2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Teşekkür ederim canım doktor okuldan kapıyorsun diyor şükür bakteri yok bu sefer doktor haftada bir tedbir olsun diye suda açılıp içilen bir ilaç var ondan kullanabilirsin dedi ama ilaçta çok gerekmedikce hamileler kullanmasin yaziyor 2 gun sonra bir daha verecegim tahlil insallah düşer lökosit yarın da gidip rapor alacağım okulda geçmez yoksa

Canim annem diyordu toz hemen geçirir diye inşallah geçer. .

Yani totosu asagida dik duruyodu :)

:))) totisini yesinler..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Gecmis olsun canim yuksek mi cikmis ki bende de cikmisti lokosit yuksekti ama cok degil tehlikeli degil demisti . Daha sonra gbol su icrtim dolaptan aldigim hicbir aeyi oda sıcaklığında beklwtmedn yemedm bi sonraki tahlilde baya azaldi enfeksiyon.sen onlem alıyo muydun

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Zümrem lökosit degerin kaç çıkmıştı benim bugün 8-10 çıktı

Canim annem diyordu toz hemen geçirir diye inşallah geçer. .

Inşallah geçer teşekkür ederim prospektuste hamilelikte pek önerilmez eger annenin alacağı fayda fetuse vereceği zarardan çoksa kullanilir yaziyo kullanmayacagim yarin kendi doktorumu arayıp sorayım

:))) totisini yesinler..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Inşallah geçer .teşekkür ederim prospektuste hamilelikte pek önerilmez eger annenin alacağı fayda fetuse vereceği zarardan çoksa kullanilir yaziyo kullanmayacagim yarin kendi doktorumu arayıp sorayım

kızlar su anne kız tacı bıde bebek sekerı ısını halledeniniz var mı kaca nerden aldınz

kızlar su anne kız taacı bıde bebek sekerı ısını halledeniniz var mı kaca nerden aldınz

Canim benim oğlum olacağı için tacı bilmiyorum ama şekere gittigidiyor dan bakabilirsiniz cok uygun fiyatlar var ben izmirdeyim kemeraltina inmistik eşimle ben ordan begendim eşim gidip yaptıracak :)

kizlarrrr geldimmm.ozledim valla internetim oldu cok sukur..biz iyiyiz bebisimle buyuyor sipa :) mide bulantim basladi hic istahim yok :KK43: siZde oldumu ya.

bende de mide yanması,bulanması hazımsızlık bişey istememe haliyle, bunlar başladı.
mide çok baskı oluştu ya bebekler büyüyünce ondandır sanırım..

Benim normalde sabahları 90-95 çıkıyordu. Tok karnına 140-150'yi geçmiyordu. (genelde 100-110 çıkardı) Şimdi son bir buçuk aydır filan aç karnına 110-120 arası çıkıyor. Tok karnına 200'lü rakamları bile görüyorum. Tok karnına çıkması gereken rakam aç karnına çıkıyor. İnsülün dozlarımı da arttırdım ama gene değişken işte. Günde dört defa ölçmem lazım ki ona göre insülini ayarlayıp vurayım. Raporlu olduğum için test çubuklarının belli bir kısmını devlet karşılıyor, kalanını para ile alacağız artık:KK50:

Evet aynen dediğin gibi, yarın kendi doktoruma da görüneyim bakalım o ne diyecek? Yarın doktora görüneceğim de ayakkabı ne giyeceğim hiç bilmiyorum. 36 numara ayaklarım. 37 denedim olmadı, 38 denedim olmadı eşimin ayakkabısını giyeceğim bu gidişle. Gece yükseğe koyup yatıyorum ayaklarımı ama yarım saat dışarı çıkınca hemen şişiyor. Terlik giysem şakır şakır yağmur yağıyor, hoş, güzel bir terliğimde yok ya neyse gene spor ayakkabıları bağlamadan giyip giderim. Vakit kalırsa Kadıköyden enesten ucuz bir-iki birşey alırım :KK37:

günaydın herkese:) bugün baya erkenciyim ben ama akşam erken uyudum:)))

canım ben geçen hafta damardan açlık ve tokluk baktırdım çünkü kadın doğumcum damardan (biyokimya didyorlar aslında:) vermemi özellikle vurguladı. kanımı alan hemşire o küçük pratik aletle de ölçtü tahlil sonucunla karşılaştır dedi. iyiki damardan ver demiş doktorum çünkü o pratik alet 96 ölçtü (gebelikte açlık max 95 olmalıymış) benim moralim çok bozuldu ama biyokimya sonucum çok şükür 87 çıktı:) acaba sen de bir denesen damardan versen birkaç ölçüm... gerçi ben de korkuyorum kanım azalır diye :KK1: ama kadın doğumcum sürekli öllçtür dedi.... RAbbim hepimizi daha beter sıkıntılardan esirgesin....

herkese sağlıklı mutlu, bebek hareketlerini güzel hissettiği günler...

