2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

çok üzüldüm güzel anne,inşallah ikinci evladının müjdesini de verir bize.

kızlar eşiyle barışmamıştı dimi
napcak bu kız tek başına kürtaj falan yaaa
inşallah vicdan yapar kocası da gelir bir an evvel.. :KK50:

Bugun 2lu testim vardi ultrasonda sukur hic bisorrun gozukmuyo dedi..ama tahlillerimiz 2 3gune cikacakmis Insallah sonuclar guzel olur...
Ecmelden haber yokmu?? Toparlamisdir kendini Insallah...ecmel cok merak efiyoruz seni sadece 1yorum yapsan iyiyim desen......

Allah sabır versin çok zor 6 gün önce bende aynı acıyı yaşadım.Allah hayırlı sağlıklı bir bebek verir inşallah.
Allah sana da sabır wersin:KK43:

çok üzüldüm güzel anne,inşallah ikinci evladının müjdesini de verir bize.

kızlar eşiyle barışmamıştı dimi
napcak bu kız tek başına kürtaj falan yaaa
inşallah vicdan yapar kocası da gelir bir an evvel.. :KK50:
bildiğim kadarıyla barışmamıştı..belki aklı başına gelmiştir eşinin,yanındadır şimdi ecmelin..geçen zamanı geri getiremez belki ama enazından telafi etmek için uğraşır,destek olur..
Bugun 2lu testim vardi ultrasonda sukur hic bisorrun gozukmuyo dedi..ama tahlillerimiz 2 3gune cikacakmis Insallah sonuclar guzel olur...
Ecmelden haber yokmu?? Toparlamisdir kendini Insallah...ecmel cok merak efiyoruz seni sadece 1yorum yapsan iyiyim desen......
gözünaydın..inşallah test sonuçların da ii çıkar..

Günaydın kızlar...
Dün okuduğum bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum

MÜSLÜMAN ANNE ADAYLARINA , 9 AY YAPILACAKLAR LİSTESİ !

1-hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken.
2-bütün günahlardan korunmaya bak.
3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
4-geceleri aynaya bakma.
5-sinirlenme. huzurlu ve sakin ol.
6-kuran dinlemeye ve okumaya çalış.
7-namazlardan sonra tesbihatı ihmal etme.
8- hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
9-hergün salâvat getir.
10-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
11-Allahı çok düşün.
12-insanlara yardım et.
13-namazlardan sonra elini karnının üzerine koy ve salâvat getir.
14-gıybetten ve yalandan uzak dur.
15-namazını vaktinde kıl.
16-devamlı subhanAllah,Walhamdulıllah,We La Ilahe Illallah Allahu Ekber de...
17-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
18-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir. mesela Eymen,Yusuf,hudayfa çok güzel
19-enbiya süresini oku, evladının salih bir evlat olması için dua et.
20-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
21-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir....

ne güzel..yapabildiğimiz kadarını yapmaya çalışmalı..saol arkadaşım:KK16:

Günaydın güzel hamişler :KK49: hepinize kokulu öpücük :KK54: uyku problemi bir tek ben çekiyorum galiba en fazla 6 saat uyuyabiliyorum :KK53::KK53::KK53: sonrası yok:KK4: dün ikili testimi yaptırdım ultrasonda bir şey çıkmadı çok şükür kan tahlilimde haftaya çıkıcak inşallah onda da bir şey yoktur dua edelim birbirimize:KK49:

ben ilk hamileliğimde çok uykusuzdum..
ama bunda da 24 saat uyumak istiyorum normal bir durum yani :))
hatta hamilelikten sürekli uyuyorum diyenlere inanmıyordum benim hiç gelmiyor diye
ama şimdi anladım :)

Rica ederim ne demek ben bugün kendime bir eylem planı hazırlayarak başlıyorum inşallah tabi ilk başta namazla başlamak lazım ama çok zor geliyor

çok güzel düşünmüşsün..şeytan böyle durumlarda daha çok uğraşıcaktır..eğildikçe karnın batıcak zorlanıcaksın..ama ona rağmen bebeğin için,Allah için dewam ettikçe de kazanıcağın sewabı düşün..ben öğrendiğim günden beri hergün hiç okuyamasam enazından 2 sayfa Kur'an okumaya başladım..bazen daha fazla oluyo ama hiç okmadığım olmadı inşalah da olmaz..hem inan daha güzel geçio hamilelik..daha huzurlu oluosun..

