2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar bende üşütmüşüm sabah bir kalktm bademciklerim ağzıma kadar inmiş hemen ılık ballı süt içtim sonra bir baedağa tuzu koydum limonu sıktım bir miktarda tuz gargara yaptım ve bademciklerim süper günde 3 4 kez uygulanbilir

Bende bebişim aptal doktor karnımdan göremediği için vajinal baktırdım çok şükür şimdilik bir sorun yok gibi

cnm öle deme çok kçkken karından gözükmeyebiliyormuş :)
evet zaten erken olunca vajinal bakılıyormuş, resmen araştırmacı gazeteciye döndümmm... hayırlısıyla sağlıkla kucağımıza alıcaz bebişlerimizi :KK16::KK16:

arkadaşlar uzuuun bi aradan sonra merhaba inşaallah sizler ve bebeişler iyisinzdir... artık ders çalışmaya start verdim.... hamilelik nasıl gidiyor.... acaba aranızda benm gibi olan varmı rabbime hamd olsun mide bulkantım yok denecek kadar az ama yiyecekleri görünce canım istemiyor fındık ceviz vs yemem lazım ama görünce içim almıyo fakat bulantı da yok... böyle olan varmı içinzde....

Benim sürekli midem bulanıyor ooooof off bide bebeğimi besleyemiyorum diye vicdan azabı çekiyorum:KK43:(
Ne için ders çalışıyorsun canım ben kpss ye hazırlanıyorum. Ama daha başlamadım seni görünce başlayım bari düşündüm :) sınavda 8 aylık hamile olcam. Allah yardımcı olsun....

Günaydınnn Güüüzel Annelerrr,
ayy akşamları bulantım oluoo sabahları pek bişi yoktaaa gitgide artıyor. Biz 3 kardeşiz anneme sordum 3ümüzde de bulantısı olmamış hiçç :KK70: işte kişiden kişiye çok değişiyor belirtiler...
yarın doktora gidicem çok heyecanlıyımmm artıkk bi gidip herşeyin yolunda olduğunu duymam gerek :18:
Allah bebişlerimizi bize bağışlasınn o tontik popolarını ısırmayı nasip etsin :KK52::KK52::KK52:

Günaydınnn Güüüzel Annelerrr,
ayy akşamları bulantım oluoo sabahları pek bişi yoktaaa gitgide artıyor. Biz 3 kardeşiz anneme sordum 3ümüzde de bulantısı olmamış hiçç :KK70: işte kişiden kişiye çok değişiyor belirtiler...
yarın doktora gidicem çok heyecanlıyımmm artıkk bi gidip herşeyin yolunda olduğunu duymam gerek :18:
Allah bebişlerimizi bize bağışlasınn o tontik popolarını ısırmayı nasip etsin :KK52::KK52::KK52:

Aminn aminn.
Benim anneminde hiç midesi bulanmamış ama ben çok fenayım. Akşam yemek yiyemiyorum. Bunu da yemeği kendim yapmama bağladım. Yemek yaparken kokusu etkiliyor ve yiyemiyorum.
Artık eşim gelince yapsın yemeği ben de yiyim:)
Bebeğinde inşallah sağlıklıdr:) merakla haberlerini bekliyoruz

Aminn aminn.
Benim anneminde hiç midesi bulanmamış ama ben çok fenayım. Akşam yemek yiyemiyorum. Bunu da yemeği kendim yapmama bağladım. Yemek yaparken kokusu etkiliyor ve yiyemiyorum.
Artık eşim gelince yapsın yemeği ben de yiyim:)
Bebeğinde inşallah sağlıklıdr:) merakla haberlerini bekliyoruz

yaa okadar mı? :26: acaba bnmde haftalar geçtikçe öyle mi olucak çnk şimdiden kötü ama yemek yiyebiliorm...
olabilir kendin yapınca daha kötü oluodurr.. ahhahaha yapabilirse yapsınnn tabii :) en güzel yanı eşlerrr snrm bu durumun ahahahah
bnm eşimde hayatında çamaşır astı mı bilmem dün çok yorgundum acaip uykum geldi ama makinenin bitmesine 1 saat vardı ben asarım dedi şaştım kaldım sabah bi kalktım asmış ahahahahah biraz yamuk falan ama normalde hayatta yaptıramayacağım için çok mutlu oldummmm :)

inşallah canım benimmm yarın izinliyim ama eve gidince girip yazmaya çalışıcam sizee :KK16:

yaa okadar mı? :26: acaba bnmde haftalar geçtikçe öyle mi olucak çnk şimdiden kötü ama yemek yiyebiliorm...
olabilir kendin yapınca daha kötü oluodurr.. ahhahaha yapabilirse yapsınnn tabii :) en güzel yanı eşlerrr snrm bu durumun ahahahah
bnm eşimde hayatında çamaşır astı mı bilmem dün çok yorgundum acaip uykum geldi ama makinenin bitmesine 1 saat vardı ben asarım dedi şaştım kaldım sabah bi kalktım asmış ahahahahah biraz yamuk falan ama normalde hayatta yaptıramayacağım için çok mutlu oldummmm :)

inşallah canım benimmm yarın izinliyim ama eve gidince girip yazmaya çalışıcam sizee :KK16:

Vaayy eşin alışmaya başlamış. Yamuk fLan farketmez asması yeter öğrenir zamanla düzgün asmayı:KK9:
Yapsınlar tabi biz neler çekiyoruz. Bende yemek yaptırcam akşam tarif ederim biraz kopya veririm:):)

Feryal ismi sizce nasıl kızlar. Uzun boylu güzel kız anlamında. Nisa da kadın demek.
Feryal nisa olsa anlamı hoş olmaz dimi

Ama feryal hoşuma gitti

Vaayy eşin alışmaya başlamış. Yamuk fLan farketmez asması yeter öğrenir zamanla düzgün asmayı:KK9:
Yapsınlar tabi biz neler çekiyoruz. Bende yemek yaptırcam akşam tarif ederim biraz kopya veririm:):)

yaa eveettt diormkiii evliliğimin ilk senesinde yapmadığıma pişmanım ahahha gülüoo oda :KK70: öle asa asa öğrenicekkk ahahhaha
evet evet yaptırr ana malz. hepsinde aynı zaten yağ soğan salça :KK70: walla zaten bu 9 ay alıştırdık alıştırdıkkk yoksaa çocuk olunca işimiz hepten tırt olur :KK70:

Feryal ismi sizce nasıl kızlar. Uzun boylu güzel kız anlamında. Nisa da kadın demek.
Feryal nisa olsa anlamı hoş olmaz dimi

Ama feryal hoşuma gitti

Feryal'i çok beğendimmm ben canım... ama nisa ya pek alışamıyorum yani nedense...
Feryal çok kibar ve asil geliyor kulağa...

Feryal'i çok beğendimmm ben canım... ama nisa ya pek alışamıyorum yani nedense...
Feryal çok kibar ve asil geliyor kulağa...

Feryal bana da çok kibar ve narin geliyor:) ama söylemesi mi zor acaba. Yal kısmında şapkalı a var ya onu kalın söylemesinler:):)

yaa eveettt diormkiii evliliğimin ilk senesinde yapmadığıma pişmanım ahahha gülüoo oda :KK70: öle asa asa öğrenicekkk ahahhaha
evet evet yaptırr ana malz. hepsinde aynı zaten yağ soğan salça :KK70: walla zaten bu 9 ay alıştırdık alıştırdıkkk yoksaa çocuk olunca işimiz hepten tırt olur :KK70:

Gerçektwn öyle ya. Benim eşim hafta sonu azıcık bişey yapıyo sonra sıkıldım uykum geldi diyo. Onu acilen alıştırmam lazım. Biraz temizlik yapınca belim falan ağrıyo ay:KK9: naz yapalım azıcık:KK55:

Feryal bana da çok kibar ve narin geliyor:) ama söylemesi mi zor acaba. Yal kısmında şapkalı a var ya onu kalın söylemesinler:):)

Gerçektwn öyle ya. Benim eşim hafta sonu azıcık bişey yapıyo sonra sıkıldım uykum geldi diyo. Onu acilen alıştırmam lazım. Biraz temizlik yapınca belim falan ağrıyo ay:KK9: naz yapalım azıcık:KK55:

evet feryali kalın sölelerse oda olmaz yaniii ayy zor işş isim işi ben daha hiç girmedim o konuyaaaa :KK70:

seninki iş yapıo bnmde su bile benden ister yaniii arada cinnet geçiriorm çnk bende çalışıyorum ve yoruluyorum bütün evin sorumluluğu bendee... o zamanlarda en azından üzerinden çıkardıklarını atmıo yere falan yerine koyuyoo ahahhah
şimdi ama öle mi? Allahım maşallahh... aynen aynen şimdi nazlanmassak bidaha zooorr :KK1::KK1:

evet feryali kalın sölelerse oda olmaz yaniii ayy zor işş isim işi ben daha hiç girmedim o konuyaaaa :KK70:

seninki iş yapıo bnmde su bile benden ister yaniii arada cinnet geçiriorm çnk bende çalışıyorum ve yoruluyorum bütün evin sorumluluğu bendee... o zamanlarda en azından üzerinden çıkardıklarını atmıo yere falan yerine koyuyoo ahahhah
şimdi ama öle mi? Allahım maşallahh... aynen aynen şimdi nazlanmassak bidaha zooorr :KK1::KK1:

Benimki benden daha düzenli kıyafet konusunda hiç ortaya bırakmaz hep yerine koyar. Ama benimkiler etrafta gezer:):)
Ah canım ya hemde çalışıyorsun. İyice naz yap sen yapsın herşeyi.
Bi tanıdığım vardı herkesin ortasında kocasına bu çocuk senin yüzünden oldu şunu getir bunu getir diye emir verirdi. Bizde mi öyle yapsak :KK9:

Benimki benden daha düzenli kıyafet konusunda hiç ortaya bırakmaz hep yerine koyar. Ama benimkiler etrafta gezer:):)
Ah canım ya hemde çalışıyorsun. İyice naz yap sen yapsın herşeyi.
Bi tanıdığım vardı herkesin ortasında kocasına bu çocuk senin yüzünden oldu şunu getir bunu getir diye emir verirdi. Bizde mi öyle yapsak :KK9:

aynen öyleee sabah evden 07'de çıkıyorum akşam 7buçukta geliyorum yani :KK43: ahahaah yapıcam bi doktora gidelim hatta doktordan yardım isticm evde yorulmasın falan derseniz eşimin yanında sevinirim dicemmm çaktırmadan ahahahahah yaşasın kötülük :KK47:
ay yok herkesin ortasın kocama öle diemem be yazık yani ezmeyede gerek yok ama yardımcı olması için nazlanabilirimmm biraz birazz.. haftalar geçtikçe hafif dozu arttıralımmm ahahahahha

herkese günaydın.... yeni anne adaylarımız var.. hayırlı olsun inşallah.. bizim doğum inşallah ağustos başında olduğu için sizden bir iki hafta daha tecrübeliyiz.. ve biliyorumki bebeği ve kalp atışını görene kadar çok korkuyo insan hiç bitmiyor tedirginliği.. o yüzden istediğinizi sorabilirsiniz.. azıcık tecrübemizle yardımcı olmaya çalışırız..

bu arada ben dün ilk defa kustum.. fazla midem bulanmıyordu ama.. bebiş çok ilginç bir şey eşim ve ben kustum diye sevindik.. :) hiç insan bunun için sevinir mi?.. ama seviniliyor işte.. :)

Gunaydinnn guzel annelerr :KK1:
dun KESE mizi gorduk teyzeler sukurler olsun:emir_bebek: ara kontroldu bu ocak 10 da kalp atisimizida duysak bir ohhh diycez yani :nazar:
gecmisi henuz okumadim :KK66: dunden kafama takilan bi yaziyi almistim once onu paylasicam.bu art niyetli olmadigimi bilen sizler icin degil MEMETELIF miydi hatirlamiyorum oyle biseyli rumuz arkadas icin..
( not ) hayat tecrubeyle sabittir istisnalar sanstir....
sosyolog35 cim senin yazilarindan sonra guvenle cevremde hastaneye gitmek isteyen arkadaslarima dokuz eylul jinekoloji bolumunu tavsiye edicem ayrica :)

özel hastane doktorumdan 4 ocak için randevu aldım. geçen hafta fazla sancım var diye ssk hastanesinin acile gitmiştim orada çarşambaya yani bugüne randevu verdi mutlaka polikliniğe gelin her ihtimale karşı dedi.

bu sabah gittim, adam şaka gibiydi. Geçen hafta muayene olmuşsun bi daha muayene etmeyelim neden geldin dedi önce. Folic asit kullanayım mı dedim en son çıkarken sen her şeyi iyi biliyosun ya neden soruyosun dedi, neye uğradığımı şaşırdım.. sadece merak ettiklerimi sordum, kaç haftalık, ilk test için hangi tarih uygun vs.. ne yapmam gerektiğini, doktor çağırdığı için geldiğimi anlattım saf saf, tam bi salak gibi kalakaldım orada :KK17:

Bi daha mı devlet !! tövbe

aynen öyleee sabah evden 07'de çıkıyorum akşam 7buçukta geliyorum yani :KK43: ahahaah yapıcam bi doktora gidelim hatta doktordan yardım isticm evde yorulmasın falan derseniz eşimin yanında sevinirim dicemmm çaktırmadan ahahahahah yaşasın kötülük :KK47:
ay yok herkesin ortasın kocama öle diemem be yazık yani ezmeyede gerek yok ama yardımcı olması için nazlanabilirimmm biraz birazz.. haftalar geçtikçe hafif dozu arttıralımmm ahahahahha

Canım benim ya 12 saat dışardasın hamile halinle. Doktora söyleme fikri çok güzel :):)
Ben de kocama öyle desem herkesin ortasında gözleriyle yıpratır beni:KK4:

X