2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

oy kıyamam yavrumm =((( nasıda üzülüyo annesine =((

bendede vardı önceki haftalar zorladım baya çalışırken zor oluyo işde malesef bende yaşadım.hergün yeni bi çare buldum kendime .

ilk başlarda sabah kalkar kalkmaz oluyordu.krekere başladım yataktan ağır ağır kalktım,bulantım geçene kadar oturdum işe geçde kaldığım oldu =))

sonraları folik asidi içtikten sonra kusmalarım oldu (sabah kahvaltıyla alıyordum) baktım olmuyo öğle yemeği arasında içmeye başladım.
ha öyle ha böyle derken atlattım sanırım bikaç gündür iyiyim.

ne güzel canım darısı bana ben folik asitide içemiyorum onu içince tam servis dışı oluyorum:KK43:(

ne güzel canım inşallah hep böyle güzel geçer..herkesin hamileliği farklı geçiyor demekki.. sabırla bekliyecem artık yapacak bişey yok..
evet canım herkesın farklı gectıgı gıbı ıkıncıye anneyım ılkı bambaskaydı bu bambaska farklı her gebelık baska etkı yaratıyo desek daha dogru olcak...ınsallah guselım beklemekten baska care yok 9 ay beklıycez onun ıcın rahatım galiba:KK9:
Evet manyak olan benmişim anlaşıldı:KK37:
13. Haftada başlayabilir yani yehuuuuuu.
Karnım şişiyor gaz mı kabızlıktan mı ben de onu çözemiyorum. Geçsin artık zamann:KK52:
estafurullah hayatım ole bısı demedım sabah vaktı uyanamadık banada oluyo sevgılı ınsanbulu ıstanbul gormusum hep takı o uyarana kadar :KK1:

evet şükürler olsun şanslıyım, ve dün bir daha şükrettim böyle ağır bir hamilelik geçirmediğim için. Bulantı ve kusma yaşayanları çok iyi anladım, o kadar kötü bir durum ki, Allah hepinizin yardımcısı olsun :KK43:

İnsan her şeye katlanıyor ya. Hamilelik tam bir delilik hali imiş anladım:KK35:

Öyle böyle geçiyor zaman. Artık 3 ayı atlatıyoruz hepimiz. Az kaldı güzel günleree:KK52:

Son düzenleme:
evet canım herkesın farklı gectıgı gıbı ıkıncıye anneyım ılkı bambaskaydı bu bambaska farklı her gebelık baska etkı yaratıyo desek daha dogru olcak...ınsallah guselım beklemekten baska care yok 9 ay beklıycez onun ıcın rahatım galiba:KK9:

estafurullah hayatım ole bısı demedım sabah vaktı uyanamadık banada oluyo sevgılı ınsanbulu ıstanbul gormusum hep takı o uyarana kadar :KK1:

İnsanbul mağduru bi tek sen değilsin. Kandırıkçı o, harf oyununa hepimiz kandık önceleri :KK52:

Son düzenleme:
İnsan her şeye katlanıyor ya. Hamilelik tam bir delilik hali imiş anladım:KK35:

Öyle böyle geçiyor zaman. Artık 3 ayı atlatıyoruz hepimiz öyle böyle. Az kaldı güzel günleree:KK52:

Aynen öyleymiş yaa, hamilelik bambaşka bir şey. kimbilir doğduklarında ne hallere düşürecek bizi sıpalar :)

şaka maka haftaya 12.haftam bitiyor olacak, çok mu çabuk geçiyor ne :KK52:

Aynen öyleymiş yaa, hamilelik bambaşka bir şey. kimbilir doğduklarında ne hallere düşürecek bizi sıpalar :)

şaka maka haftaya 12.haftam bitiyor olacak, çok mu çabuk geçiyor ne :KK52:

Çabuk mu yavaş mı ben de anlamadım. Şaşkınlıktan heralde:44:

12. Haftamda olduğuma inanamıyorum bazen. Bazen de off daha 12deyim diyorum:KK52:

gunaydın ballar ve kızanlar?

mide bulantılarıyla uyananalar ve hıcbır belırtısı oolmayanlar dınlemeyın kendınızı bea oluruna bırakın ben
ne kadar genıs oldum bole hıc dusunmuyorum kafama takmıyorum sızde takmayın lutfen gereksız strese sogukuyosunuz bebeklerı

Günaydınnn canımmm bnmmm naberr?
walla ben kendimi dinlemiormmm yaa ama işte engel olamıyorum içim çok fenaa neyse hapımı aliyimda devam edim bulantımı kessin ne güzel kesmişti tam bitti :)

Günaydınnn canımmm bnmmm naberr?
walla ben kendimi dinlemiormmm yaa ama işte engel olamıyorum içim çok fenaa neyse hapımı aliyimda devam edim bulantımı kessin ne güzel kesmişti tam bitti :)
gunaydın cnm o dedıgını anlıyorum senlık bııs yok bulantı olagan bısı...
al ılacınıda rahatla kuzum

