2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

kızlarr
bişey sorucam
youtube da doğum hikayesi videoları var ya
onları seyrediyorum yarım saattir
neredeyse hepsinde
anne sezeryandayken bebk çıkıyor ya hemen
hemşireler kucaklarına alıp asansöre binip yıkama odasına götürüyorlar
sinir oldum
hepsinde öyleydi
sadece 1 tanesinde kadıköy acıbademde sanırım bebek kapalı bi beşik gibi bişeyin içinde gitti yıkama odasına
ben öyle hemşirenin kucağında gitmesini istemiyorum
ama sanırım öyle olacak

bilmem
ben doktora sordum
kızımda pamuk en iyisi dedi adam
maşşallah kızım çok sağlıklı
bilmem ki
var mı önerin
hangi marka yatak iyiymiş???

Marka henüz bulamadim arastiriyorum bugün öğrendim pamuk da falan yatmamasi gerektiğini hani agarlistikca içine gomulmemesi gerekliymis oyuzden sert sünger 32-36 numara olması gerekliymis bi yazi vardi hatta dur bulursam hemen ekliyim

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Arkadaşlar; bu noktada önemli olan sizin memnuniyetiniz değil, bebeğin sağlığı. visco, pamuk veya yün yataklar bebeklerin omurga gelişimi için sakıncalıdır. Bu yatakların hafızası vardır, bebeğin vücudunun şeklini alır, yani yattığı yer çöker. Biz de bebeğimize yatak alırken hiç araştırmadan bebek mağazısındaki kişi neyi öneriyorsa onu almak gibi bir cehalete düşmüş ve visco yatak almıştık. Eşim ve ben doktoruz, çöküyor olması bizi rahatsız etti, biraz araştırma yaptık bu konuda.ve kesin bilgilere ulaştık: Amerikan Pediatri Akademisi'nin bebek yatağına dair çok net önerileri var. Bebeğin uyuyacağı yatak; sert sünger olmalı (32-36 numara), bazı çocuk hekimleri bebek yatağının baş tarafının yükseltilmesini öneriyorlar, bu da kesinlikle önerilmiyor, bebek düz bir yatakta yatmalı. Sadece ileri derecede reflusu olan ve reflusu bir hekim tarafından tanı almış bebeklere doktor önerisi ile 30 derece eğimli yatak kullandırılıyor. Bebek yatağında yastık, yorgan, battaniye hiçbirşey olmamalı. Uyuduğu odanın sıcaklığı 21-23 derece olmalı, ya hava şartlarına göre giydirmelisiniz veya uyku tulumu ile yatırmalısınız..Yüzükoyun değil, yan değil, kesinlikle sırt üstü pozisyonda yatmalı. Ayrıca visco, pamuk ve yün yataklarda bebek içine gömülüp kalıyor, başını oynatmaya ve dönmeye başladığında boğulma tehlikesi oluşuyor, bu yataklar bebeğin hareketlerini kısıtlıyor ve istediği gibi hareket edemiyor bebişler. Bu konuda çelişkiye düşen arkadaşlara, Amerikan Pediatri Akademisi'nin uyku konusundaki önerilerini okumalarını öneririm

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

canım marka verebilir misin?????

Arastiriyorum kizlar bu sunger konusunu sizde arastirin kim bulursa yazsin

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Su an hiçbir sey umrumda degil yatakmis mobilyaymis geceden beri hastanedeyim yogun kanmam ve sancim var dua edin nolur bbegime bisi olmasin daha cok minik dayansin nolur rabbim

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canim cok gecmis olsjn.ne diyor doktorlar

Gecmia olsun canim rabbim saglik sihhatle yavrunu sana bagislasin.aakin aglama bak aglamak rahimin kasilmasina neseb oluyormus bol dua edelim insallh habersiz birakma bizi

Çok geçmiş olsun canım, şuan nasılsın, doktorlar ne dediler ?

Arastiriyorum kizlar bu sunger konusunu sizde arastirin kim bulursa yazsin

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Canım bize de doktorumuz ortapedik yatak önerdi, onu aldık mobilya beşik içine. Visko ve pamuk yataklar tehlikeli ayrıca bebek için uygun değil dedi.
Ben başta bebeğe özel bir yatak olması gerektiğini düşünmüştüm ama öyle değilmiş sanırım.

off kiyamamm..goremiyorum da telden kac haftaliksin..Allah'im yawrunu sana bagislasin..hbrsiz birakma bizi.. (

Gecmis olsun dualarımız senle... lutfen rahat ol bebeklerimiz cok guclu unutma sen de oba yardimci olmak ucin güçlü ol... sağlıkla kalın

Canım Allah şifa versin,tez kurtarsın ordan inş.

sanirim 34 haftslik falandi canim yanlis hatirlsmiyorssm... allahim guzel haberlerini nasip etskn

ayy aminnn çok saol canım..şükür ki yinede ilerdeymiş haftası..ama inşallah bebişi bekler...sancısı kanaması kesilir..çok canım sıkıldı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…