2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Kızlar meme ucunun olup olmamasıda emzirmeyi etkiliyor.. bi sitede şu yazıyı gördüm ( resmi ekleyemedim)
Eğer memebaşınızın yapısından tam olarak emin olamadıysanız:
yandaki şekilde görüldüğü gibi memeucunuza baş ve işaret parmaklarınızı altlı üstlü yerleştirin ve memeucunuzu çok hafifçe sıkın. Bu hareket bebeğinizin emmesi esnasındaki etkiye benzer bir etki yaratacaktır. Bu esnada memebaşınız dışarıya çıkıyor olmalıdır. Eğer memebaşı yassılaşıyorsa veya içeri doğru giriyorsa memebaşınızın yapısı yassı ya da içedönmüş şekildedir.

benim normalde meme ucum var ama bahsettiği gibi kahverengi bölümü tutunca dışarı çıkmıyor ....

eğer içe dönüyorsa sonlara doğru silikon göğüs ucu takmayı düşünüyorum... herkeste mi öyle oluyor yoksa bende mi merak ettim...

Hadi baklim hayirlisi olsun..
Bu arada bu benim ikinci cocugum. Bir oglum vardi 4,5 yasinda, Allah bi tane daha verdi, cok sukur.. onceki sayfalarda bir arkadas alisveris listesi sormus, bende tecrubelerime dayanarak bir liste paylasayim istedim, diger tecrubeli arkadaslarda ekleme yaparsa super olur. Tabii kiyafetler disinda. Benim ilk oglandan kalan cok oldugu icin hastane cikisi disinda birsey almadim. Kiyafetler icinde ayrica liste yapilabilir tabiii...

Annisler ilk zamanlarda bebegin yataginda battaniye yastik herhangi bir örtü bulunulmasini kesinlikle tavsiye etmiyorlar yazlik uyku tulumu almaya karar verdim siz aldinizmi ? Bide ben boyle söylüyorum kayinvalidem biz zamanında diye basliyor varya ladini bogasim geliyor yemin ediyorum yaaaaaa

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Benimde muhtemel doğum 27 ağustos herşey normal doğumu gösteriyor ama nedense benim içime ben normal yapamicakmisim gibi geliyor çünkü benim kiz hep yukarda hic asagi inmiyor bile dizinde oylemi bazilarini okuyorum asagida vuruyor falan diyorlar benim hep gogsumun altinda oyuzden sanki hic donmicek asagi inmicekmis gibi geliyor bakalim hayirlisi

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Kanguru
Yan yatirma yastigi
2 penye battaniye
1 pelus battaniye
1 yun battaniye
1 pike
2 nevresim takimi
1 uyku seti
Cibinlik
Alez
2 havlu
1 bornoz
Bebek kuveti-filesi-kova-masrapa-lif
Bebe yagi-sampuani-pisik kremi
Tarak-firca-tirnak makasi
Kirli sepeti
Alt acma minderi veya birkac tanealt acma ortusu
Burun aspiratoru
Medela kasik biberon
Bebek arabasi-oto koltugu
Park yatak veya besik
Port bebe
Ev tipi ana kucagi
Ates olcer
Agiz bezi-mendil-tulbent
Bebek bakim cantasi

Anne icin,
Bir takim pijama
Gecelik
Sabahlik
Terlik
Lohusa taci
2 Emzirme sutyeni
Dogum sonrasi korsesi
Bol bol alt camasir
Humana sut cayi
Meme ucu kremi ve gogus pedi

ay canım benim ya
yarana basmış gibi oldum
özür dilerim
inşallah düzelir herşey yoluna girer
bizde de böbrek sorunu var
allah kimseyi evladıyla sınamasın

amin canım Rabbim şifa versin , çok dua edelim bu mübarek ayları değerlendirelim , berat kandilinde bol bol dua edelim birbirimiz için , ben isimleri bilmiyorum ama her defasında sizleri içimden geçirerek dua ediyorum , Rabbim kabul eder inşaallah...

