2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben de 23 temmuzda doğum yapıcam. 38. Hafta olcak. Hipertansiyon hastası olduğum için daha fazla riske atmayalım dedi. İlk doğumum acayip stres oldum...epidural sezeryan olcak en azından eşim yanımda diye biraz rahatladı içim... Of rabbim yardım etsin hepimize. Bu arada 23 ü kadir gecesi:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Benimde o tarihler gibi alacak dr.um. Bende olacaksa bari 23 ü kadir gecesi olsun diye istiyorum ama bakalım hakkımızda hayırlısı. Spinal istiyorum bende ama bakalım son dakka cesaretim kırılmazsa eğer olurum. Yoksa genel anestezi onunda uyanması çok pis.

döndüm canım :) raporumu aldım hiçte sorun çıkmadı, doktor çalışabilir yazalım belli olmaz belki işine yarar dedi. 37 de çalışamaz alıcam:) tosunum 2 kiloya yakın olmuş boyu hemen hemen 44 cm. gelişimi iyi dedi doktor maşallah :) bugün yüzünü net gördük, babasına benzetti doktorumuz :) ilk defa nst ye bağladı 25 dk kadar kaldım.. çok şükür sorunumuz yok. 300 gram almışım son ayda, az daha yemene dikkat et dedi.. öyle işte çok mutluyum:) darısı bütün annelere :)
maşallah kuzunaa..ay 300 gr süpermiş sadece bebiş kilo almış işte negüzel sen almamışsın nie dikkat et dediki..
Selam hamsiler... Benim haftalık muayene başladıgecen hafta dDr ayin 23-24 u gibi aliriz sezeryana dedi ve ben acayip bir stres içine girdim ... 2. Hamileligim olmasına rağmen ve ilki 42. HAftasinda gelmesine rağmen şu sira günler saatler geçmiyor korkuyorum erken doğum olacak diye... Bayram sonrasini beklesek olmaz mi dedim riske atarsin diyince bişey diyemedim.... Ve göbek deliğinin etrafi acayip gergin ve kaşinmaya başladı dayanamadım kaşidim şimdi çok kuru yanmiş gibi bi hali var çatlak gibide değil anlamadim... Lanolin biraz iyi geldi acaba sdocrem de gobuse sürülür mu oğlusun için almiştim ama .....

Ben de 23 temmuzda doğum yapıcam. 38. Hafta olcak. Hipertansiyon hastası olduğum için daha fazla riske atmayalım dedi. İlk doğumum acayip stres oldum...epidural sezeryan olcak en azından eşim yanımda diye biraz rahatladı içim... Of rabbim yardım etsin hepimize. Bu arada 23 ü kadir gecesi:)

ay kızlar durun yawaş yawaaş gelin temmuzdayız dahaa:KK52: ben anestezi konusunda çook kararsızım..sezercikleriniz bitince buraya bi fırsatını bulup gelip uzuun uzun anlatın e mi..spinal yada epidural iğnesi acıttımı filan çok mrk ediyorummmm

maşallah kuzunaa..ay 300 gr süpermiş sadece bebiş kilo almış işte negüzel sen almamışsın nie dikkat et dediki..

ay kızlar durun yawaş yawaaş gelin temmuzdayız dahaa:KK52: ben anestezi konusunda çook kararsızım..sezercikleriniz bitince buraya bi fırsatını bulup gelip uzuun uzun anlatın e mi..spinal yada epidural iğnesi acıttımı filan çok mrk ediyorummmm

İnşallah canim hayirlisiyla o günleri gorebilirsek anlatirim ama dünden beri bende bi stres başladı... Her konuda sağlam dduruyordum ama dun ağlamaktan içim şişti:KK43: ya bebişe ve kizima ayni zamanda bakamazsam yetemezsem diye... Kizimda 3.5 yaşinda:KK43:

İnşallah canim hayirlisiyla o günleri gorebilirsek anlatirim ama dünden beri bende bi stres başladı... Her konuda sağlam dduruyordum ama dun ağlamaktan içim şişti:KK43: ya bebişe ve kizima ayni zamanda bakamazsam yetemezsem diye... Kizimda 3.5 yaşinda:KK43:

bakarsın kuzum niye bakamıyasın..zor olurmu ewet ama çok da tatlı olur düşünsene ikisini..benim kızım daha büyük gerçi seninkinden ama mutlaka zorlanıcaz..baba destekli idare edicez bi şekilde..en azından wc eğitimi filan bitmiş kendi kendine yer içer üstünü değiştirir..çok da küçük dil üzülme sen

gunaydinlar hamislerr... bu sabah oyle bir sanciyla uyandim ki aklim cikti kasiklarim belim acaip agiriyodu dogum sancisi boyle birsey mi acaba? gece de ruyamda anestezi yapildigini gormustum zaten olmuyodu uyusmuyordu falan. bunlar isaretler mi acaba :KK1: hazirlan artik mi diyor bebis...

günaydınnnnn..

dün aksam acildeydım sırt agrılarım basladı.. birde seker tansiyon ölçtürüyüm dedim.. doktor ölçtürmedi tokluk sekeri zaten olur dıye.. 32 haftadayım sen 34 haftalıgım de bebek büyük dedi. 2450 olmuş oğlum maaşallah. bu doktorlarıda anlamıyorum alışmışlar 2500 3000 kilo çocuk doğurtturmaya hemen obez bebek iri bebek dıyorlr. ben abim koam 4400 olmuşuz.. ahh ah.kimbilir annelerimiz neler cekti o gunun sartlarında. birde normal yapmışlar.

bakarsın kuzum niye bakamıyasın..zor olurmu ewet ama çok da tatlı olur düşünsene ikisini..benim kızım daha büyük gerçi seninkinden ama mutlaka zorlanıcaz..baba destekli idare edicez bi şekilde..en azından wc eğitimi filan bitmiş kendi kendine yer içer üstünü değiştirir..çok da küçük dil üzülme sen

Çok sağol canım içimi rahatlattin gerçekten ihtiyacim vardi... İnşallah Rabbim sabrinida verir çocuklarimiz kazasiz belasiz buyur gider...

günaydınnnnn..

dün aksam acildeydım sırt agrılarım basladı.. birde seker tansiyon ölçtürüyüm dedim.. doktor ölçtürmedi tokluk sekeri zaten olur dıye.. 32 haftadayım sen 34 haftalıgım de bebek büyük dedi. 2450 olmuş oğlum maaşallah. bu doktorlarıda anlamıyorum alışmışlar 2500 3000 kilo çocuk doğurtturmaya hemen obez bebek iri bebek dıyorlr. ben abim koam 4400 olmuşuz.. ahh ah.kimbilir annelerimiz neler cekti o gunun sartlarında. birde normal yapmışlar.

Sana katiliyorum canim... Bende son Dr kontrolumde bayram sonra sini bekliyelim diye teklif ettim Dr uma kizim 42. Haftada geldi bunu da 39 u bekleyelim dedim yok riske atma gerek yok önden gidiyor zaten dedi... Benim kizim 3.960 kg doğdu ele geliyordu gününde dogan bebek her zaman daha iyi bence (gerçi bunda sancilarim çoktan başladi korkuyorum 24 unu beklemeyecek diye)

kızlar ameliyatım dün 2.30 gibi gerçekleşti.
çok zor bir işlem allah düşmanıma vermesin. çektiğim ağrılar beni mahvetti hala da devam ediyor ama düne nazaran daha iyiyim.
böbreğimi kurtarmışlar. yavrum da sağlıklı. erken doğum riskine karşı hastanede yattık bi gece. sürekli doğum geciktirici sancı alıcı ilaçlar verdiler.
şimdi evimizdeyiz dinlenicezç en azından her hafta böbreğim büyüdü mü büyümedi mi kaygım bitecek..

Sana katiliyorum canim... Bende son Dr kontrolumde bayram sonra sini bekliyelim diye teklif ettim Dr uma kizim 42. Haftada geldi bunu da 39 u bekleyelim dedim yok riske atma gerek yok önden gidiyor zaten dedi... Benim kizim 3.960 kg doğdu ele geliyordu gününde dogan bebek her zaman daha iyi bence (gerçi bunda sancilarim çoktan başladi korkuyorum 24 unu beklemeyecek diye)

ewet bencede bakalm ne olucak.. senın bebektemi kilolu..
ben bu doktorları anlamıyorum 3500tan sonra hemen sezeryan diyorlar. yada iri bebek diye şeker var dıyorlar. halbuki öyle bir olay yok.

