2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

insallah cnm hayirlisi artk. defne bebek nasil iyi dimi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Solunum skntisi var cnm hala bakalim dua edin iyi olsun kilo alip emmesi ve solunum skntisindan kurtulmasi onemli su anki süreçte öncelikle

Kaybin icin cok uzuldum canim :KK43: ben de erken dogum yaptim 29 5 te bebegim su an kuvezde. Rabbim bagislar inşallah bize. Ama senn yasadigin skntilari burun tikanikligi nefes darligi falan brn de yasadim gerci bnmki plasenta previadan oturu erken dogdu. Rabbim bi hamileliğini kolay kilsin sorunsuz gecsin inşallah.

Allah bebeğini sana bağışlasın canım. İnşallah en kısa zamanda küvezden çıkar. Allah yardımcınız olsun.

Canım Rabbim en kısa zananda sağlıklı hayırlı evlat nasip etsin bizlere de sağlıkla kucaklarımiza almayı nasip etsin Amin

Amin canım Allah razı olsun

slm arkadaşlar.32 hafadayım .doktor bugün nst yaptırdı.ağrım çıktı.seleston ve adalat verdi.benim hamileliğin başından beri nabzım 120 civarlarında otururken.adalat daha da hızlandırıyormuş.içinizde bu iğneleri yaptıran ve adalat kullanan var mı?yani erken doğum riski olan

Hastanede bana da nidilat veriolardi cok fena oluyodum yaniyodum surekli yelpazeliyodu esim yine de gecmiyodu yanmam kalp carpintiai yapiodu baya etkiliyodu beni cnm

Solunum skntisi var cnm hala bakalim dua edin iyi olsun kilo alip emmesi ve solunum skntisindan kurtulmasi onemli su anki süreçte öncelikle

insallah cnm Allah sifasini vericek ins. guzel haberlerini bekliyorz

[

Bende 2'ye geliyordu yattım. 6'ya geliyordu zıpladım yataktan. Bebek nereme bastırıyorsa artık nefes alamıyorum. Sabahın köründe iş yapıyordum evin içinde gariban kocam tek gözle "ne yapıyorsun" diyebildi sadece :KK1: Bir enerji patlaması yaşıyorum, yoksa doğurcam mı? :KK37: Birde bana da müsade etseler evdeki herşeyi bırak, komşulardaki yemekleri de yerim ama müsade yok. Bir dilim ekmek, cücük kadar peynirle kahvaltı yaptım. :KK56:

canım :) sen bilmiyorsun ama ben senin diyetle ilgili ilk msjnı gördüğümden beri çok üzülüyor ve gıpta ediyorum sana her yemekle ilgili msjda da dua ediyorum sana bebeğin için kendine engel oluyorsun ya sen gerçek bir annesin hem deeee en iyisinden :KK54:

valla canım 1 haziranda 1071gr dı en son.bir ayı geçti.iki olmuştur umarım diyorum.clexane kan cıvıtıcı iğne kullanıyorum.kilosu bende takıntı o yüzden.
yaramaz olmasın nolurrr oğlum çok aksiydi benim uyumaz,yemezdi. ama tabii ki normal olsun

kızlar 20 gün önce doğum yapan arkadaşıma gittim geçen yine,görmelisiniz bebeğin üstünde bir bez bir de atlet var çıtçıtlı karşılıklı iki cam açık cereyan yapıyor ev.ne şapka ne eldiven bebekte.gayyettte iyi maşallah:nazar: bir çocuk annesi olarak bana ters geldi ama sanırım doğrusu o çok rahat bir anne,ben biraz pimpirikliyim sanırım.ne tutuşunu ne yattığı yeri önemsiyor bebeğin.ben de bunda rahat olmak istiyorum.umarım becerebilirim.bebek gece sadece iki kez uyanıyormuş,oğlum 5-6 yı bulurdu.çoookk zor zamanlardı.
kafanızda ne var,büyütme şekli olarak ne düşünüyorsunuz?

ben de rahat bir anne olmayı biraz umursamaz olmayı çok istiyorum ama pek becerebilecekmişim gibi durmuyor şimdiden panik halindeyim :KK43: aslında rahat bir anne olmak evdeki huzur bebeğimizin psikolojik sağlığı ve kendi mutluluğumuz için çok önemli aşırı düşkün anne huysuz bebeğe bu ikisinin birlikteliğide kaçan kocaya neden oluyor genelde gördüğüm kadarıyla :KK1:

Off gamze ya ne olacak bu halimiz dün bende acile gittim, akşam üstü duş aldım duş başlığından su iyi gelmiyor gelsede ayarlayamiyorum tam bende kovaya yapıyorum ama kvlerin banyo düz ne küvet ne de duş var eğilip alıyorum tasla o ara başıma ağrı girdi havada çok sıcak bizim kaldığımiz oda neyse dustan ciktm uzandim eşime tansiyonu mu ölç dedim işte 138 88 çıktı ee bu 14/9 demek ne kalmış :)) ay limon içtim filan iftar yaptılar ölçtuk bu aralar dayanamadım kalk gidelim dedim 12ye geliyordu geçen gittiğimde hemen doktor bakmisti ama bu sefer 15 dk oturdum ölçtü 13/8 normal dedi aslında hamileye göre yüksek eve geldik ya şimdi herkes benim hastalık hastası olduğumu düşünüyor..boyle birşey olunca bebeğim normalde hareketli ama şimdi az az ediyor..oda strese mi giriyor ne yapıyor üzülüyorum.

