2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

arkadaşlar babyhope marka bebek odası hakkında bilgisi olan var mı acaba.... birde bebetto marka bebek arabasını soracağım... bilgisi olan veya kullanan varmı acaba... karyolanın parmaklılıklar arası mesafesi, bebetto arabaların sağlamlığı gibi bilgileri araştırıyorum ama pek birşey bulamadım nette... eşim bakmış bir yerde- fiyat olarak uygun diye araştırmamı istedi ama pek birşey bulamadım... bilgisi olan varsa cevap bekliyorum

Canım ya, sağlıkla büyüsün Defne kız. Ağlayarak doğması ciğerlerinin geliştiğinin göstergesi sanırım çok güzel. Kuvezden de tez zamanda çıkıp evinize gidersiniz inşallah.
Ayrıca senide tebrik ederim yaşadıkların sabrın ve metanetin ile çok güçlü bir kadınsın, eminimki bu bebeğinede yansımıştır.

selamlar arkadaslar...

hamileliginde yoga yapip faydasini gören varmi acaba aranizda?

Yaptığın her sporun faydasını görüyorsun mutlaka.Yüzüyorum,yürüyorum mesela ama yoga yapmasam kendimi eksik hissediyorum.Ağrı,ödem,sancı,uyuşma vs hiç bir problemim yok,muhtemelen bu yaptığım sporlardandır ve spor (ve sağlıklı beslenme tabi) sayesinde hala hamileliğe başladığım kilodayım.Doktorun izin veriyorsa mutlaka yap derim.

Günaydın arkadaşlar.akıllı telefonlarınızda hangi hamilelik uygulamalarini kullanıyorsunuz?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Günaydın...FMC (Free Menstrual Calender) kullanıyorum ben.Sen?

Allah güzel mutlu ömürler versin inşallah. Sağlıkla huzurla kucağına alıp evinize götürürsün inşallah:)

bebek arabası hakkında yardımcı olamayacagım canım ama karyola parmaklıkları 6cm gecmemelıymıs oyle duymustum http://rehber.uzmantv.com/cocuk-guvenligi-icin-karyola-seciminde-nelere-dikkat-edilmeli

Eki Görüntüle 1160736
Kızlaaarr terliğim ve tacım bitti kendim yaptım bakalım beğenecek misiniz
Canım çok güzel olmuş ellerine sağlık

Senin ve Defnenin iyi olmasına çok sevindim inşallah çok çabuk kucağında çıkarsınız hastaneden. Dualarımdasın canım.

mucarcım hayırlı olsun oğluşunun odası Allah iyi günlerde sağlık ve sıhhatle kullanmayı nasip etsin inşallah. Gerçekten güzel heycanlar bunlar biz biraz erken başladık bitirdik herşeyi şimdi bebişimiz sağlıkla gelmesini bekliyoruz. Bir tek çanta kaldı hazırlanacak nedense onuda erken hazırlamak istemiyorum.

Ya bişi sorucam ...Bugün bir arkadaşım 41+6 da ,bebeğin hiç gelmeye niyeti olmamasına rağmen ,hastanede verilen dogumu baslatan bir ilaçla normal dogum yaptı.Kendisine eşlik etmesi için son zamanlalrda bir ebeyle anlaşmıştı.Onun eğitimlerine gitti aylarca ve ebesi de dün sancılar süresinde gece boyunca pilates topunda,masaj yaparak vs ona destek olmuş ve epizyotomisiz doğumu gerçekleştirmişler,hafif çatlaklarla yaptırtmış doğumu).Ebe kontrolünde olmasaydı (ebenin anlasmalı oldugu hast.de dogurdu) sanırım günü 2 hafta geçmiş bir hamileyi hiç açılması olmadıgı ve sancısı olmadıgı icin ya direk sezeryana alırlardı ya da ilacı verip 24 saat dogumunu beklemezlerdi yine alırlardı sezeryana diye dusunuyorum.Aranızdan normal dogum hatta doğal doğum yapmak istediği için bir ebe ya da doula ile anlaşmayı düşünen,görüşen var mı?

