor onu istersen biz alalım sen zahmet etme vs. de ozaman o senin istediğini alır hiç ayıp değil ben olsam söylerim

evet aslında bu şekilde söyleyebilirim.
bi de benim ilk bebeğim olacağı için belki ikinci bebeğede kullanırsam diye hepsi kullanışlı şeyler olsun istiyorum.
insan ilk gözağrına kendi içine sinenleri kullanmak istiyor. yoksa nankörlük yapmıyorum yani :KK9:

X