2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar sabah tartıldım, tam 5 kilo almışım. şaptım şeker oldum :)))) hamilelikten önce 5-6 kilo fazlam vardı zaten almamam gerekiyordu ama işte hareketsizlik ve mide bulantısından ekmeğe dadanınca böyle oldu.. ama şöyle bişi var ki zaten ben reglime yakın kafadan 2-3 kilo fazladan çıkarım... inşallah ödem falandır geçer inerim.

bu arada kozyatağı central hospital da gebeler için pilates dersleri var. fizyoterapist yaptırıyormuş 2-3 kişilik oluyormuş sınıflar. hafta içi mesai saatlerinde 40 TL, mesai saatleri dışında yani 18:00 den sonra ve hafta sonu 60 TL miş ders başına. bana central 1-2 dk lık yürüme mesafesi. ben haftada 2 kere gitmeyi düşünüyorum. fakat 16 haftayı doldurmuş olmak ve doktordan yazılı izin almak gerekiyormuş.
normal doğum isteyenler için faydalı bir şey bence..

amiiinnnnnn canım yaa bebişlerimiz aynı güne denk geliyor :)) benimkinin cinsiyeti %100 erkek dedi :) zaten erkekse kesin belli oluyomuş,kızsa tahmin etmiyolar pek,söyleyemiyolar .Martı beklediğine göre belkide kızdır.Tabi doktora kendini göstermesi de lazım doktorun da bişiler demesi için :)
:)

canımmmm evet valla ne güzel şafak arkadaşımsın sende benimmmmm :KK16: yaa ben daha öğrenemedim iki hafta önce gittiğimde doktorum daha çok erken bekle biraz dedi hatta dedi ki ben senin yerinde olsam doğuma kadar öğrenmem süpriz olur dedi yok ben okadar bekleyemem siz söyleyin dedim ozaman 8 marta gel dedi inşallah gösterir bizim bebişimizde çok tembel uykucunun teki :KK1: bu arada sen hissediyor musun canım bebişi ? ben sanki hissediyorum yaaa herkes çok erken imkansız diyor ama ben hissediyorummmmmm resmen :KK16:

Bu sabah Central Hospital'de Figen Hanım'a gittim ilk kez. Güleryüzlü bir bayan, memnun da kaldım sanırım onda devam edeceğim bundan sonra. 1 ay sonra ilk kez gördüm bebişimi, kocaman olmuş sıpam. 15 cm, 131 gr :nazar: Babamın 12.haftadaki %100 erkek iddiası doğru çıktı, kesin oğluşum geliyor :KK55: Tüm organları yerinde ve sağlıklı görünüyor, suyum da iyiymiş. Kıpır kıpırdı, dönüp duruyor içimde. Ben nadiren bebeği hissettiğimi iddia ediyorum ama doktor o bağırsak hareketleridir dedi. Ben eminim ama, ikisi arasındaki farkı fark edebiliyorum :) Hiç kilo almamışım. 10 gün sonra afp testi için çağırdı, 1 ay sonra da detaylı ultrasona göreceğiz Allah'ın izniyle. Allahım sağlıkla büyüyüp doğmalarını nasip etsin inşallah :KK49:

hazannnn canım çok sevindim Central hospital güzel gerçekten yeni doğan yoğun bakım servisleri de var bende central hospitale gidiyordum ama bıraktım :KK31: bu arada oğluşunnn hayırlı olsunnn ya bu sene erkek senesi diye hep söylüyorum çocuklar evlenmek için kız bulamayacak valla :KK1:

:KK53::KK53::KK53: aaa o çatlak mı demek yok artık şimdidenmi bende de var sanki onlardan eyvaaahhhhh:KK53::KK53::KK53::KK52::KK52::KK52:

canım evet o çatlakkkk :KK53:

rica ederim nedemek:) bi de su bilgiyi weriym..orda dogum yapmadim ama yazin bebegimin kalbi durdugu icin kurtaj oldum malesef orda..memnun kaldim benimle ilgilenen hemsireden filan.onu da soyliyim istedim..temiz fiyati da diger bicok hastaneye gore uygun..we yenidogan yogum bakimi onemli ewet insallah gerek kalmaz.bi dene derim:)

canım geçmiş olsun inşallah bebişini sağ salim alırsın kucağına...

bende öğrendim fiyatını çok uygun diğer yerlere göre,açıkçası bende biraz ilgi istiyorum o yüzden özelde yapmak istiyorum..

bakarsın beraber bağıra bağıra doğururuzz:KK9::KK9::KK9: bebişinin cinsiyeti belli mi???

