2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bizimde hemen yan oda ama ilk zamanlar 2 saatte bir emzirmek gerektiği için zor olmaz mı?

Aslında bizimki park yatak bizde öyle yapabiliriz ama boyutu büyük çok daraltır odayı diye istemedim.

yani hertürlü zor zaten..yanında da olsa kalkıp emzirip gazını çıkarıp uyutup yerine yatırcaksın..hatta bence şöyle bi güzelliği war ayrı odada olmasının; odayı ayırma zamanı geldiinde bebek de anne de sıkıntı çekio bikere ondan kurtuluosun çocuk gözünü açar açmaz odasına adapte oluo..benimsiyo we ilerleyen yaşlarda da kesinlikle yanınızda yatıym sorunsalı olmuyo..bi diğeri de senin yatağının yanında olunca alıp onu yatağında emzirceksin belki yatarak emzirceksin çünkü bazı bebek saat başı uyanıyo ayılamıyosun bile..we emzirme 20 dk filan sürüyo için geçebilir kendi yatağında..nadiren de olsa emzirirken bebeğini kaybeden anne hikayesi duymuşsundur..boğulabilir nefes alamıyabilir çünkü resmen sızıyosun yorgunluktan..ben alıodum beşiğinden koltuğa oturup emziriyodum..sonra yerine geri yatırıyodum

Kızlar temmuz annelerinden damlaçikolata öğlen saatlerinde doğurmaya başlamış merak edenler bi baksın okumak çok heycanlı ve öğretici oluyooo :)

Mucarrrrrrrr nirdesin bugün eminönünü talan ettim o plastik kadehlerden ucuz bulcam diye bide hep aklımda olmaz mucar 100 tane 10 liraya bulmuş bende bulucam fikri var ama nerdeeeeeee en ucuz 10 tanesi 3 liraya buldum sen nasıl aldın bacım ben anlamadım bu işi en sonunda sert pembe plastik aldım bakalım ne yapalım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Canım ilk altı ay bebeği yalnız bırakmamak gerekiyor güven duygusu olusması bakımından eğer sen odada olmazsan çocuk için yok olmuş oluyodun ki buda çocuğun güven duygusunu sarsıyor o yüzden mümkünse kendi odanızda yatırın sonra ayırırsınız nacizane tavsiyem:)

odam dar zaten beşik koyabilcek biyer yok hem de kızımn odasında beşik we o aşırı benimsemiş durumda başka biyerde olması onunla kriz yaşamamıza neden olabilir:) iki kardeş aynı odada yatıcaklar mecburen :)

Ama şöyle de bir durum var diyelim ki bebek bdt den erken geldi 36 37 38 de falan o zaman dogum öncesi de sonraya aktarılır 2 3 hafta neyse ben olsam alirim raporumu vermesen de dursun sen de ne okur olmaz diye

Doğum öncesi tamamen tatile denk geldiği için hiç bi şekilde aktarılamıyormuş, bizimkiler öyle uyguluyor, prosedür böyle zaten...

ben onu da sordum canim. Benim 40 hafta 31 agustosta doluyor tam 1 eylulde izin başlıyor. Her durum icin bebek once de gelse 1 eylulden sonra 8 haftam var. Oncesini zaten aktaramiyoruz.bir hafta 10 gun onceden dogdu diyelim izinden kaybin yok.

İyi de canım doğum belgesi götürceksin okula , doğumun hangi gün gerçekleştiği üstünde yazacak, erken doğum olduğunda , doğum yaptığın tarih neyse o günden başlıycak doğum sonrası iznin...

ben onu da sordum canim. Benim 40 hafta 31 agustosta doluyor tam 1 eylulde izin başlıyor. Her durum icin bebek once de gelse 1 eylulden sonra 8 haftam var. Oncesini zaten aktaramiyoruz.bir hafta 10 gun onceden dogdu diyelim izinden kaybin yok.

