2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Darısı başıma inşallah sat neydi

gözün aydın arkadasım darısı basımıza ınsallah senle sat larımız aynı bende yarın gıdıyorum bakalım .....

Tarama testleri için yorumum:
su tarama testlerının hıcbırını yaptırmıyorum ben ılk bebegımdede yaptırmadım sımdıde dusunmuyorum bebek sakatmı degılmı dıe ıkılı uclu yok 4 lu test yapıyolar sonra ufacık bır tehlike gorunce amnıyosentez ıstıyolar anne karnından koca bır ıgneyle sıvı alıp anne suyunu delıyolar ne ıcın sakatmı degılmı dıe onun stresıyle dogana kadar yasıyosun ... allah vermıs mı vermıs alllah korusun sakatta olsa dogurucam mı evet ... ne gerek var bosa kendımı strese sokmanın %100 dogruluk payı olmayan testlerle ugrasmanın 4arkadasım bebegını bu amnıyosentezle dusurduler acıkcası hıcc bulaşmıyorum çok merak ediyırum 20-24 haftalar arası 4 boyutlu ultrasona gırmıstım elhamdullıllah organlarını tek tek ınceleyıp bebegımın gozu kulagı herseyınınvarlıgından emın olmustum yettı malesef devletın sacma sapan bızı kopay gıbı kullanıoları ıste dıkkatlı olun fıstıklar solemek ıstedım bıldıklerımı paylaşmak kızmayın bana olurmu?

eheuheuh inşallah canım...
ayy sorma özellikle akşamları midem acaip bulanıyo kokuları felaket alıyorum şimdidenn güzel kokular bile çok ağır gelio.. aynen göğüslerde patladı patlıcak ahahahah ama yüzde şişme yok ve kas ağrısı yok tatlım benim... belki çok yoruluosundur ondanda olabilir mi kas ağrıların falan? benim kasıklarım ağrıo bazen sancı girio...

canım hiç endişelenme.. değerlerin çok güzel.. hepimiz yaşadık bu korkuları.. malesef bebeği görene kadar hep bir endişe oluyor.. görünce rahatlayacaksın inşallah.. dediğim gibi değerlerin çok güzel.. bildiğim kadarıyla boş gebelikte bu kadar yükselmez değerler.. bana da geç döllenme demişlerdi ama şimdi normal haftasına yetişti bebişim.. seninki de yetişir inşallah.. ilk haftalar yapılan ultrasyonlar da kaç haftalık olduğu konusunda yanlışlık olabiliyor.. benimkini de yanlış hesaplamıştı makine.. korkma yani her şey yolundadır inşallah..

Darısı başıma inşallah sat neydi

Sat 7 Kasımdı. Çok güzel bir duyguymuş hepiniz yaşayın inşallah.

Yok kizmiyorum öyle düşünme. Ben sadece 2li tarama yaptırmayı planlıyorum zaten. O da kan verdiğim için çoğu arkadaşım ikili taramada risk olmadığı için diğerlerini yaptirmadi doktorda istemedi. Amniyosentez almak para ondan yapmak istiyor doktorlar. Allahım minik portakalımı sağlıklı sıhhatli buyutsun beni down sendromu yada başka türlü bir engel ile sinamasin. Bir dönem zihinsel engellilerle çalıştım ve aslında ne kadar zor olduğunu onlar icinde anneleri icinde gördüm. Allahım sen beni bununla sınama ne olur.

bılmene sevındım tatlım amın rabbım hıcbırımızı sınamasın oyle bıseyle cok zor

ben çalışıyorum bide oğlum var onlada ilgilenmek zorundayım bu aralar ev işi yapmıyorum çok fazla ama işyerinde yorulduğum doğru ben dün su içmeyi unuttum ya doğrudürüst içmedim sabah gözlerimin altı yüzüm şişmişti parmağımdan alyansı zor çıkarttım sende varmı başka çocuk yoksa ilk mi bendede kasık sancısı var ama normalmiş bide mide bulantısını sordum doktora bu iyi bişi bebeğinin geliştiğine işaret dedi inşallah öyledir :)

aaa maşallah Allah bağışlasın kaç yaşında oğlun? Tatlım benim ilk bebeğim olucak inşallah...
hımm su içmek önemli tabi ödem mi yaptı acaba ama erken değil mi? sen fazla tuzlu yeme tatlım akşamda erken yatmaya çalış bir süre en azından dikkat edersen sonrası daha rahat olur... ben ani hareketlerden kaçınmaya çalışıyorum ama tabi bende çalıştığım için dinlenme olayı biraz sıkıntı oluyo. Bu akşam mesela eve gidicem yatıcam diyorum ama yemek yapıp çamaşır yıkamak derken zaman geçiyor hemen, dinlenemiyorum

