2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

canım aycaaaaammm topiğin hayırlı olsun canım ,benim muhtemel doğum tarihim 1 eylül görünüyor ama ben senin topikte olmak istiyorum ..:KK1:
allahım hayırlısı ile kavuştursun inşalllah ..:nazar:

herkese selamlar bu arada ..:KK3:

ben seni başka topiğe gönderemezdim zaten ayrı gayrı olmaz bi güncükten $yeakya.gif

Sevgili anneler ben bu aralar çok internete giriyorum kablosuz modem var evde ve tablet pc den giriyorum internete dolayısıyla hep kucağımda elimde duruyor. Bunların zararı olur mu diye düşünmeye başladım.

evet canım zararı oluyor muş, bizim evde aynı durumda. eşim hem kendi bilgisayarından, hem telefonundan giriyo.
bende dizüstünü masada kullanıyorum.az açayım dedim ama burdan da kopamıyorum :KK1:

Ben çalıştığım halde çıkardım 2 gündür sütyeni, zaten maşallahı vardı, daha bi coştular :KK37:
2 kat atlet giyiyorum şimdilik, işten erken çıkabildiğim bi gün sporcu çamaşırı almaya gidicem bu böyle olmayacak :21:

anoyy kızlar valla benim hiç öyle değil
olsa keşke :KK53:

Ahh be guzelim yazmistim daha oncede gitme su hastanelere diye allahim kimseyi dusurmesin hani mecbur olan gidiyor evette insana et gibi davraniyorlar isini zamanlara yayiyorlar ultrasonun ileri teknolojisi renkli 4 boyutlu oda bicok dr da var benimk8nde bile.universiteye gidip soru sorma hakki bile verilmezken nasil 9 eylule gidersin anlamis degilim.

ben 9 eylüle gidiyorum doktorumun cep telefonu bile var.sürekli arıyorum
nedir bu milleti özele yönlendirme derdiniz kaçtır okuyorum hep aynı şeyi söylüyorsunuz
çok çok çok memnunum ben devletten.asla da özele gitmeyi düşünmüyorum

aynen oyle korkutmak gıbı olmasında 2012 de dogum yaptım o gunden berı uykular rafa kalktı o gunden berı uyku hayalıyle yanıp tuttusuorum nafıle gaz sancıları yok kolıkler onlar bıter dıs cıkartır her hafta her ay cogu gece en az 4-5 kere uyku bolunur eee cennet bızlerın ayakları altına sanırım bosa serılmemıs sekerlıkler tatlı olmasalar bu kadar sevılmeseler nasıl bakılırlar acaba:emir_bebek:

Aynen CNm 2012 hazırandan bleri uyumuyorum uykusuzlugada alıştım hazır alışmışken hıc unutmucaz uykusuzluğa devam valla..
Benım oğlumun ısmıde Hasan eymen CNm ıkıncıye kızı bekliyoruz artık hehe sağlıklı olsunlar da aslında fark etmez ama ınsan ıkıncıde farklı ıstemıyor degıl..

Bu arada Esra Erol un kızı olucakmış..cok sevınclıydı açıklama yaparken...

merhaba kızlar bende yeni katıldım aranıza bugün öğrendim hamile olduğumu buyuk sok yasadım çünkü benim kızım daha 9 aylık neyse atlattım sayılır şoku yani atlatmaya çalışıyorum kazayla hamile kalınabiliyomuş bunu öğrendim ilk bebeğim biraz bekletti bizi ilaç tedavisi gördüm hamile kalmak için bunda ise böyle oldu neyse artık rabbimin takdiri elbetteki ondan gelen herşeye şükürler olsun

Evt zor oluyor bende kazayla hamıle kaldım benım oğlum bır buçuk yasında senınkı daha küçükmüş Allah yardım etsın bızde ne dıyor valla ınsanın kaynar sular basından dökülüyor ben öğrendıgımde sok oldum suan alıştım

kızlar aynı şekilde bende de kasık ağrıları başladı.
dün gece uykumdan uyandım. eşimde korkmuş sabaha kadar uyumamış.
dün biraz ayakta kaldım ve bi parça alışveriş poşetlerini taşıdım, eğer ağrının sebebi bu yaptıklarınsa,
ben kendime dikket etmiyorum

