2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bende parol kullanıyorum ama fayda etmiyor benim migren kronik 13yıldır var. Benim şakaklarımdan başlıyor sonra sanki her eğildiğimde beynim akacak gibi oluyor. Göz kapaklarim ağrıyor ışık ses koku çok rahatsız ediyor. Hatta şu an o ağrıyı çekiyorum

açıkcası ben daha önce migrenin naısl bişey olduğunu bilmiyodum, hep tansiyon sanıyorum ölçtürdüm hep normal çıkıyor.Yaklaşık 5 gündür böyle 2li taramada söyledim doktora başım ağrıyo diye hemen migren dedi.Başımın üstü tam ortası sonkluyo ve yanmış gibi bi ağrı ve deiğişip dediğin gibi şakaklarım ağrıyo ben migren olduğuna emin olamıyorum :KK43: inşallah başka bişey değildir ve en yakın zamanda geçer.Bu ara da Allah yardımcın olsun eğer bu ağrı migrense berbat bişeymiş :KK50:

Hiç sorma ya doğunca öğreniriz artık diyodum kii doktor bugün kız dedi:KK52:
Kesin olmamakla beraber. Haftaya kesinleşcek. Bizimki göstermemekte inatçı tepetaklak durmuş garip garip hareketler yapıyodu.
Dörtlü test için kan verdim.
İkili test yaptırdın mı?
aaaaaaa süperr tam üstüne sormuşum :KK8::KK8:
değişebilir, kesinleşince haberini isterim :KK52: napıyorsunda bebişe tepe taklak oluyo evde çiftetelli mi oynuyorsun :21:
benimki hep uyuyo:KK31: ikili testin sonucunu bekliyoruz canım 10 sonra öğrenecekmişiz pöfff :KK31:
sen bayağı level atlamışsın 4lü teste gelmişsin:KK52: ikili üçlü nasıldı?
evet hele ilk hamileliğime göre çok rahatım bunda çok şükür :))
anacığımın kolları kısa sürdü ama :KK43:(
benimde iştahım yerinde ALLAH tan kilo almadım daha ama artık almaya başlarım sanırım :))

ben almişim kilo ama sürekli değişiyo anlam veremedim
bi gün 48 oluyorum bi gün 47-46 oluyorum Eki Görüntüle 987521 Eki Görüntüle 987521 Eki Görüntüle 987521

aaaaaaa süperr tam üstüne sormuşum :KK8::KK8:
değişebilir, kesinleşince haberini isterim :KK52: napıyorsunda bebişe tepe taklak oluyo evde çiftetelli mi oynuyorsun :21:
benimki hep uyuyo:KK31: ikili testin sonucunu bekliyoruz canım 10 sonra öğrenecekmişiz pöfff :KK31:
sen bayağı level atlamışsın 4lü teste gelmişsin:KK52: ikili üçlü nasıldı?

ben almişim kilo ama sürekli değişiyo anlam veremedim
bi gün 48 oluyorum bi gün 47-46 oluyorum Eki Görüntüle 987521 Eki Görüntüle 987521 Eki Görüntüle 987521

Üçlü yaptırmadım aslında dörtlü de yaptırmicaktım doktor yapalım deyince akışına bıraktım:KK37:
İkili iyi çıktı çok şükür.
Aboo 10 gün de çokmuş ya o çıkana kadar üçlü vaktin gelir:KK52:
Çikolata yedim muayeneden önce. Benimki genelde ense yapardı ama büyüdüğünden heralde hareketlenmiş. Ama galiba pek beceremiyor bu işi yaptığı hareketleri görünce:KK55:

Üçlü yaptırmadım aslında dörtlü de yaptırmicaktım doktor yapalım deyince akışına bıraktım:KK37:
İkili iyi çıktı çok şükür.
Aboo 10 gün de çokmuş ya o çıkana kadar üçlü vaktin gelir:KK52:
Çikolata yedim muayeneden önce. Benimki genelde ense yapardı ama büyüdüğünden heralde hareketlenmiş. Ama galiba pek beceremiyor bu işi yaptığı hareketleri görünce:KK55:

oh oh çok sevindim iyi çıkmasına :KK16: 4lü de iyi çıkacak ben biliyorum :KK76:
evet 15 gün sonra dedilerde 5 gün geride kaldı işte. nasıl özel hastane anlamadım.:KK19:
bide deli gibi soruyorum hemşireye yarın saat kaçta alırız diyeEki Görüntüle 987534
büyümüş tabi ya totosu bi lokmalık olmuştur annesi :KK52::KK52:
lokum gibidir:KK53: hareketlerini de hissedersin çok yakında

oh oh çok sevindim iyi çıkmasına :KK16: 4lü de iyi çıkacak ben biliyorum :KK76:
evet 15 gün sonra dedilerde 5 gün geride kaldı işte. nasıl özel hastane anlamadım.:KK19:
bide deli gibi soruyorum hemşireye yarın saat kaçta alırız diyeEki Görüntüle 987534
büyümüş tabi ya totosu bi lokmalık olmuştur annesi :KK52::KK52:
lokum gibidir:KK53: hareketlerini de hissedersin çok yakında

Anam takvimine baktım da şaka maka 14. Haftana gelmişsin sen de:KK53: hey gidi çift çizgin gözümün önünde:KK52: çabuk büyüyor veletler:KK37:

Dışarıya yolluyolar demek ki hastane labaratuarı yapsa testi böyle olmaz. Amaan nasılsa iyi çıkıcak:KK16: lokma kıçlar çok iyiler:KK8::KK8:

Hareketleri çok bekliyorum ya ama yok hissetmiyorum 20. Hafta en erken diyorlar ilk gebelikte ohoo çok geç be:KK51:

Son düzenleme:
arkadslar merhba,kasıklarımda sağdan sola doğru goz segırmesı gıbı bır hareketlılık oldu,bu bebegın hareketlerı olabılır mı?Hareketlerını hısseden arkadslar ne derler,nasıl anlarız bebegı hareketlerini:emir_bebek:

accaba ilk giyeceği kıyafetlerden bi kaçını kısa kollumu alsak anlamadım gitti..
onlar şür gibime geliyor

Anam takvimine baktım da şaka maka 14. Haftana gelmişsin sen de:KK53: hey gidi çift çizgin gözümün önünde:KK52: çabuk büyüyor veletler:KK37:

Dışarıya yolluyolar demek ki hastane labaratuarı yapsa testi böyle olmaz. Amaan nasılsa iyi çıkıcak:KK16: lokma kıçlar çok iyiler:KK8::KK8:

Hareketleri çok bekliyorum ya ama yok hissetmiyorum 20. Hafta en erken diyorlar ilk gebelikte ohoo çok geç be:KK51:

ehehe nerdeyse döllendiği günlere hakim oluyoruz topiklerde yaa :KK53::KK53::KK53:
sana da havai fişekler patlatmıştım geç kalmakla beraber :KK52::KK52:
4 aylık olunca hissedersin diyolar 20. hafta çok geç zaten senin zıpır hareketliymiş tekmeyi vurdumuydu hissettirir :KK52::KK52:

merhaba arkadaşlar bugün randevum vardı off 1 ay geçmedi gitti :26: şükür gördük bebeğimizi 16+5 oldum.bebeğim 16cm 175grammış :21: ne minik yahuuu erkek olduğuda kesinleşti sağlığıda iyiymiş çok şükür :nazar: ayyy zaman geçmiyooooooo:KK52: :KK16:

arkadslar merhba,kasıklarımda sağdan sola doğru goz segırmesı gıbı bır hareketlılık oldu,bu bebegın hareketlerı olabılır mı?Hareketlerını hısseden arkadslar ne derler,nasıl anlarız bebegı hareketlerini:emir_bebek:
ben bişey hissetmiyorum canım anca gaz sıkışması sancısı var :KK53::KK53:
accaba ilk giyeceği kıyafetlerden bi kaçını kısa kollumu alsak anlamadım gitti..
onlar şür gibime geliyor

tecrübeli değil misin sen anacım sen söylede biz öğrenelim :KK53:
bebeyi pişik yapma yazın ortasında sonra :KK53::KK53: kısa kollu alalım evet kollarını ısırırız :KK53::KK53:

Yarın bende doktora gidicem bakalım bügmüşmü minigim sabah olsun biran önce pazartesi gidicektim eşim yarın gündüz işim yok
Diyince gidelim bari dedik cihazlar cok eski cinsiyetini göremedik der kesin aman saglıklı olsun da yavrum sabrederiz artık :emir_bebek:

Bence onlar üşür ince kollu olması daha iyi diye düşünüyorum ondan sonra eylül ayı geliyor zaten serin havalar olur
mehtabım sen ısıtırsın onu bırak cıbıl cıbıl yatsın beybi :KK53::KK53:
merhaba arkadaşlar bugün randevum vardı off 1 ay geçmedi gitti :26: şükür gördük bebeğimizi 16+5 oldum.bebeğim 16cm 175grammış :21: ne minik yahuuu erkek olduğuda kesinleşti sağlığıda iyiymiş çok şükür :nazar: ayyy zaman geçmiyooooooo:KK52: :KK16:

hayırlı sağlıklı evlat olsun oğluşun canım :nazar::nazar:

Yarın bende doktora gidicem bakalım bügmüşmü minigim sabah olsun biran önce pazartesi gidicektim eşim yarın gündüz işim yok
Diyince gidelim bari dedik cihazlar cok eski cinsiyetini göremedik der kesin aman saglıklı olsun da yavrum sabrederiz artık :emir_bebek:

hadi bakalım inşallah öğrenirsin canım. önce sağlık haberleri tabi ki :KK16:
sende çikolata ye girmeden hareketlensin:KK53:

hadi bakalım inşallah öğrenirsin canım. önce sağlık haberleri tabi ki :KK16:
sende çikolata ye girmeden hareketlensin:KK53:

İkili test yapılırkende yedim ama kıpır kıpır degildi uzanmış uyuyordu doktor dürtünce poposunu dönmüştü :KK1:
Doktora söyledim girmeden önce cikolata yedim dedim şuan kücük fayda etmez dedi bügünce faydası oluyor dedi özeldeki doktor
Şimdi bügdü sanırım gene yerim şansımı denerim bakalım faydası olucakmı
Bu arada kız cıbıl cıbıl olmaz bence ya ince olucak ama kollu olmadı iyi olmazmı kalın degil ama onlar cok kücük cılız oluyorlar cünkü
Annem kuş kanadının yelinden rahatsız olurlar der hep

kızlar bu arada çay kahve içiyormusunuz
ben nescafeyi binde bir içiyorum türk kahvesi hergün değil ama içiyorum sık sık günde bi tane
çayıda buldummu şekersiz şekersiz iyi geliyor bana götürüyorum 4-5 bardak
açık içiyorum ama yine de bazen içmesem mi acaba diyorum..
sizler napıyorsunuz?
hic turk kahwesi icmedim canim..nescafe zaten sewmem..cayi da cok acik 1-2 bardak iciyorum..

beni de ekler misin? benm de paşa oğlum geliyor:)
gozunaydinnn

ohh ne güzel kızında varmış ikisini de yaşamış olcaksın :))
evet ablası merak eder onun ne olduğunu :))
:)) cok.sukyr cnm
peki kızlar bişey daha sorcam balık yiyemiyorum ben hiç bırak yemeyi yanından geçerken midem bulanıyor
varmı aranızda bu durum da olan? dışardan takviye almam gerekir mi?
ben de hic yiyemedim..gecen gun canim hamsi cekti bayatmis balikcidan almadan geldi esim..

