2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Aman iyi bari yeni doktorun herşeyin farkında sevindim. Göğüslerimde benim de birşey yok, zamanı gelince olur diye düşünüyorum. Normalde şeker hastalarında bebek 4 kg'yi geçince normal doğum yaptırmıyorlar, bazı doktorlar 3.5 kg'yi geçmesin istiyor. Ama senin kasılmaların da başlamış tabi, doğum ile alakalı ne dedi doktorun? Sen normal doğum istiyor muydun? Tabi artık doğum şeklinin pek de önemi kalmadı, mühim olan bebeğin gelişimini tamamlayıp sağlıkla gelmesi...

İnsanın canı sıkılsa da yapacak birşey yok. Zararın neresinden dönülse kardır demek lazım. Keşke herkes işini düzgün yapsa da strese girmesek boş yere.:KK50:

30+3'te 1710 gramdı. 3 gün önde dedi doktor, başı büyük dedi birazcık. Haftaya salı-çarşamba gideceğim yeniden.:18:
Senin haftana geldiğinde ben ne olacağım kimbilir?:2:

Bu arada iki oda ve balkon camları açık, ama ben oturduğum yerde şakır şakır terliyorum. Sütyen taksam memelerin altı tahriş oluyor, takmasam ayaklarıma sarkıyor. İflah olmaz bu benim göğüsler artık, gençken annem uyarmasına rağmen penye sütyen taktım hep ondan oldu. Uff :KK43:
Bizim evde de tüm pencereler açık , kar etmiyor , vantilatörün karşısına kuruldum , sabah akşam gece sürekli çalışıyor, bozucam yakında bu vantilatörü , bazen o bile fayda etmiyor ek olarak elime bi karton parçası alıp kendimi yelliyorum...

Bizim evde de tüm pencereler açık , kar etmiyor , vantilatörün karşısına kuruldum , sabah akşam gece sürekli çalışıyor, bozucam yakında bu vantilatörü , bazen o bile fayda etmiyor ek olarak elime bi karton parçası alıp kendimi yelliyorum...

aynen benımde vantılator calısıyor sureklı kapılar acık..ama yok sıcak sıcak sıcak..gece zaten ustumu ortemıyorum acık yatıyorum hep..daha fena olucakmıs bu sıcaklar..bayrama kadar yagmur yokmus :KK14:

Canım bana doktorum 2 ay önce verdi D vitamini tahlili. Yaptırmak için SGK hastanesine gittim (biraz pahalı bir test) gerek yok ne alaka dedi oradaki doktor. Hatta bana dedi ki "bu çocuk senin göbeğin kocaman olmuş daha ne tahlili" sanki ben DNA testi istedim. Gittim laboratuvarda yaptırdım. Sınırın bile altında çıktı değerim. Doktorum da David-3 verdi ampul. 1 ay ara ile 1 er ampul kırdım ve içtim. Önemliymiş eksikliği. Doktorumu seviyorum ben.

teşekkür ederim canım bende dr uma söyleyim cuma günü bakalım ne olacak aklım çok karıştı ummarım herşey normaldir

Canım bana doktorum 2 ay önce verdi D vitamini tahlili. Yaptırmak için SGK hastanesine gittim (biraz pahalı bir test) gerek yok ne alaka dedi oradaki doktor. Hatta bana dedi ki "bu çocuk senin göbeğin kocaman olmuş daha ne tahlili" sanki ben DNA testi istedim. Gittim laboratuvarda yaptırdım. Sınırın bile altında çıktı değerim. Doktorum da David-3 verdi ampul. 1 ay ara ile 1 er ampul kırdım ve içtim. Önemliymiş eksikliği. Doktorumu seviyorum ben.

canım birde birşey sorsam kan mı veriyoruz nasıl bakılıyor bu tahlile merak ediyorum kusura bakma teşekkür ederim

Arkadaşlar ilk aylar bebeği yanınızda yatırmak için beşik işini nasıl hallettiniz neler aldınız? Ben bambu beşik istiyordum ama eşimin kuzeninde bu renkli olan küçüklerden varmış onu verelim dediler eşimde bambu çok pahalı masraf yapmayalım dedi kabul etti o beşiği henüz gelmedi beşik ama görmeden sevmedim :KK47: o bembeyaz beşikler içimde kaldı resmen :KK25:

Bizim idare bu konuda uzman oldu canım , okulda doğuran doğurana :KK52: prosedürü iyi biliyolar , tabi herkes kendi idarecisine göre hareket etsin , bizimkiler gerek yok getirme dedi , sorun olmaz...