Beniımde annemler geldi haftasonu, sağolsunlar herşeyi yaptılar ama ben onlar var diye ısrar etmelerine rağmen yatıp uyumadım, oturdum, girdim çıktım, bugün benim de belimde ağrı var biraz. Bence hemen etkiliyor ilk zamanlarda.

kızlar ben daha iyiyim o ilk günlerdeki gibi şiddetli kasılmaların azaldı 2 gündür hissetmiyorum bile sadece göğüslerim fena halde cuma randevumuz var bakalım :21:

merhaba kızlar ben yeni katıldım gerçi belkide erken katılmışımdır bilmiyorum çünkü biraz tedirginim! son adet tarihim 17 kasım, cumartesi günü kan testi yaptırdım değerim 164 çıktı bana çok düşük bir değer gibi geldi doktor bir hafta sonra tekrar gel dedi!! aranızda benim durumuma benzer olan var mı yani adet tarihim 2 gün geçti ve değerim 164 sizce normal mi :KK43:(

benimde 1 gün geçmişti 178 çıktı ben bir daha da yaptırmadım kan testi bence normal gibi bir de herkeste farklı olabiliyormuş.

merhaba kızlar bende yeni katıldım aranıza bugün öğrendim hamile olduğumu buyuk sok yasadım çünkü benim kızım daha 9 aylık neyse atlattım sayılır şoku yani atlatmaya çalışıyorum kazayla hamile kalınabiliyomuş bunu öğrendim ilk bebeğim biraz bekletti bizi ilaç tedavisi gördüm hamile kalmak için bunda ise böyle oldu neyse artık rabbimin takdiri elbetteki ondan gelen herşeye şükürler olsun

arkadaşlar merhaba bende aranıza katılmak istiyorum. listeye beni de ekleyebilir misiniz. son adet tarihi 09,11,2013. BDT 16,08,2014.
30 yaşındayım ve Allah 'ım nasip kısmet ederse ilk bebişim olacak :))

Hoşgeldinizzzz hepimiz yeniyiz ben de daha listeye giremedim sanırım :))

kızlar ne kadar çok yazışmışsınız valla yetişemiyorum hızınıza ben gündüz çalıştığımdan hiç fırsatım olmuyor girmeye ancak işte akşamları 1-2 saat.
ben kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum nolucak böleee ??
göğüs ağrım dışında pek belirtim yok geçen hafta kasıklarım ağrıyodu o da geçti sayılır.
cumaya randevum var sat göre tam 5 haftalık oluyor acaba keseyi görür müyüz?
bebeğimiz cinsiyeti de hep içinden kız geçiyo nedense...sanki % 70 kız %30 erkek gibi ne garip...

merhaba kızlar :) geçtiğimiz cuma gittik keseyi gördük. 5,5 haftalık hamile olduğumu söyledi ultrasona göre. ama cok tuhaf ben en son 8 kasımda görmüştüm kırmızıları. yanlıs hatırlamıyorumda. suan 6 haftalık oldu sanırım. önümüzdeki cuma kalp atıslarını duyacağız.

size şey sormak istiyorum mesela corbalarda yada mercimek köftesinde patates salatasında maydonoz oluyor. ama maydonoz ve dereotu düşmelere sebep oluyor diyorlar. sizce bu kadarcık maydonozun bir zararı olur mu korkuyorum ben :KK43:( dayanamadım yedimde.