kızlar sabah tartıldım, tam 5 kilo almışım. şaptım şeker oldum :)))) hamilelikten önce 5-6 kilo fazlam vardı zaten almamam gerekiyordu ama işte hareketsizlik ve mide bulantısından ekmeğe dadanınca böyle oldu.. ama şöyle bişi var ki zaten ben reglime yakın kafadan 2-3 kilo fazladan çıkarım... inşallah ödem falandır geçer inerim.

bu arada kozyatağı central hospital da gebeler için pilates dersleri var. fizyoterapist yaptırıyormuş 2-3 kişilik oluyormuş sınıflar. hafta içi mesai saatlerinde 40 TL, mesai saatleri dışında yani 18:00 den sonra ve hafta sonu 60 TL miş ders başına. bana central 1-2 dk lık yürüme mesafesi. ben haftada 2 kere gitmeyi düşünüyorum. fakat 16 haftayı doldurmuş olmak ve doktordan yazılı izin almak gerekiyormuş.

ahhh kilolar ahhhhh :KK1: bende 2 kilo almışımmmm daha bu haftalarda 9. aya kadar iyice tombiş olucaz sanırım :KK9:

bu arada central hospitalde ücretsiz eğitimlerde var hem sizin için hem eşleriniz için muhakkak bilginiz vardır :KK31:

Acaba o derslere ne sıklıkta gitmek gerekiyordur? Her hafta sonu ise 60 TL zorlar beni biraz. Bilgin var mı o konuyla ilgili?

hazannnn canım çok sevindim Central hospital güzel gerçekten yeni doğan yoğun bakım servisleri de var bende central hospitale gidiyordum ama bıraktım :KK31: bu arada oğluşunnn hayırlı olsunnn ya bu sene erkek senesi diye hep söylüyorum çocuklar evlenmek için kız bulamayacak valla :KK1:

çok teşekkür ederim canım, 29 Mart'ta detaylı ultrasona gittiğimde hastaneyi, odaları filan gezmek isteyeceğim, muhtemelen orada yaparım doğumu Allah izin verirse. Yaşıtıyla evlenmesin zaten, bir kaç yaş küçük kız buluruz heralde :KK9:

canım geçmiş olsun inşallah bebişini sağ salim alırsın kucağına...

bende öğrendim fiyatını çok uygun diğer yerlere göre,açıkçası bende biraz ilgi istiyorum o yüzden özelde yapmak istiyorum..

bakarsın beraber bağıra bağıra doğururuzz:KK9::KK9::KK9: bebişinin cinsiyeti belli mi???

aminn hepimiz aliriz insallah..ben mecburi sezeryan olucam ama sen insalah bagira bagira dogurursun..:) ogrenemedim ya henuz erken dedi..prs gunu yenimahalle dwlt hastanesinde ikili yaptircam belki ordaki soyler..catluyorum mrktan..sen ogrendinmi

canımmmm evet valla ne güzel şafak arkadaşımsın sende benimmmmm :KK16: yaa ben daha öğrenemedim iki hafta önce gittiğimde doktorum daha çok erken bekle biraz dedi hatta dedi ki ben senin yerinde olsam doğuma kadar öğrenmem süpriz olur dedi yok ben okadar bekleyemem siz söyleyin dedim ozaman 8 marta gel dedi inşallah gösterir bizim bebişimizde çok tembel uykucunun teki :KK1: bu arada sen hissediyor musun canım bebişi ? ben sanki hissediyorum yaaa herkes çok erken imkansız diyor ama ben hissediyorummmmmm resmen :1653:

ya ben de tam aksine hiç bişi hissetmiyorum.Çok şükür hiç mide bulantım da olmadı bu zamana kadar,o yüzden doktora gisdince hamile olduğumu hissediyorum :) biz de cumartesi doktora gittiğimde görmüştük,benim g,ibi yüz üstü yatıyo öle sakin sakin :) bakalım 15 martta ne olacak :)

cnm 10. Haftada soylemezler :) eger iyi dr. A denk gelirsen 12 de bi benzetme yapar..

