2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

valla ne olur tahmin edemiyorum , heleki ben 45 kiloyum 3.ayımdayım şuan 43 kıloda hamile kaldım 3 ayda 2 kilo aldım karnım gazdan davul gibi. ilerleyen zamanlarda bezelye yutmuş solucan gibi gezgerim sanırım:KK1:

Sen yine iyisinn..:) Ben hamile olduğumu anlamadım ki 2,5 aylık olana kadar ne bulantı ne de başka bir belirti yaşadım. zaten adet düüzensizliğim vardı o yüzden adet olamamaktan da şüphelenmedim. O ara iştahım değişti, ona buna gönül gezdirmeye başladım yemediğim şeyleri bile eve taşıyodum eşim şaşırmıştı. artısı hemen hemen 5 kilo tabi. bilseydim dikkat ederdim. 59dum doktor kontrolünde 64.7ydim. şimdi kilo almamaya çalışıyorum birde..

Benimde sabah normal ama 3 ten sonra ne Kocaman oluyor. Gaz var hazımsızlık var mide yanmasına var.yani var da var :KK52:

Allah kolaylık versin... Sağ sağlim gelsin de göz açıp kapayana geçecek inşallah. Benim öyle sıkıntılarım yok Allahtan. Ama yemek yediğimde şişiyor evet, yemekten bağımsız bir şişkinlik :)

canım cokbelli değil ama iki lokma yehemen şişiooo :KK43: rahatsız oluommmm :2:

Rahatsız olacak bişey yok aslında:) Ben çok kilo almaktan korkuyorum. Hamilelik süresince 8 kilo civarında almak hem bi başarı hem de en iyisi. 8 kilo da çok bişey değil, yani şöyle düşünürsek son 3 aylık dilim de bebeğin gelişimine pararel karın çok büyüyecek hacimce, ilk 6 aylık dönemde de 5. aya kadar çokta belli olmaması gerek dışarıdan. benim ki belli ama şimdiden, çok mu abartıyorum diye sizlere de bi sorayım dedim. hem iyi beslenip hem kilo almamak lazım.

iyi aksamlar arkadaslar bugun bebisimizi gordum ellerinle yuzunu sakliyodu utandi bizden şimarik yaa cok duygulandim agladim.nasil bi mucize Allahima şukurler olsun hersey normal dedi sali gunu ikili teste gidicem cok merak ediyorum simdilik iyise ikili testede iyi olur dmi testi yalanlardan yorum beliyorumm...

Ultrasonda seyretmek çok güzel bişey.. Henüz küçükler hissedemiyosun varlığını ama orda karşında görünce mest oluyosun. İkili teste 19 şubatta gideceğim bende, ne çıkar çıkmaz düşüncesini bile geçtik eşimle bebeği ultrasonda bu sefer nasıl görcez filan diye düşünüyoruz:) sende ya da eşinde kromozomal anomaliler yoksa ki sanmıyorum, özürlü çocuk, down sendromu vs. hiç bişey çıkmaz merak etme..

Gunaydin kizceler. Dün bebikimizi gördük, ay inanilmazdi :) en son 1 ay önce görmüştük, pit pit kalbi atan bi pirinç tanesiydi sadece. Simdi kocaman olmus, elleri kollari her şeyi var, kıpır kıpır yerinde durmuyo, taklalar atip duruyo :) ay inanılmaz bi duyguymus :) şimdi bebegini tekrar görmek için 1ay bekleyemeyenleri çok iyi anlıyorum :) 2 hafta sonra ikili test var, orda gorecek olmakla avunuyorum :)

arkadslar bıraz once kanal 7 de''Anne olmak ıstıyorum''dıye bır program vardı,bır kadın 17 yıldan sonra evlat sahıbı olabılıyr,bunun ıcın toplamda 33 kılo vermıs once sonra 15.yılında hamıle kalıyor ancak hamılelıgının 3.ayında en kucuk erkek kardesını kaybediyor,doktorlar herhengıbır uzuntuyu kesınlıkle yasakladıklrı ıcın kadıncağız ağlayamıyor bıle ikızlere zarar gelmesın dıye,6.ayında maalesef doğum sancıları tutuyr,ıkızler doguyor ancak 4 gun sonra vefat edıyor,bu bayan yıne tedaviye devam edıyor hem 17.yılın sonunda bır erkek evladı oluyor,program haylice guzeldı ,telefon ıle bağlanan anne olmak ıcın yanıp tutuşan ,ağlamaktan konuşamayan bır suru bayan vardı,ızlemenızı tavsıye edıyorum

Yemek yapamama durumu sizde de var mı? Ben kokusunu duyduğum an öğürmeler başlıyor. Hatta buzdolabını açamıyorum. 11 hafta 4 günlüğüz ve günden güne büyüyoruz. İkili test devlet hastanesinde yaptırdım. Sonuçlarını haftaya alıcaz. Bir de burcu başak olsun istiyoruz.. Eşimle benim burcum:) Görünüşe göre başak olacak. Yanlızca 1 kg almama rağmen belim genişledi. Pantolonlarım rahatsız etmeye başladı. Herkes normal diyor. Benim de ilk gebeliğim. Açıkçası bu işlerde çok yeniyim.
Bir de İstanbulda olanları da görelim . Ben Ümraniyedeyim. Çamlıca Erdemde Gülden Tuncere gidiyorum. Bakalım bir daha kine nasıl olacak...

