2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bugün keseyi gördük çok şükür 10 gün sonra kalp atışlarını duyacağız inşallah. Benide listeye eklerseniz sevinirim.Yaş 31 ikinci bebeğim sat 10 kasım bdt 26 ağustos istanbul

Hoşgeldin canım iyi oldu geldiginiz kendimi pek yanlız hissediyordum aycada giremiyor bulantıları falan var cok iyi oldu böyle :KK34:nasıl gidiyor susamın napıyor vücudunda degişim varmı gögüsde falan yad başka bişe
aşk olsun mehtapcım bızler burdayız senı hep asagıda goruyorum ama hıc yazmıyosun yoksa bızı begenmıyormusun?:KK37:

Bugün keseyi gördük çok şükür 10 gün sonra kalp atışlarını duyacağız inşallah. Benide listeye eklerseniz sevinirim.Yaş 31 ikinci bebeğim sat 10 kasım bdt 26 ağustos istanbul

Sat 10 kasım ıse beklenen doğum tarıhıniz 18 agustos olmuyor mu?

aşk olsun mehtapcım bızler burdayız senı hep asagıda goruyorum ama hıc yazmıyosun yoksa bızı begenmıyormusun?:KK37:

Yok be güzelim beyenip beyenmemek değil konu o arkadaşlar diger topikden arkadaşlar cok konuştugumuz kişiler ondan öyle dedim cok bişe yazmıyorum buraya evet sizin yazılarınızı okuyorum

Yok canım sizi beyenip beyenmemekle alakası yok aslınd o arkadaşlar diger topikden görüştügüm arkadaşlarım ondan öyle dedim cok sohbet ediyorduk o yüzden burayada pek bişe yazmıyorum evet sizin yazdıklarınızı okuyorum

Hoşgeldin canım iyi oldu geldiginiz kendimi pek yanlız hissediyordum aycada giremiyor bulantıları falan var cok iyi oldu böyle :KK34:nasıl gidiyor susamın napıyor vücudunda degişim varmı gögüsde falan yad başka bişe

valla doğum tarihim ağustos olurmu bilmem ama burda olmak istedim ,sizlerde burdasınız diye ,valla bebiş napıyor bilmiyorum ,henüz gitmedim dr a ,bi gitsem keseyi bi görsem rahatlıycam ,hala tedirginim ,ayçanın bulantıları mı varmış ,dur bi face den yazayım ona napıyomuş ..:KK34:

Yok be güzelim beyenip beyenmemek değil konu o arkadaşlar diger topikden arkadaşlar cok konuştugumuz kişiler ondan öyle dedim cok bişe yazmıyorum buraya evet sizin yazılarınızı okuyorum
takılıyorum cnm kendınızı yabancı hıssetmeyın en son gelenlerdenım ama bak sankı 10 yıldır bu topıkteyım
:KK23: çok cenebazımdır yaz yaz bıtıremıyorum :) ozgokcumle ben basladık mı karsılıklı kendımızı alamıyoruz:KK1:

takılıyorum cnm kendınızı yabancı hıssetmeyın en son gelenlerdenım ama bak sankı 10 yıldır bu topıkteyım
:KK23: çok cenebazımdır yaz yaz bıtıremıyorum :) ozgokcumle ben basladık mı karsılıklı kendımızı alamıyoruz:KK1:

Biraz gec kaynaşıyorum ben komşularımlada öyleyimdir onları sevebilmem icin yılların gecmesi gerek nedendir bilmiyorum ama alışmak kaynaşmak zor oluyor benim icin bu topigede alışmak üzereyim :KK34:

valla doğum tarihim ağustos olurmu bilmem ama burda olmak istedim ,sizlerde burdasınız diye ,valla bebiş napıyor bilmiyorum ,henüz gitmedim dr a ,bi gitsem keseyi bi görsem rahatlıycam ,hala tedirginim ,ayçanın bulantıları mı varmış ,dur bi face den yazayım ona napıyomuş ..:KK34:

Hic belli olmaz canım bi bakarsın ogustos olur yeterki saglıklı gebelik gecirelim hic önemli degil ne zaman doktora gidiceksin keseyi görmeye ben gitmedim keseyi görmeye biraz bekledim topdan gördüm hepsini inşallah saglıkla kavuşuruz yavrularımıza canımcımmm

Hic belli olmaz canım bi bakarsın ogustos olur yeterki saglıklı gebelik gecirelim hic önemli degil ne zaman doktora gidiceksin keseyi görmeye ben gitmedim keseyi görmeye biraz bekledim topdan gördüm hepsini inşallah saglıkla kavuşuruz yavrularımıza canımcımmm

sen şimdi gitsen kalp atışını bile görürsün canım ,bende bugün tekrar kan testi yaptırıcam,artış normalse ona göre hesaplıycam işte 1500 ü geçtiği an gidicem keseyi görmeye inşallah .sanırım 1 hafta kadar sonra ..

