2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

çok haklısın canım allah sabır versın benım daha delı gıbı aşermelerim başlamadı ama böyle yazılar olursa anı aşerme olabilir nerde oldugunu bilmıyorum ama biz hiç degilse daha imkanlı bır yerdeyız umarım canının çektıgı herşeyı bulabılırsın

aslında benimde hiç aşenmem yok ama burda okuyunca coştum.
iyi dileklerin için çok sağol canım benim,
Allah izin verirse doğuma 1 ay kala tayin çıkacak bakalım daha da sıkıntı bekliyo beni

özel hastane doktorumdan 4 ocak için randevu aldım. geçen hafta fazla sancım var diye ssk hastanesinin acile gitmiştim orada çarşambaya yani bugüne randevu verdi mutlaka polikliniğe gelin her ihtimale karşı dedi.

bu sabah gittim, adam şaka gibiydi. Geçen hafta muayene olmuşsun bi daha muayene etmeyelim neden geldin dedi önce. Folic asit kullanayım mı dedim en son çıkarken sen her şeyi iyi biliyosun ya neden soruyosun dedi, neye uğradığımı şaşırdım.. sadece merak ettiklerimi sordum, kaç haftalık, ilk test için hangi tarih uygun vs.. ne yapmam gerektiğini, doktor çağırdığı için geldiğimi anlattım saf saf, tam bi salak gibi kalakaldım orada :KK17:

Bi daha mı devlet !! tövbe

Hoşgeldin canım iyi oldu geldiginiz kendimi pek yanlız hissediyordum aycada giremiyor bulantıları falan var cok iyi oldu böyle :KK34:nasıl gidiyor susamın napıyor vücudunda degişim varmı gögüsde falan yad başka bişe

kız ben hamile kalmasamda çağırsan gelirdim bacım :KK53:

takılıyorum cnm kendınızı yabancı hıssetmeyın en son gelenlerdenım ama bak sankı 10 yıldır bu topıkteyım
:KK23: çok cenebazımdır yaz yaz bıtıremıyorum :) ozgokcumle ben basladık mı karsılıklı kendımızı alamıyoruz:KK1:

aynen aynen karşılıklı bildiğin çay içip muhabbet ediomuşuzzz gibi :KK70: herşeyi konuşabiliyoruz sonuçta herkes dertlerini sevinçlerini paylaşıcak ki böle böle rahatlıcaz... stresimizi atıcazzz :KK70: zaten şu ilk aylar geçsin soraa vur patlasın çal oynasııın :KK24:

kızlar dün gece bir rüya gördüm ,tatile gidiyormuşuz ,yatla :KK55: neyse duruyor yat yolcular iniyor ,kucağımda da kızım var ,denize düşüyor ,yüzme biliyorsun sen numara yapma bana diyorum,neyse kurtarıyorum ,hemen elbislerini çıkarıp havluya sarıyorum ,denize atlayıp yürüyorum denizde belime geliyor su tertemiz masmavi ,oteli arıyorum sonra hava kapkaranlık hiçbişey görünmüyor ,kızım hala kucağımda ,çok korkuyorum rüyamda ..
hayrolsun da biraz ürkünçtü ,ne olaki acep :26:

aynen cnm benım gorumcemın bebegıne down sendromlu dedıler %90 kadın amnıyosentez ıstemedı dusuk rıskı var dıe ...
sonuc cocuk dogdu turp gıbı masallah bu rıskı bılmek doguma kadar aglamaktan kahrolmaktan baska hıcbır sey vermıyo %100 sonucu dogru olan bısı olsa 2 sn dusunmem yaptırırım ama bole seyler o kadar cok oluyo kı hıc bılmemek daha ıyı bana gore ...
ama cok cok merak edılıyosa 4 boyutlu ultrasonlarda hem bebegı gayet net goruyosun cınsıyet ne bılım ıc organlar beyın gelısımı ben ona gıtmeyı yegelıyorum hemde super bır anı oluyo renklı foto vıdeo kaydı harıka bısı hemde %100 dogru sonuc :KK34:

Aynen tatlım o ihtimal de var.saglıklı deyip oyle bekleyip emin oldugunu sanıp dogumdan sonra sok olmakta var...Rabbim acısın bize merhametiyle muamele etsin gercekten cok zordur...:KK25:

dedigin gibi 4 boyutlu ultrasonda herşeyi tastamam goruruz insallahhhhhhhhh :KK16::KK16:
ona ne zaman gidicez Allahın izniyle :emir_bebek::nazar:

günaydınlar çıtır anne adayları Eki Görüntüle 907807

dün yatmadan önce bi okuyayım dedim, bi arkadaşımız mantıya aşerdiğinden bahsetmiş:KK56:
gece dellendim resmen,uykuya zor daldım:KK1:
ne yapma imkanım var şuan ne de malzeme bulacak imkanım.
mahrumiyet bölgesinde görev yapıyoruz
her istediğimize her an sahip olamıyoruz malesef
eğer herkes aşerdiğini yazacaksa, ben ve benim gibi olanlar için zor anlar bekliyor sanırım
ya da topiği okumamaya gayret edicem. ya da bu konuda daha hassas olmanız konusunda rica da bulunabilirim
ne kadar kabul görürüm bilmem, bencillik yapmıyorum imkansızlıklar içinde olanları da düşündüğümden söylüyorum..
bulunduğum yerde bi taze soğanı bulana kadar ne çektiğimi biliyorum
anlayışlı olduğunuz bilerek
hepinize sevgiler diliyorum..

