2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar iyiki içmişimm sizde için gari :)
Mercimek: Folik asit yoğunluğu bakımından oldukça zengin olan mercimek doğum öncesi beslenme listenize ekleyebileceğiniz besinler arasında yer alıyor. Yarım kase pişmiş mercimek yaklaşık olarak 180mcg folik asit içerir ve bu oran günlük olarak alınması gereken folik asit miktarının neredeyse yarısına denk gelmektedir. Mercimeğin diğer faydaları ise, bol miktarda demir içermesi, lif ve yavaş sindirilen karbonhidrat bakımından zengin olmasıdır. - See more at: Folik Asit İçeren Yiyecekler

aa şimdi anlaşıldı o zaman vücutta ne eksikse onu canımız çekermiş. benim de folik asitim düşüktü biraz doktor ilacımı değiştirdi 5 mg dan 400 mg a çıkardı

Allahım bebişlerimiz için bize yardımcı oluyor çok şükür zaten ona emanetler Rabbimden iyi kim bilir ki :)

evet hep allaha emanet ediyorum ben de..güzel allahım bu sefer tamamına erdirsin inşallahhhh.. hepimizin sağlıklı hayırlı evlatları olsunn

Son düzenleme:
Mercimek: Folik asit yoğunluğu bakımından oldukça zengin olan mercimek doğum öncesi beslenme listenize ekleyebileceğiniz besinler arasında yer alıyor. Yarım kase pişmiş mercimek yaklaşık olarak 180mcg folik asit içerir ve bu oran günlük olarak alınması gereken folik asit miktarının neredeyse yarısına denk gelmektedir. Mercimeğin diğer faydaları ise, bol miktarda demir içermesi, lif ve yavaş sindirilen karbonhidrat bakımından zengin olmasıdır. - See more at: Folik Asit İçeren Yiyecekler

bana da çok iyi geliyor mercimek çorbası ekşili ferah ferah :KK70:

Masallah kizlar ne guzel kaynatmissiniz okurken cok keyiflendim :)
Cvp yazmiyorum begeniyorum hep cunku bicok soruya cvp verilmis zaten .
Ayy bide hayat bana bom bos geliyo hersey zevksiz keyifsiz mutsuzummm
Ben cik aktif bi kadindim enerjim cekildi ya insallah duzelirim 2 aya :) :KK37:

aynen bende bu duygulardayım..
dışarıya çıkıp temiz hava almak iyi geliyor ama yaşam enerjim kalmadı benimde inş bir an önce enerjilerimiz gelir :))

Banada ev sürekli pis gibi geliyor :KK14:

ayy aynen banada öyle geliyor hamilelik öncesi gibi temizlik yapamıyorum ama
sanki ev pis kokuyor gibi geliyor çok zor bir durum..

canım aycaaaaammm topiğin hayırlı olsun canım ,benim muhtemel doğum tarihim 1 eylül görünüyor ama ben senin topikte olmak istiyorum ..:KK1:
allahım hayırlısı ile kavuştursun inşalllah ..:nazar:

herkese selamlar bu arada ..:KK3:

canııııııııııııııııııııımmmmmmmmm çooooooooooooooook sevindim ben bu habereeeeee :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hayırlı uğurlu olsun tatlım..
kızım sen zaten başka topiğe gitsen ben seni böyle getiririm bu topiğe :KK4:
1 günle seni kaybetçek değilim hemde zaten genelde 1 hafta önce doğyor bebeler yani senin tarihin
25 ine falan denk geliyordur canım benim
şu beklenen tarihini 31 ağustos diye güncelle gebelik takviminde ambiyansa uygun olsunnn :KK9::KK9:

ne gusel kuzucuk ısmıyle buyusun benım oglumun adıda mahmut eymen bız daha zıyade eymen dıyoruz :)

tuh sansa bak ınsan en sevdıgı ısmın bı yakınında oldugunu duyunca gercekten uzuluo

sağol canım.. seninde oğlunun ismi çok güzelmiş bence ikisini bir arada kullanmalısınız:)) çok süper uyum olmuş :KK54:

eylülcüğümm 2 hafta sonra git canım karından hem bebişini görürsün hem kalp atışını duyabilirsin muhtemelen :KK16::KK16:

Progestan kullanan anneler o ilaç beni mahfediyor. Dr bana bir hafta leke gelmezse kullanmayı bırak demişti 5 gündür kullanıyorum leke gelmedi hiç kullanmasam mı acaba.
Size ne kadar kullanın dedi dr?

