2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

erken gelecektir.

bende 8 8 istiyorum....

canım şu an şoklardayım 33.haftaya geldin ve toplamda 4,5 kilo mu aldın?????Ben 31.haftama girdim toplamda 15 kilo aldım yaaa ben insanmıyım??

Merveee kız biz kilo olayında aynı gidiyoruz sen beni takip et bacım , ben kaç kg ile doğuma girersem sen de öyle gircen belli oldu, daha önce de yazmıştım sana aynı aylarda aynı kg artışımız oluyo senle

Ayy seni o kadar anliyorum kiii ben de calisabilir raporu aldimmm bi hafta gecti su koyverdim sanki rapor alinca bi agirlik bi sislik sabah kalkamama cok fenaaaa

Bana da 4 ağustos işi bırakabilirsin dedi ama ben bayramdan sonra gelmeyi düşünmüyorum

Hatta şirketten uzaktan bağlantı yaptırdım. Ben home ofis kısmına geçeyim artık diyorum yavaştan.

aa öyle bir şansın varsa harika!!! aslında genel olarak bu kadar teknoloji içindeyken normal zamanda da ofise gitmeye karşıyım ben :) sen hiç gitme imkan varsa.
ben de bayramdan sonra gitmem sanırım...

bende aynı durumdayım neden çalıştığıma anlam veremiyorum bir türlü zaten normal izinlerimden sonra ücretsiz izin alıcam neden kendimi yıpratıyorum bilmiyorum. allahtan şuan çalıştığım iş yerinde oturuyorum iş yok . dün akşama kadar yattım evde kaburgamın ağrısına uyuyamıyorum hiç sağa sola dönmekten. 21 temmuza kadar çalışacağım mecbuur bir sorun çıkmazsa o güne kadar görevlendirme yazdılar bana o gün 36+3 oluyorum belki iki üç gün çalışmadan ayrılırım belki de yıllık izin kullanım 37+0 kadar bilemiyorum

Ayy seni o kadar anliyorum kiii ben de calisabilir raporu aldimmm bi hafta gecti su koyverdim sanki rapor alinca bi agirlik bi sislik sabah kalkamama cok fenaaaa

Psikolojik dicem ama fiziken de yorgunum yahu, sürünüyorum. Az kaldı bitti bitti

aa öyle bir şansın varsa harika!!! aslında genel olarak bu kadar teknoloji içindeyken normal zamanda da ofise gitmeye karşıyım ben :) sen hiç gitme imkan varsa.
ben de bayramdan sonra gitmem sanırım...

Aslında var, hatta ofise gelmeden uzun bir süre herşeyimi idare edebilirim ama işte insanların gözüne batmak istemiyorum. Aslında tüm insanların değil özellikle bir hatun kişinin diyeyim

Patronum bile erkek olmasına rağmen senin hala burada ne işin var dedi geçen hafta. Bu gidişle burada doğuracaksın çocuğun adını da şirketin ismini koy bari dedi adam. O bile halimden anladı yahu. Kadınlar daha acımazsız diğer kadınlara karşı.

Sürekli bana hamileliğimde şunu yaptılar bunu yaptılar diye anlatıyor ama kendisinin bana ettiğinden hiçççççç haberi yok maaşallah Nolcak canım yaparsın diyor :26: Emzirirken de gelebilirmişim ofise, burada bakarmışız ne olacakmış bundan

Ayyy ne gıcık bi kadınmış ya , sinir bi tip belli, sen takılma boşver , kıskanıyo mu seni nedir, gıccıkkkk...

offf... bu kadın o kadar tanıdık ki!!! ben de yabancı Japon bi firmada çalışıyorum Genel müdür ve diğer müdürlerimiz Japon ve inanılmaz anlayışlılar sağlık konusunda. hatta 1 yıl önce doğum yapmış başka bir arkadaşa olmayan ne haklar tanındı hamilelik ve doğum sonrası. ama benim başımda da seninkine benzer bi kadın var, ona göre bebek 3 ay emzirsen yeterliymiş gerisi anne için eziyetmiş, ve bana günlük ya da haftalık süt izni felan yok toplu kullanacaksın diye bir mecburiyet koydu. bu belki benim işime geliyor ama mecbur tutulmak sinir bozucu. daha neler neler...dediğin gibi kendi neler çekmiş, (hiç inanmasam da) neyse ben de biraz bu işi gözden çıkardım. diğer haksızlıklardan ötürü, geçen hafta ücretsiz izni 6 ay alacağım dedim 'çüş ' dedi, seviyeyi düşün artık... ama duymamaya çalışyorum. ileride durumuma bakacağım.