Sana katılıyorum. Valla ben mahrumiyet bölgesinde değilim ama yinede her isteneni bulamıyorum hemen. İsim yazmasak daha iyi bende aşeriyorum ama yazmamaya çalışıyorum belki bulamayan olur diye :)))

selam kızlar pazar günü çok kötü hissediyrdum kendimi süreklı bogazımda bır düğüm sankı cıkartacagım mıdemde bulantıya benzer bır boşluk gıbı bısey aşırı halsızlık fln vardı wc ye zor gidiyordum geceleri de yataga gırınce aynı hıs oluyor sizce bu normalmı? şu anda 6 hafta 6 günluk hamileyım yarın 7 hafta olacak birde sürekli uyuma istegi var uykuda da kırk kere uyanıyorum aslında sanırım kilolu olmamında etkisi var . sizde de böyle olmuşmuydu kilolu hamilelik yaşayan var mı:KK49::KK49:

Bu topiğin tek kilolu hamilesi benim. Hatta benimki kiloludan fazlası 100+ diyelim. Bendede aynı belirtiler var doktorun söylediğine göre kilo yorgunluk belirtilerini artırıyormuş. Yani zaten vücut ağır çok zorlama diyor. Bana sadece 3 kilo almalısın toplam olarak sağlıklı gebelik olmasını istiyorsan dedi. Ben şimdiye kadar 2 kilo verdim. Bakalım inşallah sağlıklı sıhhatli bitiririm. Bu topiğin tombiki benim :))

tabi canım doktorum da endişlenecek bişey yok dedi ama bundan önceki bebişimde kesede görmüşlerdi 6. haftada ama bu sefer geç döllenme oldu muhtemelen.. ben asyadakine gidiyorum doktorumu çok araştırdım o yüzden bu hastaneye karar kıldım. inşallahhhh duyabilirsin kalp atışlarını hayırlısıyla kucağına da almanı nasip etsin rabbim

Amin canımmmmmm inşallahh cümlemizinkiniiiiii :KK49:

İnsallah duyarım.Endise de var valla dogurana kadar hatta dogurduktan sonra da bitmeyecek bu endiseler sanırımmmmm :KK52::KK52:

aynen cnm benım gorumcemın bebegıne down sendromlu dedıler %90 kadın amnıyosentez ıstemedı dusuk rıskı var dıe ...
sonuc cocuk dogdu turp gıbı masallah bu rıskı bılmek doguma kadar aglamaktan kahrolmaktan baska hıcbır sey vermıyo %100 sonucu dogru olan bısı olsa 2 sn dusunmem yaptırırım ama bole seyler o kadar cok oluyo kı hıc bılmemek daha ıyı bana gore ...
ama cok cok merak edılıyosa 4 boyutlu ultrasonlarda hem bebegı gayet net goruyosun cınsıyet ne bılım ıc organlar beyın gelısımı ben ona gıtmeyı yegelıyorum hemde super bır anı oluyo renklı foto vıdeo kaydı harıka bısı hemde %100 dogru sonuc :KK34:

kızlar benim ablama da yapılan testler sonrasında down sendromlu dediler bebeğimize.
çok ağladı ama istedi bebeğini, sonrasında çok sağlıklı ve zeki bi kızımız oldu
ben de yaptırmak istemiyorum
en güzel dönemleri zehir etmek gibi bi düşüncem yok
sağlık sorunu olsa da olmasa da Allah verdi onu rahmime.
ben özel anne olup ona can yoldaşı olmak için varım bu dünyada..
herkese sağlıklı evlatlar versin Rabbim

kızlar dün gece bir rüya gördüm ,tatile gidiyormuşuz ,yatla :KK55: neyse duruyor yat yolcular iniyor ,kucağımda da kızım var ,denize düşüyor ,yüzme biliyorsun sen numara yapma bana diyorum,neyse kurtarıyorum ,hemen elbislerini çıkarıp havluya sarıyorum ,denize atlayıp yürüyorum denizde belime geliyor su tertemiz masmavi ,oteli arıyorum sonra hava kapkaranlık hiçbişey görünmüyor ,kızım hala kucağımda ,çok korkuyorum rüyamda ..

hayır olsun canım benimmm deniz temiz su kısmettir, çok ii derler:KK70: demekki kısmetiyle gelicekk minnoşşş :KK70:

hayır olsun canım, denizden etkilenmişsin en çok.
o sebeple iyiye yormak daha mantıklı :KK31:

Sana katılıyorum. Valla ben mahrumiyet bölgesinde değilim ama yinede her isteneni bulamıyorum hemen. İsim yazmasak daha iyi bende aşeriyorum ama yazmamaya çalışıyorum belki bulamayan olur diye :)))

ben herkesi düşündüğüm için söylemiştim zaten :KK31:
bulamayan olur, bulup alamayan olur...

