2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

tabiki düşünüyorum
yaşayan,gören bilir
eşimin akrabalarında var
amcası ve halasının oğlu...ve hiçbir işi kendileri yapamıyorlar o kadar zor ve yıpratıcı ki..hadi anne ayptıu etti ama kendileri hayatlarına devam edemiyecekler..anne baba öldüğünde kim bakacak onlara :KK43:
çok zor çok
allahım kimselerin başına vermesin
hepimiz sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalım çocuklarımızı

Ama bu testlerin sadece istatistik olduğunu unutma, sonucu riskli çıkan bir çok gebelik sağlıklı doğuyor. Allah korusun bebeği aldırsan belki de aslında sağlıklı bir bebeğin hayatına son vermiş olacaksın. ki senin sonucun gayet iyi çıkmış, bence bunları düşünüp üzme kendini. Eğer için rahat edecekse bahsettiğin testi yaptır.

Son düzenleme:
12+5 haftalık hamileyim tahmini doğum tarihi 31 ağustos ama benim çok sıkıntım var.. yarın doktora gidicez rahim ağzında açılma var rahim duvarında perde var 1 hfta sonra servikal serklaj amelytı geçircem çok korkuyorm bebeğe bişi olcak diiye birde doktor senin doğumun yüzde yüz erken olucak dedi sürekli kanamam oluyor benim gibi olan var mı aranızda yarın 2li test ve cinsiyet öğrenicez bebeğin gelişiminde bir sıkıntı yok ama ben berbat haldeyimm

bu ameliyat nedir peki bi bilgim yok cunku..ne diycemi de bilemedim cok uzuldum..Allah bebisini sana bagislasin..insallah gelisimini tamamlar we zamanini bekler..

Kizlar bugun kontrole gittim 10 gun once gittigimde % 99 erkek diger gelisinde kesinlestiririm dedi.bugun gittim ya senin bebek ne inatci diyo :) nedense benimki cok hareketli degil.dr dedi valla bi sekilde bugun bunu ben kesinlestiricem ittirdik kalktirdik beyfendi bacagini acti yookk dedi kesin erkek... 2 hafta sonra da 3 lu testi yapalim dedi.

ayyy ne guzel ogluslar cogunlukta canım :)
bızede 2hafta sonra 3lu test yapalım dedı ama ben abd ye gıdıyorum artık bakıcam orda nasıl durumlar. yarın gıdıcem yıne bı daha gorım gıtmeden :)

12+5 haftalık hamileyim tahmini doğum tarihi 31 ağustos ama benim çok sıkıntım var.. yarın doktora gidicez rahim ağzında açılma var rahim duvarında perde var 1 hfta sonra servikal serklaj amelytı geçircem çok korkuyorm bebeğe bişi olcak diiye birde doktor senin doğumun yüzde yüz erken olucak dedi sürekli kanamam oluyor benim gibi olan var mı aranızda yarın 2li test ve cinsiyet öğrenicez bebeğin gelişiminde bir sıkıntı yok ama ben berbat haldeyimm

Allah yardımcın olsun canım, ınsallah hıcbısıler olmaz bebegıne. erken olsun saglıklı olsun hayırlısıyla al kucagına ınsallah :)

Merhaba kader birliği yaptığımız sevgili anneler. Bugün nasılsınız? Göbüşler çıkmaya başladımı?. Benimki artık belli oluyor lastikli pantolonlara da geçiş yaptım. Çok rahat tavsiye ederim.Tabi üste bir değişiklik yok şimdilik. Güzel geçiyor bu günlerde. Sanırım o hamileliğin en rahat evresine sonunda kavuştum. İlk aylarda çektiğim sıkıntılar çok şükür geride kaldı. Darısı tüm annelerin başına. Bebişlerinizle mutlu huzurlu bir hamilelik diliyorum hepinize :nazar::KK16:

Evet bayanlar göbüşler büyüyor yavaş yavaş ....peki ne kullanmayi düşünüyorsunuz? Herkesten tavsiyeler bekliyorum. ..catlamayi hep beraber en aza indirelim :KK49::KK9:

bebiş usluda göstermiyor kendini :)) 16 haftada çok rahatlanıyor canım
inş hayırlısıyla sende şu 3 haftanı bir geçirirsen halsizliğin falan gider ben ne çektim halsizlikten ama çok şükür ki kusmadım..

halsizlik dışında sıkıntım yok zaten canım
iştahımda açıldı çok şükür. :125:
sende çektin sayılmaz anacığının kollarına attın bi süre kendini :KK53:

Evet bayanlar göbüşler büyüyor yavaş yavaş ....peki ne kullanmayi düşünüyorsunuz? Herkesten tavsiyeler bekliyorum. ..catlamayi hep beraber en aza indirelim :KK49::KK9:

Çatlak kremi konusunda benimde tavsiyeye ihtiyacım var. Sanırım baya ihtişamlı bir göbüşüm olacak. Önceden de doğum çatlaklarım vardı yenileri bari olmasın değilmi? :KK20:

kimsenin kararını yargılamak haddime değil ama Allah onu rahmine koyduğu andan itibaren kaderi yazılmış...
bizlerin buna engel olmasını istemezdim sadece söylediğinizi okuyunca duygulandığım için yazdım yanlış anlamayın..
dilerim çok çok sağlıklı olur bebeğiniz :KK16:

olur mu neden yanlış anlıyayım...çok zor bir karar..dünyanın en güzel varlıkları onlar..nasıl sabırsızlıkla kucağıma almayı istiyorum bilemezsin ..en ufak kötü düşüncede gözlerim doluyor...ama gördüğüm için biliyorum...yapılan çocuğa haksızlık yani eşimin ailesinde olanları gördükten sonra allahım herkese sağlıklı çocuk versin
çok zor

olur mu neden yanlış anlıyayım...çok zor bir karar..dünyanın en güzel varlıkları onlar..nasıl sabırsızlıkla kucağıma almayı istiyorum bilemezsin ..en ufak kötü düşüncede gözlerim doluyor...ama gördüğüm için biliyorum...yapılan çocuğa haksızlık yani eşimin ailesinde olanları gördükten sonra allahım herkese sağlıklı çocuk versin
çok zor

kesinlikle çok zor.. kimseyi sınamasın Rabbim... yaşayanlar daha iyi anlar elbette..
herkes güzel sonuçlar yazsın inşallah:KK16:

Ama bu testlerin sadece istatistik olduğunu unutma, sonucu riskli çıkan bir çok gebelik sağlıklı doğuyor. Allah korusun bebeği aldırsan belki de aslında sağlıklı bir bebeğin hayatına son vermiş olacaksın. ki senin sonucun gayet iyi çıkmış, bence bunları düşünüp üzme kendini. Eğer için rahat edecekse bahsettiğin testi yaptır.

evet haklısın..
bunu kesin ve net öğrenmenin tek yolu amniyosentez.
o da riskli ve doktor izin vermedi
bende prena test yaptiriim diyorum..o da biraz tuzlu...2.500 3.000 arası değişiyormuş fiyatlar...
gerçi nelere para vermiyoruz ama ordada sadece 4,5 kromozom bozukluğuna bakılıyormuş..
en son teknolojiyi kullanarak, anne ve bebek için zararlı olmayan bir yöntem ile anne kan örneğinden trizomi 21, 18 ve 13`ü tespit etmekteymiş

Merhaba kader birliği yaptığımız sevgili anneler. Bugün nasılsınız? Göbüşler çıkmaya başladımı?. Benimki artık belli oluyor lastikli pantolonlara da geçiş yaptım. Çok rahat tavsiye ederim.Tabi üste bir değişiklik yok şimdilik. Güzel geçiyor bu günlerde. Sanırım o hamileliğin en rahat evresine sonunda kavuştum. İlk aylarda çektiğim sıkıntılar çok şükür geride kaldı. Darısı tüm annelerin başına. Bebişlerinizle mutlu huzurlu bir hamilelik diliyorum hepinize :nazar::KK16:

evet bi de o var.
ben 3 ay da 10 kilo aldım
şimdi 15.haftadayım annem dalga geçiyor doğuma 10 gün var gibi göbeğin diyor...

bence eve tıkılmak denmez ona, işe tıkılmak denir :KK43: evden çıkmaya bir engelin yoksa çık gez cnm hava çok güzel. ya biz iştekiler ne yapalım :KK43:

evet ben de işe tıkılmış vaziyeteyim :KK43:
ve halaaaaa midem bulanıyor :KK43:
benim gibi 1. trimestri geçip hala midesi bulanan var mı 4.ayında

halsizlik dışında sıkıntım yok zaten canım
iştahımda açıldı çok şükür. :125:
sende çektin sayılmaz anacığının kollarına attın bi süre kendini :KK53:

evet hele ilk hamileliğime göre çok rahatım bunda çok şükür :))
anacığımın kolları kısa sürdü ama :KK43:(
benimde iştahım yerinde ALLAH tan kilo almadım daha ama artık almaya başlarım sanırım :))

Kızlar merhaba...Dışarda okadar güzel hawa warki çıkıp dolaşmak istiyo insaann..Yaz hawası war,ewe tıkılmak ne kötü :)))

valla ben de kendimi iyi hissediyorum ya hava da güzel evde durmak batmaya başladı daha 1 haftaya kadar bi yere çıkmak istemıyordum :)) ama evde işlerim var bugün çıkamam yarına kısmetse :))

X