Kizlar yaaa arkadasim dogum yapmiss gece 3 de gitmis hastaneye sabah 7 de dogurmussshem de suni sanci falan almadan kendi agrilariylaaaaadarisi tum normal dogum isteyenlerin ve benim basima insallah hayirlisi saglikli ve zamaninda insallahhh

gözü aydın arkadaşının, ne zaman bekliyorlardi bebişi? darısı başımıza artık rahat ve doğal doğumun.

doğum haftası ilerleyip çalışan arkadaşlarıma allah güç kuvvet sabır versin.
çok okuyamadım geçmişi zorlanıyorum bilgisayar kucağımdayken. telefondan da yazamıyorum okumak ise zulüm:)
inş herkes iyidir. inş tüm acı ve ağrılarımızdan doğum sonrası kurtulucaz kızlar.
benim bugün ameliyat sonrası 3. günüm şükür daha iyiyim. yemeğimi yapacak gücüm var. ama onun dışında hiç kalkmıyorum.

günaydın teşekkürler. ne ameliyatı? Geçmiş olsun, iyi dinlenin...

Ayyy ne gıcık bi kadınmış ya , sinir bi tip belli, sen takılma boşver , kıskanıyo mu seni nedir, gıccıkkkk...

Vallahi koca kadın, benden 16 yaş büyük aslında birşeyleri aşmış olması lazım ama

Normalde o benim üstüm ama herkes herşeyi gelip bana soruyor. Ona sorulanları da o dönüp bana soruyor.

İşin garibi hayatta herkesin başına herşey gelebilir bunu anlıyorum. Benim yıllarca hayatımda kimse olmadı. Eşim karşıma çıktı 6 ay içinde evlendik, hayatım biranda değişti. Aynı odada oturuyoruz kendisiyle. Öncesinde hiçbir sorunumuz yok gibiydi. O eşinden boşanmış ama ben bilmiyordum. Bir de kızı var.

Ne zaman evlendim 5-6 ay geçti, bu demeye başladı sakın şimdi doğurayım deme, sakın şöyle edeyim deme bunu yapayım deme. Başta iyiliğim için diyor olsun diyordum ama sonra sinir olmaya başladım ne zaman anne olacağımı ona mı soracağım.

Derken hamile kaldım, aslında ben de erken olsun istemiyordum ama eşim çok istiyordu, evleneli de 1 sene olmuştu. Doğum kontrol hapını bırakınca bu kadar çabuk olacağını bilmiyordum. 2inci ayda oğlum bekletmedi bizi göründü şükürler olsun Allahıma.

Bizimki şok tabii ay nasıl yapacağız sen yokken işlerin ne olacak, kime nasıl cevap vereceğiz, ilk aylar beni strese soktu. Üstelik benim üstüm yani böyle şeyler dememesi lazım, benim yokluğumda şirket batacaksa sen orda neden oturuyorsun demezler mi adama :44:

Odamız olmuş 30 derece, hamilesin diye buz gibi yapıyorsun ben üşüyorum diyor. Halimi görüyor bayıldım bayılıcam, içeri git 10 dk dinlen geçer diyor.
Ama kendisine gelince beni hamile hamile işe çağırdılar hiç utanmadılar diyor. Kendisi bana yeni doğurmuşken izin kullanma ofise gel diyor. Bu ne perhiz ne lahana turşunu anlamıyorum bazen Bir de yardımcım var burada sağolsun iyi birisi ama o da evli, kıza sürekli sakın doğurayım deme vallahi birini bulur hamile kalırım diyor

