2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benımde hala mıde bulantılarım geçmedi cmartesi gunu doktorum geçmesi gerekir artık, geçmezse gastrolojıye gönderecekmiş benı hamılelıge bağlı reflü olabilir dedi. ama ınatla geçmiyor hala devam..:26:

bide bişey sorucam yüzüstü yattıgınızda karnınıza batma hissi geliyor mu:KK53:, bende oluyor her gece uyanıyorum o yuzden yan dönüyorum.
bebek o kadar buyumedı ama rahim sıkışıyor demekki diyorum:KK17:

ben hamileliğimi öğrendiğimden beri yüzüstü yatmıyorum canım, hep yan yatıyorum. bazen uyurken bilinçdışı yüzüstü yattığımda dediğin gibi karnımda baskı oluyor, sıkışıyor tabi ufaklık, hemen düzeliyorum :) doktorum ultrasonla karnıma bastırdığında bile bunu hissedip hareketleniyor velet, eminim yüzüstü yatınca da sıkışıyordur :)

ben hamileliğimi öğrendiğimden beri yüzüstü yatmıyorum canım, hep yan yatıyorum. bazen uyurken bilinçdışı yüzüstü yattığımda dediğin gibi karnımda baskı oluyor, sıkışıyor tabi ufaklık, hemen düzeliyorum :) doktorum ultrasonla karnıma bastırdığında bile bunu hissedip hareketleniyor velet, eminim yüzüstü yatınca da sıkışıyordur :)

evet cnm kendını hıssettırıyor hemen ya:KK53: bu hafta baya değişiklikler olmaya başladı zaten bende, artık hızlıca buyumeye devam edıcekler inşallah:KK8: hareketlerını hıssetmk istiyorum artık ama daha karnım bile çıkmadı :KK49:

evet cnm kendını hıssettırıyor hemen ya:KK53: bu hafta baya değişiklikler olmaya başladı zaten bende, artık hızlıca buyumeye devam edıcekler inşallah:KK8: hareketlerını hıssetmk istiyorum artık ama daha karnım bile çıkmadı :KK49:

hareketler konusunda ben de çok sabırsızım, elim karnımda bekliyorum bazen belki bir kıpırtı hissederim diye :KK9: ama sanki bazen tam olarak hareket değil ama karnımın içinde bir şeyler olduğunu hissettiğimi düşünüyorum:KK52:

Gunaydinnnn kizlarrr :KK52:
Folik asit kullananlar hangi markayi kullaniyorsunuz? Ben folbiol kullaniyorum cok siskinlik, mide yanmasi ve mide gazi yapti.. İlactan supheleniyorum.. Ayni seyi yasayan var mi? Sizin tavsiyeleriniz ?

Günaydın ben folic 1 kullanıyorum ama bende hiç yan etki yapmadı hata bu haftadan sonra bırakacağım dr öyle söyledi :)

Kizlar cevaap veren herkese tesekkurler, ben bir iki gun hicbirsey kullanmadan mide durumumu deneyecegim bi bakalim.. Sonrasinda doktoruma sorayim o hangisini tavsiye ederse folik asit olarak yan etkileri olmayan,ona baslarim bende

hareketler konusunda ben de çok sabırsızım, elim karnımda bekliyorum bazen belki bir kıpırtı hissederim diye :KK9: ama sanki bazen tam olarak hareket değil ama karnımın içinde bir şeyler olduğunu hissettiğimi düşünüyorum:KK52:

baya birşey oluyor adı mucize :nazar:
benım doktorum folık asiti bıraktırdı onun yerine daha kapsamlı vitamin verdi. hala devam ediyormusunuz siz?
yanına balık yağı ve demir şurubu ekledi..:44:

merhaba arkadaşlar mutlu hayırlı günlerr,folik asiti ben hala alıyorum doktorum bişey demedi . devam etsek bi zararı olurmu acaba??

baya birşey oluyor adı mucize :nazar:
benım doktorum folık asiti bıraktırdı onun yerine daha kapsamlı vitamin verdi. hala devam ediyormusunuz siz?
yanına balık yağı ve demir şurubu ekledi..:44:

Ben de folik asiti bıraktım ve bugün itibariyle previt kullanmaya başladım. bir de demir ilacı verdi, bugün ona da başlıyorum.

merhaba arkadaşlar mutlu hayırlı günlerr,folik asiti ben hala alıyorum doktorum bişey demedi . devam etsek bi zararı olurmu acaba??

cnm zararı olmaz da bebeğin artık folık asite ihtiyacı kalmamış senle hemn hemen aynı haftamız , bizim adımıza konuşuyorum.
onun yerine daha kapsamlı her vitamını içeren vitamın ıle değiştiriyor folık asıtı. yanına demır ve balık yağı da veriyor. yada omega 3 işte. sen ne zman gitceksin kı bır daha doktoruna, o zman değiştirr belki..:44:

Kizlar cumartesi gunu baslayan kanamam oldu ... bebegim gelismemis en son kalp atimini duydugum haftada kalmis gelismemis ve kalbi durmus ....1 saat sonra kurtaja alincam 2gunden beri gitmedigim.hasyane kalmadi hepsi ayni seyi soledi bebegimi kaybettim alicaklar benden :KK43: agustos annesi degilim artik

Allah sabır versin çok zor 6 gün önce bende aynı acıyı yaşadım.Allah hayırlı sağlıklı bir bebek verir inşallah.

