2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaşlar bende folik asit kullanıyorum. Gebelik öncesin de başlamıştım hiç şikayetim olmadı bence şuan benim de yaşamış olduğum sizler gibi sadece gebelikten kaylaklanan belirtiler. Bu ara da kahvereng lekelenmeleri olan arkadaşlar 8+2 de aynısı bende de oldu tabbi soluğu dr aldık kese etrafında kanama görülüyor dedi ve hemen yatış verdi iğne,ilaç serum bir gece yattık ertesi gün kese etrafındaki kanama çok şükür yoktu ama lekelenmeler devam ediyordu progestan ilaç verdi sabah akşam kullanıyorum çok şükür kahverengi lekeler bitti.Dün dr kontrole gittiğimde ilacın perşembe günü biteceğini söyledim bidaha kullanmama gerek olmadığını söyledi ben de kullanmamın bebeğime zararı olur mu devam etsem 12. haftaya kadar dedim dr. ben gerek görmüyorum ama sen kendini öyle iyi hissetceksen bir kutu daha 12. haftaya kadar yazarım dedi. ben kararsızım ama çok korkmuştum Allah bidaha yaşatmasın şükür şimdi iyiyiz sizde bu tarz lekelenmeler olunca hemen gidin ihmal etmeyin. Allah hepimize sağlıklı hamilelik ve sağsağlim bebişlerimizi kucağımıza almayı nasip eğlesin.

merhabalar kızlar sonunda bugün randevuma gittim ve bebeği gördümm :) kalp atışını da hem gördüm hem duydum öyle mutluluk verici bir an ki .. allah isteyen herkese nasip etsin inşallahhh.. doktorum ikili test istedi benim gittiğim hastanede biraz pahalı geldi 240 tl. belki başka hastanede yaptırırım

aminn arkadaşım çok geçmiş olsun.. sakın kalkma bol bol dinlen

Allah razı olsun canım.ben ikili testi 12.hafta içinde yaptırcam senin dr. hemen mi istedi ?

hayır canım 8-18 şubat arası istedi. benim gebelik 6 gün geriden geliyo bugün tam 9 haftalıktı.. ama nereye yaptırsam bilemedim. medipole gidiyorum normalde 240 tl test 55 tl de muayene.. az da değil hani

c
hayır canım 8-18 şubat arası istedi. benim gebelik 6 gün geriden geliyo bugün tam 9 haftalıktı.. ama nereye yaptırsam bilemedim. medipole gidiyorum normalde 240 tl test 55 tl de muayene.. az da değil hani

merhaba bende de medipol gidiyorum dr. çevhahir tekcan şuan için çok memnunun 2 testi sedece hakan bey yapıyor bana pahalı gelmiş bende o yüzden başka hastaneden fiyat alıp randevu altım fiyat 80 tl di telefonda herşey konuştum herşey dahil dediler sonra cumartesi hastaneye gitiğim de sadece kan testine 80 tl dediler ense ölçümü için gireceğim utrosunun fiyatın ayrı olduğunu söylediler hiç muayene bile olmadan hastaneden çıktım ve şimdi 27 ocak saat 16:30 anca hakan beyden randevu ala bıldım

Son düzenleme:

ben de leyla hanıma gidiyorum.. hastane ve doktorlar çok iyi ama işte testleri malesef bayağı bi pahalı.. sanırım ben de hakan beyden alacağım randevumu.. devlet hastaneleri çok uzak tarihe veriyor ( 27 ocakta çıkınca yazar mısın tam olarak nasıl yapıldığını çok merak ediyorum :)

Kızlarrrrr doktora gittim lekelenme için herşey yolundayyymış günde 2 tane progestan verdi nasıl alayım bunu tavsiyesi olan var mı????

Dr.dan geldik sabah kanamam vardi yine neyseki minik kalbimiz atiyo Allaha cok sukur...
Bi arkadas demisti 11+1 gorundu bugun bunun bi onemi yokmus dr.a sordum
16. Haftada gel dedi zeka testi yapcaz dedi
ayrica progestana devam dedi...
Bebisde bi sorun yok dedi aman ya bu dr hic konusmuyo izletmedi bile bebisi ya
Devlet hastanesi diyemi anlamadim
Cinsiyette demedi hele verdigi resmi gorseniz kafayi yedim ya
Nub falan gorunmuyo ...
Esimde gelmedi iyikide gelmemis simdi 4 boyutlu ultrason ariyorum hastane hastane arayip soruyorum
on saat hatta bekletiyolar

tabi kide çıktığım zaman buradan en ayrıntısına kadar sana anlatırım açıkçası bende çok merak ediyorum birde pinokyomu çok özledim :) bir önce pazartesi gelse de gidip onu görsem :):)

xnm nerede oturuyorsun, benım doktorun ultrason renklı ve 4 boyutlu, eğer anadolu yakası istanbuldaysan tavsıye edıyımm

