2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sizin 2 li testler nasıl cıktı???
bu 1. mi 2. gebelik mi???
kaç haftalıksınız?
çok mu soru sordum?
bi de yas kaç?
:)

neden hiç kimse cevap vermiyor..
bu arada benim son adet tarihim 15 kasım 2013
tahmini doğum 22.08.2014
33 yaşındayım

prena test yaptırmayı düşünenler var mı aranızdaaaaaaaaa

neden hiç kimse cevap vermiyor..
bu arada benim son adet tarihim 15 kasım 2013
tahmini doğum 22.08.2014
33 yaşındayım

prena test yaptırmayı düşünenler var mı aranızdaaaaaaaaa
cnm dr iyi cikmxis normal dedi bana ben de ok dedim gectim.simdi kagitta coookk sey yazio ben hangi birini yazcagimi bilemedim.1. Gebelik 28 yas.

cnm dr iyi cikmxis normal dedi bana ben de ok dedim gectim.simdi kagitta coookk sey yazio ben hangi birini yazcagimi bilemedim.1. Gebelik 28 yas.

kağıtta binde 1 lik bir değer yazıyor olması lazım
mesela benimki 1/ 34.000
böyle bir şey
yani kaç kadında 1 down sendromu riski var onu söylüyor
eğer değerler 1/270 olursa risk grubuna giriyorsun

su sayfada prena test yaptırmayı düşünen bi allahın kulu yok mu ? :)

kağıtta binde 1 lik bir değer yazıyor olması lazım
mesela benimki 1/ 34.000
böyle bir şey
yani kaç kadında 1 down sendromu riski var onu söylüyor
eğer değerler 1/270 olursa risk grubuna giriyorsun

su sayfada prena test yaptırmayı düşünen bi allahın kulu yok mu ? :)

sanırım yok canım, genelde iyi çıktı sonuçlar çok şükür. Biraz riskli çıkanlar da 4'lü testte veya detaylı ultrasonda kontrol ettirecekler.

Senin ne çıktı sonucun, riskli grupta mısın?

http://www.melinasmom.com/site/2014/02/19/bebek-hazirliklari/

Kizlar selam ben 2013 mart annesiyim. Bebegim icin yaptigim alisveriste yararli buldugum, begendigim veya memnun kalmadigim tum urunleri yazdim. Incelemek isterseniz bloguma beklerim. Faydasi olacagini dusunuyorum:)

Sevgiler

merhaba, blogundaki hikayeni gördüm ve soluksuz okudum diyebilirim.
benımkı de tüp bebek 2. denememizde başardık,
senın yaşamış olduğun çoğu şeyi yaşamadım ben bu konuda biraz daha şanslıydım ama o dönmdeki hissettiklerini bebek özlemi çeken herkesin yaşadığını anladım cnm.
Allah kzını sana bağışlasın uzun ömürler versin inşallah:nazar:

Arkadslar günaydın,genıtal bölgeye agda yaptırmanın sakıncalı olduğunu duydum,doktorunuz sıze böyle bır uyarıda bulundu mu,yoksa sehır efsanesı falan mı?:KK34:
Sakincali olmasinin sebebi agda cekildiyinde kendimizi acidan kasmamiz...o zaman biz hiss ettigimizden fazlasi rahim kasiliyo bu dusuk tehlikesi ve ya diger yerlesmr sorunu olanlar icin tehlikeli...yok cok acitmiyorsa kendini kasmiyorsansa herzsman taptirdigin biseyse bebekle ilgili sorun yoksa tehlikesi yoktur..
benim sorunum gobek (((*(gobegimin altonds cikiyodu ve tek tek aliyordum simdi hamilrlikten sonra cok cok fazlalasti onlardan kurtulmamim baska yolu yokmus gibi gozukuyooo..
günaydın kızlar,

önceki sayfalarda yazan bir anne vardı, blogunu paylaşmış.

hikayesini ve videoyu ağlaya ağlaya takip ettim, bakmanızı tavsiye ederim.