Teşekkür ederim canımm ben de yarın doktorumu arayıp isteyeyim madem:KK3: 2 hafta da 2 haftadır değil mu ama

Nasil yani canim dun çok yogundum konudmalari kacirdim bugun bakmaya çalışacağım ama kacinci haftada alcaz yani o iki haftayi? Ben daha 28 plcam 32. Haftam temmuza geliyo:KK43: ne yapmaliyim yani??

Kizlar size bir sey sormaliyim. Ben 27+5 im. Dişimdeki dolgu düştü malesef. Su an agri yok ama koca bir boşluk var orada ve zamanla curuyecek agri yapacak diye korkuyorum.ustune yemek yerken ve sonrasinda yasadiklarim cabasi. Dun doktoruma sordum disciye yonlendirdi bu 2 3 gun icinde bisi yapabiliyosa yapsin ama igne vurdurma erken dogumu tetikler dedi. E gittigim doktor da igne vurmam gerek dedi. Benim zaten erken dogum riskim var diye bugun ciger gelistirici igne olcam dun de bi doz oldum. Kafam allak bullak oldu gecici bisi yapamiolar mi rn azindan boşluk dolsa 2 ay idare etse beni erken dogum riskim zaten varkrn bi de boyle riske atamam :KK43:( ne yapmaloyim bi akil verin bana benim gibi bi durum yasayan var mi

Aynen canım.. Ben cumartesi almıştım raporu şimdi yarın da okula teslim edeceğim, kaç gün aktarabilirsek kar :KK1:

Zümrem lökosit degerin kaç çıkmıştı benim bugün 8-10 çıktı

Canim ben de dun yaptirdim daha onceki daha temizdi dun nadir lökosit hucresi 5 6 epitel doku ve bol amorf fosfat var yazio sonucu bugun gostercem nette baktim ama cok aydinlanamadim. Ama ilk hamile kaldigimda lokosit 0.9 du bende doktorum o degerin tehlikesiz oldugunu söyledi. Ya da sadce 9 muydu acaba hatırlamıyorum ama bol su icince duzeldi. Dolaptan vikardigin hicbir seyi direk agzina atma once oda sicakliginda beklet demisti hemsirem de.

Ben de pamuk alacağım ama ebebekten reflü yastığı aldım bebeğin bütün vücudu o yastiga denk geliyor eğimli onun pamuk olup olmadığına bakmadım ilk aylarda onu kullanmayı da düşünüyorum

canım o yastıgı bılıyorum Baby jem reflu yastıgı aldıysan ıcı sunger dısı koton o yastıgın canım.

Selam kızlar,
daha önce de yazmıştım buraya doğum izniyle alakalı, doktorumla görüştüm 2 hafta erken verecek bana 32 haftalık raporumu.. 15 haziranda almam gerekirken 2 haziranda alacağım böylece 4 haftayı doğum sonrasına aktaracağım tabi eğer erken doğum olmaz da her şey planlandığı gibi olursa :KK34:

Bnde sorxum dr uma yapamam diyo ya :KK43:(

Kizlar bu 32 . Haftada calisabilir raporu aliniyo ya saglik ocagindan da alabiliyormuyuz aile hekimimiz tanidik belki onu ikna ederim 2 hafta erken vermeye

Herkese günaydın canlar :)
biz de maraşa gittik geldik eşimle,doğurmadan geldim şükür.
kızlar geçen gün dr a gittim kızım 1071 kg olmuş boyu 36 di.çok şükür iyi gidiyor.
haziran sonunda doğum iznine çıkcam dr asistanı öncesinde 20 gün rapor alıp 2.900 doğum parası yerine 3.500 tl alan bi kadından bahsetti.sen de yap dedi böyle bişey nasıl oluyo haber vercek bana.ama öncesinde bilgisi olan var mı diye ya da yapmayı düşünen sormak istedim..

Nasil yani canim dun çok yogundum konudmalari kacirdim bugun bakmaya çalışacağım ama kacinci haftada alcaz yani o iki haftayi? Ben daha 28 plcam 32. Haftam temmuza geliyo:KK43: ne yapmaliyim yani??

Doktorunla konuş bazı doktorlar 30. Haftada 32 haftalık diye yazabiliyor senin doktorun da yazar belki bir de temm7zun kacina geliyor

Kizlar size bir sey sormaliyim. Ben 27+5 im. Dişimdeki dolgu düştü malesef. Su an agri yok ama koca bir boşluk var orada ve zamanla curuyecek agri yapacak diye korkuyorum.ustune yemek yerken ve sonrasinda yasadiklarim cabasi. Dun doktoruma sordum disciye yonlendirdi bu 2 3 gun icinde bisi yapabiliyosa yapsin ama igne vurdurma erken dogumu tetikler dedi. E gittigim doktor da igne vurmam gerek dedi. Benim zaten erken dogum riskim var diye bugun ciger gelistirici igne olcam dun de bi doz oldum. Kafam allak bullak oldu gecici bisi yapamiolar mi rn azindan boşluk dolsa 2 ay idare etse beni erken dogum riskim zaten varkrn bi de boyle riske atamam :KK43:( ne yapmaloyim bi akil verin bana benim gibi bi durum yasayan var mi

Ne yapabileceğini bilmiyorum ama o tarafla yememek rahatlatır geçmiş olsun canım

X