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

banada dr.um hafif derecede preeklemsi teşhisi koydu geçen hafta ama tansiyonum o ara sürekli 14/9 çıkıyodu ölçümlerde elim ayağım ve yüzümde şişlikler vardı. takip edicez tansiyonu 3 kez ölç günde 15 olursa hemen gel dedi, doğum olcak.
o zaman halen işteydim çalışamaz raporu verdi hemen bu hafta evdeyim ve tansiyonumda baya düştü şişliklerimde gitti inanamıyorum. iş stresi bitince normalleştim. o yüzden sürekli tansiyonum çıkarmı diye çok kafaya takma bence stres acaip etkiliyo.

selam kızlar..
ben de bugün kontrole gittim 33+1 deyim bebiş 2100 gr 45 cm.doktor günde en az 2 litre su içmemi söyedi.bir de bu aralar iyice dayandı akciğererime .bi yorgunluk bi nefes darlığı var ki sorma gitsin.Eskiden bu kadar yorulmazdım şimdi hemen nefesim daralıyor.doktor soluna yat dedi iyi geliyor muş nefes darlığına.

Dün sabah ayıptır söylemesi kabızdım tuvalette biraz zorlamışım hemoroidim azdı akşama kadar kıvrandım akşam devlet hastanesine gittik. Kortos krem brufen ağrı kesici birde osmolok ishal edici şurup yazdı kullansam mı bilemeden acıya dayanamayıp kullandım sabah dr mu aradım kullan dedi ama hala emin değilim.yarım içtim ama ağtımı kesmedi kötü durumdayım:KK43:(nedersiniz kızlar aranızda ağrı kesici kullanan var mı korkmadan kullanabilirmiyim:KK43:

canım o benim de sorunum.kremlerle birlikte ağrı kesici kullan geçmesi önemli zaten rahat pozisyon yok bir de o zıkkım çekilmez.
ben bir de patlıcan kürünü yaptım çok iyi geldi rahatladım çok şükür.
http://www.frmtr.com/genel/742948-patlican-seni-yaratan-allaha-kurban-olayim-denendi-onaylandi.html
adresinden bakabilirsin.
ama ben yaptığımda 4-5 aylıktım bi araştırıp yap derim.çok üzüldüm o derdi bilirim Allah şifa versin.

Hadi güzel haberlerle dön inşallah...

döndüm canım :) raporumu aldım hiçte sorun çıkmadı, doktor çalışabilir yazalım belli olmaz belki işine yarar dedi. 37 de çalışamaz alıcam:) tosunum 2 kiloya yakın olmuş boyu hemen hemen 44 cm. gelişimi iyi dedi doktor maşallah :) bugün yüzünü net gördük, babasına benzetti doktorumuz :) ilk defa nst ye bağladı 25 dk kadar kaldım.. çok şükür sorunumuz yok. 300 gram almışım son ayda, az daha yemene dikkat et dedi.. öyle işte çok mutluyum:) darısı bütün annelere :)

Hadi güzel haberlerle dön inşallah...

gittim doktora bana hic demeden cikarmis calisabilir raporumu. Belki aktarılır Elinde olsun dedi.
Oglumda buyumus cok şükür hersey yolunda...

bende bugün doktora gittim çalışabilir çıkarttırdı, ne olur ne olmaz ülkemizde her şey değişiyor belki aktarırsın dedi :) çalışamazı artık 37 de alırız

döndüm canım :) raporumu aldım hiçte sorun çıkmadı, doktor çalışabilir yazalım belli olmaz belki işine yarar dedi. 37 de çalışamaz alıcam:) tosunum 2 kiloya yakın olmuş boyu hemen hemen 44 cm. gelişimi iyi dedi doktor maşallah :) bugün yüzünü net gördük, babasına benzetti doktorumuz :) ilk defa nst ye bağladı 25 dk kadar kaldım.. çok şükür sorunumuz yok. 300 gram almışım son ayda, az daha yemene dikkat et dedi.. öyle işte çok mutluyum:) darısı bütün annelere :)

Maşallah bebişine :nazar: ben de pazartesi alcam raporu, 33+2 oluyorum o gün, benimki çalışamaz vercek sanırım zaten yatıyorum ya , hayırlısı artık canım...

Maşallah bebişine :nazar: ben de pazartesi alcam raporu, 33+2 oluyorum o gün, benimki çalışamaz vercek sanırım zaten yatıyorum ya , hayırlısı artık canım...