İyi de canım doğumun gerçekleştiği güne ait doğum belgesi götürceksin okula doğum sonrası iznin de o tarihe göre başlıycak, yani erken olursa doğumun mesela 20 ağustosta doğum yaptın , doğum sonrası iznin o gün başlıycak...

kızlar benim dr um özellikle 32+0 a randevu verdi. ben de gerek yok doğum izninde okullar kapalı dedim olmaz o raporu vermek zorundayım sen de okuluna götürceksin dedi. hem de çalışabilir kağıdı vericem ki nolur nolmaz belki öyle bi müdüre denk gelirsin ki aktarma yapar dedi. imkansız yönetmeliğe göre aktarılmıyor dedim ben neler gördüm o iş biraz karışık dedi. sgk bilmeliymiş ne zaman çalışıyoruz ne zaman doğum iznine ayrılıyoruz. doğum parası filan da alıcakmışız. doğumlarımız erken olunca aktarma var. onu da söyledi.

benim müdür yardımcım da gerek yok nasılsa tatildesin dedi ama o iş öyle değilmiş memur olduğumuz için prosedürü yapcakmışız.

Evet bende aynen böyle biliyordum,hatta ilçe milli eğitimede sordum."doğum günü ne zamansa o günden başlar 8 haftalık iznin " dedi suratsız özlük haklarından sorumlu bey👨

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Doğum öncesi tamamen tatile denk geldiği için hiç bi şekilde aktarılamıyormuş, bizimkiler öyle uyguluyor, prosedür böyle zaten...

evet aktarılmıyor çünkü fiili çalışma karşılığı aktarılabilir sadece. ama dr um örneğini gördüm dedi. ben de nette gördüm yapan yapıyo vallla.
hakkımız değil ama birilerine yapldığını duyunca üzülüyorum açıkçası.
gerçi ben de heyet alıcam başka türlü kuzumu 8 haftalık koyup gidemem okula.
heyetlerinizi alırken de özellikle psikiyatriden "doğum sonrası depresyon" alırsanız kimse sizi sorgulayamaz.
insanların en büyük hatası gidip genel cerrahiden filan alıyorlar. bu da kolayca ilerde soruşturma nedeni. ama kimse depresyonumuzu sorgulayamaz.

Benim yarın kontrolüm var doktoruma sorayım...

Dogum 31 agustos degil de 20 agustos olunca dogum oncesi izninden 10 gün kalmış oluyor aksi taktirde bdt 20 agustosmus gibi kabul edilebilir rapor alinmayinca o 10 gun dogum sonrasina aktarılır

Zuzucum bende mine44ylmz arkadaşımızın dediği gibi biliyorum yani okuduğum şeyler öyle diyor ama 6ay sonrası mutlaka ayırında diyor aynı makaleler. Ama tabi yatakda yatarkende emzirmemek lazım Allah korusun dediğin gibi emzirirken bebeğin üzerine uyuyan olabiliyormuş.

Canım bahsettigim o değil okuluma sordum ben de okuldaki izin kagidima gore dogum öncesi iznim 18 agustosta bitiyor ben 1 agustosta dogum yapinca dogum sonrasi 8 haftama 18 agustosa kadar olan günüm de ekleniyor o yüzden rapor almak da fayda var tabi sen bilirsin yine de

Dogum 31 agustos degil de 20 agustos olunca dogum oncesi izninden 10 gün kalmış oluyor aksi taktirde bdt 20 agustosmus gibi kabul edilebilir rapor alinmayinca o 10 gun dogum sonrasina aktarılır

Doğum öncesi izin vermiyorlar ki tatildeyiz diye, neyi aktarıcaklar...keşke dediğin gibi ola canım...

Tatilde ve çalışmıyo olsak ta ekleniyor mu? Benim okulum da asla eklenmez dedi, eklenmezmiş, zormuş bu işler , benimkiler eklemiycek canım, inşallah sizinkiler ekler...

Doğum öncesi izin vermiyorlar ki tatildeyiz diye, neyi aktarıcaklar...keşke dediğin gibi ola canım...

Ben su an izindeyim 18 agustosta son ilceden gelen kagitlari da inceledim biz zorunlu dogum öncesi izne çıkarılıyoruz izin vermeme diye bir sey soz konusu degil dogum öncesi izin 32. haftada baslar 40 da degil de 37 de dogum yaparsan o üç hafta dogum sonrasina eklenir analık izni denen sey bu zaten sadece yillik izinde oldugumuzdan calisabilir raporu alamıyoruz ama diger haklarimiz korunuyor yoksa benim nasıl olacak sen bilirsin ben olsam raporumu alirdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…