Tamam canim.madem oyle senin takipcinim bu konuda :) biseyler ogrendikce bizi de aydinlatirsan sevinirim.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadaşlar ilk aylar bebeği yanınızda yatırmak için beşik işini nasıl hallettiniz neler aldınız? Ben bambu beşik istiyordum ama eşimin kuzeninde bu renkli olan küçüklerden varmış onu verelim dediler eşimde bambu çok pahalı masraf yapmayalım dedi kabul etti o beşiği henüz gelmedi beşik ama görmeden sevmedim :KK47: o bembeyaz beşikler içimde kaldı resmen :KK25:

canım ben direkt odasına koyucam..odalarımız yanyana..

Besigi yatagin yanina kurduk biz.

:) benim en son..pufffff:eek:

sende o doğurmuş bu doğurmuş derken anlamazsın :)) bakarsın senin günün gelmiiş :))

aynen benımde vantılator calısıyor sureklı kapılar acık..ama yok sıcak sıcak sıcak..gece zaten ustumu ortemıyorum acık yatıyorum hep..daha fena olucakmıs bu sıcaklar..bayrama kadar yagmur yokmus :KK14:

benim de pencereler falan açık.. yatak odamın yatarken bi tanesini açıyorum sadece o esinti bile bana dokunuyor kız
sabah gazla uyanıyorum sizi çarpmasın vantilatörler falan :26:

ben 6-7 ay yanimda yatiricm park yatak aldim sadece.odasini sonra alicam besik vs. soylemek isterim anneler asla besige yastik koymayin ve sirt ustu yatirin..kusarsa bogulmamadi icin carsafinin altina hafif yan durmasini saglayacak ince bir yatik konulabilir..ayrica uzmanlara gore bebek olumu riski ayni odada yatanlarda daha az oluyormus..

canım ben direkt odasına koyucam..odalarımız yanyana..

Bizimde hemen yan oda ama ilk zamanlar 2 saatte bir emzirmek gerektiği için zor olmaz mı?

Besigi yatagin yanina kurduk biz.

Aslında bizimki park yatak bizde öyle yapabiliriz ama boyutu büyük çok daraltır odayı diye istemedim.

Az önce müdür yardımcımızı aradım sordum , bana dedi ki : zaten tatildesiniz , çalışmıyorsunuz, 32.haftada doğum izni verilmez size , öncede kalan izniniz sonraya da aktarılmaz , doğum olduğunda geciktirmeden doğum belgenizi getirin , doğum sonrası izniniz 1 eylül itibariyle ne kadarı kaldıysa ne kadarından faydalanabilecekseniz o kadarını izne çeviririz..dedi...yani ben 32. Hafta izni belgesini okula götürmicem gerek yokmuş, doğum belgemi götürücem sadece, doğum sonrası iznimden kalanı almak için...

Ama şöyle de bir durum var diyelim ki bebek bdt den erken geldi 36 37 38 de falan o zaman dogum öncesi de sonraya aktarılır 2 3 hafta neyse ben olsam alirim raporumu vermesen de dursun sen de ne okur olmaz diye

ben 6-7 ay yanimda yatiricm park yatak aldim sadece.odasini sonra alicam besik vs. soylemek isterim anneler asla besige yastik koymayin ve sirt ustu yatirin..kusarsa bogulmamadi icin carsafinin altina hafif yan durmasini saglayacak ince bir yatik konulabilir..ayrica uzmanlara gore bebek olumu riski ayni odada yatanlarda daha az oluyormus..

Ben yan yatma yastığı aldım ama geçen TV'de kesinlikle yan yatırmayın sırt üstü yatırın diyorlardı. :44::44: offf insanın kafası karışıyor iyice. İlk aylar ne güzel sadece derdim ne alsam ne almasamdı şimdi yok nasıl emziricem nasıl yatırıcam uyuyacak mı gaz sorunu olursa nasıl hallederim ??? :KK52: :KK52: Galiba loğusa depresyonu böyle başlıyor arkadaşlar :KK35::KK53:

Ama şöyle de bir durum var diyelim ki bebek bdt den erken geldi 36 37 38 de falan o zaman dogum öncesi de sonraya aktarılır 2 3 hafta neyse ben olsam alirim raporumu vermesen de dursun sen de ne okur olmaz diye
ben onu da sordum canim. Benim 40 hafta 31 agustosta doluyor tam 1 eylulde izin başlıyor. Her durum icin bebek once de gelse 1 eylulden sonra 8 haftam var. Oncesini zaten aktaramiyoruz.bir hafta 10 gun onceden dogdu diyelim izinden kaybin yok.:KK34:

X