2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Canımsın :KK16: :KK16: :KK16:

Senin eşin yaramaz çocuk gibiymiş

Geçmiş olsun canım şeker çıkmamış olmasına çok sevindim normalde zor hamilelikte daha zor kısıtlanmak :KK25: ayrıca epidural ve spinali birlikte yapıyorlar son zamanlarda sık duyar oldum bunu. Benim çevremde yaptıranlar çok memnunlar. Raporda eğer gittiğin hastanenin SGK ile anlaşması yoksa geçerli olmaz yoksa bende özelden aldım.

Yok canım bizzat sorgum sgk ya. O eskidenmiş. Artık geçerli özelden aldığın raporun. Sadece analık içinmiş ama. Doğum dışındaki haller için yine raporları onaylatıyorsun dediler.

Evet bence de , doğum yapan arkadaşlar bizi bilgilendirin bizi bırakmayın, hem güzel doğum haberlerinizi almak bize moral olucaktır...

Umarım canım bi aksilik çıkmazsa doğumdan sonrada buradayım. :KK9: güzel haberlerimizi veririz inşallah oğlumla :KK16:

Gün yaklaştıkça heycanımda artıyor

Bende bu çok zamandır var ama.ben çok yürüyüş yapıyorum ondan oluyor diye düşünüyorum. .mesela cok uzanincada oluyor. .

Birde çatısı dar olan anlaşılıyor mu acaba önceden, yani atıyorum ilişki sırasında ağrı filan ya ben sanırım normal doğumdan bu muayene için vazgececem..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

ben gecen hafta bu ağrılar yüzünden acile gitmiştim ve ebe beni muayne etti normal doğum odasında inan bende normal doğumdan o zaman çok korktum. neyse ya düşünmeyelim normal doğumdaki o duyguları da yaşamak lazım Allahım yardım eder inş. bana ebe çatı darlığı ile ilgili şöyle söyledi doğum sadece çatı ile ilgili değil o an çatının açılmasıyla ilgili normal olup olmaması dedi.

Bu arada ben bu tetanos aşısının 2.dozunu 1 saat önce oldum.
İlkinde hiçbirşey olmamıştı. 2 gün sonra azıcık kolumu bir yere çarpmışım gibi sızlama vardı o kadar.
Şimdi bunda da hiç bir belirti yok, canım yanmadı ateşim çıkmadı kolum kopacak gibi olmadı. Bakalım aynı mı olacak ? Öyle kötü etkiler okuyunca başkalarında kendimde de bekliyorum sanırım ama olmadı çok çok şükür ki :KK49:

Sen geç mi oldun ikinci dozu. .benim ilki hiç ağrımadi ,ikincide yaparken yanar gibi oldu sonra birkaç saat var gibiydi bende korktum ağrıyacak diye ama ağrımadi :KK66:

Sen geç mi oldun ikinci dozu. .benim ilki hiç ağrımadi ,ikincide yaparken yanar gibi oldu sonra birkaç saat var gibiydi bende korktum ağrıyacak diye ama ağrımadi :KK66:

Aslında ikinciyi değil ilkini geç olmuş oldum. Bana doktorum 28.haftadan önce olma bu aşıyı dedi. Ben de ilkini 28.haftada 2.yi 32.haftada oldum :KK49:

Çok şükür hiç sıkıntı çekmedim.

arkadaşlar yemek borusunda yanma olan varmı ben bazen bu acıya dayanamıyorum çok canım yanıyor ne yapsam geçmiyor su bile içerken çok kötü oluyorum kontrolümde haftaya cuma :KK43:ne yapacağımı bilemedim:KK43:

arkadaşlar yemek borusunda yanma olan varmı ben bazen bu acıya dayanamıyorum çok canım yanıyor ne yapsam geçmiyor su bile içerken çok kötü oluyorum kontrolümde haftaya cuma :KK43:ne yapacağımı bilemedim:KK43:

aynı sıkıntı bendede var tatlım. annem saclanma olduğunu soyluyor. artık yavrularımızın tüyleri çıkıyor yani.:KK52:

Bende de oluyor midemde hissetmiyorum yemek borusunda feci yanma hissediyorum doktora hiç söylemedim çünkü ilaç kullanmam burda yanma sorunu olanlar gaviscon diye bir ilaç kullanıyor

Canım reflü o :KK14: Gaviscon şurup verdi doktor yanma oldukça içersin diye.

aynı sıkıntı bendede var tatlım. annem saclanma olduğunu soyluyor. artık yavrularımızın tüyleri çıkıyor yani.:KK52:

Saçlanmaya da hurafe dedi :KK17: Bebeğin saçları uzun zamandır var ve öyle yanma falan da yapmaz dedi. Büyüyen bebeğin mideye baskısı sonucu oluşan gebelik reflüsüymüş bu. Dayanılamayacak duruma gelince ilaç içmek lazım dedi. Gaviscon verdi.

Canım reflü o :KK14: Gaviscon şurup verdi doktor yanma oldukça içersin diye.

Saçlanmaya da hurafe dedi :KK17: Bebeğin saçları uzun zamandır var ve öyle yanma falan da yapmaz dedi. Büyüyen bebeğin mideye baskısı sonucu oluşan gebelik reflüsüymüş bu. Dayanılamayacak duruma gelince ilaç içmek lazım dedi. Gaviscon verdi.

doğrudur vallaha tatlım. bende eski toprakların yalancısıyım.:KK52:

Reflüden kaynaklı oluyor ben renni şurup kullanıyorum

doğrudur vallaha tatlım. bende eski toprakların yalancısıyım.:KK52:

Oooo bizim eski topraklara kalsa daha neler var. Doktoruma ilk kontrole gittiğimde hepsini bir güzel sıralamıştı:

Sen iki canlısın yemen lazım - SAKIN normal tabağına bebek için 2 yemek kaşığı daha. Hepsi bu.
Aman sen yapma etme bebek düşer - YOK ÖYLE BİŞİ tabii ki 30 kilo damacana kaldırma ama hayatına normal seyrinde devam et.
Hamilelikte dişini kaybetmen normal- KESİNLİKLE HAYIR verdiğim oranlarda kalsiyum alıcaksın dişlerine de birşey olmayacak.
Aşerme - KÜLLİYEN YALAN lütfen normal yemek yemeye devam et aşerme diye birşey yoktur, yemediğinde bebeğine birşey olur demek saçmalık.

Bunun gibi çok bilindik şeyleri önüme bir bir koyunca ben ses edemedim tabii doktoruma :KK49: Seviyorum kendisini ama :KK19:

Doğum başlamadan şu soruları cevapladınız mı? Yok şimdi cevaplayayım;

Doğum yapacağınız hastaneyi belirlediniz mi? Evet GATA'da olacak kısmetse...:KK34:

Doğum başladığında kime nasıl ulaşacaksınız? Eşim yanımda olacak inşallah, 1-15 ağustos arası eşim Ankara'da olacak o ara bebek erken gelmeye karar verirse annem yanımda olacak, babamı arayacağız gelip bizi hastaneye götürecek acil bir durumsa taksi çağıracağız.

Sizi hastaneye kim götürecek? Eli ayağına dolaşmazsa sevgili eşim götürecek, yada yukarıdaki gibi yapacağız.

Varsa diğer çocuk veya çocuklarınıza kim bakacak? Yok daha birinciyi yapamadık.

Hastaneden yanınızda kim kalacak? Odaya refakatçi almıyorlar galiba alırlarsa annem girecek. Eşim dışarıda ağaç olacak garibim.

Doğum için belirlediğiniz hastane yakın mı? Yok değil :KK43: Pendikte oturuyorum, hastane Kadıköyde...