önce bunu okuyup; http://www.melinasmom.com/site/2014/01/26/cilekli-dondurmami-beklerken-riskli-gebelik/

sonra videoyu izleyin; http://www.youtube.com/watch?v=WWh_60Z8a78

Allah bize de göstersin o günleri :nazar:
icim disima cikti aglamaktan...yazidan cok videoyaaaa:KK5::KK5::KK5::KK5: babanin hallerine duygulanmalarina sevimli heyecanlarina

sanırım yok canım, genelde iyi çıktı sonuçlar çok şükür. Biraz riskli çıkanlar da 4'lü testte veya detaylı ultrasonda kontrol ettirecekler.

Senin ne çıktı sonucun, riskli grupta mısın

benim 2li testim iyi cıktı
1/34.000
fakat eşimin ailesinde down sendromlu akrabaları var..korkuyorum..
doktor sonuçlar iyi dedi ..hiç bir şey önermedi...fakat korkuyorum
amniyosentez den vazgeçtik riskli diye..
prena test i araştırdım 3 gündür..yabancı makaleleri falan okudum 1. elden gayet teknolojik bir nimet..

PrenaTest®, Trizomi 21, 18 ve 13 teşhisinde amniyosenteze yakın güvenilirlikle (>%99,8) uygulanmaktadır. Test "NORMAL" olarak bildirildiğinde amniyosentez gibi girişimsel işlemlerin yapılmasının önerilmediği, ultrason ile gebeliğin takip edilebileceği raporda açıkça belirtilmektedir. PrenaTest®'in esas amacı her ne sebeple olursa olsun kromozomal anomali riski taşıdığı söylenen gebelere girişimsel olmayan güvenli bir alternatif sunmaktır

Senin ne çıktı sonucun, riskli grupta mısın

benim 2li testim iyi cıktı
1/34.000
fakat eşimin ailesinde down sendromlu akrabaları var..korkuyorum..
doktor sonuçlar iyi dedi ..hiç bir şey önermedi...fakat korkuyorum
amniyosentez den vazgeçtik riskli diye..
prena test i araştırdım 3 gündür..yabancı makaleleri falan okudum 1. elden gayet teknolojik bir nimet..

PrenaTest®, Trizomi 21, 18 ve 13 teşhisinde amniyosenteze yakın güvenilirlikle (>%99,8) uygulanmaktadır. Test "NORMAL" olarak bildirildiğinde amniyosentez gibi girişimsel işlemlerin yapılmasının önerilmediği, ultrason ile gebeliğin takip edilebileceği raporda açıkça belirtilmektedir. PrenaTest®'in esas amacı her ne sebeple olursa olsun kromozomal anomali riski taşıdığı söylenen gebelere girişimsel olmayan güvenli bir alternatif sunmaktır

sonucun gayet iyi çıkmış, bence kendini boşuna yıpratma, bebeğini de üzme bu stresle :KK34:
20.haftada renkli ultrasonda doktorun bakar, her şeyini inceler. Eminim ki sağlıklı bir bebeğin olacak :nazar:

http://www.melinasmom.com/site/2014/02/19/bebek-hazirliklari/

Kizlar selam ben 2013 mart annesiyim. Bebegim icin yaptigim alisveriste yararli buldugum, begendigim veya memnun kalmadigim tum urunleri yazdim. Incelemek isterseniz bloguma beklerim. Faydasi olacagini dusunuyorum:)

Sevgiler

Tüm hikayenizi soluksuz okudum, Allah kızınızı size bağışlasın, sağlıklı uzun bir ömrü olsun inşallah :nazar:

Çok şükür ki ben tedavisiz şekilde hamile kaldım ama o acının ne derin olduğunu tahmin edebiliyorum.

Çok güçlüsünüz, kızınız çok şanslı sizin gibi bir rol modeli olduğu için.