canım ben 2 kapaklı dolap ve ahşap beşik aldım çok kaliteli hatta bebek oto koltuğunu da aynı marka aldım oda güzel gibi inşallah kullanışlı olur

geçmiş olsun canım sağlıklı kucağına almanı nasip etsin rabbim

Ayy o ilk gördüğün an ne muhtesemdir kim bilir Allahim sağlık versin ikinizede tez zamanda kavusun inşallah belli bir süre soyluyorlarmi ne kadar kalcak kuvezde bide kac haftaliktin canim sen aldiklarinda

benim sabah açlık şekerlerim 90 ın altında çıkıyor ama yemek yedikten sonra fırlayabiliyor.bazen akşamları 190 civarında çıktığı oluyor ne yazıkki bende aç kalıyorum ve yine yüksek çıkıyor.öğlenleri yemekten sonra yürüyüm diyorum ama sıcaktan işe zor gidiyorum.benim bebek bayadır 10 gün önden gidiyo bakalım bu hafta tekrar gidicem kontrole bakalım bebiş ne durumda doğru diyosun çok can sıkıcı bir durum bu

canım ben 2 kapaklı dolap ve ahşap beşik aldım çok kaliteli hatta bebek oto koltuğunu da aynı marka aldım oda güzel gibi inşallah kullanışlı olur
akabe01 arkadaşım cevabın için çok teşekkürlre... bir sorum daha olacaktı: beşikte parmaklıklar arası mesafe 6 cm midir acaba... fotoğraflardan gördüğüme göre daha fazla aralık var gibi geldi bana...

Günaydın arkadaşlar.akıllı telefonlarınızda hangi hamilelik uygulamalarini kullanıyorsunuz?

Ben bebeğim ve ben kullanıyorum takip için.eğitim ve bilgi amaçlı huggies kullanıyorum.birde hiç dergi almam baby& you nun uygulamasını indirdim,dergileri oradan takip ediyorum.bunlar türkçe,yabancı uygulamalardan da ingilizce olanlardan takip ediyorum,my pregnancy today ve healty mother 2sini kullanıyorum

Kızlar bebek çantamız sonunda geldi 31+6 dayım artık hafta sonu çantamızı hazırlıcaz. Ben doğumdan 6 aya kadar sling kullanmayı düşündüğümden sırt çantası şeklinde aldım. Kullanımı kolay olsun diye.

Eklentiler

• $1403090030326.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 22

Aramızda 4 gün var beklenen doğum tarihi için, aynı günlerde doğum yapabiliriz. Ekmeği tam tahıllı olanlarından yememe karşı öyle bir azalttım ki, akşam yemeklerinde tabağı sıyıracak bir lokma ekmek dahi yemiyorum. Ekmek yemeyince doymayan bir insanım, benim için çok zor oluyor.

Bir ara laktozsuz süt içiyordum, meğer içinde bir ton şeker varmış onu da bırakıp normal süte geçtim. Gaz yapıyor ama ne yapayım? Sabah kahvaltıda yulaf ezmesi (müsli) yiyeyim dedim. Hem şekere iyi geliyormuş hem bağırsaklara meğer sadece bir iki kaşık yenmesi gerekiyormuş. 2 kaşıkla nasıl doyayım Allah aşkına zaten tatsız tuzsuz birşey... Pilav makarna yasak biliyorsun ama eşim için yapıyorum gene bir-iki kaşık da ben yiyorum. Yoksa bulgur yemekten fenalık geliyor insana...

Sabah açlık şekerin iyimiş senin, insülin kullanmazsın belki de. Kullansan da benimki kadar çok olmaz. Doğumdan sonra geçecek zaten seninki inşallah. Bebeğin doğduğunda gebelik şekerin olduğunu hatırlat mutlaka, bebeğin de şekerinin ölçülmesi lazımmış.

Az daha sıkalım dişimizi, bebekleri sağlıkla dünyaya getirelim daha güzel besleniriz inşallah doya doya

Çok güzelmiş,güle güle kullanın:)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Doktora gidiyorum sonuçları göstereceğim inşallah. protein kaçağı filan yoktur. .tansiyonum.10/6 11/7 ama belli olmaz her ihtimale karşı
Bu ara her belirti gebelik zehirlenmesine çıkıyor ayrıntılı bakmasında fayda var

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Peki et filan yiyebiliyor musun? Demek ki bebek her şekilde besleniyor nerdeyse hiç birşey yemiyorsun çok zor

Allahım kolaylik versin sana çok zor insanın cani istiyor birseyler

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Kizlar cok dua edin bize 32 haftadan once doganlar icin risk daha fazla o yuzden nolur aklıniza her geldiğinde dua edin enfeksiyonlardan mikroplardan her türlü kotulukten kotusun rabbim minigimi. Cok küçük. Cok savunmasız. 2 ay falan kalabilir dedi doktor kalsin sorun degil ama eninde sonunda çıksın yeter ki.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…