Progestan kullanan anneler o ilaç beni mahfediyor. Dr bana bir hafta leke gelmezse kullanmayı bırak demişti 5 gündür kullanıyorum leke gelmedi hiç kullanmasam mı acaba.
Size ne kadar kullanın dedi dr?
Dusuk tehlikesi olanlar 3,4 ay kullaniyor.
bana 1 ay dedi sonra gerek duymazsa biraktirir.
senin agrin falan varmi canim kendinde biseyler hissediyosan ic derim .dr unu ara bence.

Kızlarrrr günaydınlarrr,
dün gece rüyamda bir kalkıyorum wcye gidiyorum kan olmuş iç çamaşırım yaa... stres yaptım sanırım kendimee aman gelmemiş oh şükür diye diye sanki heran gelicekmiş gibi gelio çünkü :KK43: bi doktora gitseydim eğer geçer herhalde.. hayatıma devam etmeye çalışıyorum olucaksa olucak sen dikkat et ama çok takılma diyorum yok yinede ay ıslaklık mı o bilmemne kafayı yedim iyice :S
Bakalım cuma doktora gidicem artık hayırlısıyla sora nasıl olur bilmemmm :KK70:

ayy bende dün akşam koca bir tabak içtim iyikide içmişim şuan yararlı bişi yaptım diye mutlu oldum resmen süper bilgi teşekkürler canımcımmmm :KK9::KK9::KK9:

yaa sorma ben ılkını subatta dogurdum ayaklarım 1 numara buyumustu corap gıbı olan ayakkabılarımı gıyıyodum bı tek :)
odem her hamılelıkte oluyo ozellıkle oturarak calısanlarda cok tuzludan uzak durmak lazım kan dolasımı yavasladıgı ıcın oluyomus

ya hayat be guselım ıste gecım sıkıntısı bızde sımdı onun derdındeyız esımle catısmamızın sorunu orda ya ben babamın yanında calısıyorum malı musavır burosunda esımde ızmırde ıs bulmustu ama bu bebek haberı bızı altust ettı bısı olmaz ben evı gecındırırm desede olacak gıbı degıl yanı sonuc olarak bız calısmadık mı hayat felc benım calısmam ıcınde annemın cocuklarıma bakması lazım en azından buyuk ılkokula baslayana kadar :26::26: hayat acımasız bee mıs kokulumu bırak ıs gel :KK5:

aynen öyle canım benim biraz daha iyi şartlarda yaşayabilmek için, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek çalışmamız şart... en azından kendi adıma sölemek gerekirse... sen izmire gitmeyi düşünmüyorsun tabi? eşin gelip burdan iş baksa? böyle ayrı gayri zor oluyordur benimde eşim her ay seyahate gidiyor bazen 1 hafta bazen 2 hafta zorlanıyorum gerçi senin annen baban yanında benimkiler farklı bir şehirde. senin o avantajın var...

