2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ben yaptırdım başlarda(11.haftadaydı sanırım) harmony testi ,içim rahatlamadı mı çok rahatladı ve onu yaptırınca 2li test,3lü test,4lü test gibi tarama testlerinden ve amniyosentezden ve 20.haftalara kadar tereddütle beklemekten kurtuluyorsun :) amaaaa aylık doktor kontrolunden ve detaylı ultrason,şeker yüklemesi vs.den kurtulacağını sanıyorsan yanılıyorsun :)
ay arkadaşım keşke bana da bir akıl veren olsaydı da yaptırsaydım nerden bileyim böyle olacağını aile de yok çevremde eşim zaten aklı havada
ama artık geçte olsa aklım başıma geldi aylık kontrolü bile yaptırmycam 6. aydan sonra gitcem dr a :))) dr lar yalvarcak bana ne olur konuş bize bi şey söyle diye :KK52:

Dün yürüyüşe çıktım yemek yemiştim normalde ac karnına gidiyordum dün yedim çıktım karnım hep sertleşti.aksam bu devam etti bi tarafi daha sert bir süre olup geçiyordu sabah iyiydi ama öğleden sonra yine başladı..ilk defa oldu 27+3 üm çok canım sıkıldı.bu magnezyum kasılma için değil miydi ya acaba iki kere mi alsam off ya

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

canım bu dediğin duruma iyi gelir mi bilemem ama ben magnezyumu sabah ve akşam olmak üzere 2 kez içiyorum yani 2 kez içmende hiçbir sıkıntı yok.. inşallah önemsiz bir durumdur yaşadığın..

canım bu dediğin duruma iyi gelir mi bilemem ama ben magnezyumu sabah ve akşam olmak üzere 2 kez içiyorum yani 2 kez içmende hiçbir sıkıntı yok.. inşallah önemsiz bir durumdur yaşadığın..

İnşallah canım ya pazartesi doktora gidecem çarşamba kontrolum vardı herşey normaldi rahim ağzı filan ,ne oluyor anlamıyorum erken doğum belirtisi filan yazıyor ,kendime nazar ettim diyorum rahat hamilelik geçiriyorum diye.. valla sipa doğusu hayırlısıyla zamanında onun totosunu isiracam..

Arkadaşlar aranızda hatırlayanlar vardır, benim bebeğimde gelişme geriliği olmuştu ve suyu azalmıştı. Ben malesef ağır preeklamsi nedeniyle kendi canım için bebeğimden vazgeçmek zorunda kaldım.
Çok zor zamanlar geçirdim, geçiriyorum, hamilelik takvimini bile silmeye kıyamıyorum. Daha fazla bu konuda yazamıcam, çok üzülüyorum ve sizleri de üzmek istemiyorum.

Yazma sebebim, kendinizi hiçbir şey için gereksiz yere strese sokmayın, bebeğiniz ve siz sağlıklı olduktan sonra hiçbir şeyin önemi yok gerçekten ve sıkıntılı bir durum yaşadığınıza inandığınızda da kesinlikle iyi bir araştırma hastanesine gidin. Tansiyonunuza dikkat edin ve düzenli olarak ölçmeyi ihmal etmeyin.
Allah hepinize bebeklerinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

gerçekten çok üzüldüm.Allahım sana sabır versin.bizim de bir akraba daha iki gün önce 29 haftalıkken aynı sebeple bebeğini kaybetti.çok zor bir durum.ben onun şokunu atlatamamışken.seninkini okudum.çok üzüldüm :KK43: Allahım yaşatmasın kimseye böyle bir acı

• Beğen
Reactions: 2k1
Daha önce kaybın olduğunu bilmiyordum canım, üzüldüm :KK43: olsun ama bak bebeğin karnında şimdi, yakın zamanda da kucağında olacak inşallah.
Tam bilmiyorum ama senin de hamileliğin biraz zorlu geçiyor sanırım, ama olsun üzülmen, ağlaman sorunlarını çözmüyor. O yüzden kendini yıpratma canım. Bebeğin için güçlü ol.. Allah sağsalim bebeğini kucağına almayı nasip etsin inşallah. Çok öpüyorum seni
Cok gecmis olsun canim ya..Rabbim sabrini versin Insallahhh..En kisa zamamda saglikli bir minikle mujdelesin seni Insallahhh...uzulme tamammi tatlim Rabbimden hersey en hayirlisi neyse onu yasiyoruz...Yine gelir minisin baska topikte 40haftalara kadar buyursun gobusu en kisa zamanda Insallahh

• Beğen
Reactions: 2k1
Mucara mi diyorsun yani şimdi eylül analarina mi gitti gelsin birşey yoktu o mevzuda hormonlardan herşey. ben birde durbakalim a şey yapıyorum kiz nasıl neşeliydi birden kötü oldu inşallah yavrusunun durumu iyileşir eski neşesine döner. .hiç görmüyorum onu. .

