2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

sana da dua edeceğim ama bence doğum değildir o kadar kolay olduğunu nsanmıyorum yani :) allah hepimizin bebişlerini korusun ben hemen kahcveyi deneyim

merhaba arkadasşlar..ben de 28 +3 günlük hamileyim.Hmen hemen herkes magnezyum kullanıyor sanırım.Baana doktor daha vermedi.Bidahaki hafta gidicem kontrole.Doktorlar neye göre veriyor bu magnezyumu ilk hamileliğim olduğu için bilmiyorumpek bişi :)

Kasilma sertlesme ayak bacak ağrısı ödem olunca veriliyor bu tarz sikayetler varsa sana da verir doktorun

Merhaba kızlar benim bebişde sürekli sağ tarafımda yatıyor direniyor cok bir yere toplanıyor gibi yapıyor acaba yeri daraldıkca pozisyon degiştirmiyorlarmı nasıl rahatsa öyle yatar diyorlar direnmesi toplanmasıda normal deniliyor siz de oluyormu doktorunuza danıştınızmı hic nededi ????

Geldim polatlida gittim nts ye bağladılar doktor baktı birşey yok dedi kasılma filan yok dedi sende bebekte iyi dedi. .olabiliyor böyle pozisyonundan dedi doktoruma haber verdim tamam haftaya gel dedi oda beni gicik etmeye başladı yarın baksana her hafta gidiyorum canım skildi daha birbirimize alışamadık sanirim..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Kızlar bebeğimin adı ayza ipek olacaktı arkadaşım bana bir isim söyledi yade diye ona takıldı şimdi hangisi daha güzel ?

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Kızlar bebeğimin adı ayza ipek olacaktı arkadaşım bana bir isim söyledi yade diye ona takıldı şimdi hangisi daha güzel ?

Biricik & Selim
06.07.2013
~Ayza İpek geliyoor~

Canım yade Farsça hatıra kürtçe anne demek anlam olarak düşününce ben koymazdim ipek bizim de seçeneklerimiz arasında

Hadi gözün aydın idrar tahlili de yaptırdın mı ben korkudan 10 günde bir yaptiriyorum artık yarın sabah da yaptırıcam

Bebek büyüdükçe olurmuş bunlar ilerleyen haftalarda daha acıtıcı olacağını söylüyor doğum yapanlar

Hadi gözün aydın idrar tahlili de yaptırdın mı ben korkudan 10 günde bir yaptiriyorum artık yarın sabah da yaptırıcam

Yok yaptırmadim iki hafta oldu heralde yaptırali hatta ben var saniyordum,birşey çıkmadı tahlilde yaptırmadim daha ama akıntı oluyor sürekli değil ama affedersin ıdrari tuttuğumda oluyor, fitil kullandım geçmedi bilmiyorum ne bu bakarim olmadı bu hafta giderim doktora. .acaba yanlış mi çıktı sonuç makina bozuk muydu diye düşünüyorum ama diyemiyorum..sanirim artık rahatlik dönemi bitti

geçmiş olsun canım çok şükür bi şeyin çıkmadı... ya o karında şişlik bende 3. aydan sonra hep var ya:) doktora da demedim çünkü yemeklerden sonra oluyor çok da yesem az da yesem 1 bardak süt dahi içsem oluyor sabah kalkınca bir şeyim yok... hazmım yavaşaldı ben ona bağladım.. evlatlarımız Allah a emanet olsunlar inşallah...

Gunaydin guzel annisler. Bu gece yanmalari.icin ne yapiyorsunuz
Yüksek bi yastık tercih ediyorum bir de yatmadan önceki 3-4 saat birşey yemiyorum.Fakat bazen ne yaparsam yapayım yanmayı engelleyemiyorum çünkü bebişim mideme baskı yapıyor pozisyonu gereği...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
Sabah ilk idrarla yapmak önemli ben öğleden sonra yaptırmıştım bir sey çıkmadı sonra sabah yaptırdım enfeksiyon çıktı inssllah bir daha olmam

Bebek büyüdükçe olurmuş bunlar ilerleyen haftalarda daha acıtıcı olacağını söylüyor doğum yapanlar

bu toplanma olayını ben de çevremde daha önce doğum yapanlardan duymuştum... hamilelik takviminden anladığım kadarıyla canım mehtaptokcum senin haftan bizden büyük normal bence bu hissin.. ilerleyen haftalarda bebeklerin kemikleri biraz daha sertleştiği için galiba bu toplanmalar kaburga altında oluyormuş.. Allah hepimizin yardımcısı olsun...

Kızlar bu toplanma hissi yalancı doğum sancıları,kasılmalarından da olabilirmiş.Ben 2gündür dikkat ediyorum avucumun içine toplanıyor hissi gayet net.31. haftanın içindeyiz araştırdığım kadarıyla normalmiş.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

toplanma hissi, bebekte sertleşme , hareketlerinde sertleşme, sancılanma, adet ağrısı gibi bir ağrı duyma, bebeğin yattığı tarafta(bizimki sağ tarafa doğru yatıyormuş) arada bir yırtılcakmış gibi gerilme ve ağrı tüm bunlar bende birkaç günden beri başladı ve hepsi normalmiş arkadaşlar... artık doktorum beni 2 haftada bir çağırıyor ve bundan sonra muayenelerde nst ye bağlanıcakmışız... geçen gün bebeğim ayağıyla mı yoksa eliyle koluyla mı tam ayırt edemedim ama göğsümdeki kaburgayı kütürdetti diyebilirim... hareket etse bi diyoduk ediyolar artık şikayet etmeye hakkım var mı bilmiyorum ama 7inci aydan sonra o tatlı yumruklar tekmeler biraz acı veriyor kendinizi şimdiden alıştırın... ayaklarınızı sarkıtmadan oturun, tuzu çok çok azaltın, bebek hareketlerinin en az acı verdiği pozisyon yarı yatar vaziyette ayaklarınızı ileriye doğru uzatıp oturduğunuz şekil arkadaşlar..yani aslında şöyle söyleyeyim ben en çok öyle rahat ediyorum.. Allah hepimizin yardımcısı olsun, yeni bir zor dönem daha varmış bende başladı darısı size artık

ya kıslar bu bahsettiğniz bi tarafa toplanma sertleşme bende de olıuyor ama işin ilginç tarafı birkaç gündür benim bebeğimin hareketleri sert değil yani nasıl anlatayım geçen haftalarda güçlü tekmeler vururdu bir kaç gündür sadece geziniyomuş hissi uyandırıyo hareketleri çok yumuşak sert darbeler yok çok dikkatli dinleyince elimle anca anlayabiliyorum bu neden olabilir ki? yeri daralmış dicem de bunun için daha çok erken değil mi 31+5 iz bugün.. ne dersiniz?

Yarın bebeğimi göreceğim cok heyecanlıyım cok özledim meleğimi 😍😍😍

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Sabah ilk idrarla yapmak önemli ben öğleden sonra yaptırmıştım bir sey çıkmadı sonra sabah yaptırdım enfeksiyon çıktı inssllah bir daha olmam

Sabah yaptırmıştım hem aç hemde ilke yakındı valla bilmiyorum inşallah devam etmez yatarak nts yapıyorlar ondan mı çıkmadı ayakta ilk sert oluyor ..sirt üstü ve sola doğru yapıldı ya şuan inanmaktan başka birşey yapamıyorum. .kasılma hiç yokmuş ne deyim hayırlısı olsun baya yazan olmuş herkeste var sanırım ama top gibi toplanmiyor benimki sert oluyor. .hayırlısi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…