Yemek yapamama durumu sizde de var mı? Ben kokusunu duyduğum an öğürmeler başlıyor. Hatta buzdolabını açamıyorum. 11 hafta 4 günlüğüz ve günden güne büyüyoruz. İkili test devlet hastanesinde yaptırdım. Sonuçlarını haftaya alıcaz. Bir de burcu başak olsun istiyoruz.. Eşimle benim burcum:) Görünüşe göre başak olacak. Yanlızca 1 kg almama rağmen belim genişledi. Pantolonlarım rahatsız etmeye başladı. Herkes normal diyor. Benim de ilk gebeliğim. Açıkçası bu işlerde çok yeniyim.
Bir de İstanbulda olanları da görelim . Ben Ümraniyedeyim. Çamlıca Erdemde Gülden Tuncere gidiyorum. Bakalım bir daha kine nasıl olacak...

ben hala soğan kavuramıyorum 15 gündür annemlerdeydim orda rhatım iyidi bakalım napçam bende :KK43:(
ben kusmuyorum yemekte yiyorum ama hiç kilo almadım hala maşaALLAH :))
ama yemek yapamamak çok zor oluyor ALLAH yardımcımızz olsun...

Iyi aksamlar hamisleeeerrr...
Sayfalar ilerlemis cok ta geri gidip okuyamadim Insallah hepiniz iyisinizdir bebisler sagliklidir...
aycaaa hosgeldin cnm)))) nasilsin bebis nasil???

Ben kullaniyorum cnm vitaminler ve aspirin kan icin...saatleri de sbh oyle aksam gibi...ymk sonrasi...belli saatte olmasada 1 2saat fark ediyo iste....

kan hapını almadan 2 saat önce ve aldıktan 2 saat sonra kalsiyum tüketmemek lazımmış. gün içinde ne zaman ne yiyceğim belli olmuyor hala süt yoğurtu düzene sokamadım. ilaçlarıda aksatıyorum haliyle

kan hapını almadan 2 saat önce ve aldıktan 2 saat sonra kalsiyum tüketmemek lazımmış. gün içinde ne zaman ne yiyceğim belli olmuyor hala süt yoğurtu düzene sokamadım. ilaçlarıda aksatıyorum haliyle

Kalsiyum agirlikli sbhlari tukettigim icin aspirini oyle kullaniyorum saat 3 6 arasi gibi 2yemek ortasi yani...

slmmm güzel annişlerrrrrr :KK16: ben dün bir ay aradan sonra bebeğimi gördüm inanılmaz bişeydi maşallah çok büyümüş renkli dopplerde gördük ikili taramamız normal çıktı çok şükür ama benimkisi çok tembeldi gitmeden önce muyanene olmadan önce çikolata yemiştim ama hiç işe yaramamış elleriyle gözlerini kapamış uyuyordu hiç istifini bozmadı doktorumuz yarım saat uğraştı uyandırmak için 15 dkk yürüyüş yaptım geldim gene uyanmadı sağıma döndüm ozaman rahatsız oldu kıpraştı o kadar güzeldi ki çok duygulandım ağladım Rabbime binlerce şükürler ettim :KK16:

slmmm güzel annişlerrrrrr :KK16: ben dün bir ay aradan sonra bebeğimi gördüm inanılmaz bişeydi maşallah çok büyümüş renkli dopplerde gördük ikili taramamız normal çıktı çok şükür ama benimkisi çok tembeldi gitmeden önce muyanene olmadan önce çikolata yemiştim ama hiç işe yaramamış elleriyle gözlerini kapamış uyuyordu hiç istifini bozmadı doktorumuz yarım saat uğraştı uyandırmak için 15 dkk yürüyüş yaptım geldim gene uyanmadı sağıma döndüm ozaman rahatsız oldu kıpraştı o kadar güzeldi ki çok duygulandım ağladım Rabbime binlerce şükürler ettim :KK16:
:nazar::nazar::nazar::nazar:Ufff yaaaa bu duygularla gelmek coookkkk guzelll..:nazar::nazar::nazar: Allahim herkese nasip etsin isteyen herkese Insallahhh.... cooooookk tebrikler cnm gozun aydin olsuuunnn...
Insallah sagsalim kucagimiza alalim miniklerimiziiiii Aminnn

Iyi aksamlar hamisleeeerrr...
Sayfalar ilerlemis cok ta geri gidip okuyamadim Insallah hepiniz iyisinizdir bebisler sagliklidir...
aycaaa hosgeldin cnm)))) nasilsin bebis nasil???

hb cnm ben iyim en son 15 tatilden önce gördüm bir daha göremdim yarın öbürgün tekrar dr.a gitmeyi düşünüyorum
iyidir herhalde :))
yalnız benim belimde inanılmaz bir ağrı varr :KK43:( 3gündür ve kasıklarımda ağrıyor üşüttüm sanırım..
sen nasılsın senin bebişin nasıl?

X