Eşimle ilgili iyi hiçbirşey dememeye çalışıyorum çünkü akşamına birbirimize giriyoruz evde. Eskiden böyle değildi, şimdi sanırım yalnızlık korkusu bastı ama ben ne yapabilirim ki

Ay sabah sabah kafanızı şişirdim çok dolmuşum, özür dilerim kızlar :26: Kusuruma bakmayın.

günaydın teşekkürler. ne ameliyatı? Geçmiş olsun, iyi dinlenin...

canım benim bebeğim böbreğimin üzerine baskı yaptı. buna bağlı olarak böbreğim şişmeye başladı. tehlikeli bir rahatsızlık olduğu için 32 ye kadar dayandık ve 32. haftamda böbrek kanalıma stent takıldı. böylece orası açılıp şişme engellenmeye çalışılıcak. yani tamamen gebeliğe bağlı bi rahatsızlık.şükür atlattım.

Of aynı durumdayız desene :18:

Ben işimi çok seviyorum ve asla onun yüzünden vazgeçmem, çünkü patronumla aram onunla olandan çok daha iyi, patronumu da 15 yıldır falan tanıyorum bırakıp gitmem yüzüstü. Napalım, onu ezmiyim diye patronuma hiç yansıtmamaya çalışıyorum ama adam kör değil farkında :44: Neyse az kaldı sabır

canım resmen kıskanç bir kadın.
dikkat etmek lazım böyle insanlara.
herkesin yuvası kendinedir. sen yuva kurdun hamile kaldn da sanki onun mutluluğunu mu elinden aldın. işte hiç olgun biri değil.
sözüm meclisten dışarı ama kadın yöneticilerle çalışmak zordur.

arkadaşım ben de bi kaç örnekle bu tip bi kadınla birlikte aynı odada çalıştığımı belirttim, gerçekten bazı kadınlarla çalışmak çok zor, ve yaş almak olgunlaşmak değil, senden 16 değil 30 yaş büyük olsa bazı vicdani değer ve insani duyguları olsaydı bu şekilde davranmazdı. anlattiğin davranışları benimki de yapıyor bu sicakta sürekli üşüyüp klima açtırmıyor ve evet stres hamile kaldığımda beni soktuğu stres, bunlar bencil insanlar ve bence kötüler. insan iyi düşünmeye çalışıyor ama polyannacılık oynamanın anlamı yok. 3 yıldır beraber çalışıyorum hep mesafe koydum, o saygı ve korkudan sanıyor bense onun seviyesizliğinden korktuğumdan.

insan anlattıkça rahatlar ne kafa şişirmesi, benzer sorunları yaşamak güzel olmasa da insanı rahatlatır. yalnız değilsin. Allah sabır versin.

Yok canım ne kafa şişirmesi , hayatta böyle tipler hep var malesef, mümkün olduğunca böyle tiplerden uzak durmak lazım ama aynı işyerinde olması zor tabi , ben nazara çok inanırım , sen işyerinde ne hamileliğinden bahset ne de einden canım , belli ki nazarı değecek bu kadının sana , takmamaya çalışıcaksın artık yapıcak bişii yok...

büyük geçmiş olsun, bebişe de sana da sağlıklı son haftalar dilerim :)

hahahah gerçekten mi???sen benden önce doğuracaksın canımm bakalım doğuma girerken kaç kilo olacaksın bana haber ver

Gerçekten paylaştıkça hafifliyorsun az da olsa, teşekkür ederim kızlar. Bitti çok şükür birşey kalmadı. 2-3 hafta daha sabrettim mi sonra 4 ay görmicem

Nasip artık sonrasına da, belki patronuma 6 ay dolana kadar uzaktan çalışmayı teklif ederim. Yıl sonuna geliyor normalde dönüşüm. Hayatta kabul etmez ona söylesem. Yılı nasıl kapatacağız der. Ben ofise gelmesem saat 12:00 de zaman duracak sanki, gelecek yıla giremicez Hay allah kapatamıyorum çenemi sabah sabah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…