Kizlar cumartesi gunu baslayan kanamam oldu ... bebegim gelismemis en son kalp atimini duydugum haftada kalmis gelismemis ve kalbi durmus ....1 saat sonra kurtaja alincam 2gunden beri gitmedigim.hasyane kalmadi hepsi ayni seyi soledi bebegimi kaybettim alicaklar benden :KK43: agustos annesi degilim artik

Allah sabır versin canım çok geçmiş olsun

Gunaydinnnn kizlarrr :KK52:
Folik asit kullananlar hangi markayi kullaniyorsunuz? Ben folbiol kullaniyorum cok siskinlik, mide yanmasi ve mide gazi yapti.. İlactan supheleniyorum.. Ayni seyi yasayan var mi? Sizin tavsiyeleriniz ?[/QU

günaydın ,bende flbiol kullnıyorum ama vitaminden hiç öyle bi şikayetim olmadı hamilelikten öncede kullanmıştım başka bişeyden olabilr yada hamilelikten kaynaklanıyordur. vitaminden olduğunu sanmıyorum.

günaydın canım, ben de bugün previt positive'e başladım. doktorum aç karnına iç demişti, sabah uyanınca içtim. Seninki yemekle mi iç dedi? Bir de demir ilacına da başladın mı?

merhaba hazan bana sabah kalvaltıyla iç demişti ilk zamanlarda sıkıntı yoktu .hafta ilerledikçe hormanlarda değişiyor bulantı yapmaya başladı ben ona bağladım durumu. baktım bulantıdan dolayı içtikten kısa bi süre sonra çıkarıyorum boşa gidiyo hap.öğle yemeği yerken almaya başladım daha iyi geldi.şuan bulantılarım yok çok şükür hafta geçtikçe değişiyor durum.

kızlar baana doktorum sadece folikasite devam ded ,ben ilk gebeliğimde elevit gynoferol filan içiyordum ama ne zaman başaldığımı hatırlamıyorum ,sizler kullanmaya başladınız mı ,bana başka bişey vermedi doktor ..

merhaba hazan bana sabah kalvaltıyla iç demişti ilk zamanlarda sıkıntı yoktu .hafta ilerledikçe hormanlarda değişiyor bulantı yapmaya başladı ben ona bağladım durumu. baktım bulantıdan dolayı içtikten kısa bi süre sonra çıkarıyorum boşa gidiyo hap.öğle yemeği yerken almaya başladım daha iyi geldi.şuan bulantılarım yok çok şükür hafta geçtikçe değişiyor durum.

anladım canım, peki demir ilacı da verdi mi?

kızlar baana doktorum sadece folikasite devam ded ,ben ilk gebeliğimde elevit gynoferol filan içiyordum ama ne zaman başaldığımı hatırlamıyorum ,sizler kullanmaya başladınız mı ,bana başka bişey vermedi doktor ..

daha haftan erken sanırım canım, bana 11.haftamda verdi vitamin ve demir ilacı :)

Merhaba,

Ben de 3 gün sonra anne olacağım,,, yaşadıklarımızı fırsat buldukça blogumda paylaşıyorum... fırsat bulur da zaman ayırırsanız sevinirim.

www. ayshemina . blogspot .com . tr

güzel günler dilerim :)

Günaydın kızlar...
Dün okuduğum bir yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum

MÜSLÜMAN ANNE ADAYLARINA , 9 AY YAPILACAKLAR LİSTESİ !

1-hep abdestli olmaya çalış. özellikle yemek yerken.
2-bütün günahlardan korunmaya bak.
3-elinden geldiğince müstehap olan şeyleri yapmaya çalış.
4-geceleri aynaya bakma.
5-sinirlenme. huzurlu ve sakin ol.
6-kuran dinlemeye ve okumaya çalış.
7-namazlardan sonra tesbihatı ihmal etme.
8- hamilelik boyunca 1 kere de olsa kuran hatim et.
9-hergün salâvat getir.
10-bebek hareket ettiği her an elini karnının üzerine koy ve salâvat getir ve ihlâs süresini oku.
11-Allahı çok düşün.
12-insanlara yardım et.
13-namazlardan sonra elini karnının üzerine koy ve salâvat getir.
14-gıybetten ve yalandan uzak dur.
15-namazını vaktinde kıl.
16-devamlı subhanAllah,Walhamdulıllah,We La Ilahe Illallah Allahu Ekber de...
17-eğer evladının sabırlı olmasını istiyorsan elini karnının üzerüne koy ve asr süresini oku.
18-evladına hayırlı bir isim koy ve daha karnındayken elini karnının üzerine koy ve ismiyle ona hitap et. unutma çocuğun anne baba üzerindeki hakkı anne ve babanın ona hayırlı bir isim vermeleridir. mesela Eymen,Yusuf,hudayfa çok güzel
19-enbiya süresini oku, evladının salih bir evlat olması için dua et.
20-eğer anne ve babanın çocukla çok iyi bir ilişkisi, bağı, diyolağu olmasını istiyorsan çocuk doğmadan anne ve baba evlatlarıyla konuşmalılar ve çocuk doğduktan sonra bu seslere aşina olacaktır.
21-hamilelik esnasında düzenli beslenme ve temizliğe çok önem verilmelidir....

X