Noluyo kizlar ya mucar eyluldekilere mi takilio.dur bakalima noldu hayurdir bebegin ne si var ?

kızlar merhaba birşey sorucam ..ben yürürken veya biraz hareket etsem sol göğsümün altında inanılmaz ağrı oluyor sizde de oluyor mu böyle birşey? ağrı batma gibi yanma gibi dayanılmıyor ağrıya sizde de oluyor mu? acaba bebek ayağını mı vuruyor ya da bilemiyorum yaşayan var mı

Ya bu saatte ne alaka diceksiniz ama kafama takıldı ben simdi zeytinyagi suruyomya butun heryerime benim genital bolgem ve bikini bolgem karardi zeytinyağı ile ilgisi olabilirmi ki? Sonra geçer diye dusunuyorum varmi bilgisi olan ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Ya bu saatte ne alaka diceksiniz ama kafama takıldı ben simdi zeytinyagi suruyomya butun heryerime benim genital bolgem ve bikini bolgem karardi zeytinyağı ile ilgisi olabilirmi ki? Sonra geçer diye dusunuyorum varmi bilgisi olan ?

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Bence oraya kan dolasimi en az gidiyo diye biliyorum o yuzden kararmistir benim de kasiklarim belimin alt yan taraflari karardi yagla alakasi oldugunu sanmıyorum gecer inşallah.

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Zeytinyağıyla ilgili değildir hamilelikte bu tarz şeyler olağan

Ya çok canım sıkılıyor gece uyumadim hiç yatarken filan birşey yok ayağa kalktım mi sertleşme oluyor az sonra geçiyor yarın doktora gidecem ama çok korkuyorum ya birşey olmasın

Kafayı yiyeceğim ha dururken yok ayağı kalıyorum yürüme bile yok göbek deliğinin üstü mideye kadar sertleşiyor birsz göbek delik çevresi sonra düzeliyor ağrı sizi görüntüde değişiklik yok toplanma filan gibi elle sert ya erken doğum filan yaparsam daha küçük yaa

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

Kafayı yiyeceğim ha dururken yok ayağı kalıyorum yürüme bile yok göbek deliğinin üstü mideye kadar sertleşiyor birsz göbek delik çevresi sonra düzeliyor ağrı sizi görüntüde değişiklik yok toplanma filan gibi elle sert ya erken doğum filan yaparsam daha küçük yaa

Canım bende de olmuştu idrar yolu enfeksiyonu çıktı ondanmış simdi de bi yerini dayıyor gibi oluyor artık büyüdüler ya biraz daha inşallah önemli bir şey yoktur

Canım bende de olmuştu idrar yolu enfeksiyonu çıktı ondanmış simdi de bi yerini dayıyor gibi oluyor artık büyüdüler ya biraz daha inşallah önemli bir şey yoktur

İnşallah canım yarın gidecem..Çarşamba gittim rahim ağzı filan normaldi değişik bir durum yoktu şuanda canım sıkılıyor bana senden kaynaklı hissediyor diyorlar. .birde anneme söyledim mesela ondada olurmuş ama erken doğum olmamış yani en son 25 yıl önce doğum yapmış kadın doğum doktoru yokmuş normal bakıyorlarmis bende kendime birşey arıyorum tutunacak dal...Hayrlisi olsun hiç kalkmadan durmak istiyorum. .

Doktora msj attım anlattım bir saatlik yerdeyim dr.a git veya hastaneye gel yatırsinlar dedi ben şimdi buradaki doktora gidecem birşey derlerse gidecem ya çok kötüyüm inşallah birşey yoktur

çook kötü ishal olmuş durumdayım :KK43: sabah acile gittik bebek iyi çok şükür ama ben çok halsizim kesilmiyorda ishalim sizin bildiğiniz bir şey varmı ne yapabilirim :KK43:

çook kötü ishal olmuş durumdayım :KK43: sabah acile gittik bebek iyi çok şükür ama ben çok halsizim kesilmiyorda ishalim sizin bildiğiniz bir şey varmı ne yapabilirim :KK43:

Canim kahveye limon sıkıp iç hemen suyla keser inşallah. Ama zararı var mı bilmiyorum kimsede yok bugün ay inşallah birşey yoktur bendede doğum filansa Naparım ağrım yok ama kasılma sadece

Doktora msj attım anlattım bir saatlik yerdeyim dr.a git veya hastaneye gel yatırsinlar dedi ben şimdi buradaki doktora gidecem birşey derlerse gidecem ya çok kötüyüm inşallah birşey yoktur

Doktordan çıkınca haber ver olur mu inşallah önemli bir şey değildir

X