2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

ya kızlar bişi sorcam şuan netin başında olan varsa cevap verebilir mi port bebe yıkanır mı ilk çocuğumdan kalma çok kirli de edğil ama bazanın içinde kokmuş makinede falan yıkasam

cnm ben yeni aldm ama kumas kokusundan dolayi rahat edemedm ben yikadm bi sorun yasamadim altindaki sert tabakayi cikarip makinaya attm guzelce yikandi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

slm arkadaşlar.32 hafadayım .doktor bugün nst yaptırdı.ağrım çıktı.seleston ve adalat verdi.benim hamileliğin başından beri nabzım 120 civarlarında otururken.adalat daha da hızlandırıyormuş.içinizde bu iğneleri yaptıran ve adalat kullanan var mı?yani erken doğum riski olan

Ben 24. Haftamda erken dogum tehdidi ile hastaneye yattim celestone vuruldum ve nidilat ictim 10 gün kadar. 32. Haftamda yeniden celestone vuruldum. Suan da 34+2 deyim. Ama surekli yatiyorum 24 den beri. Ictigim nidilat kalp carpintisi yapiyordu bende yuzumude kizartiyordu. Doktorum bana 10 gün icirtti sonra biraktirdi. Bir daha kullanmadim. Kendini yorma surekli yat bence 37 ye kadar idare eder ilaclar seni ins.

ben erken dogum yaptin dun 31+5te.celeston vurundum ve kesintisiz progestan igne vurundm surekli ekstra ilaclarla birlikte

Allah analı babalı sağlıkla mutlulukla büyütsün inşallah canım.erken doğum belirtilerin var mıydı sürpriz mi oldu canım.ilk ne zaman dendi erken olabilir diye ve adalat kullandın mı canım

Allah analı babalı sağlıkla mutlulukla büyütsün inşallah canım.erken doğum belirtilerin var mıydı sürpriz mi oldu canım.ilk ne zaman dendi erken olabilir diye ve adalat kullandın mı canım

ben 24.haftada sancilarla gittim hastaneye.celeston yapildi.zaten hamileleigin basindan beri progestan vurunuyodm ona devam ettm. bide ilaclar vardi tabi. ama iste onceki gun birden sancm tuttu ve suyum geldi kanamam vardi. o sekilde gittim hastaneye tekrar celeston yaptilar ama bebek sabahi beklemeden dogum yaptm adalat kullanmadm. 1 hafta kadar hastane de yatmistm sanirim nidilat kullanmistim bu sekilde cnm

Ben 24. Haftamda erken dogum tehdidi ile hastaneye yattim celestone vuruldum ve nidilat ictim 10 gün kadar. 32. Haftamda yeniden celestone vuruldum. Suan da 34+2 deyim. Ama surekli yatiyorum 24 den beri. Ictigim nidilat kalp carpintisi yapiyordu bende yuzumude kizartiyordu. Doktorum bana 10 gün icirtti sonra biraktirdi. Bir daha kullanmadim. Kendini yorma surekli yat bence 37 ye kadar idare eder ilaclar seni ins.

sürekli yatıyorum derken ev işlerini falan yapmıyor musun.ben ne yapacağım bilmiyorum.6 yaşında bir kızım var evde ona bakmam yedirmem içirmem lazım.canı sıkılıyor dışarı çıkmak istiyor.bana yardım edecek kimse de yok annem vefat etti.düşündükçe sıkıntı basıyor

ben 24.haftada sancilarla gittim hastaneye.celeston yapildi.zaten hamileleigin basindan beri progestan vurunuyodm ona devam ettm. bide ilaclar vardi tabi. ama iste onceki gun birden sancm tuttu ve suyum geldi kanamam vardi. o sekilde gittim hastaneye tekrar celeston yaptilar ama bebek sabahi beklemeden dogum yaptm adalat kullanmadm. 1 hafta kadar hastane de yatmistm sanirim nidilat kullanmistim bu sekilde cnm

sağolasın canım böyle zor bir zamanda cevap vermekle uğraştığın için.birlikte mutlu uzun ömürler bebeğinle sana

Canım ben de Çapa'da doğum yaptım ve hatta aynı zamanda hayatımı kurtardılar da diyebilirim, çok zor bir süreçti. Doç. Dr. İbrahim Kalelioğlu dopplerime girdi ve ismini bilmediğim bir profesörle birlikte beni gebeliği sonlandırmaya ikna ettiler diyebilirim. Ben zaman zaman Çapaya yine gitmeyi düşünüyorum ama maltepede oturuyorum ve maalesef uzak.