Sevgiler.

günaaydın kızlar.. sonunda ikili testimin sonucunu öğrendim herşey normal çöok şükür ama 10gündür doktorumun arayacağım deyip bana dönmemesi telefonlarıma çıkmaması güvenimi sarstı.. :KK19: aynı hastanede başka bi doktor var çok iyi diye duydum sizce ona gitsem olur mu:26: sonuçta aynı hastanedeler ama şu an ki doktorumdan memnun değilim su durum da kafam karıştı..

bu arada 12+6 da gittik ikili taramaya hiç bi cinsiyet tahmiminde bulunmadı bizim doktor hanım.. neymiş daha cinsiyet için çok erkenmiş. söyleyen tahmin eden nasıl ediyor anlamadım :KK14: bende cinsiyeti çok merak ediyorum bu fb bcg tutmadı sanırım bazılarınızda ama benimkine baktım şimdi 93,8 kızım mı olucak acaba :KK16:

doktora guvnmen cok onemlı canım, acık senedın yokya, bırak kıme guvenıyosan ıyı oldugunu dusunuyosan ona gıt. bebıklerımız once allaha sonra onlara emanet nıhayetınde

sonucun gayet iyi çıkmış, bence kendini boşuna yıpratma, bebeğini de üzme bu stresle :KK34:
20.haftada renkli ultrasonda doktorun bakar, her şeyini inceler. Eminim ki sağlıklı bir bebeğin olacak :nazar:

haklısın haklısın fakat bazen gözden kaçabiliyormuş... :KK43:
çünkü ayrıntılı ultrosonda fiziksel sakatlıkları gözteriyor zihinsel değil
ne bilim

12+5 haftalık hamileyim tahmini doğum tarihi 31 ağustos ama benim çok sıkıntım var.. yarın doktora gidicez rahim ağzında açılma var rahim duvarında perde var 1 hfta sonra servikal serklaj amelytı geçircem çok korkuyorm bebeğe bişi olcak diiye birde doktor senin doğumun yüzde yüz erken olucak dedi sürekli kanamam oluyor benim gibi olan var mı aranızda yarın 2li test ve cinsiyet öğrenicez bebeğin gelişiminde bir sıkıntı yok ama ben berbat haldeyimm

Allah korusun zihinsel sakatlığı olsa gebeliği sonlandırmayı düşünüyor musun?

tabiki düşünüyorum
yaşayan,gören bilir
eşimin akrabalarında var
amcası ve halasının oğlu...ve hiçbir işi kendileri yapamıyorlar o kadar zor ve yıpratıcı ki..hadi anne ayptıu etti ama kendileri hayatlarına devam edemiyecekler..anne baba öldüğünde kim bakacak onlara :KK43:
çok zor çok
allahım kimselerin başına vermesin
hepimiz sağlıklı sıhhatli kucağımıza alalım çocuklarımızı

tabiki düşünüyorum
yaşayan,gören bilir
eşimin akrabalarında var
amcası ve halasının oğlu...ve hiçbir işi kendileri yapamıyorlar o kadar zor ve yıpratıcı ki..hadi anne ayptıu etti ama kendileri hayatlarına devam edemiyecekler..anne baba öldüğünde kim bakacak onlara :KK43:
çok zor çok

Allah yardımcın olsun işallah bebeğini sağlıklı bir şekilde kucağına alırsın

tünaydın herkese arkadaşlar :KK16:

Tüm hikayenizi soluksuz okudum, Allah kızınızı size bağışlasın, sağlıklı uzun bir ömrü olsun inşallah :nazar:

Çok şükür ki ben tedavisiz şekilde hamile kaldım ama o acının ne derin olduğunu tahmin edebiliyorum.

Çok güçlüsünüz, kızınız çok şanslı sizin gibi bir rol modeli olduğu için.

Sevgiler.

bende izledim müthiş....

yalnız kafama takılan hamileyken ne yedide o bebek bu kadar güzel ve tombiş doğdu :KK16:
bende yiyeyimde bebişim tombalak olsun:KK1:
ben çok zayıf olduğum için benden öyle bişey çıkmaz heralde diyorum :KK24::KK24:

tabiki düşünüyorum
yaşayan,gören bilir
eşimin akrabalarında var
çok zor çok

kimsenin kararını yargılamak haddime değil ama Allah onu rahmine koyduğu andan itibaren kaderi yazılmış...
bizlerin buna engel olmasını istemezdim sadece söylediğinizi okuyunca duygulandığım için yazdım yanlış anlamayın..
dilerim çok çok sağlıklı olur bebeğiniz :KK16:

X