Uzak bir hastane ise evinize yakın 2. bir hastane ayarlamayı unutmayın (acil bir durum için)...
acil durumda gittiğimiz özel bir hastane var yakınımızda...

Hastane uzak ise kaç dakikada gidebileceğinizi anlamak için deneme yapmalısınz. Trafik yoksa çabuk gideriz, varsa bir saat sürer...:KK50:

Taksi numarasını bir yere yazayım ben en iyisi. İnşallah eşim yanımda değilken birşey olmaz. Zaten aklı bizde kalacak, yetişeyim derken başına bir iş gelir diye korkuyorum Allah korusun...:KK43:

Oooo bizim eski topraklara kalsa daha neler var. Doktoruma ilk kontrole gittiğimde hepsini bir güzel sıralamıştı:

Sen iki canlısın yemen lazım - SAKIN normal tabağına bebek için 2 yemek kaşığı daha. Hepsi bu.
Aman sen yapma etme bebek düşer - YOK ÖYLE BİŞİ tabii ki 30 kilo damacana kaldırma ama hayatına normal seyrinde devam et.
Hamilelikte dişini kaybetmen normal- KESİNLİKLE HAYIR verdiğim oranlarda kalsiyum alıcaksın dişlerine de birşey olmayacak.
Aşerme - KÜLLİYEN YALAN lütfen normal yemek yemeye devam et aşerme diye birşey yoktur, yemediğinde bebeğine birşey olur demek saçmalık.

Bunun gibi çok bilindik şeyleri önüme bir bir koyunca ben ses edemedim tabii doktoruma :KK49: Seviyorum kendisini ama :KK19:

evet evet ya tam tespit bunlar.:KK52:

bendede ptesi gününden bu yana var su içerken bile boğazımda kalıyo zorla içiyorum hissi artı uzanınca boğazımda bişi var boğuluyomuşum hissi doğrudürüst yemek yiyemiyorum sebebi nedir acaba :KK43:

Selam arkadaşlar çalışanlar kimler bakalim, 32. hafta raporunuzu alacak msınız? Çalışmaya devam mı ? planlar neler... :emir_bebek:
benim haftaya 32 haftamız doluyor, bir aksilik olmazsa 37.ye kadar çalışabilir raporu alacağım devletten... bunu 32+0 iken almak gerekiyormuş.

Selam arkadaşlar çalışanlar kimler bakalim, 32. hafta raporunuzu alacak msınız? Çalışmaya devam mı ? planlar neler... :emir_bebek:
benim haftaya 32 haftamız doluyor, bir aksilik olmazsa 37.ye kadar çalışabilir raporu alacağım devletten... bunu 32+0 iken almak gerekiyormuş.

32+5 de randevu aldım, illa 32+0 mı olmak lazımmış....

Kızlar yardım edin ...bacaklarımda genellikle geceleri olan bi huzursuzluk var...hava sıcaksa bacağım iyi ama hava biraz serin olsa bile bacaklarım dizimden aşağısı baldırlarım falan resmen buz kesiyo, ısıtmak için battaniye yeterli olmuyo sıcak su torbası yapıyorum bazen o bile ısıtmıyo , bacaklarım buz kestiğinde ise kendimi acayip huzursuz sıkıntı basıyo bana , bacaklarımı hareket ettirince veya ayağa kalkınca aniden geçiyo , yatınca yine oluyo...geceleri beni uyutmuyo, böyle sanki romatizmalıymışım gibi,ama normalde hava şartlarından asla etkilenmem,baxen serin sabahlarde gündüz de olabiliyo,ağrı yok kesinlikle huzursuzluk sızlama, buz kesme oluyo son haddinde hem de, görseniz kutuplarda yaşıyorum sanırsınız oysa ki izmirdeyim hava çok sıcak...mağnezyumu düzenli içiyorum , kalsiyum alımım süper kan hapı içiyorum , vitamin hapı içiyorum...sizce bu neyin nesi? Günlerim gecelerim azap içinde geçmeye başladı...

X