Allah sabır versin canım sana da, inşallah bu sefer sağlıkla zamanında kucağına alacaksın.

Ben aslında baya bir perinatolog araştırması yaptım, ancak gözlemlediğim anadolu yakasında sadece Arda Lembeti buldum, onun dışında hepsi avrupa yakasında. Bakalım hele bir hamile kalayım karar vereceğim işte ama kesinlikle birden fazla doktora ve hastaneye gidicem.

Başıma geldiğinden biliyorum mesela Çapa hastanesinde doktorlar devamlı birbirleriyle mesajla filan irtibat halindeler. Hani bir profesör görmese bile sizi o anda, sorun teşkil eden bir durumunuz varsa muhakkak onla görüşülerek karar veriliyor, nihayetinde de ona yönlendiriliyorsunuz. Veya onun söylediklerine göre hareket ediliyor. O yüzden elimden geldiğince oraya da kontrole gitmek istiyorum.

Ben geçen hafta Zeynep Kamile kontrole gittim, hamileliğe bir engelim olmadığını söyledi doktor, bir sürü tahlil vs. yaptı. Perinatoloğa mı yoksa normal kadın doğumcuya mı gitmem gerekir diye sorunca uzmana gitmeniz yeterli dedi.
Bu arada gene protein kaçağı çıkmış ben de, 2 hafta önce de ayaklarım şişmişti, tansiyonum normal ama vücudum tam olarak normale dönmemiş anlaşılan. psikolojik sıkıntılar bir yana fiziksel sıkıntılarım da bitmedi yani :KK43:
Bir de o tahlillerde beta hcg bakmış aynı zamanda, 5.15 çıkmış, ürolojide antibiyotik yazmıştı bu yüzden içemedim, ertesi günü sağlık ocağında 5.12 çıktı. Adetime 6 gün vardı bu arada. Dün adetimi 2 gün geçtikten sonra yine baktırdım kartal eğitim araştırmada bu sefer de 3.46 çıktı, hala antibiyotiğe başlayamadım. Doğum sonrası düzensizlik oldu herhalde ama insan yine de hevesleniyor.

Canım çok geçmiş olsun Allah sabır versin idrarada protein kaçağından mı anlaşıldı bir de ödemin çok muydu

sürekli yatıyorum derken ev işlerini falan yapmıyor musun.ben ne yapacağım bilmiyorum.6 yaşında bir kızım var evde ona bakmam yedirmem içirmem lazım.canı sıkılıyor dışarı çıkmak istiyor.bana yardım edecek kimse de yok annem vefat etti.düşündükçe sıkıntı basıyor

Canim benim rahim yetmezliğim var rahim boyum kısa yani bebeğim doğum kanalında duruyor bayadır. Yani patlamaya hazır bomba gibi. Ondan dolayi sadece tuvalete kalkıyorum. Yemeğimi bile yatarak yiyorum. Annem bakıyor bana. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun ins annenin canim. Sana doktorun yat demediyse yatmana gerek yok sadece kendini yorma strese girme mumkun oldugu anda uzan dinlen . Cok tehlikeli haftalarda değilsin atlatırsın.

Canım çok geçmiş olsun Allah sabır versin idrarada protein kaçağından mı anlaşıldı bir de ödemin çok muydu

Canım önce detylı ultrasonda suyu az ve 12 gün geri çıktı ki ben sık takip ediliyordum öncesinde bişeyi yoktu. Takip eden 3 hafta haftada bir gittim gelişimi 3 hafta geriye kadar düştü ve son 3-4 gün tansiyonum 16-10 lara kadar yükselmişti. Ödemim vardı ama ayakkabıları giyebiliyordum. Ancak baş ağrım baya oluyordu ve normal hayatımda hiç olmazken burnum devamlı tıkanıyrdu ve çıkanlar hep kanlıydı, ciddi nefes darlığı olmuştu son zamanlara doğru. Hastaneye yattığım gün ödem ve tansiyon tavan yaptı. Öyle ki özel odaya çıktığımda afedersiniz taharet alamıyordum, bel oyuntum bile şişmişti gerisini siz hesap edin.