canım hiç endişelenme.. değerlerin çok güzel.. hepimiz yaşadık bu korkuları.. malesef bebeği görene kadar hep bir endişe oluyor.. görünce rahatlayacaksın inşallah.. dediğim gibi değerlerin çok güzel.. bildiğim kadarıyla boş gebelikte bu kadar yükselmez değerler.. bana da geç döllenme demişlerdi ama şimdi normal haftasına yetişti bebişim.. seninki de yetişir inşallah.. ilk haftalar yapılan ultrasyonlar da kaç haftalık olduğu konusunda yanlışlık olabiliyor.. benimkini de yanlış hesaplamıştı makine.. korkma yani her şey yolundadır inşallah..

ayyy çok teşekkür ederim nasıl rahatladım dünden beri bunu araştırıyorum.. 1 kere düşük yaşayınca sürekli herşeye endişelenir oluyor sanırım insan... doğum yapmış olan bir arkadaşımla konuşurken şöyle demişti '' endişe hiç bitmez; bir kere göreyim rahatlıcam, bir kere kalbini duyayım rahatlıcam, testleri yaptırayım rahatlıcam, bi doğursam rahatlıcam ama 2 yaşına geldi kızım hala rahatlayamadım'' hahah çok gülmüştümm

Kizlar merhaba benim de aklima şu takildi

11 aralikta beta 63.28
13 aralikta 234.6
23 aralikta da 25.299 cikti.. satım 13 kasım buna gore 5+6 dayim. doktor bugun keseyi gordu ama embriyoyu goremedi. Bir dahakine goruruz gec dollenmedir dedi endiselenmedi ki iyi bi doktordur. Medipoldeki sukriye leyla altuntas. Ama bnm aklima takildi beta biraz yuksek degil mi sizce de?? bi dahaki randevumu 21 ocak olarak verdi nasıl beklerim ya boş gebelikse? bilemedim.. aynı durumu yaşayan var mııı? lütfen yardım edinn

Canım benim doktor keseyi gorunce dış gebelik olmadıgını anlıyoruz dedi.Hangi medipole gidiyorsun.Avrupa mı asyadaki mi.Bende avrupada bagcılar medipole c.tesi baslıcam insallah kalp atıslarımızı duyucaz :KK52::KK52:

Canım benim doktor keseyi gorunce dış gebelik olmadıgını anlıyoruz dedi.Hangi medipole gidiyorsun.Avrupa mı asyadaki mi.Bende avrupada bagcılar medipole c.tesi baslıcam insallah kalp atıslarımızı duyucaz :KK52::KK52:

tabi canım doktorum da endişlenecek bişey yok dedi ama bundan önceki bebişimde kesede görmüşlerdi 6. haftada ama bu sefer geç döllenme oldu muhtemelen.. ben asyadakine gidiyorum doktorumu çok araştırdım o yüzden bu hastaneye karar kıldım. inşallahhhh duyabilirsin kalp atışlarını hayırlısıyla kucağına da almanı nasip etsin rabbim

gözün aydın arkadasım darısı basımıza ınsallah senle sat larımız aynı bende yarın gıdıyorum bakalım .....

Tarama testleri için yorumum:
su tarama testlerının hıcbırını yaptırmıyorum ben ılk bebegımdede yaptırmadım sımdıde dusunmuyorum bebek sakatmı degılmı dıe ıkılı uclu yok 4 lu test yapıyolar sonra ufacık bır tehlike gorunce amnıyosentez ıstıyolar anne karnından koca bır ıgneyle sıvı alıp anne suyunu delıyolar ne ıcın sakatmı degılmı dıe onun stresıyle dogana kadar yasıyosun ... allah vermıs mı vermıs alllah korusun sakatta olsa dogurucam mı evet ... ne gerek var bosa kendımı strese sokmanın %100 dogruluk payı olmayan testlerle ugrasmanın 4arkadasım bebegını bu amnıyosentezle dusurduler acıkcası hıcc bulaşmıyorum çok merak ediyırum 20-24 haftalar arası 4 boyutlu ultrasona gırmıstım elhamdullıllah organlarını tek tek ınceleyıp bebegımın gozu kulagı herseyınınvarlıgından emın olmustum yettı malesef devletın sacma sapan bızı kopay gıbı kullanıoları ıste dıkkatlı olun fıstıklar solemek ıstedım bıldıklerımı paylaşmak kızmayın bana olurmu?:KK34:

Canım cok dogru soylemissin.Benim aklıma takılıyordu bu testler.Sonra bi arastırdım.Kesin sonuc degil ve cogu da yanlıs cıkıyormus:KK9:

Aslında merak edenlere soyle anlatabilirim.ilk ikili test yapılıyor sonra bi sonuc geliyor 1000de 1 diye.bunun anlamı yani 1000 tane dogan cocuktan senin bebegine vurma ihtimali 1000de 1. bu risksiz sayılıyomus.yani bu sonuca iyi diyolar.mesela 200 de 1 cıkarsa bunu riskli sayıyolar ve devamında 3lü test ondan sonrada amniyo testi yapıyolarmıs.riskli cıkıpta amniyoyu yaptıranlar hem dusuk riski yasıyormus hemde bunların %2 yada %3 ozurlu doguyormus Allah gostermesin.yani bu sonucların hic biri kesin degil.200 de 1 riskin varsa ee 199 dan biride saglıklı olarak benim bebek olabilir.eltimin yuksek cıkmıs kahrolmus aglaya aglaya.simdi sapasaglam oglu 6 yasında.ve bi cok insandan duydum yaptırıp degerin yuksek cıkıpta pisman olan ve saglıklı bebek doguran.Ve benim gibi kuskulu ve garantici biride yaptırmamaya karar verdim :KK34:

Doktorlar sadece ihtimali soyluyolar.Allaha kalmıs birsey.Nasibimizde ne ise onu gorecegiz sonucta.Rabbim hic birseyle imtihan etmesin....:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

Sat 7 Kasımdı. Çok güzel bir duyguymuş hepiniz yaşayın inşallah.

Yok kizmiyorum öyle düşünme. Ben sadece 2li tarama yaptırmayı planlıyorum zaten. O da kan verdiğim için çoğu arkadaşım ikili taramada risk olmadığı için diğerlerini yaptirmadi doktorda istemedi. Amniyosentez almak para ondan yapmak istiyor doktorlar. Allahım minik portakalımı sağlıklı sıhhatli buyutsun beni down sendromu yada başka türlü bir engel ile sinamasin. Bir dönem zihinsel engellilerle çalıştım ve aslında ne kadar zor olduğunu onlar icinde anneleri icinde gördüm. Allahım sen beni bununla sınama ne olur.

Canım ama 2 testte yuksek cıktıgını dusun.ondan sonra icin rahat edecekmi amniyo testine kadar gider bu test :) Allah gostermesin tabi.hepimizin yavrusu saglıklı sohhatli dogsun

Canım cok dogru soylemissin.Benim aklıma takılıyordu bu testler.Sonra bi arastırdım.Kesin sonuc degil ve cogu da yanlıs cıkıyormus:KK9:

Aslında merak edenlere soyle anlatabilirim.ilk ikili test yapılıyor sonra bi sonuc geliyor 1000de 1 diye.bunun anlamı yani 1000 tane dogan cocuktan senin bebegine vurma ihtimali 1000de 1. bu risksiz sayılıyomus.yani bu sonuca iyi diyolar.mesela 200 de 1 cıkarsa bunu riskli sayıyolar ve devamında 3lü test ondan sonrada amniyo testi yapıyolarmıs.riskli cıkıpta amniyoyu yaptıranlar hem dusuk riski yasıyormus hemde bunların %2 yada %3 ozurlu doguyormus Allah gostermesin.yani bu sonucların hic biri kesin degil.200 de 1 riskin varsa ee 199 dan biride saglıklı olarak benim bebek olabilir.eltimin yuksek cıkmıs kahrolmus aglaya aglaya.simdi sapasaglam oglu 6 yasında.ve bi cok insandan duydum yaptırıp degerin yuksek cıkıpta pisman olan ve saglıklı bebek doguran.Ve benim gibi kuskulu ve garantici biride yaptırmamaya karar verdim :KK34:

Doktorlar sadece ihtimali soyluyolar.Allaha kalmıs birsey.Nasibimizde ne ise onu gorecegiz sonucta.Rabbim hic birseyle imtihan etmesin....:emir_bebek::emir_bebek::emir_bebek::nazar:

kesinlikle çok doğru düşünüyorsun. benim halam da bütün testleri yaptırdı doktorlar sağlıklı dediler. ama bebeğimiz down sendromlu doğdu. biz ilk şoktan sonra durumu kabullendik bütün aile olarak bebeğimizi de çok seviyoruz ama her zaman kesin olmadğıını da anlamış olduk testlerin. zaten ikinci hamileliğinde yaptırmadı bile

aynen cnm benım gorumcemın bebegıne down sendromlu dedıler %90 kadın amnıyosentez ıstemedı dusuk rıskı var dıe ...
sonuc cocuk dogdu turp gıbı masallah bu rıskı bılmek doguma kadar aglamaktan kahrolmaktan baska hıcbır sey vermıyo %100 sonucu dogru olan bısı olsa 2 sn dusunmem yaptırırım ama bole seyler o kadar cok oluyo kı hıc bılmemek daha ıyı bana gore ...
ama cok cok merak edılıyosa 4 boyutlu ultrasonlarda hem bebegı gayet net goruyosun cınsıyet ne bılım ıc organlar beyın gelısımı ben ona gıtmeyı yegelıyorum hemde super bır anı oluyo renklı foto vıdeo kaydı harıka bısı hemde %100 dogru sonuc :KK34:

selam kızlar bende ağustos annesi olacağım inşallah Allah izin verirse :) bugün çok az kahverengi lekelenmem olduğu için doktora gittim sabah 100, akşam 200 mg progestan verdi. sanki bana biraz çok gibi geldi bu kadar ilaç.. :emir_bebek:

X