2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

toplanma hissi, bebekte sertleşme , hareketlerinde sertleşme, sancılanma, adet ağrısı gibi bir ağrı duyma, bebeğin yattığı tarafta(bizimki sağ tarafa doğru yatıyormuş) arada bir yırtılcakmış gibi gerilme ve ağrı tüm bunlar bende birkaç günden beri başladı ve hepsi normalmiş arkadaşlar... artık doktorum beni 2 haftada bir çağırıyor ve bundan sonra muayenelerde nst ye bağlanıcakmışız... geçen gün bebeğim ayağıyla mı yoksa eliyle koluyla mı tam ayırt edemedim ama göğsümdeki kaburgayı kütürdetti diyebilirim... hareket etse bi diyoduk ediyolar artık :KK1: şikayet etmeye hakkım var mı bilmiyorum ama 7inci aydan sonra o tatlı yumruklar tekmeler biraz acı veriyor kendinizi şimdiden alıştırın... ayaklarınızı sarkıtmadan oturun, tuzu çok çok azaltın, bebek hareketlerinin en az acı verdiği pozisyon yarı yatar vaziyette ayaklarınızı ileriye doğru uzatıp oturduğunuz şekil arkadaşlar..yani aslında şöyle söyleyeyim ben en çok öyle rahat ediyorum.. Allah hepimizin yardımcısı olsun, yeni bir zor dönem daha varmış bende başladı darısı size artık :KK14::KK33::emir_bebek::nazar::nazar::nazar:

Herkes yaşıyormuş anladığım kadarıyla bende çarşamba günü gidicem doktora 1 ay oldu meleğimi görmeyeli inşallah herşey yollundadır allah yardımcımız olsun hepimizin

ya kıslar bu bahsettiğniz bi tarafa toplanma sertleşme bende de olıuyor ama işin ilginç tarafı birkaç gündür benim bebeğimin hareketleri sert değil yani nasıl anlatayım geçen haftalarda güçlü tekmeler vururdu bir kaç gündür sadece geziniyomuş hissi uyandırıyo hareketleri çok yumuşak sert darbeler yok çok dikkatli dinleyince elimle anca anlayabiliyorum bu neden olabilir ki? yeri daralmış dicem de bunun için daha çok erken değil mi 31+5 iz bugün.. ne dersiniz?

genelde anne yorgunken fazla hareket etmiyor..bende de aynı durum oldu... yediğimiz yiyeceklerin etkiside var sanırım bunda..

Sabah yaptırmıştım hem aç hemde ilke yakındı :KK66: valla bilmiyorum inşallah devam etmez yatarak nts yapıyorlar ondan mı çıkmadı ayakta ilk sert oluyor ..sirt üstü ve sola doğru yapıldı ya şuan inanmaktan başka birşey yapamıyorum. .kasılma hiç yokmuş ne deyim hayırlısı olsun baya yazan olmuş herkeste var sanırım ama top gibi toplanmiyor benimki sert oluyor. .hayırlısi

Sertlik bebeğin elini kolunu başını ayağını belki de poposunu b8r yere dayiyodur ondan olur

Günaydın ben anlamadım 2 hafta erken alinca ne fark edecek ki beklenen doğum tarihi belli erken dogunca zaten sonraya aktarılıyor izin biz her türlü 1 temmuzda zorunlu izne ayrılıyoruz

2 hafta erken rapor almam şöyle bi durumu destekleyecek, normalde 1 Temmuz'dan sonra çalışmadığımız için 1 Temmuz'a kadar çalıştığımız günleri doğum sonrasına aktarabileceğiz. Benim doğumum 10 Ağustos görünüyor yani 8 haftalık doğum öncesi iznimin sadece 2 haftasını sonraya aktarabiliyordum şimdi ise 4 haftasını aktarabileceğim ama dediğim gibi erken doğum olursa o zaman bu yaptığımın bi anlamı olmayacak 😊

2 hafta erken rapor almam şöyle bi durumu destekleyecek, normalde 1 Temmuz'dan sonra çalışmadığımız için 1 Temmuz'a kadar çalıştığımız günleri doğum sonrasına aktarabileceğiz. Benim doğumum 10 Ağustos görünüyor yani 8 haftalık doğum öncesi iznimin sadece 2 haftasını sonraya aktarabiliyordum şimdi ise 4 haftasını aktarabileceğim ama dediğim gibi erken doğum olursa o zaman bu yaptığımın bi anlamı olmayacak 😊

