2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

yani wardır bi bi bildikleri we tabi siz bilirsiniz canım..ben bi zorluk yaşamadım kızımda,ewe geldiğimiz gün odasında yatmaya başladı..ozamanki kontrollerini yapan doktor da doğru yapmışsın demişti.öyle geldi geçti yıllar:).bunda ne olur bilemem tabi.deniycem görcem:)

Tatilde ve çalışmıyo olsak ta ekleniyor mu? Benim okulum da asla eklenmez dedi, eklenmezmiş, zormuş bu işler , benimkiler eklemiycek canım, inşallah sizinkiler ekler...
Onların keyfine kalmış bir şey degil bu Yönetmelik açık ben okuluma da sordum yönetmelik böyle zaten dediler

canım 36 da filan doğurunca aktarılmıyor mu kullanılmayan izinler?
bir de benim dr çalışabilir raporu vercem dedi.

merhabalar,bebek bezı konusunda kararsız kaldım arkadaslar,onceden tecrubesı olan arkadaslar hangı urunden memnun kaldılar acaba?

Kızlar aşağıda ki linke tıklarsanız doğum izniyle ilgili bu yönetmelikten bahsediyor bakın.

http://www.kamuajans.com/kamu/haber/yaz-tatiline-denk-gelen-dogum-izni-aktarilabilirmi-419472.html
Canım ben farklı bir şey demiyorum bu 32 ile 37 hafta arası çalışabilir raporu alamadigimiza dair benim dedigim ise resmi gazetedeki yönetmelikte belirtilmis beklenen dogum tarihinden once dogum gerçekleşirse kalan kısım dogum sonrasına aktarilir sen rapor almazsan beklenen dogum tarihini okul nereden bilebilir üstelik ben okuluma bunu ozellikle de sordum

Tatlım , haklısın da ben de okuluma sordum, benimkiler aktarılamaz dedi , neden diye sordum , zaten fiilen o tarihlerde çalışmıyor olduğum için aktarılamazmış , rapor alsam ne olacak ki zaten doğum yaptığımda doğum yaptığıma dair belge götürücem okula ve doğum sonrası için izin istiycem...zaten doğum yaptığıma dair belge götürmeden doğum sonrası izin verilmezmiş, bi de böyle dediler...

Canım bizim sorunumuz tatile gelen dönem olduğundan 37 ye kadar çalışabilir raporu alamamamiz yani 8 haftayı tamamen kullanmak zorundayız o 8 hafta icinden 5. haftda dogum gerceklesirse kalan 3 hafta dogum sonrasina aktarilmak zorunda okul ya yanlis anlayıp bilgi verdi ya da yanlis biliyor burada magdur olacak olan sensin sen bilirsin yanılmıyorsam 15 günde bir doktoruna gidiyorsun al bir köşede dursun 32. Hafta raporun çünkü 18 haftalık toplam iznimiz hakkımız

Tamam canım , yarın kontrolüm var , raporumu alıcam, inşallah aktarırlar , çok sevinirim tabi ki aktarırlarsa , inşallah...

hadi yaaa sevindim bende kaçırdım diye telaş yapmıştım.. :)

yani erken doğum durumunda doğum öncesini doğum sonrasına aktarmak için raporu mutlaka götürmeliyiz.. anladım.. bu arada iznimiz 16 hafta değil mi neden 18 yazdın?

hadi yaaa sevindim bende kaçırdım diye telaş yapmıştım.. :)

Canım benim idareciler bu şekilde söyledi , ama edebiyatgamze diyor ki o öyle değil , alın raporunuzu diyor , ben de arada kaldım açıkcası , benim idareciler farklı diyor onunkiler farklı...alalım raporumuzu madem belki işe yarar...

Ebrucum seni tebrik ederim 32.haftayı geçirdin ve hala raporunu almadın mı bacımmmm32 den önc ve sonra rapor alamıyormuşsun alırsanda baya uğraştırıyorlarmış diye duydum hemen git ihmal etme onu

laaannn tutuştum iyice... offf yaaa ama biz zaten yaz tatilindeyiz... 32. hafta raporu 32+da mı yoksa 31+ da mı oluyordu? ben yarın gideyim o zaman

senin 32. haftan hemen al bence ben 33. haftadayım yarın gidip almaya çalışıcam inşallah sorun çıkmaz...

Canim nesdem nasilsin hosgeldin miniginn nasil Rabbim hepimize sagsalim dogurmayi nasib etsin opuyorumm seni cok cok:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…