16.haftadayım en son gittiğimde doktorum ilac olarak folık asite dvm et dedi ve başka birşey vermedi.Sizler ne kullanıyorsunuz yazabilir misiniz?Doktorunuzun önerilerini.
foluc asiti de biraktik..baska biseye baslamadik henuz..
İyi akşalmlar arkadaşlar.bENDE geçen hafta dr gittim bebeğimiz %85 kızmış.Bir tane kızım vardı zaten o çoook mutlu oldu.Benim için önemli değil sağlıklı olsunda yeter dedim.aslında bende mi çok sevindim kız olduğuna ne :)))

sizlere birşey sormak istiyorum.Benim 3 gündür karnım ağrıyor.Ara sıra batıp zonkluyor.bUGÜN İDRAR tahlili yaptırdım,idrar yolu enfenksiyonu da yok.Sizce ne yapayım dr arasam mı?kızım 33-4 gün çönce hızlıca gelip eliyle bastırmıştı.aynı gün içinde okulda çocuklar gelip sarılırken karnımı sıktılar ne yapmalıyım bilmiyorum.Bu arada karnım ağrıdığından beri şişti :KK43:
icin icini yiycene bi doktorunu aramanda fayda war..bebisini bi gor icin rahat etsin bence..

onlar şür gibime geliyor
canim agustosun kaci dogumun..telden girince gorunmuyo ya..benim sonu mesela..ben kisa kolu dusunmuyorum zaten biliosun alisamiyolar hemen normal oda sicaklugina..zaten sonbahar gelio..ince penyeler olur ama uzun kollu alirim..

ohh masallahh gozunaydinn

Demekki yalniz deilim,tek kiyafet dusunen ben deilmisim :)) ben de arkadaslara sordum ilk zamanlar hadtane cikislarinsan giydiriyolarmus.ne jadar yaz gibi gozuksede yaz sonu hele ki ven erzurumdayim soguk oluyo.bir de bi arkafasimin bebegi hazirandadignustu kendisi sicakladikca cocugunda ustunu cikartmis,2. Bebegi olmadina ragmen hasta etmisti cocugu.doktor senin kaninla onunki bir deil demis :)) en guzelu uzun kollu yanlardan citcitli hast.cikislari birde ayagi kendinden patikli penye altlar iyiymis.tulumlarin baxilarinin alt tarafi cok bol oluyonus ve cirkin duruyomus.benim bildiklerim bu jafar ilk bevek oldugu icin heycanliyim sepete koyup koyup cikartiyorum :)) alamadim daha bisi :)

çok haklısın CNM 1ay geçmek bilmiyor bende bugün 17 haftalık oldum ve nasipse yarın dr a gidicem ve inşallah cinsiyetini öğrenicem heycan dorukta :) tabi en önemlisi sağlıklı sıhhatlı olduğunu duymak ama cinsiyetinide merak ediyorum hayırlsı inşalllah:KK49:

çok haklısın CNM 1ay geçmek bilmiyor bende bugün 17 haftalık oldum ve nasipse yarın dr a gidicem ve inşallah cinsiyetini öğrenicem heycan dorukta :) tabi en önemlisi sağlıklı sıhhatlı olduğunu duymak ama cinsiyetinide merak ediyorum hayırlsı inşalllah:KK49:

ay çok yakınızzzzzz :KK3: benim geçen ay yüzde 51 erkek dedi bu gittiğimizde pipisi gözüktü yüzde yüz erkek dedi çok ilginç yaa karnımda iki büklüm büyüdükçe içerde nasıl rahat ediyo bu bebişler yahu dedim dr. en rahat yerde o dedi :KK9::KK16::KK16: inşallah hayırlısını versin canım inan insan ne olursa cinsiyeti seviniyooooo :KK49:

X