2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

yazılarınızı sureklı okuyorum ve takip ediyorum.allahım hepimize inşallah hayırlı doğumlar nasip etsin...
yazılanlara bakılırsa herkeste ayrı ayrı bır sürü sıkıntı baş göstermiş...galiba son zamanlara doğru bu sıkıntılar daha da artacak gibi görünüyor:44:
buradan bilgi sahibi olan yada fikir edinen arkadaşlar var tıpkı ben gibi.onun için bende kendim ve bebeğimin durumunu paylaşmak istedim.
29+6 günlük hamileyım ama oğluşum yaklaşık 2 hafta önden gidiyor. 70 kilo ile hamilelıge başladım ve şuanda 81 kıloyum.gecen aydan buyanada sadece 1 kilo 600 gram almışım.buraralar nedense çok tatlıya düştüm....
son 3 aydır doktorum da bilgisi dahilinde bacak arası (pelvık kaslarda)ağrılar yasıyorum.magnezyum verdi doktorum ama maalesef işe yaramadı.geceleri sağdan sola dönmek resmen eziyet oldu bana.ayrıca arasıra olan sırt ve bel agrısıda tuzu biberi.doktorum bunların olabileceginı söyledi ne yapalım başa gelen çekilir sabretcez:KK1:
son zamanlar da da karnımda sertleşmeler vardı.hatta bazen adet sancısına benzer ağrılarda oluyordu bide ustune mıdemıde bozdum...gerçi bebeğimin hareketleri normaldi ama endişelenip randevuma erken gittim.doktorum sertleşmerin normal olduğunu,bebegin hareketlerının daha önemli olduğunu söyledi.bunlar normal dedi.benimde içim rahatlamış oldu.çünkü netteki bilgi kirliliği yüzünden erken dogurucam diye doktorun sandalyesine bırakmıştım kendımı.yapılan kontrolde oglusum 1,964 gram ve 43 cm olmuş.gelişimi normal dedi doktorum.ama böbreğinin birinde genişleme var önemli değil sadece takip edicez dedi.keşke demeseydi böyle bir şey dedi işte...ama rabbimin vardır bir bildiği.bugune kadar hep pozıtıf olmaya çalıştım ve tüp bebekle bir hamilelik elde ettik:nazar:
böyle bir şey yüzünden üzülmek yok ve oglumuda üzmeyeceğim.allahıma emanet ogluşum.2 hafta sonra hem 32.hafta raporumu alıcam hemde kontrolüm var.inşallah bebeğimin böbreğindeki büyüme ilerlemez.benım elimde olan bir şey olsada dikkat etsem keşke ama benım maalesef olumlu düşünmekten başka yapabileceğim hiç birşey yok :KK50:
artık oğlumun kalan ihtiyaçlarına odaklanıp negatif hiçbir şeyin bizi etkilemesine izin vermeyeceğim...
hepiniz allaha emanet olun kızlar...kafanızı şişirdim kusura bakmayın sadece paylaşmak istedim:26:

Hayırlısı olsun canım.Ağrılar,sızılar gayet normal bir hamileliğin var :) Bebişin için de endişelenme bence.Çok sağlıklı bir yavru doğurursun inş.

Canım aynı ağrı benimde tam sağ tarafımda göğsümün 4 parmak aşağısında oluyodu. Özellikle yorulduğumda, ayakta fazla durduğumda oluyodu. Doktoruma sordum ağrımıyo resmen acıyo, parçalancak gibi dedim, yapacak hiçbişey yok, bebek büyüdü artık sürekli baskı yapacak, midene diyaframının tam üstüne oturmuş idare edeceksin dedi. Az kaldı inşallah daha büyük sıkıntılar yaşamayız. Bende bi de hipertansiyon var sürekli tetikteyim:KK43: iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
sukur canim bizdede normalmis dedi dr. ayni agri bende solda demekki oluyormus.senin tonusunmu var benimde vardi bugun baktiginda yok dedi mum var burda tosun icin onu kullandim gecdi qaliba insalkah sendede gecer canim

renni tableti düzenli kullanıyormusun
ben rahatsız oldukça alıyorum
günde en fazla kaç tane alınabiliyordu?

Ben tabletini kullanmıyorum doktor bana şurubunu tavsiye etti. Günde en fazla 3 kez içiyorum, anında kesiyor cok şükür. O olmazsa hic dayanamazdim herhalde yanmalara

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Zeynep Kamil Hastanesinin yeni dönem gebelik ve dogum eğitimleri 24 haziran salı günü başlıyormuş.6 hafta her salı 13.00-16.00 arasında olacakmış.İlgilenenler hastanenin web sitesindeki eğitim bölümünden eğitim içeriğini ve telefon numarasından bilgi alabilirler.Ben de başlayacağım bakalım :)

Nasılsınız?
Biz iyiyiz çok şükür. Suyumuz bi 6mm fazla çıktı gecen kontrolde ama normalin az üstünde sıkıntı yaşatmaz dedi doktorum.
Bu arada bebeğim 1485 grama kadar geldi doktorum bebeğini erken alıcaz boyle gıder artık dedi. 34 - 37 arası doğuma gırersın dıyor. şuan ultrasyon 20 ağustos gosterıyor. Normalde 5 eyluldu gec dollenme olmuştum şimdi ise 2,5 hafta onde gıdıyoruz.doktorumdan çok memnunum aşırı ilgili. Eğer bebeğin tamamen gelişirse 39 40ı beklememize gerek yok sana eziyet olur dıyor.