Kızlarrrr günaydınlarrr,
dün gece rüyamda bir kalkıyorum wcye gidiyorum kan olmuş iç çamaşırım yaa... stres yaptım sanırım kendimee aman gelmemiş oh şükür diye diye sanki heran gelicekmiş gibi gelio çünkü :KK43: bi doktora gitseydim eğer geçer herhalde.. hayatıma devam etmeye çalışıyorum olucaksa olucak sen dikkat et ama çok takılma diyorum yok yinede ay ıslaklık mı o bilmemne kafayı yedim iyice :S
Bakalım cuma doktora gidicem artık hayırlısıyla sora nasıl olur bilmemmm :KK70:

günaydın canım benim
bak seninle aynı dönem hamilesiyiz ben dün doktora gittim kesemiz gayet iyi ve sağlıklı bir keseymiş kese içinde minnacık bi beyaz nokta vardı buda bebeğiniz dedi doktor içim bi rahatladı anlatamam benden lekeler geliyodu merak etme dedi doktorum keseyle bebekle alakalı hiçbi sıkıntımız yok bol su folikasite devam dedi okadar sen neden cumayı bekliyosun ki valla kendimi acayip rahatlamış hissediyorum bence hemen git sanada iyi gelecektir. 02 ocaktada kalp atışlarını dinlemeye gidicez bakalım :) :emir_bebek:

aynen bende bu duygulardayım..
dışarıya çıkıp temiz hava almak iyi geliyor ama yaşam enerjim kalmadı benimde inş bir an önce enerjilerimiz gelir :))

ayy aynen banada öyle geliyor hamilelik öncesi gibi temizlik yapamıyorum ama
sanki ev pis kokuyor gibi geliyor çok zor bir durum..

canııııııııııııııııııııımmmmmmmmm çooooooooooooooook sevindim ben bu habereeeeee :KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9: hayırlı uğurlu olsun tatlım..
kızım sen zaten başka topiğe gitsen ben seni böyle getiririm bu topiğe :KK4:
1 günle seni kaybetçek değilim hemde zaten genelde 1 hafta önce doğyor bebeler yani senin tarihin
25 ine falan denk geliyordur canım benim
şu beklenen tarihini 31 ağustos diye güncelle gebelik takviminde ambiyansa uygun olsunnn :KK9::KK9:

sağol canım.. seninde oğlunun ismi çok güzelmiş bence ikisini bir arada kullanmalısınız:)) çok süper uyum olmuş :KK54:
cnm benım ıkı ısmı bır arada kullanmak cok zor gelıyo bıze yoksa ıkı ısmıde cok severek koydum sıkıntı yok :KK34: arada mahmut dıyorum arada eymen ama %85 eymen dıyoruz

günaydın canım benim
bak seninle aynı dönem hamilesiyiz ben dün doktora gittim kesemiz gayet iyi ve sağlıklı bir keseymiş kese içinde minnacık bi beyaz nokta vardı buda bebeğiniz dedi doktor içim bi rahatladı anlatamam benden lekeler geliyodu merak etme dedi doktorum keseyle bebekle alakalı hiçbi sıkıntımız yok bol su folikasite devam dedi okadar sen neden cumayı bekliyosun ki valla kendimi acayip rahatlamış hissediyorum bence hemen git sanada iyi gelecektir. 02 ocaktada kalp atışlarını dinlemeye gidicez bakalım :) :emir_bebek:

tatlımmm çook sevindimmm :) maşallahhh... ayy hadi bakalımm çok heyecanlıııı :) Hayırlısıyla sağlıkla bi kucağımıza alsakk bebişlerimizi :KK16::KK16:
aradım kan testini yaptıktan sonra geçtiğimiz c.tesi için hemen geliyim dedim doktora yok gelme bişi gözükmez dedi haftaya cuma gel en güzeli rahat rahat bakarız dedi bende bekliyorum böyle ama bekledikçe işte insan evham yapıo :S evet kesinlikle herşey yolunca diyene kadar doktor, sanırım rahatlayamıcam ben :KK43:

günaydın canım benim
gözün aydın cnm benım harıka bı haber darısı basımıza bende yarın kalp atışlarını duymaya gıtcem hayırlısıyla ınsallah