Uykum geldi de yanlış yazmışım 32+2 olcam, ne 33+2si yav gece gece , uyuyayım ben bari, herkese bol bebişli rüyalarrr :KK34:

canım :) sen bilmiyorsun ama ben senin diyetle ilgili ilk msjnı gördüğümden beri çok üzülüyor ve gıpta ediyorum sana her yemekle ilgili msjda da dua ediyorum sana bebeğin için kendine engel oluyorsun ya sen gerçek bir annesin hem deeee en iyisinden :KK54:

Canım çok sağol:KK16::KK16: Valla elimden geleni yapıyorum. Azıcık fazla yersem vicdan azabı çekiyorum resmen, şimdilik iyi idare ettim sayılır.
Bakalım bu çarşamba yine kontrolüm var, inşallah bebeğin kilosu haftasında çıkar.:nazar::nazar:

Bu arada ben senin nikini hep omlet diye okuyorum. Gözümün önüne hep omlet geliyor. :KK1::KK1: Allahtan çok yasak olan birşey değil :KK1:

Birde bugün 15 gün önce doğum yapan üst komşuma gittim. 4kg kız bebek doğurdu 38. haftasında, ikinci kızı oldu böylelikle. İlki sezaryan olduğu için, ikincisi de sezeryan olmuş. İlkini Amerika da olmuş ama dikiş kötü yapılmış galiba karın zarına yapışmış filan, buradaki doktor düzeltmek için epey uğraşmış. 12 kg aldım hepsini geri verdim dedi maşallah. Zaten tez canlı bir insan, toparlanmış hemen. Annesinin yatalak bir durumu var o yardım edememiş, kaynanası birkaç gün kalıp gitmiş işte ne yapsın iş başa düşünce toparlanıvermiş hemen.:nazar:

Bebiş çok tatlıydı. Biz gittik ana kucağnda uyuyordu. Sonra komşulardan bebek sahibi olmaya çalışan bir hanım aldı kucağına belki 1-1,5 saat oturduk. Hiç kıpırdamadan uyudu yumurcak. En son biz kalkıyorduk uyanıp meme istedi :KK1: Yalnız birşey alerji yapmış miniğe kırmızı kırmızı isilik olmuştu her yeri. Doktora gösterip getirmiş, üstünü çok örtme hava alsın ılık suyla yıka demiş doktoru. Çok tatlıydı ya maşallah :nazar::nazar:

Bir ayda sadece 300 gr mi aldin bu bebrk ne aldi o zaman ...ben de seviniyorim 5 haftada 1300gr almisim diye ohooo cok çalışmam lazim cok
:-(

Selam hamsiler... Benim haftalık muayene başladıgecen hafta dDr ayin 23-24 u gibi aliriz sezeryana dedi ve ben acayip bir stres içine girdim ... 2. Hamileligim olmasına rağmen ve ilki 42. HAftasinda gelmesine rağmen şu sira günler saatler geçmiyor korkuyorum erken doğum olacak diye... Bayram sonrasini beklesek olmaz mi dedim riske atarsin diyince bişey diyemedim.... Ve göbek deliğinin etrafi acayip gergin ve kaşinmaya başladı dayanamadım kaşidim şimdi çok kuru yanmiş gibi bi hali var çatlak gibide değil anlamadim... Lanolin biraz iyi geldi acaba sdocrem de gobuse sürülür mu oğlusun için almiştim ama .....

Selam hamsiler... Benim haftalık muayene başladıgecen hafta dDr ayin 23-24 u gibi aliriz sezeryana dedi ve ben acayip bir stres içine girdim ... 2. Hamileligim olmasına rağmen ve ilki 42. HAftasinda gelmesine rağmen şu sira günler saatler geçmiyor korkuyorum erken doğum olacak diye... Bayram sonrasini beklesek olmaz mi dedim riske atarsin diyince bişey diyemedim.... Ve göbek deliğinin etrafi acayip gergin ve kaşinmaya başladı dayanamadım kaşidim şimdi çok kuru yanmiş gibi bi hali var çatlak gibide değil anlamadim... Lanolin biraz iyi geldi acaba sdocrem de gobuse sürülür mu oğlusun için almiştim ama .....

Ben de 23 temmuzda doğum yapıcam. 38. Hafta olcak. Hipertansiyon hastası olduğum için daha fazla riske atmayalım dedi. İlk doğumum acayip stres oldum...epidural sezeryan olcak en azından eşim yanımda diye biraz rahatladı içim... Of rabbim yardım etsin hepimize. Bu arada 23 ü kadir gecesi:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Ben de 23 temmuzda doğum yapıcam. 38. Hafta olcak. Hipertansiyon hastası olduğum için daha fazla riske atmayalım dedi. İlk doğumum acayip stres oldum...epidural sezeryan olcak en azından eşim yanımda diye biraz rahatladı içim... Of rabbim yardım etsin hepimize. Bu arada 23 ü kadir gecesi:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Allah yavrularimizi sağlikla kucağimiza almak nasip etsin ... Ama benimki sanki daha erken davranacak diye korkuyorum... Hayirlisi olsun inşallah canim ben epidurale daha karar veremedim son günler özellikle acayip hassas duygusal oluyorum dayanabilir miyim bilmiyorum tamamen de uyutulabilirim son dk. Hakkimizda hayirlisi olsun isim ne düşündünüz., bizim. Muhammed enes olacak inşallah...

X