2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar benim ablama da yapılan testler sonrasında down sendromlu dediler bebeğimize.
çok ağladı ama istedi bebeğini, sonrasında çok sağlıklı ve zeki bi kızımız oldu
ben de yaptırmak istemiyorum
en güzel dönemleri zehir etmek gibi bi düşüncem yok
sağlık sorunu olsa da olmasa da Allah verdi onu rahmime.
ben özel anne olup ona can yoldaşı olmak için varım bu dünyada..
herkese sağlıklı evlatlar versin Rabbim

Ya bu doktorlar da bi tuhaf ya.İnsan anlatır dimi kesin sonuc degil boyle boyle diye.Bazıları paracı bazılarıda duyuyorum tavsiye etmiyoruz biz diyip annenin aldırma niyeti yoksa yaptırmıyomus.
Riskli dedi dusun geriye 6 ay var nasıl kotu gecer gunlerin.Ama dogduktan sonra verirse de basımızın ustunde yeri var tabi.Ama vermesinnnnn Allahım korusun bebislerimizi...

:KK16:

kızlar merhaba bende katıldım aranıza,
daa önceden bir boş gebeliğim ve düşüğüm var..
rabbim bu sefer kucagıma almayı nasip etsin inş..
dha yeni öğrendim 2 gün oluyor dooktorada haftaya gitmeyi düşünüyorum ama kasık ağrılarım olunca korkuyorum..
yatınca bişeyim yok gayt iyiym ama ayaga kalkayım biraz dolaşayım hemen ağrım oluyo..
İçimi rahatlatıcak bişeyler söyleyinn:KK50:

içini rahatlatacak bişeyler söyledim ya ,oluyormuş öyle ,bende de olmuştu kızıma hamileyken ,sen yat dinlen ,dilersen bi buscopan iç hamileyken veriyordu doktorum ,ağrını haifletir biraz ..

amin cnm bnmm ya bende yaptırıcamm hatta şimdi harmoni test var biraz pahalı ama %99 sonuç veriyor. Kanını almanya veya amerikaya gönderiyorlar... eğer 2li testte şüphelenirse doktor yaptırırım. çünkü önceden bilerek önlem almak önemli bence ama mesela bnm doktorum gerekli kalmadıkça amniyosentez önermio. (ablamın yaşı var hamile onun için sormuştum)
aman kızlar Allah korusun hepimizinki sağlıklı olsun :KK70:

allah bizi bununla sınamasın ama kararını vermek çok zor :26:,umarım sağlıklı sıhhatli olur bebeklerimiz bunları düşünmek zorunda kalmayız

kızlar merhaba bende katıldım aranıza,
daa önceden bir boş gebeliğim ve düşüğüm var..
rabbim bu sefer kucagıma almayı nasip etsin inş..
dha yeni öğrendim 2 gün oluyor dooktorada haftaya gitmeyi düşünüyorum ama kasık ağrılarım olunca korkuyorum..
yatınca bişeyim yok gayt iyiym ama ayaga kalkayım biraz dolaşayım hemen ağrım oluyo..
İçimi rahatlatıcak bişeyler söyleyinn:KK50:

aa ben sana çok sevindim yaa
sen topiğe bi uğradın daha da yok
demek o ara iyi çalıştın Eki Görüntüle 908026
tebrik ederim canım, sağlıcakla önce karnın sonra kucağın dolsun inşallah

hayırlı olsun canım... ani hareketlerden kaçınnn yat bol bol doktora gidene kadar.. inşallah bu sefer bebeğini sağlıkla kucağına alırsın...
iyi düşünmeye çalış biliyorum başından kötü üzüntülü deneyimler geçmiş ama bu sefer iyi olucak inşallah..

canımm yatıyorum aksama kadar hiç kalkmıyorum kalkamıyorum zaten yorgunluk var üstümde cok bide işin kötüsü grip oluyorum galiba burnum akmaya başladı boğazlarım cok kötü...
yatınca çok iyi kalkınca felaket bi ağrı vuruyor..
inş canım rabbim herkesin evlatlarını bağışlasın...