Kızlar benim burnum kanadı hiç olmazdı neden acaba

tatlım kan basıncın arttığı için (normalden fazla kan pompalanıyor hamilelikte) burun damarları bazen hamileliklerde çatlayıp kanama yapabiliyormuş. Endişelenecek bir durum olmadığını yazıyor biraz araştırdımda... Özellikle önceden sigara içen anne adaylarında damarlar inceldiği için kanama olabiliyormuş.
ama yinede tekrar olursa bir doktora danışmandan fayda var tabiki de...

oğlum 3,5 yaşında dün kanla idrar vermiştim şimdi netten sonuçlara baktım idrar rengi bulanık sarı ve idrarda nitrit pozitif çıkmış nitritin pozitif çıkması bakteriymiş yaaa üff şimdi bide buna kafa yor allah karnındaki evladını sana bağışlasın inşallah hiç bırakmasın kuzun seni

Sağol canım ya içim rahatladı benim kardeşim ve kuzenim de hamile sordum hemen onlarda da oluyormuş benim diş etlerim de kanıyor demek ki hamilelikten hepsi

günaydınlar çıtır anne adayları

dün yatmadan önce bi okuyayım dedim, bi arkadaşımız mantıya aşerdiğinden bahsetmiş
gece dellendim resmen,uykuya zor daldım
ne yapma imkanım var şuan ne de malzeme bulacak imkanım.
mahrumiyet bölgesinde görev yapıyoruz
her istediğimize her an sahip olamıyoruz malesef
eğer herkes aşerdiğini yazacaksa, ben ve benim gibi olanlar için zor anlar bekliyor sanırım
ya da topiği okumamaya gayret edicem. ya da bu konuda daha hassas olmanız konusunda rica da bulunabilirim
ne kadar kabul görürüm bilmem, bencillik yapmıyorum imkansızlıklar içinde olanları da düşündüğümden söylüyorum..
bulunduğum yerde bi taze soğanı bulana kadar ne çektiğimi biliyorum
anlayışlı olduğunuz bilerek
hepinize sevgiler diliyorum..

valla bende canım istemeyen şeyleri burda duyup istiyorm :) hem gece gece ne mantısıymış bu kızlar yaaa o saatte mantı yer yatarsak 100 kiloyla sonlandırırız hamileliği :) iyiki akşam girmemişim siteye yoksa bende yerdim kesin o saatte :)

dur bakalım hemen üzülme canım benim.. bi sonucun gelsinn.. nitrit olunca ne oluo ki vardır bir çağresi elbet strese sokma kendini lütfen.. Amin canım benim bebeklerimizi Allah sağlıklı olarak kucağımıza almayı nasip etsin inşallahh...

canım bulsam sorun değil ben gece 3 te de olsa yerdim o anda inanki

arkadas haklı galibaa hamıleelrın en onemlı sorunu bulunsun bulunmasın sonra bı taraflarımız sıser allah muhafaza...
benım aserdıkleırm kolay buluncak bsı bıle olsa.... yınede solemeyelımmm

Dusuk tehlikesi olanlar 3,4 ay kullaniyor.
bana 1 ay dedi sonra gerek duymazsa biraktirir.
senin agrin falan varmi canim kendinde biseyler hissediyosan ic derim .dr unu ara bence.

Bana 1 hafta boyunca hiç leke gelmeyene kadar kullan dedi dr. 5 gündür hiç leke gelmedi. Ağrım falan yok canım ilacı içince halsizleşip midem bulanıyor ve yediğimi çıkarıyorum hep.
Zaten iki günde bir falan leke geliyordu. Kesildi yani o da. Doktoru arayamam ki devlet hastanesine gitmiştimm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…