2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Erken doğum yapan arkadaşımıza varmış allah bebişine saglık ve uzun ömürler versin tez zamanda yavruna kavuşursun inşallah canım rabbim yavrularımızı korusun

Sag ol canim guzel dualarini bekliyorum Rabbim saglikla atlatmayi nasip eder inşallah ve hicbirinize bunlari yasatmaz.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kizlarr bende catlaklar olusmaya basladi bacaklarimin ön üst kisminda :/ poff yakında karnimdada baslar ozaman dimii 13 kilo aldim kaç kilo ile bitcek bakalım hamileliğim nasıl zayiflicam ben sonra çok istahim açık emzirirken daha çok yeniyo dio herkez napcam bilmiom ((

Bu kilo olayına benimde çok canım sıkıldı iki hafta öncesine kadar 9 kilo ile gelmiştim ne güzel şimdi bu iki haftada aldığım 3 kilo ile 12 kilo almış oldum ve iştahım korkunç açık resmen doymuyorum hep ağzımda birşeyler. Benimde canım sürekli tatlı birşeyler istiyor şeker olduğu için çok yiyemiyorum başka birşeyler yiyorum ama doymuyorum bu seferde. Hep diyorlardı son zamanlarda çok hızlı kilo alınıyor diye doğruymuş gerçekten.

doktorla konuştum bir kaç gün dikkat edip diyet yapıp ölçücem eger yinede düşmüyorsa diyetistene yönlendirecek
yanlız tek sorun sabahları bu sabah açlık 104 tokluk 164 çıktı( peynir,domates,salatalık,zeytin,1 dilim kepek ekmek,şekersiz çay)
kafayı yicem kafan açlık yüksek çıktı
sabahlarım problem ne yapmam lazım
akşam ölçümlerin normal ama sonrası yediğim şeyler mi sabahı etkiliyor

Günaydınnn.şükür bu hafta iş yerinde son haftam bu arada 28.haftamda toplmda 11 kilo almıştım 31. haftam oldu kilo almamışım çok mutluyum;çünkü bi anda çok kilo aldım

gündüz 3 doz humolog_sabah 8 doz idi, 10'a çıkardım, öğlen ve akşam 6 doz
gece yatmadan humulin 6 doz kullanıyorum.

gebelikten önce de 2 sene bozuk glikoz toleransım vardı, hep dikkat ediyordum ama hamile olmadan önce doktor teşhisi kaldırmıştı. gebelik şekeri çıkınca diyetle hallolur diye kendimi avutmuşum. hamileliğin son zamanaları çocuk büyümeye başladığı son aylarda iyice tetikliyor mu acaba?

SENNİDEMİ ŞEKERİN ÇIKTI.
AÇLIK TOKUK KAÇ YAZAR MISIN
BENİM HENÜZ TEŞHİS AŞAMASINDA SABAHLARIM TOKLUK 1.SAAT 160 CİVARI ÇIKIYOR AMA DİGER ÖĞÜNLERDE BİŞİ YOK
BİR KAÇ GÜN DİKKAT EDİP ÖLÇÜM YAPICAM DURUMA GÖRE DÜŞMÖEZASE DİYETİSYEN
SİZCE İNSULUNİK BİŞİ VARMI
BİLGİ VERİR MİSİNz?

Günaydınnn.şükür bu hafta iş yerinde son haftam bu arada 28.haftamda toplmda 11 kilo almıştım 31. haftam oldu kilo almamışım çok mutluyum;çünkü bi anda çok kilo aldım

Bnde 10 kilo aldim senn gibi son bir aydr almiyorum ama bebisimde bu ay az aldi oda uzdu beni 25 gunde 500 gr almis sadece

Evet akşam yediğin şeyler etkiliyordur. Ben iki günde bir diyabet hemşiresi ile konuşuyorum. Bana da o söyledi.
Akşam ara öğünde yediğin meyveyi yeme dedi.Süt içilebilir dedi en fazla. Gece 22'den sonra birşey yememen lazım yani.

Benim en son 21:30'da ara öğünüm var o da süt, hemşire bana en geç 23'de yat dedi. Ben hiç yatamıyorum o saatte.
12-1'e kadar oturuyorum, haliyle acıkıyorum birşeyler ağzıma atarsam hoop sabah yüksek çıkıyor şekerim.

