2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

O ust alt sinira nereden bakiyosun cnm peki

teşekkürler canım,fiyatı ne kadar peki?

Gecen hafta salı 29+6 da bebeğimin kilosu1960 gr dı.önceki kontrollerimde üç hafta öndeydi.üç dört gün düşmüs . ilerleyen haftalarda büyüme hızı haftasıyla uyumlu olmaya başlıyor . Gerileme yok endişelenmeyin:)

Wawwwww seninkinin maşallahı var tü tü nazar değmesin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

İnş canım benim Allah gönlüne göre versin

Amin canım:)Allah hepimizn gönlüne göre versin.başta kilosunu önemsiyordum annem kızdı yarım kilo eksil 250 gr fazla kasaptan et almıyon kızım allah sağlıklı hayırlı evlat eylesin gerisini kafana takma dedi.doğru söylüyo.Allah hepimizin evladını sağlıklı ve hayırlı insanlar eylesin:)

Az önce sağlık ocağından kontrole geldiler, bebeğin kalp atışlarını dinlediler , tansiyon ve ödeme baktılar ve tabi kiloma da...70 oldum deyince ebeden azarı işittim , çok çok almışsın dedi iyice sinirim bozuldu yaa , ama napayım yatıyorum sürekli sıfır harekrt üstelik canım çok sıkılıyo yemeyim de ne yapayım ya çok mutsuzum...

Zahmet çekmene değmiş çok güzel olmuşlar. Bundan sonra sıkı takipcinim canım loğusa bardaklarını yayınlamadın sanırım sabırsızlıkla onu bekliyorum
sağol canım benim teşekkür ederim bardakları henüz almaya gidemedim alıp yapınca paylaşacağım fotoğraflarını canım merak etme

Üzme sakın kendini lütfen boşver onların dediklerini senin sağlığın yerinde bebeğinde iyiya önemli olan o heralde kilo alacaksın bide yatıyosun şu hemşireleride anlamıyorum tamam kötülüğüne söylemiyolar ama daha nazikçe kibarca söyleyebilirler sonuçta sen zatwn zorlanıyosun hemde hassassın çok kızdım bak şimdi heeeee keşke bende orda olsaydımda iki cvp yapıştırsaydım o ebeye

evet canım arkadaşım çok haklısın bebişlerimiz herşeyden önce sağlıklı sıhhatli olsunlar gerisi önemli değil.

Amin canım hepimiz neşe içinde güzel güzel dağıtalım inşallah.Lohusa şerbetini hastanede doğumdan sonra dağıtacağım.Tarifini daha önce paylaşmıştım burada tekrar paylaşayım senin için canım

Lohusa şerbeti malzemeleri

• - 1/2 kg. lohusa şekeri
  • - 5 Su bardağı toz şeker
  • - 15 adet karanfil
  • - 3-4 kabuk tarçın
  • - 15-20 bardak su
  • Lohusa şerbetinin hazırlanışı
  • Büyük bir tencereye su, şeker (isteğe göre ayarlanır) ve lohusa şekeri konulur ve yarım Saat kaynatılır.
  • Kabuk tarçınlar ve Karanfiller bir tülbent içinde tencereye atılarak kaynatmaya devam edilir.
  • Bir müddet daha kaynatıldıktan sonra süzülerek Sıcak ya da soğuk ikram edilir.
  • Hazırladığınız şerbeti bir şişeye koyup buzdolabında uzun süre saklayabilirsiniz.
  • Servisi sıcak yapacaksanız fincana dövülmüş ceviz koyabilirsiniz.
  • Şerbete lohusa şekerinin konulmasının amacı şerbete kırmızı rengi verdirmek içindir. Onun yerine kırmızı renkte gıda boyası da kullanabilirsiniz.
Lohusa şerbeti nedir?

- Doğum sonrası bebeği görmek için ziyarete gelen kişilere lohusa şerbetinin ikram edilmesi adettir.

- Lohusa şekeri, İstanbul'da Mısır Çarşısı'ndan ve şekercilerden temin edilebilir.

- Yanında peksimet ya da galeta gibi şekersiz şeylerle ikram edilebilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…