2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

dogruları soyluyolar bılıyomusun dogunca annemın kıymetını anlamıstım

sımdı bole konusuyosunuz harbı dogunca hak verceksınız fıstıklar

ya kesinlikle eminimmm yani şimdi anlayamıyoruz ama dediğin gibi minnoşlar bi dünyaya gelsinnn cıyak cıyak ağlasınnn ozaman anlıcazzz dioki torunumun odasına yatak koy ben orda kalırım seni dinlendiririm ya yok mok dedim olmaz öle koyma koyma ilerde yalvarıcaksınn bana anne nolur azcık bak diee ahahahah büyük ihtimal öle yaparım bnm huyumdur önce istemem sora yalvara yalvara annemin dediğini yaparızzz

ben en son 9+4 te gittim bırak falan demedi canım başka birşey de vermedi sadece haftaya gel testlerini yapalım dedi
teşekkür ederim :) iyi sıkıntıya sokmayayım kendimi o zaman :)

sağol canım öyle yapayım haftaya kadar kullanayım da bakalım doktor bırak dicek mi

Zaten evlenince annem gibi konuşmaya başladığımı farketmiştim şimdi kızanım olunca hepten aynısı olcaz desene

ahahah kesin bence oluruz çünkü rol model olarak onu aldık yani annem bile der bazen rahmetli ananeme çok kızarmış aynı huylar bende var şimdi dieee bizdeee aynı şekilde anamız olucazzz gör bakkk

kesınlıkle cnm benım
bencede koy bı yatak dursun hem gonlu olur hem ılk zamanlar sende orda yatabılrısın
anneme 1 gece vermedım daha oglumu o kadar uykusuz kaldım oglumsuz uyuyamam ben dıye elımde degıl bırakamıyorum
normalde hep annem bakıyo guvensızlıkte degıl ama gece ılla yanımda olcak kuzum

Günaydın güzel anneler,

Biraz önce doktordan geldim, 10+1 deyiz 3.2 cm olmuş benim sıpa:) Kalp atışlarıda 160-180 arası dedi.
Daha önceleri vajinal ultrsaon ile bakmıştı bu sefer babasıda görsün diye karnımdan baktı ama diğerleri gibi net değildi kollarını bacakları çıkmış dedi ama ben bişey pek seçemedim. Kilo olduğu için mi cihaz kötü desem iyi bir hastane ama bende sanırım sorun.
2 hafta sonra 2'li testte en kalınlığını ölçeceğimiz için vajinal bakarız dedi. Sizde nasıl durumlar?

evet değişik bi histir eminim arkadaşımda dio durup durup uyurken bile bebeğimize bakıyoruz özlüyoruz die
ilk 2 ay sanırım çok zor geçiomuş sonra bebekle anne birbirine alıomuşşş öle diolar genel olarak.. ama 1 gece verme 2 gece verme sonunda illa veririm herhaldee walla tabi şimdi böle düşünüorm sora değişebilir senin gibi hiç vermeyebilirimde
ayy çok değişik bi duygu şu annelikkk

kesinlikle kimde ne etki yaratacıgını bılemeyız....
kokusu olmadan uyuyamıyorum ahhh ahh keske hıc buyumese oglusum en tatlı zamanında

Ben de cumartesi gittim canım doktora 10+2'ydik. benimki uzun boylu biraz galiba, 3,71 cm'di boyu :) Karından bakıyor bana artık, çok net kollarının bacaklarının oynadığını gördük şükürler olsun. Dediğin gibi eğer kilo sorunun varsa ondan olabilir. Çok şükür sağlıklılar ya, başka bir şey istemiyorum :)

benim tsh ı özellikle baskılı tutuyorlardı canım
tiroid kanseri geçirdim ben 2010 da
ama çok aşırı düşünce de canıma okuyunca normal altında olmak kaydıyla yükselttiler
hamile kaldığımda zaten normalde düşüktü tshım
3. hafta ile 4. hafta arası tsh artışı 0,20 idi
tesadüfen 16 aralıkta endokrin randevum vardı 0,33 tü tsh
hamile olduğumu 19 aralıkta öğrenip 24 aralıkta tekrar gittim
o zaman 0,55 ti

dün 2,35 dedi ama ilacımı çok az artırdı
ben de onu soracaktım bilen var mı diye
bana 4. haftadan sonra hormon ihtiyacın %50 artacak diyip ona göre artırmıştı
5. haftadaydım o zaman
şimdi daha az bir artış yaptı ilaçta
yine böyle %50 artış mı gerekir bilemedim de onu soracaktım asıl
gerçi perşembe kadın doğumcuma gideceğim ama
evham yapıyorum
rğyamda bile ilaç dozumu yanlış aldığımı görüyorum

Kızlar bu hamilelik takvimi bugün bebeğinizin hareketlerini hissetmeye başlamış olmalısınız diyor o mu manyak yoksa ben mi hissetmiyorum cücüğümü