ya aslında bu kist kafama o kadar takılıyor ki kimseye açamıyorum , çok korkuyorum bişey olacak diye , bebeğimi kucağıma alacağım günü sabırsızzlıkla bekliyorum,o gün gelene kadarda her gün aklımda çıkmıyor bir türlü doğum anı....hatta bugün rüyamda ameliyat masasındaydım doktora ağlıyordum ben çok korkuyorum diye o da çok güler yüzlü beni sakinleştiriyordu,sonra bebeğimi emziriyordum , önce emmek istemiyordu zorladım sonra emerken uyuyakaldı bırakmak istemedi,o kadar gerçek gibiydi ki hala etkisindeyimm
canım oğlum eymenimmmmm

canım o arkadaş benim :))

bu arada Allah bağışlasın yavrunu

şimdi okuyorumn listeyi

Son düzenleme:

canım göğsünün altından vuruyorsa dönmüş demektir... ayakları yukarda demekki... hem daha erken dönmesi yada aşağı inmesi için

mucarcım valla süpersin aynen ben gibi bende yiyom yiyom sonra bi gerginlik başlıyor başlıyorum kıvranmaya şiştim şiştim ddiye dolanıyom

ee yuhh yani.ver çantasını eline yolla gitsin evine:) ben yıkıyorum oğlunun gömleklerini pantolonlarını koyuyorum poşete yolluyorum kendisine bi zahmet ütülesin torun doğunca gerine gerine sevip gezmeyi biliyolar ama

Canim bence takma kafaya benimde oyleydi ama oglum emdikce cikti disari. Yinede slikon hogus ucu bulundur tabii yaninda, bende almistim ama hic kullanmadim gerek kalmadi..

Canim bence takma kafaya benimde oyleydi ama oglum emdikce cikti disari. Yinede slikon hogus ucu bulundur tabii yaninda, bende almistim ama hic kullanmadim gerek kalmadi..

yaa aslında kafama takmıyorum sonuçta ucu yok değil benimkinin hem bebek emdikçe çıkar, ama ilk doğduğunda emmesi önemli sarılık olmaması için.. eğer yapılacak bişey varsa şimdiden hazırlıklı olmak istiyorum.. önlem yani

canım ben 25 haftalıkken gittim başı aşagıda ayakları yukarda dedi,27 de gittim yine aynı şekildeymiş benim bebişim çok sert vurmuyor ama genelde üsten vuruyo hele bazen sankı resmen ayağı elime geliyor gibi dönyor mu ne daha bir değişik hareket oluyor..normal istiyorumda aslında çok korkuyorum çabuk toparlanmak istiyorum

canım o arkadaş benim :))

bu arada Allah bağışlasın yavrunu

şimdi okuyorumn listeyi

Isabet olmus o zaman...
Tabii benim listemin henuz yarisi bile alinmadi. Ikinci cocuk ya, agirdan aliyorum..
Bu arada hastane odasi suslemesi, bebek mevludu icin hazirlik, filan gibi konularda neler yaptiniz.. sekermi kurabiyemi sabunmu yaptiracaksiniz.. ben bunlara daha cok hevesliyim cunku ilk oglanda yapamamistim..

Konu ile alakasız biliyorum ama süt sağma pompası alırkere şunu gördüm, çok tatlı ama pahalı da. Sen böyle birşey arıyordun:

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/denokids-kelebek-hali-106306740

canım bende öyleydim bişey aklıma gelmiyordu,sonra netteki bebek mağazalarının kategorilerini açtım ne satılıyor ,pompa,krem göğüs pedi,ateşölçer vs....
ne eksiğim varsa ordan bakıp yazıyordum ,listemde evde şimdi, bi haftasonu babymall e gidip tamamlıycam inşallah...
sende bi öyle dene istersen...nacizane tavsiyemm

sağol canım liste için..

hastane odasını süsleyecez inşallah ama mevlüt olacak mı bilmiyorum..

ben doğumda kayınvalidemde olacam zaten 5 ay onlarla kalacaz gitti 2 ay kaldı 3 ay :)

doğumda annem gelince ablamın oraya gideceğiz kimse yok oradada eğer ben gitmeden 40 çıkmadan yaparsa kayınvalidem mevlüt olur yoksa olmaz..

heralde eylül sonu ekim başıda ev taşırız yerimiz belli olur kesin ankara olacak gibi bakalım..

bizde çok sıkıntı var ya biz 1 sene oldu evleneli eşyalar geç geldi bizim düğün olurken eşimin iş arkadaşı eve aldırdı oda hep çizik lekeli vs.. değiştieme

işinşde salladılar mahkemey verdık hay bu ülkede basit bir mahkeme bile atıp duruyor keşife geldıler kı biz kullanmadık bile birşey olmasın diye

neyse şimdi eşimin maddı durumunu araştırmak için temmuza gün atmış ee o zamanda sonuç çıkmaz adli tatil,eylüle kalır ama sanırım eşyaları getiririz

pişman oldum bee keşke öyle kullansaydım nasıl olsa birlaç sene sonra değiştirirdik böyle hiçbir halta benzemedi..esyaları cıkarmayalım diye o evede kira ödüyoruz vs vs..ay artık canım sıkılmıyor Allah sağlık versinde hallolur herşey inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…