Son düzenleme:
arkadaslar mıdem cok bulanıyor 1haftadır napıçagımı sasırdım esımle hergun kawga edıyoruz hıç umrunda degılmıs gıbı dawranıyor sureklı sıkayet edıyor yemek yapamıyorum aılem ıstanbulda ben uzaktayım kuzenım war burda yemekten anlamıyor artı dıyalız hastası babam bızımle kalıyor kafayı yemek uzereyım esım benı kendınden sogutmak ıcın elınden gelenı yapıyor benı cok sewıyor bılıyorum ama benım kotu oldugumu ıdrak edemıyor

kızlar dün demiştim ya hafif bi lekelenmem oldu diye bgn fln hiç olmadı çok şükür ya çok paniklemiştim dün :/ yarın kendi doktorumla randevum var umarım herşey yolundadır ve iyidir bebeğim :)

arkadaslar mıdem cok bulanıyor 1haftadır napıçagımı sasırdım esımle hergun kawga edıyoruz hıç umrunda degılmıs gıbı dawranıyor sureklı sıkayet edıyor yemek yapamıyorum aılem ıstanbulda ben uzaktayım kuzenım war burda yemekten anlamıyor artı dıyalız hastası babam bızımle kalıyor kafayı yemek uzereyım esım benı kendınden sogutmak ıcın elınden gelenı yapıyor benı cok sewıyor bılıyorum ama benım kotu oldugumu ıdrak edemıyor
bazen bazı eşler malesef anlayışsızlıkta tawan yapıyolar..Allah kolaylık wersin..inşallah bulantın geçer de eski düzeninize dönersiniz

kızlar dün demiştim ya hafif bi lekelenmem oldu diye bgn fln hiç olmadı çok şükür ya çok paniklemiştim dün :/ yarın kendi doktorumla randevum var umarım herşey yolundadır ve iyidir bebeğim :)

negüzel..bugün de yorma kendini iice dinlen de gelmesin inşallah bidaha

Muhkkak progestan verir canım daha dikkatli ol benimde ilk başlarda bir kaç kere kahverengi leke gelmişti progestan vermişti doktor hala kullanıyorum ama sonrasında bir şey olmadı....

bazen bazı eşler malesef anlayışsızlıkta tawan yapıyolar..Allah kolaylık wersin..inşallah bulantın geçer de eski düzeninize dönersiniz

negüzel..bugün de yorma kendini iice dinlen de gelmesin inşallah bidaha

Muhkkak progestan verir canım daha dikkatli ol benimde ilk başlarda bir kaç kere kahverengi leke gelmişti progestan vermişti doktor hala kullanıyorum ama sonrasında bir şey olmadı....

valla kızlar bgn hiçbişey yapmadım inanın öylece oturuyorum :) bizim burda devlet hastanesinin doktoru var ama deli ediyo adam beni o yüzden gitmicem ona eğer devam etseydi lekelenme paşa paşa gidecektim de artık yrn inşallah sıkıntı olmadan öğreniriz herşeyin yolunda olduğunu bana da progestan vercek gibi geliyo ama olsun kullanırım napıyım kuzucuğum iyi olsun da :):nazar:

evet canım klomen de kullandık. doktor zaten ilişki saatini söylüyor. Galiba çatlatma iğnesinden 36 saat sonraydı. Unuttum ben geçmiş zaman. Doktor yastığa falan gerek yok demişti. ama biz önlem amaçlı kullandık açıkcası...

bende adet duzensızlıgı yok yumurtlama oluyor ama catlamıyor dıye klomen vermedı ınsallah sadece ıgne etkı eder

çok güzel düşünmüşsün..şeytan böyle durumlarda daha çok uğraşıcaktır..eğildikçe karnın batıcak zorlanıcaksın..ama ona rağmen bebeğin için,Allah için dewam ettikçe de kazanıcağın sewabı düşün..ben öğrendiğim günden beri hergün hiç okuyamasam enazından 2 sayfa Kur'an okumaya başladım..bazen daha fazla oluyo ama hiç okmadığım olmadı inşalah da olmaz..hem inan daha güzel geçio hamilelik..daha huzurlu oluosun..

Maşallah diyeyim o zaman .. Hergün okuman ne kadar da güzel.. Doğru diyorsun şeytan uğraşıyor inşallah bugün eve gider gitmez başlıyorum namaza.

herkese selamlar hanımlar...

yorumlara bi göz attım bende nacizane fikirlerimi belirteyim dedim..

eğerr tombik bi bebişimiz olsun istiyorsak sol tarafımıza yatmaya çalışmalıymışız..bebeği besleyen damarlar sağ taraftan geçiyormuş zaten bebekte genelde sola yatık dururmuş. dolayısıyla sol tarafınıza yatarsanız bebeğiniz daha sağlıklı gelişir :)

benim doktorum bana decavit verdi..vitamin ve folik asit bi arada doğuma 2- 3 hafta kalana kadar devam etmem gerektiğini söyledi..ama çok berbat bi ilaç yutarken zorlanıyorum... mide yanması için rennie duo verdi onunda tadı berbat..onun yerine yoğurt özellikle ev yapımı olanlar mide yanmasına çok iyi geliyormuş..mide bulantısını önlemek için ayva ve ekmek kızartması önerdi doktorum eğer geçmezse medpamid diye bi ilaç verdi o da fazla kullanıldığında bebekte asabiyete annede kısmi felce yol açabilir diye yorumlara rastladım nette..ürktüm ve içmeyi bıraktım hemen..ben ayva yiyince mideme iyi geliyor.. 2 gündür yememiştim dün çok fena oldum midemde hiç bişey durmadı :KK43:

Allah hepimizin yardımcısı olsun..inşallah bebeklerimizi sağlıcakla kucağımıza alınca bugünleri hatırlamayız bile...

X