Cnm daha cok erken minicikler nasil hissedicez dr bana 16 haftadan once hissedemezsin demisti bagirsak hareketleridir dedi ikinci cocukta biraz daha erken olabilirmis hissetme bnde oglumu 16 haftalikken hisssetmistim ama bizim o zamanki grubumizda taa 20. haftada hisseden bile vardi sonrada o hareketlerden rahatsz olacksin tam otururken bi dayiycak ayagini nefesini kesrcek yada sen uyuyuyacaksin o dans edecek icinde ordan oraya :) bnm oglum gunde 3 4 saat anca kimildamadan dururdu dogdu hala oyle yatsrken bile dort donuyo yatakta ismide etkili bnce poyraz adi esime bunun adini mulayim bisi koycam diyorum kiza coook hevesliyim ilkindn beride saglikli olsunlarda baska bisi istemiyo insan

kesinlikle kimde ne etki yaratacıgını bılemeyız....
kokusu olmadan uyuyamıyorum ahhh ahh keske hıc buyumese oglusum en tatlı zamanında

canım ben zaten bebek manyağı bi insanımdır yaniii
olsun bak oğlun büyüsündee ecmele abilik yapsın kardeş çok güzel birşey ya benimde 2 ablam var iyiki varlar walla

Maşallah canım:)
Sanırım kilodan , 2 hafta geçsinde net göreyim diye şimdiden gün saymaya başladım bile :) Evet sağlıklı bir şekilde kucaklarımıza alalım daha ne isterizz

canım ben zaten bebek manyağı bi insanımdır yaniii
olsun bak oğlun büyüsündee ecmele abilik yapsın kardeş çok güzel birşey ya benimde 2 ablam var iyiki varlar walla
o benım ılk goz agrım ahhh ahh kucagımda tutuyorum bol bol otekı sıpadan ogluma zaman kalmaz dıye
kardeş gusel benımde 20 ve 21 yaslarında iki erkek kardeşim var

evet gercekten cok sanslisin. benim önce midem bulanmaya basladi iyi diyordum kusmam yok, ama sonra oda basladi, hergün mutlaka kusmam oluyor. Artik vücud gidasiz ve gücsüz kaldigi icin, doktorum serum takviyesi almami söyledi. ben de dün basladim. ama olsun evlatlarimiz icin katlaniriz hepsine, yeter ki onlar iyi olsunlar...

Merhaba deneyimli annemiz hoş geldin sende
bende 27 yaşındayım senin gibi İstanbul danım ilk çocuğum olucak kısmetse
açık kapatmak ne demek iyiki burdasın
sen hem kk da hemde annelikte deneyimlisin birbirimize çok faydamız olur eminim

o benım ılk goz agrım ahhh ahh kucagımda tutuyorum bol bol otekı sıpadan ogluma zaman kalmaz dıye
kardeş gusel benımde 20 ve 21 yaslarında iki erkek kardeşim var

evet ilgi bölünücek tabi ama olsun daha bişi anlamıo ileride iyikide anne yapmışsın der bakkk bizim ablamlarla bayağı yaş farkı ona rağmen ortanca kıskanırdı beni :) oluyor yani canım boşver büyüyünce ama kardeşten öte olmuyor...
aaa ne güzel en büyük sensinnn anne gibi yaniii bnm büyük ablam resmen anne yarısıdırrr gerçi kçkte öle
büyükle aramda 9 küçük ablamla 6 yaş fark var... o yüzden ben nazlıyımdır birazzz kçk çocuk olarak..

Seninde ilki kizmiydi benimde ilk te hic migdem bulanmadi bunda da yok ama soğuk aldim sanirim acayip bi halsizlik var yerinden kalkamiyorum...

ole olacak ama hırpalanmasından korkuyorum allah bılıyo ya vıcdanım hıc rahat degıl...en azından 7-8 yasına gelsın cok ısterdım ama nasıp...
benımde kardeşlerımle bırınle 5 bırınle 6 yas var aramızda ben byuttum onları annemden cok bakmısımdır onlarda bana cok duskun bu sebeple ıyıkıkardesleırm olmuslar ama annecım ıkız gıbı pes pese olunca benle cok ılgılenenemmıs bende cok hırcın buyumuusum :26:
dılerım oglusum bole olmaz

saçmalama canım benim ortayı bulabilirsin bir şekilde tabikide 1 yaşına kadar bebekler anneye çok muhtaç oluyorlar ama annen var biraz annene verip oğlunu seversin ilgilenirsin oyun oynarsınız falann ne bilimm.. bence o denge kurulabilir... ama tabikide kıskanıcak ve biraz hırçınlaşıcak ozamanlarda güzelce oturtup sabırla konuşmak lazım bence kızmak yerine yoksa çocuk hepten hırçınlaşıoo tabi ben yaşamadım sadece çevremden gözlemlediklerim bunlar ama çoğu kişi hep böyle araları az yani..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…