Ya benimde basim hemen agrir soguga cikarim agrir sicaga cikarim agrir ruzgarda vs.. dr.a da sordum parol ic dedi insallah surekli agrimaz seninki.
aman gecmis olsun cnm cok sert dusmedin insallah

aynen benimde biraz acı yesem baş ağrısı rüzgar esse yine güneş vursa gene biraz daralsam ağrıyo ne olacak böyle az biraz daha değil ağır ağrıyoror.

kızlar felaket derecede midem yanıyor. boğazım bile yanıyor üç gündür çok fenayım:KK19:
ne olmuş olabılır ki

yediklerine dikkat et bakalım acaba ondanmı turşu acı yada mide asitii yükseltecek yiyecekler yeme istersen 1 gün dene muz pataes makarnayla geçiştir mideyi en çok rahatlatan yiyecekler

1 kilo aldım sadece endişeleniyorum kontrole daha 10 gün var ama gelişmede mi sorun var acaba diye kafaya taktım var mı benim gibi az kilo alan?

merak etme canım ben hamile kaldığımdaki kiloya daha çıkamadım 67 le başladım şimdi 65-66 arası gidip geliyorum bazen bişey yiyemiyorum bakıyorum 64 bebeğimin gelişimi normal ama çok şükür

aynen benimde biraz acı yesem baş ağrısı rüzgar esse yine güneş vursa gene biraz daralsam ağrıyo ne olacak böyle az biraz daha değil ağır ağrıyoror.

yediklerine dikkat et bakalım acaba ondanmı turşu acı yada mide asitii yükseltecek yiyecekler yeme istersen 1 gün dene muz pataes makarnayla geçiştir mideyi en çok rahatlatan yiyecekler

merak etme canım ben hamile kaldığımdaki kiloya daha çıkamadım 67 le başladım şimdi 65-66 arası gidip geliyorum bazen bişey yiyemiyorum bakıyorum 64 bebeğimin gelişimi normal ama çok şükür

saol cnm soğuk süt yudumluyorum arada ii geliyor ama sonra yine başlıyor:KK5:
şimdiden böyleysem son aylarda nasıl olurum bılmıyorum valla:KK1:

cinsiyetleri kesinleşmeyenleri yazmadım listeye kesinleşipte görmediklerim varsa özel mesaj atalarsa çok memnun olurum
sayfalar hızlı ilerliyor göremiyor olabilrim :KK16:

bana da bisey demedi ben taktım kafaya ya. ama bel ağrım ve bacak ağrım var. bebek benden beslendiği için benim vitaminim düştü sanırım giderken dr a sorucam
evet cnm oyle oluyordur ..yogurdunu sütünü Etini baligini ihmal etme..

bende onu düşünüyorum,yavaş yavaş ağırlaştığım şu günleerrdee:KK9::KK9:
Simdiden agirlastiysan kuzumm ohoo :))

Herkese merhaba,

Ne zaman hamile olduğumu öğrensem, yazmaya korkarım hissettiklerimi. Aslında 1. hamileliğimde bebeğim için özel bir defter tuttum, onu kaybedince bıraktım yazmayı ve şimdi bütün yazma istemime rağmen korkuyorum. Daha önce yazmıştım, hiç çocuğum yok ve 3 hamileliğim de düşük ile sonuçlandı. Bu 4. hamileliğim. Umarım bu kez her şey yolunda gider ve ben de bebeğimi kucağıma alırım. şimdi 16. haftadayım ve geçen hafta rahim ağzını diktiler. Beklemek dışında yapabileceğim bir şey yok, ama bu kez olacağına dair içimde bir umut var.

umarım hepimiz bebeklerimizi sağlıcakla kucaklarımıza alırız.

geçmiş olsun cnm hayırlısıyla alırsın inşallah bebeğini kucağına bol bol dua et rabbim korur onu :)

kızlar diş etlerimde bi tuaflık var ama görenürdebişi yok anlamadım 20 lik dişimmi çıkcak bilmiorum ilk hamileliğim anlamıorum değişiklikleri:26:

kızlar diş etlerimde bi tuaflık var ama görenürdebişi yok anlamadım 20 lik dişimmi çıkcak bilmiorum ilk hamileliğim anlamıorum değişiklikleri:26:

dişlerin ve diş etlerin hassaslaşır cnm gebelikte dikkatli ol.. fırçalamana falan dikkat etmeye çalış..
geçmiş olsun :KK54:

Iyiyim Cnm cok sukur sen Nasilsin? Meleginde iyidir inşallah seninki nasıl?

Allh iylik versin canm iyiz çok şükür sen demiştin ya bida test yap diye yaptım 11gün 66 13 gün 136.12 15 gün 265.59 çıktı canım :nazar::emir_bebek:inş 24 ünde kesey görmyi nasip edr rabbim hayrlısyla

Allh iylik versin canm iyiz çok şükür sen demiştin ya bida test yap diye yaptım 11gün 66 13 gün 136.12 15 gün 265.59 çıktı canım :nazar::emir_bebek:inş 24 ünde kesey görmyi nasip edr rabbim hayrlısyla
hii bizim topikten okudum cnm sevindim aferin yapmis dedim :)) maasallah cnm guzelce katlansin insallah simdi o 24 u gelmezde gelmez :)

X