Önlem için düzenli tansiyon ölçümü diyorum. Çünkü tansiyon ilacıyla kontrol altına alınabiliyor. 14-9 ve üstü sıkıntı. 4 saat arayla iki kere 14-9 çıkarsa direk hastaneye gitmek lazım.

cnm damardan takviye yapiyolar bebegim emme yetisi henuz tam gelismiyo gucu yokmus bide benm kanamadan dolayi hastanedeyz

zaten benim sutum gelmedi biberon da alamiyo kizim hemsire bi kac kez ufak mama kasigiyla denedi azicik azicik alabildi ama suan zaten zayif gucsuz oldugu icin beslenmeye daha cok ihtiyaci var oyuzden bi kac gun bu sekilde surecek

Anladım cnm emme refleksleri 32. Haftada olusmaya basliomus benim bebegim sondayla besleniyo zaten kilosu da düşük oldugundan solunum skntisiyla beraber bi eron veremiyolar henüz. Bikac gune öğrenir seninki emmeyi inşallah cnm sutunu de 3 saatte bjr sagmaki eyle bir iki damla da gelse bebege versinler bnm 3 gun sonra azcik arttihala az ama ollsun

Canım önce detylı ultrasonda suyu az ve 12 gün geri çıktı ki ben sık takip ediliyordum öncesinde bişeyi yoktu. Takip eden 3 hafta haftada bir gittim gelişimi 3 hafta geriye kadar düştü ve son 3-4 gün tansiyonum 16-10 lara kadar yükselmişti. Ödemim vardı ama ayakkabıları giyebiliyordum. Ancak baş ağrım baya oluyordu ve normal hayatımda hiç olmazken burnum devamlı tıkanıyrdu ve çıkanlar hep kanlıydı, ciddi nefes darlığı olmuştu son zamanlara doğru. Hastaneye yattığım gün ödem ve tansiyon tavan yaptı. Öyle ki özel odaya çıktığımda afedersiniz taharet alamıyordum, bel oyuntum bile şişmişti gerisini siz hesap edin.

Önlem için düzenli tansiyon ölçümü diyorum. Çünkü tansiyon ilacıyla kontrol altına alınabiliyor. 14-9 ve üstü sıkıntı. 4 saat arayla iki kere 14-9 çıkarsa direk hastaneye gitmek lazım.

Kaybin icin cok uzuldum canim :KK43: ben de erken dogum yaptim 29 5 te bebegim su an kuvezde. Rabbim bagislar inşallah bize. Ama senn yasadigin skntilari burun tikanikligi nefes darligi falan brn de yasadim gerci bnmki plasenta previadan oturu erken dogdu. Rabbim bi hamileliğini kolay kilsin sorunsuz gecsin inşallah.

cnm ben yeni aldm ama kumas kokusundan dolayi rahat edemedm ben yikadm bi sorun yasamadim altindaki sert tabakayi cikarip makinaya attm guzelce yikandi

teşekkür ederim cevabın için canımm makineye etıyim o zamn

Canım Rabbim en kısa zananda sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin bizlere de sağlıkla kucaklarımiza almayı nasip etsin Amin

slm kızlar bugün kontrole gittimm dünkü ağrım sterdten olmuş ve bugün de devam ediyordu 2 tane serum yedik 2 defa nst ye gittik ama strese devam edersem gece gündüz doğum olabilirmiş

slm kızlar bugün kontrole gittimm dünkü ağrım sterdten olmuş ve bugün de devam ediyordu 2 tane serum yedik 2 defa nst ye gittik ama strese devam edersem gece gündüz doğum olabilirmiş

Sen niye bu kadar stres yapıyosun? Rahatlat kendini biraz canım, bak ne güzel 36.haftadasın , stres yapıcak bişii yok ki...

Anladım cnm emme refleksleri 32. Haftada olusmaya basliomus benim bebegim sondayla besleniyo zaten kilosu da düşük oldugundan solunum skntisiyla beraber bi eron veremiyolar henüz. Bikac gune öğrenir seninki emmeyi inşallah cnm sutunu de 3 saatte bjr sagmaki eyle bir iki damla da gelse bebege versinler bnm 3 gun sonra azcik arttihala az ama ollsun

insallah cnm hayirlisi artk. defne bebek nasil iyi dimi

X