32. Haftan 16 haziran diyelim 2 temmuzda rapor aldın ama tam gününde doğum yaptın yani 10 ağustosta mevzuatta doğum beklenenden geç olursa.sure eklenmez kalan dogum izninden düşer yaziyor zaten erken dogunca da kalan öncesinde olan süre doğum sonrasına aktarılıyor

çook kötü ishal olmuş durumdayım :KK43: sabah acile gittik bebek iyi çok şükür ama ben çok halsizim kesilmiyorda ishalim sizin bildiğiniz bir şey varmı ne yapabilirim :KK43:

Geçmiş olsun canım benim çok daha önceleri olmuştu ishalim reflor diye bi şey vermişti doktorum 3 gün filan sürünce mecburen almıştım ama yararlı bakterilerin olduğu doğal bi ilaçmış bi de pilav lapası, patates haşlaması yemiştim bol bol.. Yağlı şeylerden uzak durmalısın!

32. Haftan 16 haziran diyelim 2 temmuzda rapor aldın ama tam gününde doğum yaptın yani 10 ağustosta mevzuatta doğum beklenenden geç olursa.sure eklenmez kalan dogum izninden düşer yaziyor zaten erken dogunca da kalan öncesinde olan süre doğum sonrasına aktarılıyor

Ben 2 Haziran'da raporumu teslim edecektim okula ama beklenenden sonra gerçekleşirse doğum süre eklenmediğini bilmiyordum yani çocuğun geç doğması benim suçum mu niye düşüyorlar ki sonraki iznimden??

Ben 2 Haziran'da raporumu teslim edecektim okula ama beklenenden sonra gerçekleşirse doğum süre eklenmediğini bilmiyordum yani çocuğun geç doğması benim suçum mu niye düşüyorlar ki sonraki iznimden??
Yönetmelikte açıkça yazmışlar bunu istersen sen de bir oku bizim için baştan saçmalık zaten biz keyfimizden yıllık izinde olmuyoruz mecburi çıkıyoruz örneğin hemşire olsak son üç haftaya kadar çalışıp dogum iznine çıkarız 13 hafta sonrasında izin yapariz 20 ya da 30 günlük yıllık iznimizi de iznimiz bitince aliriz en az 3 hafta daha eder burda haksızlık ve hak mahrumiyeti var

Aslında yazdığın iyi olmuş bu durumu bebişin tam haftasını bekleyip dogarsa doğum sonrası izninden bilmeden 2 hafta gitmiş olacaktı

Yönetmelikte açıkça yazmışlar bunu istersen sen de bir oku bizim için baştan saçmalık zaten biz keyfimizden yıllık izinde olmuyoruz mecburi çıkıyoruz örneğin hemşire olsak son üç haftaya kadar çalışıp dogum iznine çıkarız 13 hafta sonrasında izin yapariz 20 ya da 30 günlük yıllık iznimizi de iznimiz bitince aliriz en az 3 hafta daha eder burda haksızlık ve hak mahrumiyeti var

Hakikaten ya! Ben de çok sinirlenmiştim müdür yardımcıma demiştim çalışmamayı ben tercih etmiyorum ki diye.. Geçen seme benimle aynı zamanda doğum yapan arkadaşım kullanmıştı 13 hafta iznini ben bu sene kullanamıyorum. Bi arkadaşım da böyle bi yöntem uyguladığını söylemişti bana sonuçta doğumla başlar izin diye biliyordum ben de.. Geç doğmasının da böyle bi saçmalığa neden olacağını hiç bilmiyordum 😞

Aslında yazdığın iyi olmuş bu durumu bebişin tam haftasını bekleyip dogarsa doğum sonrası izninden bilmeden 2 hafta gitmiş olacaktı

c) Doğumun beklenen tarihten sonra gerçekleşmesi halinde, fazladan geçen süreler doğum sonrası analık izni süresinden düşülmez.
Böyle bi madde var dediğin bu sanırım ama ben burada sonraki iznimden düşülmeyeceğini anlıyorum aynlış mı anlıyorum?

X