Bu arada ben perdesi harıç herşeyını aldım.malum çalılıyorum 4 ay izin alacağımdan maaşım 4/1ine düşecek asgari olduğundan ondan herşeyını az az aldım bugüne kadar. Kendimle ilgili sadece göğüs ucu kremi ve bebeğimin şampuan bezini almadım. Sıra badanaya geldi. Onuda 2 hafta sonra düşünüyorum. Hastanedeki hediyeliklerini gecen gun paylaşmıştım zaten onlarda hazır. 107kilo oldum ondanda olsa gerek artık zorlanıyorum :)

hepinizi öpüyorum.

Ayy kafam cok karıştı ya dün başka bi dr a gittim bebek 2 hafta geride cikiyo ultrasonda sat tarihimi sordu ben son adeti gormedim duzensizdi zaten onun icin olacağım muhtemel tarihten hesaplamistik dr la dedim. bebeğin ilk kalp atışı duydugumuz ultrason kagidinin istedi bu herzaman doğru cikar dedi hesapladi ve sen tam 29 haftaliksin dedi yani cocuk tam haftasinda cikiyo dedi bizim hesabimiza gore 30 +5 olmam gerekiodu ayy neye inancagimi sasirdim ben nezaman dogurcam yaa hep beklemekle gecicek son ayim :/

Sen 29 haftalifa inan o zaman ya birde ilk kese ölçümlrinde ne kadarlık yazmıyor mu..mesela ben sat göre tam 7 haftalik gittim doktora orada 7+2 yazıyordu sonra 3 hafta sonra yine tam 10 haftalik gittim ondada öyleydi.daha sonraki şeylerde 5 gün ilerde çıkmaya başladı. Yani sati bilmesende bu ilkinden bilmez mi doktor. Bidr sen ayrıntıya girmedin o zamanda tam anlaşılırdi..bence bebek geri değil gününde

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Herkese merhaba sabah sabah şok yaşadım resmen kalktım bir baş ağrısı sonra bir mide bulantısı başladı yemyeşil su kustum o kadar çok korktum ki doktorum gel dedi çok şükür bebeğim iyi ama gidene kadar aklımdan neler geçti birkaç gündür de acayip mide yanmam vardı ne yersem aşağıya yakarak gidiyordu üşüttüm herhalde kendime daha çok dikkat etmem gergk demekki Rabbim hepimizi yavrularımıza sağlıkla kavuştursun inşallah

Herkese merhaba sabah sabah şok yaşadım resmen kalktım bir baş ağrısı sonra bir mide bulantısı başladı yemyeşil su kustum o kadar çok korktum ki doktorum gel dedi çok şükür bebeğim iyi ama gidene kadar aklımdan neler geçti birkaç gündür de acayip mide yanmam vardı ne yersem aşağıya yakarak gidiyordu üşüttüm herhalde kendime daha çok dikkat etmem gergk demekki Rabbim hepimizi yavrularımıza sağlıkla kavuştursun inşallah

Geçmiş olsun canım bu ara çok dikkat etmek gerekli gebelik zehirlenmesine Allah korusun baş ağrısina filan tansiyondan olmasın diye. .senin mide yanmadan kaynaklı sanırım safra mi ne denir ya..inşallah tekrar olmaz ben mesela Sertleşmeden dolayi çok taktım olmasa bile ayağa kalkınca kendimi kasiyor sıkıyorum dün kac gündür ilk defa yürüdüm ama sürekli kontrol ede ede birsey yoktu. Hayrlisiyla kucağımiza alsak sipalari..bende bugün nerden çıktı bilmiyorum sakarim ya bebeği düşürürsem diye baya bir kötü oldum ..korkuyorum yaa

:KK17:
Geçmiş olsun canım bu ara çok dikkat etmek gerekli gebelik zehirlenmesine Allah korusun baş ağrısina filan tansiyondan olmasın diye. .senin mide yanmadan kaynaklı sanırım safra mi ne denir ya..inşallah tekrar olmaz ben mesela Sertleşmeden dolayi çok taktım olmasa bile ayağa kalkınca kendimi kasiyor sıkıyorum dün kac gündür ilk defa yürüdüm ama sürekli kontrol ede ede birsey yoktu. Hayrlisiyla kucağımiza alsak sipalari..bende bugün nerden çıktı bilmiyorum sakarim ya bebeği düşürürsem diye baya bir kötü oldum ..korkuyorum yaa

Teşekkür ederim canım doktor gebelik zehirlenmesi öyle olmaz dedi zaten Allah korusun tansiyonum da şükür düşüyor üşüttüm ilaç dokundu herhalde

kızlar bebiş odanız için avize alan mı?
erkek için avize arıyorum

benim de avizeden cok ışığa kafam takıldı tasarruflu lambalar cok miktarda radyasyon yayıyormuş diyorlar ..ve bebek uzun süre bakınca gözlerini kamaştırıyormuş.. diyorlar.. ama avize tipi de önemli tabi ben alacağım yatak odasına uygun tipte birşey alayım diyorum uçaklı falan olabilir mesela:)

:KK17:
Teşekkür ederim canım doktor gebelik zehirlenmesi öyle olmaz dedi zaten Allah korusun tansiyonum da şükür düşüyor üşüttüm ilaç dokundu herhalde

aynı şey bi kerede bana olmuştu. sabah yorgun bitkin uyandım, zamanım yoktu aç karına vitamin ilacı içip çıkmıştım işe yetişmek için.. otobüs durağına yaklaşırken mide bulantısı hissettim ve bende yeşil bir su kustum... ya aç karına içtiğim için oldu yada hava soğuktu o ara üşütmüştüm.. annem mideni üşütmüşsün dedi.. geçmiş olsun. çok telaş yapılacak şeyler değil aslında ama insanın aklına direk bebek geliyor.

Gecmis olsun canim dikkat et tabi kendine :KK43:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X