aa ben sana çok sevindim yaa
sen topiğe bi uğradın daha da yok
demek o ara iyi çalıştın Eki Görüntüle 908026
tebrik ederim canım, sağlıcakla önce karnın sonra kucağın dolsun inşallah

canım geldim topiğe ama cevap veren olmadı bana :KK52:
tşekkür ederim canım bi atlatsam su 2 haftayı cok korkuyorum nedense..
rabbim aynı seyleri yasatmasın bana inşş..
sende inş sorunsuz bi hamilelik geçirirsin canım :KK34:

canımm yatıyorum aksama kadar hiç kalkmıyorum kalkamıyorum zaten yorgunluk var üstümde cok bide işin kötüsü grip oluyorum galiba burnum akmaya başladı boğazlarım cok kötü...
yatınca çok iyi kalkınca felaket bi ağrı vuruyor..
inş canım rabbim herkesin evlatlarını bağışlasın...

bol limonlu açık çay, ıhlamur iç canım benim.. ballı süt iç böyle iyi gelicek şeyler içki iyice hasta olma.. al battaniyeni aç tvni ohhh yat güzel güzell walla... suyunu telefonunuda yanına al mümkün olduğunca kalkma...

içini rahatlatacak bişeyler söyledim ya ,oluyormuş öyle ,bende de olmuştu kızıma hamileyken ,sen yat dinlen ,dilersen bi buscopan iç hamileyken veriyordu doktorum ,ağrını haifletir biraz ..

allah bizi bununla sınamasın ama kararını vermek çok zor :26:,umarım sağlıklı sıhhatli olur bebeklerimiz bunları düşünmek zorunda kalmayız

ya bebişim bi ağrı sabah geldi dahada yok bak bu saate kadar ağrımadı hiçç..
arada bi geliyor 2 dkklık ama korkutuyo benı işte.

Kızlarrr belki bilen vardır ama bilmeyenler için ben önemli bir bilgi paylaşmak istiyorum. Ben de tesadüfen öğrendim..

Geçen gün doktorumun istediği tahlili( demir seviyeme bakmak için) aile hekimime yaptırayım dedim çünkü gittiğim hastane çok iyi ama tahlil konusunda biraz pahalı. Gidip aile hekimime 6 haftalık hamile olduğumu demirime baktırmak istediğimi söyledim. Ve doktorum beni çok şaşırttı. Aile hekimlerinde gebeler için özel olarak dosya açılıyor ve bir sürü tahlil yapılıyor, sizi adım adım takip ediyorlar. 2 tüp kan verdim o kadar çok tahlil istedi ki herşeye baktı hiç birşey atlamadı. zamanında olduğum hepatit b aşısının tutup tutmadığına kadar baktı. Gebeler için özel kursları varmış. Sana özel hemşire ve eben de oluyor. Doğuma hazırlık kursları emzirme kursları. ve inanılmaz ilgililer. mesela az önce benim hemşirem beni aradı. işte evlilik yaşı, son adet tarihi, kilom, kullanılan ilaçlar vs bir sürü soru sordu. 20. haftanda tetanoz aşısı yapacağız sana dedi ve doktorda çekilen ultrason görüntülerini de istediler dosyaya bi örnek koymak için. Bu ilgi ve dikkat beni çok mutlu etti aklıma takılan her soru için arayabiliyorum.. Size de tavsiye ederim..

Son düzenleme:
Ya bu doktorlar da bi tuhaf ya.İnsan anlatır dimi kesin sonuc degil boyle boyle diye.Bazıları paracı bazılarıda duyuyorum tavsiye etmiyoruz biz diyip annenin aldırma niyeti yoksa yaptırmıyomus.
Riskli dedi dusun geriye 6 ay var nasıl kotu gecer gunlerin.Ama dogduktan sonra verirse de basımızın ustunde yeri var tabi.Ama vermesinnnnn Allahım korusun bebislerimizi...