Şuan seninle aynı kahvaltıyı yaptım, salatalık yok sadece.. Tabi hiç doymadım, çok açım ve şekerim 156 çıktı.
Birde ben insülin vuruyorum hesapta düşürmesi lazım ama gördüğün gibi düşmüyor.

Bende yarın gideceğim doktora, bu kadar aç kalmama rağmen bebek irileşmiş derlerse acayip moralim bozulacak

Gebeliğin özellikle son üç ayında yükseliyormuş, benimki 24. haftadan sonra yükselmeye başladı. Diyet yapıyorum insülüni artırdık ama sabahları halen yoluna girmedi. Ben günde 42 doz vuruyorum, senin ki 28 gene iyi.

Birde esra ile sen benden daha erken doğum yapacaksınız, yandım ben

Son düzenleme:

akşam yemeğinden sonra ara öğün sadece yogurt ve süt mü içebiliyoruz
yemekte hemen sonra meyve yesem mesela? Yinede sabahaı etkiler mi
ama akşam toklugumu etkilemiyor ölçüm yaptıgımda.

off Allahım düşündükçe doğumdan cook korkuyorum az kaldı yaaa((((18::18::18::18:

düşünmemeye çalış. aynı durum bendede vardı ve bir arkadaşım stresin sancılara etkisinin çok olduğunu söyledi kendimi rahat bırakmaya çalışıyorum bu konuda. bebeğime kavuşacağımı düşünüp rahatlamaya çalışıyorum. sende öyle yap tatlım. güzel yanlarını düşünmeye çalış.

eğer parayı dert etmezsen ki ikinci birincinin eşyalarıyla büyüyor.44 e kadar yolun var ikinci için.dr lar söylüyo ben diil :)

Bnde 10 kilo aldim senn gibi son bir aydr almiyorum ama bebisimde bu ay az aldi oda uzdu beni 25 gunde 500 gr almis sadece

ciddimi .bak şimdi endişelendim,çünkü büyümesi çok hızlıydı kilosu filan çok iyidi.cumartesi gidicez dr a çatlarım ben şimdi meraktan :18:

ah bir yapabilsem uykuda bile rahat yok her gece kabus kabus..( şaka maka az kaldı valla bak kaçsam kendimi nerelere atsam acaba bu bebek brdan nasıl cıkacak aklım almıyor...korkunun da ecele faydası yok ki (

off Allahım düşündükçe doğumdan cook korkuyorum az kaldı yaaa((((18::18::18::18:

Bir arkadaşım doğumun korkulacak bir şey olmadığını söylemişti kendisi normal doğum yaptı iki saat içinde her şey oldu bitti çok rahatti demişti şimdiden düşünüp strese girmeye gerek yok bence inşallah sağlıkla atlatır bebeklerimizi sağlıkla kucaklarımıza alırız

ah bir yapabilsem uykuda bile rahat yok her gece kabus kabus..( şaka maka az kaldı valla bak kaçsam kendimi nerelere atsam acaba bu bebek brdan nasıl cıkacak aklım almıyor...korkunun da ecele faydası yok ki (

vallaha o bebek oradan çıkacak bazen eşime acaba içerde mi kalsa diyorum korkudan ama güzel düşün bakalım tatlım. kucağına alığ emzirdiğini falan büyüdüğünü beraber gezip dolaştığınızı anne dediğini falan öyle daha rahat oluyor sanki. ve evet ya gerçekten az kaldıııııııı

Günaydın :)

Benim kan şekerim 25 gün önceki glikoz yüklemesinde üst sınırın üstünde cıkmıstı ,2 gün önce aile hekimliğinde yaptırdığım kan tahlilinde de alt sınırın altında çıktı...Alt sınır 74,benim şeker 68...Dr umun hemşireleriyle konustum,bi sorun olmadıgını söylediler.Bu 25 günlük diyetimin etkisinin bu olmuş olacagını söylediler... Ama ben merak ettim niye bu kadar değişiklik oldu simdi ...daha once degerleri böyle değişip de dr.una sonucu yorumlatan var mı ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…