2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bende üşütmüşüm sabah bir kalktm bademciklerim ağzıma kadar inmiş hemen ılık ballı süt içtim sonra bir baedağa tuzu koydum limonu sıktım bir miktarda tuz gargara yaptım ve bademciklerim süper günde 3 4 kez uygulanbilir

Anammmmmm gecmis olsunnn dikkatet kendine :KK43:
Bu biciriklar ne var ne yok cekiyolar bizim bunyeden biz gucsuz dusuyoruz :)
Takvim eklesene canim yaw sanirim biz ayniyiz sen8nle :)

Yok can8m ya bayaa gecmiste hastane dr lari ile sorun yasayan arkadaslar olmustu izmirde ozellikle bende bir kac kez cvp yazdim onlara ve dr umu verdim secenek olarak..
Biride alinti yapmis atar yapmis bana
amma meraklisin ozendiriyosun ozele falan diye yok ben devlete gidiyorum memnunum diye :)
Valla benim buna k7sa oz cvb im aslinda bir cumlede dayanamadim yazdim iste.
hayat tecrubeyle sabittir istisnalar sanstir demin

anladım canım ,amannn boşver heryerden çıkar bir çatlak ses ,herkes dilediği yere gider canım özendirmekle ne ilgisi var ..

ahahah haydaaa ama oda yani herhalde daha idrak edemedi canım :)
dalgasına hamile gibi davran arkasına yastık koy falan aman ayaklarını uzat canım sen de ahahhahahaha adam şaşırır kalırrr :KK70:
yada dediğim gibi doktora gidince çaktırmadan rica et söylesin kocanın yanında dinlenmen lazım falan diye :KK47:

hain planlarım var ,hele bir doktora gideyim ,benim dr um acayip matrak bir kadındır ,önceki gebelikte eşime demişti ki bu kadıncağız rahat uyuyamaz bu aylarda ,istersen sen başka yerde yat demişti ,adam şok olmuştu :KK9:
Yaa olsun gecmis gecmis :) facede eklidirler bende o k8zlarina hastayim onun :) simdi cok guzel pastalar yapiyor modelli :)

doğru tabi geçmiş geçit gitti ,duruya bende bayılıyordum bir kızı daha mı oldu bak ondan haberim yok hiç ,benim face de de ekliydi bir zamanlar ,demek pasta yapıyor hatun ,maşşallah becerikli ..:nazar:

Kizlar merhaba...
Topik ilk acildiginda yazmistim burada olmayi cok istiyorum bebegimde benim gibi basak olsun diye..3 bucuk senedir evliyim ve bu surecte son care olarak tup bebek denedik.agustos ayinda toplanan yumurtalarim rahim uygun bulunmadigi icin donduruldu ve aralik ayinin basinda transfer edildi.allaha sukur pazar gunu yapturdigim teste hamile oldugumu ogrendim..artik bende aranizdayim.ilk hamileligim..rabbim isteyen herkese saglikla nasip etsin..bizimde saglikla kucagimiza aldigimiz gunleri gostersin insallh ..su ara hale hamile moduna giremedigim icin ne yapacagim nasil.olacak cok acemiyim:KK66: yavas yavas geriye donup okuyacagim ins.

cnm gözün aydın. benımde tüp bebek, ilk hamilelik..
benımde kasım 28 de transfer yapılmıştı. inşallah sorunsuz 9 ay geçirirz cnm.

günaydınlar
benim 10 gün kadar önce fasulyem kalp atışıyla birlikte göründü. kızlar kısmetse sömestr tatilinde eşimle ümre planımız var 1 haftalığına gideceğiz inşllh. bulantılarımdan korkarken 2 gündür hiç bir şeyim yok fakat tek sorun 2 yaşındaki kızım hala emiyor. öyle çok değil ama sakinleşmek için emiyor ağladığında bıraktıramıyorum napacağım bilmiyorum anneme bırakacağım giderkende nasıl olcak bilemedim.dr artık bıraksın demişti zaten 25 aylık oldu.bildiğim yöntemleri denedim. sizin bildiğiniz emişi bıraktırma yöntemi varmı?

canım ben oğlumu 22 aylıkken memeden kesmiştim.göğsüme elma sirkesi sürdüm, tadını bırak kokusu dayanılacak gibi değildi.yanlız sirkeli pamuğu göğsümde tuttum.oğlum açtığım an, ıım ekşiii acııı diyordu.bir kere ağzına aldı almadı, hemen çıkardı.2-3 gün böyle sürdü insanın yüreği dayanmıyor ama pes etmemek lazım.geceleri biraz daha zor oluyor.allah yardımcın olsun canım.

canım ben oğlumu 22 aylıkken memeden kesmiştim.göğsüme elma sirkesi sürdüm, tadını bırak kokusu dayanılacak gibi değildi.yanlız sirkeli pamuğu göğsümde tuttum.oğlum açtığım an, ıım ekşiii acııı diyordu.bir kere ağzına aldı almadı, hemen çıkardı.2-3 gün böyle sürdü insanın yüreği dayanmıyor ama pes etmemek lazım.geceleri biraz daha zor oluyor.allah yardımcın olsun canım.