:KK16:

aminn canım... Sağlıklı olsun bebeklrimiz inşallah
doktorlar bizi bir et parçası gibi görüyor, duygu yüklenmeden hareket ediyorlar belki de...

bende sürekli elimi karnıma koyup salavat getiriyorum.
senin yazdıklarını da yapmaya gayret edicem Allah razı olsun

canım geldim topiğe ama cevap veren olmadı bana :KK52:
tşekkür ederim canım bi atlatsam su 2 haftayı cok korkuyorum nedense..
rabbim aynı seyleri yasatmasın bana inşş..
sende inş sorunsuz bi hamilelik geçirirsin canım :KK34:

amin canım hepimiz inşallah..
görmedim senin geldiğini ben.
benimde kasık ağrılarım oluyo gece uykumdan uyanıyorum
ama şunu farkettim ayakta kaldığımda oluyo
sen de bu aşamayı dinlenerek atlatmaya çalış canım
ben iki gündür yarı oturur pozisyondayim :KK1:

Kızlarrr belki bilen vardır ama bilmeyenler için ben önemli bir bilgi paylaşmak istiyorum. Ben de tesadüfen öğrendim..

Geçen gün doktorumun istediği tahlili( demir seviyeme bakmak için) aile hekimime yaptırayım dedim çünkü gittiğim hastane çok iyi ama tahlil konusunda biraz pahalı. Gidip aile hekimime 6 haftalık hamile olduğumu demirime baktırmak istediğimi söyledim. Ve doktorum beni çok şaşırttı. Aile hekimlerinde gebeler için özel olarak dosya açılıyor ve bir sürü tahlil yapılıyor, sizi adım adım takip ediyorlar. 2 tüp kan verdim o kadar çok tahlil istedi ki herşeye baktı hiç birşey atlamadı. zamanında olduğum hepatit b aşısının tutup tutmadığına kadar baktı. Gebeler için özel kursları varmış. Sana özel hemşire ve eben de oluyor. Doğuma hazırlık kursları emzirme kursları. ve inanılmaz ilgililer. mesela az önce benim hemşirem beni aradı. işte evlilik yaşı, son adet tarihi, kilom, kullanılan ilaçlar vs bir sürü soru sordu. 20. haftanda tetanoz aşısı yapacağız sana dedi ve doktorda çekilen ultrason görüntülerini de istediler dosyaya bi örnek koymak için. Bu ilgi ve dikkat beni çok mutlu etti aklıma takılan her soru için arayabiliyorum.. Size de tavsiye ederim..
canım ben gebeliğimi öğrenince ikinci kez kan vermeye gittim aile hekimine
ne yapıcaz biz şimdi diye bana sordu
kadın doğumcuya git diyede akıl vermeye kalktı
oysa ben kan değerlerime baktırmak için gitmiştim
benim kaydımıda aldılar ama kan değerimi bile eksik istemiş yani yarım değerler var elimde

Kızlar doktor bana kötü şeyler söylemişti ya o zaman buradan bir arkadaş bana adak yap hatta yasin ada demişti ben bir gaza geldim 1 haftada 100 yasin okuycam diye adadım bugün başladım internetten kabeli bir hıca okuyor ben sürüyorum ama 1 saatte 5 tane okuyabildim okutcam desem annemler teyzemler yardmcı olurdu ama şimdi kendim okumalıym cumrtesi pazarda evde ommucam allahım bana yardım etsin nasıl bitrcm bilmiyorum

amin canım hepimiz inşallah..
görmedim senin geldiğini ben.
benimde kasık ağrılarım oluyo gece uykumdan uyanıyorum
ama şunu farkettim ayakta kaldığımda oluyo
sen de bu aşamayı dinlenerek atlatmaya çalış canım
ben iki gündür yarı oturur pozisyondayim :KK1:

aynen benmde öyle uykumdan uyandırıyo ama 2 gündğr yatıyorum hiçkalkmadım gerçekten akşam eşim yardımcı oldu sağolsun herşeye..
rabbim bebişlerimizi korusun yaaa