çok zor bir işlem allah düşmanıma vermesin. çektiğim ağrılar beni mahvetti hala da devam ediyor ama düne nazaran daha iyiyim.
böbreğimi kurtarmışlar. yavrum da sağlıklı. erken doğum riskine karşı hastanede yattık bi gece. sürekli doğum geciktirici sancı alıcı ilaçlar verdiler.
şimdi evimizdeyiz dinlenicezç en azından her hafta böbreğim büyüdü mü büyümedi mi kaygım bitecek..

canım çok gecmiş olsun.. şimdiden anneliğin ne demek olduğunu anlıyoruz. sağlık sıhat versin allahım sana be bebeğine.

ewet bencede bakalm ne olucak.. senın bebektemi kilolu..
ben bu doktorları anlamıyorum 3500tan sonra hemen sezeryan diyorlar. yada iri bebek diye şeker var dıyorlar. halbuki öyle bir olay yok.

Kilolu diyorlar ama bence normal millet 4500 bile normal doğuruyor.. Banada 3500 -3700 arazi doğar diyorlar ama hiç güvenmiyorum3 kg olunca bekletmiyorlar bence.... Bakalim hayirlisi...

Çok geçmişolsun canim Allah bebişine sana sağlik şifa versin... Vakti zamanındagelsin bebişler...

Nesdem geçmiş olsun tatlım çok sevindim iyi olmanıza. Bol bol dinlen canım yorma kendini

Benimde o tarihler gibi alacak dr.um. Bende olacaksa bsokuyorü kadir gecesi olsun diye istiyorum ama bakalım hakkımızda hayırlısı. Spinal istiyorum bende ama bakalım son dakka cesaretim kırılmazsa eğer olurum. Yoksa genel anestezi onunda uyanması çok pis.

Aynen canim genel anestezi uyanmasi çok zaman aliyor ve ağri ile uyaniyorsun .

İlki genel di benim... Başina gelecekleri 2. De bilmekte insani acayip strese sokuyor.

Çok geçmiş olsun canım herşeyin iyi olmasına sevindim

Cok geçmiş olsun dün seni düşünüyordum böbreği ne oldu ki diye sevindim. Allah bundan başka sıkıntı vermesin buda inşallah geçti gitti. .

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Canım çok sağol:KK16::KK16: Valla elimden geleni yapıyorum. Azıcık fazla yersem vicdan azabı çekiyorum resmen, şimdilik iyi idare ettim sayılır.
Bakalım bu çarşamba yine kontrolüm var, inşallah bebeğin kilosu haftasında çıkar.:nazar::nazar:

Bu arada ben senin nikini hep omlet diye okuyorum. Gözümün önüne hep omlet geliyor. :KK1::KK1: Allahtan çok yasak olan birşey değil :KK1:

Birde bugün 15 gün önce doğum yapan üst komşuma gittim. 4kg kız bebek doğurdu 38. haftasında, ikinci kızı oldu böylelikle. İlki sezaryan olduğu için, ikincisi de sezeryan olmuş. İlkini Amerika da olmuş ama dikiş kötü yapılmış galiba karın zarına yapışmış filan, buradaki doktor düzeltmek için epey uğraşmış. 12 kg aldım hepsini geri verdim dedi maşallah. Zaten tez canlı bir insan, toparlanmış hemen. Annesinin yatalak bir durumu var o yardım edememiş, kaynanası birkaç gün kalıp gitmiş işte ne yapsın iş başa düşünce toparlanıvermiş hemen.:nazar:

Bebiş çok tatlıydı. Biz gittik ana kucağnda uyuyordu. Sonra komşulardan bebek sahibi olmaya çalışan bir hanım aldı kucağına belki 1-1,5 saat oturduk. Hiç kıpırdamadan uyudu yumurcak. En son biz kalkıyorduk uyanıp meme istedi :KK1: Yalnız birşey alerji yapmış miniğe kırmızı kırmızı isilik olmuştu her yeri. Doktora gösterip getirmiş, üstünü çok örtme hava alsın ılık suyla yıka demiş doktoru. Çok tatlıydı ya maşallah :nazar::nazar:

omlet zaten nikim kabul etmeyince e harfi ekledim bizim burda bebiş yok ben de sokakta gördüğüm bebişlerin peşindeyim :KK1: eşim beni zor tutuyor

X