önerin için sağol deneyeceğim. bende acı biber denedim acılığı geçsin diye daha fazla emmisti. sirke hiç aklıma gelmedi kokusu sebebiyle daha kesin sonuç olur inşllh. evet geceleri iyice zorlaşıyor zaten 2 yıldır toplam 5 saat uykum olmadı çok sık emmek için uyanıyor. inşllh bırakırda kalan 7 ay biraz uyurum. şimdi denemeye başlıyorum teşekkürler arkadaşım :KK48:

aynen öyleee sabah evden 07'de çıkıyorum akşam 7buçukta geliyorum yani :KK43: ahahaah yapıcam bi doktora gidelim hatta doktordan yardım isticm evde yorulmasın falan derseniz eşimin yanında sevinirim dicemmm çaktırmadan ahahahahah yaşasın kötülük :KK47:

çok güzel fikir,neyseki bizim öle bişeye ihtiyacımız yok benim kocam yapma olsun bitsin diyo,evi şey mi götürsün diyom bırak götürsün diyiiii
:KK8:
ay yok herkesin ortasın kocama öle diemem be yazık yani ezmeyede gerek yok ama yardımcı olması için nazlanabilirimmm biraz birazz.. haftalar geçtikçe hafif dozu arttıralımmm ahahahahha

canım başta o nazlar güzel de zamanla alışıyolar mı neyyy eşimin en sık dediği canın künefe çekiyo mu,yani canı istemiş oluyiii,onun dışında hemen alıştıııı durumaa :KK4:

herkese günaydın.... yeni anne adaylarımız var.. hayırlı olsun inşallah.. bizim doğum inşallah ağustos başında olduğu için sizden bir iki hafta daha tecrübeliyiz.. ve biliyorumki bebeği ve kalp atışını görene kadar çok korkuyo insan hiç bitmiyor tedirginliği.. o yüzden istediğinizi sorabilirsiniz.. azıcık tecrübemizle yardımcı olmaya çalışırız..

bu arada ben dün ilk defa kustum.. fazla midem bulanmıyordu ama.. bebiş çok ilginç bir şey eşim ve ben kustum diye sevindik.. :) hiç insan bunun için sevinir mi?.. ama seviniliyor işte.. :)

Gunaydinnn guzel annelerr :KK1:
dun KESE mizi gorduk teyzeler sukurler olsun:emir_bebek: ara kontroldu bu ocak 10 da kalp atisimizida duysak bir ohhh diycez yani :nazar:
canım kalp atışı öle güzel ki maşallah,ben de salı duydum,bi de sesii çok açmışlar noluyyy dedim nasıl güzellll Allah dileyene nasip etsin :emir_bebek:

gecmisi henuz okumadim :KK66: dunden kafama takilan bi yaziyi almistim once onu paylasicam.bu art niyetli olmadigimi bilen sizler icin degil MEMETELIF miydi hatirlamiyorum oyle biseyli rumuz arkadas icin..
( not ) hayat tecrubeyle sabittir istisnalar sanstir....
sosyolog35 cim senin yazilarindan sonra guvenle cevremde hastaneye gitmek isteyen arkadaslarima dokuz eylul jinekoloji bolumunu tavsiye edicem ayrica :)

kızlar bende geldim aranıza :nazar::nazar::nazar: ya aslında temmuz annelerindeydim ama benim bebeğim 2 hafta geriden geliyo geç yumurtlama yani....:nazar::nazar::nazar: kabul var mı....

canım benim de öyle 28temmuz diyen de var ağustos başı gibi diyende,yumurtlama geç oluyomuş aynen,bebişler sağlıklı gelişsinler de,15 ıcakta 2li test var... :nazar:

gunaydın kızçeler bız geldık doktordan :))
yavrumun kalp atıslarını duyamadım ama gordum cok cok kucuk oldugu ıcın cıhaz sesı algılayamadı:KK43:
kucucuk bısı sat gore 7+1 haftayım ama cenın gelısımıne gore tam 6 haftalık cıkıyo ultrason 6 haftayı baz alacakmıs doktor
bızde haberler bole kıpırdanıyodu mercımek tanesı kadar dedı doktor bız doktorlar arası tek taşa benzetiriz su hallerını dedı :KK1:
pırlantamı gordum geldım anlıyacagınız darısı hepınızın basına :nazar:
bi dahaki muayene 25 ocakta aldık randevumuzuda cumartesı saat 11,15 te

Son düzenleme:
canım başta o nazlar güzel de zamanla alışıyolar mı neyyy eşimin en sık dediği canın künefe çekiyo mu,yani canı istemiş oluyiii,onun dışında hemen alıştıııı durumaa :KK4:

canım benim de öyle 28temmuz diyen de var ağustos başı gibi diyende,yumurtlama geç oluyomuş aynen,bebişler sağlıklı gelişsinler de,15 ıcakta 2li test var... :nazar:

Bana 20 gün sonra muYeneye gel dedi dr. İkili test var demedi yaa

canım sen nerelerdesin ya ben kaçgündür merak ediyorum seni ben diğer topikteyim genelde gittinmi doktora nasıl gidiyor hamilelik bende yarin gideceğim bakalım:KK16::KK16:

yavrumun kalp atıslarını duyamadım ama gordum cok cok kucuk oldugu ıcın cıhaz sesı algılayamadı:KK43:
kucucuk bısı sat gore 7+1 haftayım ama cenın gelısımıne gore tam 6 haftalık cıkıyo ultrason 6 haftayı baz alacakmıs doktor
bızde haberler bole kıpırdanıyodu mercımek tanesı kadar dedı doktor bız doktorlar arası tek taşa benzetiriz su hallerını dedı :KK1:

görmüşün ya kalp atışlarınıda duyarsın maşallah yavrucuklar büyüyüp gidiyorlar bir bakmışız 5 -8 derken doğum gelmiş. rabbim hayırlısıyla geçmesini nasip etsin zamann

görmüşün ya kalp atışlarınıda duyarsın maşallah yavrucuklar büyüyüp gidiyorlar bir bakmışız 5 -8 derken doğum gelmiş. Rabbim hayırlısıyla geçmesini nasip etsin zamann
sağol arkadaşım dedıgın gıbı zaman cok cabuk gecıyo rabbım hayırlı gecıtlerden gecırsın ınsallah

2 gündür yazdıklarınızı okuyorum, ancak son sayfaya gelebildim :)

Bu sabah işe gelirken aklıma ne geldi... Bizim çocuklar hiçbir zaman okulda doğum günlerini kutlayamayacaklar :)

Bir de kaç gündür sercem89 görünmüyor, haberiniz var mı ondan?

2 gündür yazdıklarınızı okuyorum, ancak son sayfaya gelebildim :)

Bu sabah işe gelirken aklıma ne geldi... Bizim çocuklar hiçbir zaman okulda doğum günlerini kutlayamayacaklar :)

Bir de kaç gündür sercem89 görünmüyor, haberiniz var mı ondan?

Evet ya bende ağustos doğumluyum hiç doğum güm kutlanmadı okulda. üniversitede temsili kutlamıştı arkadaşlar sadece:KK43:

kızlar bişey sorcam.. ya ben bir defter yazmayı düşündüm bebişime.. işte ilk nasıl öğrendik o'nun varlığını neler hissettik.. işte sonra doktor kontrolleri.. ilk tekmesi falan gibi şeyler.. ileride güzel bir hatıra olur diye.. ama sonra vazgeçtim.. bebişime bişey falan olursa üzülürüm diye.. tam da karar veremedim.. yapsam mı yapmasam mı?.. aranızda böyle şeyler yapan var mı?..

kızlar bişey sorcam.. ya ben bir defter yazmayı düşündüm bebişime.. işte ilk nasıl öğrendik o'nun varlığını neler hissettik.. işte sonra doktor kontrolleri.. ilk tekmesi falan gibi şeyler.. ileride güzel bir hatıra olur diye.. ama sonra vazgeçtim.. bebişime bişey falan olursa üzülürüm diye.. tam da karar veremedim.. yapsam mı yapmasam mı?.. aranızda böyle şeyler yapan var mı?..

bunu ben de hep düşünüyorum, hatta hamilelik günlüğü gibi defterler de satılıyor sanırım dışarda. olan bitenleri unutmadan kaydetmek istiyorum ama olumsuz düşünceler de hep geliyor aklıma. Ama ben yapıcam galiba, babasıyla birlikte yazıcaz düşüncelerimizi :)

kızlar bişey sorcam.. Ya ben bir defter yazmayı düşündüm bebişime.. Işte ilk nasıl öğrendik o'nun varlığını neler hissettik.. Işte sonra doktor kontrolleri.. Ilk tekmesi falan gibi şeyler.. Ileride güzel bir hatıra olur diye.. Ama sonra vazgeçtim.. Bebişime bişey falan olursa üzülürüm diye.. Tam da karar veremedim.. Yapsam mı yapmasam mı?.. Aranızda böyle şeyler yapan var mı?..
ben ılk bebegımde yapmadım bundada dusunmedım hıc ama gusel olur bence yapabılıyorsan yap allahtan her sey kotu dusunme derım

Superrr yaa :) gozun aydin canimm insallah duyucaksinda darisi basim8za insallah:nazar::emir_bebek:

ayyy canım benimmmm çok sevindimmm :KK70: hadi bakalım minnoşu görmüşsün darısı başıma :KK70:
kıpırdanıyo muyduu? aayyyy yaa maşallahhh allahımm :KK16:

X