Sağlıklı olsun tek derdim o dayanıcaz anayız biz anaaaaa:KK49: :KK52:

ahaha kopardınn kız beniii :KK70: çok tatlısın :) walla öle artık katlanıcaz...
geçen anneme diormki ilk 3 ay sıkıntı son 3ay sıkıntı arada zaten bi 3 ay var yanii annemden cevapp ahh ahh en güzel günleriniz bunlar sonra çocuk olsunda ozaman işte görüceksinnn ayyy anne dedim moral verdin gerçektenn :KK70:

geçen anneme diormki ilk 3 ay sıkıntı son 3ay sıkıntı arada zaten bi 3 ay var yanii annemden cevapp ahh ahh en güzel günleriniz bunlar sonra çocuk olsunda ozaman işte görüceksinnn ayyy anne dedim moral verdin gerçektenn :KK70:

E napıyım doğru diyorummm :KK49: bende anneme bişey diyemiyorum hemen yapıştırıyo laflar ee bak biz sizi kolay mı büyüttük de ana olmak kolaymıda bıdıbıdıbıdıbıdı bi ton laf artık öğrendim çenemi açmıyorum :KK4:

Kizlaarr birsey sorcam tam olarak su an farkettim ki 2 gundur folik asit icmeyi unutuyormusum. Unuttuklarimi birlikte alayim mi yani bgun 2 tane iceyim mi yoksa unuttuklarim gitsin mi

ilk hamileliğimde de mide bulantım olmadı şimdide yok. yalnız şunu söyleyebilirim ilk hamilelelğimde midem bulanmadığı için pişman olmuştum neredeyse :) çünkü kelimenin tam anlamıyla öküz gibi yedim, 30 kiloya yakın kilo aldım ve son zamanlarda yatamaz kalkamaz olmuştum. Birde son zamanlar yaza denk gelince uyumak için küvete su doldurup yattıgımı biliyorum:) Her günü ayrı bir sıkıntı gibi gözüksede hamileliğin her bir gün ayrı güzel, ayrı kıymetli...

Kizlaarr birsey sorcam tam olarak su an farkettim ki 2 gundur folik asit icmeyi unutuyormusum. Unuttuklarimi birlikte alayim mi yani bgun 2 tane iceyim mi yoksa unuttuklarim gitsin mi

Unuttuklarını içme canım, zaten normal ilaç gibi çok çok da düzenli kullanma zorunluluğu yok. bugün için 1 tane iç yeter.

Benim doktorum folik asiti bırakabilirsin dedi, previt vitamin ve demir ilacı verdi. siz de başladınız mı bunlara?

Fazla folic asit vucuttan direkt atılıyor yani sana bir zararı yok. Ama yinede doktorunun sana soylediği dozun üstüne çıkma bence. Yani fazladan alacağın folic asitin bir faydası da olmayaca. sıkıntı yapma kendine yeter :)

canım bana doktorum yavaş yavaş folik asiti bırakabilirsin dedi ki ben 8+2 deyim ve bıraktım gibi bişi yaniii :S
bence unuttuklarını içme boşuna tatlımm kaldığın yerdem devam et.. fazlasıda zarar olabilir..

dogruları soyluyolar bılıyomusun dogunca annemın kıymetını anlamıstım

E napıyım doğru diyorummm :KK49: bende anneme bişey diyemiyorum hemen yapıştırıyo laflar ee bak biz sizi kolay mı büyüttük de ana olmak kolaymıda bıdıbıdıbıdıbıdı bi ton laf artık öğrendim çenemi açmıyorum :KK4:
sımdı bole konusuyosunuz harbı dogunca hak verceksınız fıstıklar

aahahahah aynen aynen denmio bişi walla sormaa eyvah dedim napıcazz ya şimdiden :KK70:
walla çocuk oluncada daha çok söylenirler ben sölim sana hahahha ama haklılar ya kolay değil bide biz 3 kardeşiz yani anneme diorm cennetlik kadınsın resmen diee :KK43: bnm yaşımda 3 çocuk yaniii hepsinin ayrı derdiii..
hem annenin dediklerini hafızaya yaz iice bizde çocuğumuza dices kesin ahhahaha

Unuttuklarını içme canım, zaten normal ilaç gibi çok çok da düzenli kullanma zorunluluğu yok. bugün için 1 tane iç yeter.

Benim doktorum folik asiti bırakabilirsin dedi, previt vitamin ve demir ilacı verdi. siz de başladınız mı bunlara?

tatlım bende previt içiyorum folik asiti bıraktım gibi aynen ... ama demir ilacı vermedi daha herhalde haftaya gidince vericek tekrar kan değerlerine bakıcam dedi çünkü e bende gittimde 11. haftanın içinde olmuş olucamm aramızda 2 hafta var çnk...
ama previt çok kötü kokuooo yaa kapağı burnum kapalı açıorm nefes almıyorum resmeeeen :S

aahahahah aynen aynen denmio bişi walla sormaa eyvah dedim napıcazz ya şimdiden :KK70:
walla çocuk oluncada daha çok söylenirler ben sölim sana hahahha ama haklılar ya kolay değil bide biz 3 kardeşiz yani anneme diorm cennetlik kadınsın resmen diee :KK43: bnm yaşımda 3 çocuk yaniii hepsinin ayrı derdiii..
hem annenin dediklerini hafızaya yaz iice bizde çocuğumuza dices kesin ahhahaha

Zaten evlenince annem gibi konuşmaya başladığımı farketmiştim şimdi kızanım olunca hepten aynısı olcaz desene :KK1:

X