Kızlar gittiğinizde ayrıntılı fatura isteyin. bu fiyat farkları gerçketen kafamı cok karıştırdı. benim gittiğim hastanede 345 lira istiyor. vereceğim ama faturasınıda isteyeceğim. İkili test dedikleri çokta atla deve değil aslında. Hatta normalde ultrasona girdiğim cihazda bakılmıştı yine sadece tek fark. bakan doktor uzman değil doc. ultasonda bebeğin ense kalınlığına ve bir kaç şeye daha bakıyorlar. bebekte bir anormali varsa bunu ilk göstren ense kalınlığı! onun dışında birde kan alınıyor. bu kandan da down sendromlu olabilirmi bunun olasılığına bakılıyor. ki bunun sonucununda sana kesin %100 olduğunu söylemiyorlar. sadece gerçekten büyük bır sıkıntı olasılığı varsa amniyosentez yapılıyor ki bunda herşey anlaşılıyor zaten. aslında bu ikili testi yaptırmak yerine sadece amniyosentez yaptırmak daha mantıklı gibi ama bazı yerlerde bebeğe zararı olabilir diyorlar(pek oyle olduğunu dusunmesemde) sonuç : ne olursa olsun kontroller önemli

Kızlarrrrr doktora gittim lekelenme için herşey yolundayyymış günde 2 tane progestan verdi nasıl alayım bunu tavsiyesi olan var mı????

çok sevindim senin adına kahverengi gelenler böyle sarı lifle berberinde mi geldi kaç gün sürdü bende aynısı var benim 7 haftamda birde 9 haftamda gemiş ti pazar gecesinden beri gen gelmeye başladı da bende daha öne progestan içimiştim düzelmişti dün dr konuştum ve dünden beri kulanamaya başladım ben sabah 1 tane alıyorum çok uyku yaptığı için akşamları da 2 tane günde 300 mg kadar kullanıla biliyor çünkü

canım vajinal yoldan al.. oral yoldan kullanınca çok fazla yan etkisi oluyormuş sersemlik uyku hali gibi..

tatlım ilk bebeğinse eşin o yüzden öledir
erkekler odun olduğu için ilk bebekte anlayamıyorlar
daha sonra idrak edince vicdan azabından ölcek merak etme
tecrübeyle sabit
2. bebekte de üzerine titriyorlar o vicdan azabıyla

Hakan bey utroson çok daha farklımış zaten onda kendi dr ona yönlendiriyor ve bu konuda eğtim almış bir doktormuş ben biraz pimpirikli olduğum için araştırıdım amniyonsentez düşük riski çok fazla taşıyor ondan zaten ense kalınlığı ve kan kan testini yapıyorlar %100 doğruluk payı yok ama gene faydalı benim eltim hemşire onun sayesinde genel bilgi alıyorum .

tesekkurler canım bılmıyorum ınsallah dedıgın gıbı olur senın mıde bulan
tın yokmu canım

Dediğin gibi fiyatlar özel hastanelerde ciddi şekilde yüksek. yapılan sadece ultrasonda ense kalınlığı ölçümü ve kan tahlili o kadar. Benim gittiğim özel hastane sigortayla birlikte 600 tl para istedi. Benim babam da kadın doğum uzmanı, tabi ki ona yaptıracağım bu testlerimi, asla özele o kadar para vermem amniyosentezlerin çoğu bebeğin ölümüyle sonuçlanıyor, bu nedenle genelde doktorlar tarafından pek önerilmiyor. en son ihtimaldir amniyosentez, öncesinde ikili test ve detaylı ultrason yaptırmak en mantıklısı. Ama bu testlerin de sadece olasılık verdiğini unutmayın, sonuç vermiyor...

Valla benim dün sadece kahverengi lekelenmem oldu adetin ilk başlangıcı gibi ondan çok korkmuştum ama bi sıkıntı yokmuş :)

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…