Kızlarrr hepimizin bebislerimizi saglıklı sıhhatli en guzel sekilde kucagımıza almayı nasip etsin Allah:KK16:

Size benin yaptıgım bir kac duayı tavsiye edicem.İsteyenler dusuk korkusu olanlar saglıklı bebek icin yapabilirsiniz.

cocugunuzun agzalarının noksan olmayıp tam ve sıhhatli dunyaya gelmesi icin tavsiye edilmis bir dua var.Tek sayı ile 1-3-5 salavatı serif okunur.aynı sayı ile de bela duası dedigimiz dua okunur.

Elhamdü lilaahillezi diye baslıyor internette kesin vardır.ordan bakarsanız daha iyi ince harfleri falan tam yazmıslardır.Bunu okuyoruz.Ama okurken sag avucumuz ile sag gogsumuzun altından cocugun bulundugu karın kısmını daire cize cize okuyoruz tamam mııııı:KK9:

Birde sey biliyorum.Dusuk olmaması icin kocanız sehadet parmagını karnınıza koyup 99 defa ya mubdiu okuyacak.Sabah aksam da 1 fatiha 3 ihlas 1 ayetel kursi okuyacak kocanız size.

Elimizden geleni yapıp Allaha teslim etmek lazım.O herseyin en guzelini verecektirrrr...

:KK16::KK16:

sağolun kızlar hayırlara çıksın inşallah ,
ben ikili testleri filan yaptırıcam tabi ama risk filan çıkarsa amniyosentez asla yaptırmam ,onun yerine 4 boyutluya girer heryerine baktırırım ..allah korusun hiçbirimizde bu risk çıkmasın inşallahh..
amniyosentezden sonra çok fazla bebeğini kaybeden kadın biliyorum ..

kızlar merhaba bende katıldım aranıza,
daa önceden bir boş gebeliğim ve düşüğüm var..
rabbim bu sefer kucagıma almayı nasip etsin inş..
dha yeni öğrendim 2 gün oluyor dooktorada haftaya gitmeyi düşünüyorum ama kasık ağrılarım olunca korkuyorum..
yatınca bişeyim yok gayt iyiym ama ayaga kalkayım biraz dolaşayım hemen ağrım oluyo..
İçimi rahatlatıcak bişeyler söyleyinn:KK50:

sağolun kızlar hayırlara çıksın inşallah ,
ben ikili testleri filan yaptırıcam tabi ama risk filan çıkarsa amniyosentez asla yaptırmam ,onun yerine 4 boyutluya girer heryerine baktırırım ..allah korusun hiçbirimizde bu risk çıkmasın inşallahh..
amniyosentezden sonra çok fazla bebeğini kaybeden kadın biliyorum ..

amin cnm bnmm ya bende yaptırıcamm hatta şimdi harmoni test var biraz pahalı ama %99 sonuç veriyor. Kanını almanya veya amerikaya gönderiyorlar... eğer 2li testte şüphelenirse doktor yaptırırım. çünkü önceden bilerek önlem almak önemli bence ama mesela bnm doktorum gerekli kalmadıkça amniyosentez önermio. (ablamın yaşı var hamile onun için sormuştum)
aman kızlar Allah korusun hepimizinki sağlıklı olsun :KK70:

kızlar merhaba bende katıldım aranıza,
daa önceden bir boş gebeliğim ve düşüğüm var..
rabbim bu sefer kucagıma almayı nasip etsin inş..
dha yeni öğrendim 2 gün oluyor dooktorada haftaya gitmeyi düşünüyorum ama kasık ağrılarım olunca korkuyorum..
yatınca bişeyim yok gayt iyiym ama ayaga kalkayım biraz dolaşayım hemen ağrım oluyo..
İçimi rahatlatıcak bişeyler söyleyinn:KK50:

hayırlı olsun canım... ani hareketlerden kaçınnn yat bol bol doktora gidene kadar.. inşallah bu sefer bebeğini sağlıkla kucağına alırsın...
iyi düşünmeye çalış biliyorum başından kötü üzüntülü deneyimler geçmiş ama bu sefer iyi olucak inşallah..

X