Kızlar doktor bana kötü şeyler söylemişti ya o zaman buradan bir arkadaş bana adak yap hatta yasin ada demişti ben bir gaza geldim 1 haftada 100 yasin okuycam diye adadım bugün başladım internetten kabeli bir hıca okuyor ben sürüyorum ama 1 saatte 5 tane okuyabildim okutcam desem annemler teyzemler yardmcı olurdu ama şimdi kendim okumalıym cumrtesi pazarda evde ommucam allahım bana yardım etsin nasıl bitrcm bilmiyorum

canım kendin okumalısın zaten sen adamışsın annesi olarak :KK16:
biraz zorlanırsın belki ama yerine getirmeye çalış
bende oruç adadım, eşim kurban adamış..
adak adamaya çok inanıyorum
bizde hemen yerine getiricez inşallah

ben smear testimi yaptırmaya gittiğimde çocuk istediğimi söylemiştim. doktor bisürü test verip hepatit b ve tetanoz aşısı verdi. aşıları 1 gün arayla yaptırdım... bisürü de test yaptılar işte bağışıklık olsun hormonlar olsun kan sayımı olsun ama mesela hamile kalıncada farklı tahliller yapılıyormuş tekrar B12, kan sayımı gibi testler yapılıp bakılıyormuşş sonuçlara.. Diorm ki walla annelerimiz bizi şansa doğurmuşşş :KK70: ama yinede kızlar önemli sağlıklı bir gebelik geçirebilmek için önceden bunları yaptırabiliyorsanız eğer içiniz daha rahat olur...

Napıyorsunuz nasılsınız hatunlar belirtilerin başladımı gülüm benim henüz bişe yok hafif meme dolgunlugu dışında agrı sızı hic bişeyim yok eşimde sen neden kusmuyorsun hic belirtin yok hayır olsun allahım korusun diyoo benide telaşlandırıyor digerinde gebeligimde her belirtim vardı şu bende yok diyemezdim hepsini fazlasıyla yaşadıgım icin oda şaşkın bende onun gibi şaşkınım tabiki

aynen benmde öyle uykumdan uyandırıyo ama 2 gündğr yatıyorum hiçkalkmadım gerçekten akşam eşim yardımcı oldu sağolsun herşeye..
rabbim bebişlerimizi korusun yaaa

aminn canım
benim eşim hiç bişey yapmıyo $tava (2).gif

İsin zor ama mecbur yapmak zorundasın Allah kolaylık versin valla :KK53:

Keske oruc falan adasaydın :) Adakları boyle bisey olunca degilde olmadan yapmak daha iyi oluyomuş.Yani oncesinde yapmak.Saglıklı sıhhatli olması icin babamız kurban kestirdi mesela gerci hos biz dogduktan sonra da kestiririz yeterki saglıkla dogsun :KK16::KK16:

Napıyorsunuz nasılsınız hatunlar belirtilerin başladımı gülüm benim henüz bişe yok hafif meme dolgunlugu dışında agrı sızı hic bişeyim yok eşimde sen neden kusmuyorsun hic belirtin yok hayır olsun allahım korusun diyoo benide telaşlandırıyor digerinde gebeligimde her belirtim vardı şu bende yok diyemezdim hepsini fazlasıyla yaşadıgım icin oda şaşkın bende onun gibi şaşkınım tabiki

ahh kuzum benim belirtimde yok. anca ağrım var bel ve kasık ağrısı
geçen çok yemişim midem bulandı dedim eşim nasıl seviniyo :KK1:
farklılık gösterebiliyomuş kuzum telaşlanma sen, Allah a emanet bebiş

canım ben gebeliğimi öğrenince ikinci kez kan vermeye gittim aile hekimine
ne yapıcaz biz şimdi diye bana sordu
kadın doğumcuya git diyede akıl vermeye kalktı
oysa ben kan değerlerime baktırmak için gitmiştim
benim kaydımıda aldılar ama kan değerimi bile eksik istemiş yani yarım değerler var elimde

Ya bazı doktorlara bakınca bunlar nasıl okumuş da doktor diye başımıza gelmiş çok şaşırıyorum.. o nasıl bir insanmış ya kadın doğumcuya git diyor bir de yok ben nörologa gidicem te allahım.. aile hekimlerinin böyle bir görevi var öğrenmiş oldum ama çok çeşit doktor da var malesef. doktorunu değiştirsen?

X