aynen öyle canım benim biraz daha iyi şartlarda yaşayabilmek için, çocuklarımıza daha iyi bir gelecek sunabilmek çalışmamız şart... en azından kendi adıma sölemek gerekirse... sen izmire gitmeyi düşünmüyorsun tabi? eşin gelip burdan iş baksa? böyle ayrı gayri zor oluyordur benimde eşim her ay seyahate gidiyor bazen 1 hafta bazen 2 hafta zorlanıyorum gerçi senin annen baban yanında benimkiler farklı bir şehirde. senin o avantajın var...
ahh canım babamız bı anlasa ızmıre taktı kafayı aılesıde orda ya gelmem gelmıycem dıye tutturdu bende rest cektım ben burdayım evlatlarımın gelecegı soz konusu bu evlılıkte ıkımızınde calısması gerekıyo su anda buna engelım var calısmam ıcın annemın cocuklarıma bakması lazım bız burdayız ıster gelırsın ıster gelmessın dedım...

Günaydın kızlar. Sonunda doktora gittim dün akşam minik portakalımı gördüm. Kalbinin attığını gördüm :))) Kalp atışını duymadım ama çok küçükken bağırsak sesleri ile karıştığından net duyulmaz dedi doktorum ona güveniyorum :))) ama kalbinin attığını gördüm ya o bana yeter. Allahım sana şükürler olsun. Bir daha ikili tarama için kontrole gidicem ocak sonu gibi

Kızlar benimde doğumum ortalama 26 ağustosa denk gelicek. 5+1 haftalık hamileyim. Ben hamile kalacağımı hiç düşünmemiştim. Ve test yaptırdım ikinci çizgi silik çıktı. Sonra doktora gittim evet hamileydim. Çok sancım olmasından dolayı tekrar doktora gittiğimde dış gebelik ve miyondan şüphelendiler. Ertesi gün tekrar gittim ve kesem ve bebek görünüyordu. Ancak kist gibi birşeyde görünüyordu. Fakat sorun olmayacağını söyledi doktorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde Ağustosta bebeğimi kucağıma alırım. :KK25:

Son düzenleme:
ahh canım babamız bı anlasa ızmıre taktı kafayı aılesıde orda ya gelmem gelmıycem dıye tutturdu bende rest cektım ben burdayım evlatlarımın gelecegı soz konusu bu evlılıkte ıkımızınde calısması gerekıyo su anda buna engelım var calısmam ıcın annemın cocuklarıma bakması lazım bız burdayız ıster gelırsın ıster gelmessın dedım...

canım benim gelir o bence dayanamaz... sen haklısın sonuçta annen çocuklara bakıo dediğin gibide çalışıosun... şuanda en mantıklısı onun istanbuldan iş bakıp biran önce sizin yanınıza dönmesi... ahh tatlım ya inşallah en kısa sürede bebeğinin şansınaa kısmetiyle babasıda yakınınızda bir iş bulur.. Dualarım seninle herşey yoluna girsin biran önce...

tatlımmm çook sevindimmm :) maşallahhh... ayy hadi bakalımm çok heyecanlıııı :) Hayırlısıyla sağlıkla bi kucağımıza alsakk bebişlerimizi :KK16::KK16:
aradım kan testini yaptıktan sonra geçtiğimiz c.tesi için hemen geliyim dedim doktora yok gelme bişi gözükmez dedi haftaya cuma gel en güzeli rahat rahat bakarız dedi bende bekliyorum böyle ama bekledikçe işte insan evham yapıo :S evet kesinlikle herşey yolunca diyene kadar doktor, sanırım rahatlayamıcam ben :KK43:

herşey yolundaaaaa merak etmee
canım sende varmı bi değişiklik bulantı vs. ay bende sabah değilde gün içi her kokudan midem bulanıyo herşeyin kokusu ağır geliyor bide göğüslerim büyüdü sert ve dolgunlaştı idrarım bulanık dün doktorada söyledim bide kaslarım ağrıyo yorgun uyanıyorum her sabah ve bu sabah elim yüzüm şiş uyandım :KK43: varmı sende bu gibi durumlar

X