ben 9 eylüle gidiyorum doktorumun cep telefonu bile var.sürekli arıyorum
nedir bu milleti özele yönlendirme derdiniz kaçtır okuyorum hep aynı şeyi söylüyorsunuz
çok çok çok memnunum ben devletten.asla da özele gitmeyi düşünmüyorum
Pardonda sen niye celalleniyosun anlayamadim!!! Kimseyi ozele yonlendirdigim yok yazan arkadaslar gittikleri hastanelerden dr dan dert yanmis ozele git dedim !! Ozendirmek nedemek mis parami aliyorum ben ozele gidenden.sen sanslisindir dr un iyidir.devletin yada universitenin her kolunda islemi tahlili vs zamana yaydiklarini ve en hassas konu olan gebelikte duyarsiz olduklarini biliyorum 35 yasindayim yasim kadar girip cikmisligim var o hastanelere hayat tecrubeyle sabittir istisnalar sadece sanstir.
cvp yazmadan once insanlarin ne demek istedigini anla once.....aksam aksam :KK20:

merhaba kızlar :) geçtiğimiz cuma gittik keseyi gördük. 5,5 haftalık hamile olduğumu söyledi ultrasona göre. ama cok tuhaf ben en son 8 kasımda görmüştüm kırmızıları. yanlıs hatırlamıyorumda. suan 6 haftalık oldu sanırım. önümüzdeki cuma kalp atıslarını duyacağız.

size şey sormak istiyorum mesela corbalarda yada mercimek köftesinde patates salatasında maydonoz oluyor. ama maydonoz ve dereotu düşmelere sebep oluyor diyorlar. sizce bu kadarcık maydonozun bir zararı olur mu korkuyorum ben :KK43:( dayanamadım yedimde.

Ben okudum biryerde bu konu hakkında bir yazı vardı. Çok yersek zararlı ben almıyorum eve ama ayırmıyorum da geçen gün canım tantuni çekti içindeki maydonozları yedim afiyetle:))

Kızlar size gece gece tek bir şey söylemek istiyorum mercimek çorbasıııııııııı
Allahım ilk aşermem gerçekleşti pazar günü alışveriş dönüşü apartmanda burnuma kokusu geldi dün akşam canım yemek istemedi çırba istedi annem var dedi ama başka yemeklere daldım çorbayı unuttum bugün eve 9 da geldik mutfağa koştum çorbayı yapamaya çalışırken elim ayağım boşaldı resmen koca bir kase içtim veee oooooh :) ama düdüklünün dibini tutturmuşum nasıl temizleyebilirim fikri olan var mı ??

Kizlar merhaba benim de aklima şu takildi

11 aralikta beta 63.28
13 aralikta 234.6
23 aralikta da 25.299 cikti.. satım 13 kasım buna gore 5+6 dayim. doktor bugun keseyi gordu ama embriyoyu goremedi. Bir dahakine goruruz gec dollenmedir dedi endiselenmedi ki iyi bi doktordur. Medipoldeki sukriye leyla altuntas. Ama bnm aklima takildi beta biraz yuksek degil mi sizce de?? bi dahaki randevumu 21 ocak olarak verdi nasıl beklerim ya boş gebelikse? bilemedim.. aynı durumu yaşayan var mııı? lütfen yardım edinn

Allahım ilk aşermem gerçekleşti pazar günü alışveriş dönüşü apartmanda burnuma kokusu geldi dün akşam canım yemek istemedi çırba istedi annem var dedi ama başka yemeklere daldım çorbayı unuttum bugün eve 9 da geldik mutfağa koştum çorbayı yapamaya çalışırken elim ayağım boşaldı resmen koca bir kase içtim veee oooooh :) ama düdüklünün dibini tutturmuşum nasıl temizleyebilirim fikri olan var mı ??

acaba bu genel bi durum mu benim de canım sürekli mercimek çorbası istiyor :)

Ilahi :KK1: cokk guldum :KK1: ohh bak basladik bile asermelere
bende dun mantiya erdim :KK1: koca birtabak bitirdim :KK52:

Kızlar iyiki içmişimm sizde için gari :)
Mercimek: Folik asit yoğunluğu bakımından oldukça zengin olan mercimek doğum öncesi beslenme listenize ekleyebileceğiniz besinler arasında yer alıyor. Yarım kase pişmiş mercimek yaklaşık olarak 180mcg folik asit içerir ve bu oran günlük olarak alınması gereken folik asit miktarının neredeyse yarısına denk gelmektedir. Mercimeğin diğer faydaları ise, bol miktarda demir içermesi, lif ve yavaş sindirilen karbonhidrat bakımından zengin olmasıdır. - See more at: Folik Asit İçeren Yiyecekler

X