2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benim hem 50 hem 100 yüksek çıktı:KK43: diyetle kontrol altına tutmaya çalışıyorum şekeri... bu hafta salı kendim açlık tokluk ölçtürdüm hamdolsun normal çıktı... diyetisyene gidiyorum diyet mantıksız bir şey değil 3 ana 3 ara öğün yapıyorum.. beyaz ekmek, hamurişi, tatlı vs yasak günde 3lt ye yakın su iç, bol yeşliik ye dendi bir de yürüyüş ama benim kalçam dehşetötesi ağrıdığı için artık yürüyemiyorum:KK43:((( inşallah diyetle şekerim kontrol altında kalır...

Tamamen yasak di mi hamurişi,tatlı vs tadımlık bi lokma falan hakkımız yok ? Su da bol içerim,zaten vejetaryandım hamile kalmadan önce (şimdi arada yiyorum) ,spor desen hemen her gün yapıyorum...Demek bunları yapmasam çok yüksek çıkacaktı şekerim ...Bence dikkat edersen kalır kontrol altında şekerin...

evet ya bunu bende tam olarak koruyamıyormuş duymuştum acaba ne yapmak gerek en güvenilir yol ne,ben eşime diyorum doğumda kordonlarımı doktor bağlasın yeter 2 çocuk diyor daha yaşımız genç belki üçüncüyüde isteriz filan o yüzden izin vermiyor,diyorum kociş ama ben korkuyorum hiçbir güvenilir yöntem yok oda benle dalga geçiyor,diyor ölümüne kankayız hacı(anladın demi ne demek istediğini)

muhabbet geçeli biraz olmuş herkesin kendi bileceği iş ama ben sadece konusu gelmişken ve bu konuyu merak eden arkadaşlar olabileceğinden olayın dini kısmı ile ilgili naçizane bildiğimi paylaşmak istiyorum.. kordon bağlatmak dinimizde caiz değil... lütfen kimse beni yanlış anlamasn ben sadece bu kordon bağlatma olayı ile ilgili dini açıdan bildiğimi paylaşmak istedim herkes istediğini yapmakta özgürdür ben de dini öyle dört dörtlük yaşayan biri değilim muhakkak hayatımda caiz olmayan bir sürü şey vardır:)))) sadece bilgimizi paylaştığımız bir forumda ben de bir küçük şey paylaşayım istedim... hepinizi göbüşlerden öptüm:)))))))))))))))

Tamamen yasak di mi hamurişi,tatlı vs tadımlık bi lokma falan hakkımız yok ? Su da bol içerim,zaten vejetaryandım hamile kalmadan önce (şimdi arada yiyorum) ,spor desen hemen her gün yapıyorum...Demek bunları yapmasam çok yüksek çıkacaktı şekerim ...Bence dikkat edersen kalır kontrol altında şekerin...

kadın doğumcum tamamen yasak dedi, diyetisyen çok canın isterse azıcık ucundan al dedi ama ben o kadara demoralize oldumki şeker sonuçlarıma hiç yemiyorum çok şükür bunu başarıyorum.. haa ama dur birkaç kez pide ekmeğin ucundan aldım, birkaç kez de çikolata ucundan aldım... Allah yardım ediyor... çok aburcuburcu değilimdir ama nefis işte.. insan görünce istiyor..:)) Allah hepimizi beterinden esirgesin..

çok başarılı ellerine emeğine sağlık.Canım bunları slikonla mı yapıştırıyorsun?Bende yapacağımda malzeme alıcam ona göre eğer gerekliyse slikonda alayım

teşekkür ederim cnm =) tüm birleşim parçalarını sıcak silikonla birleştirdim. bende tabancası ve çubuğu vardı kolaylık sağlıyor. okadar çok keçe almışımki renk renk şimdi ne yapayım ne model yapayım bilemiyorum :KK1:

şablonları göz kararı elimle çizdim hayali modellerde çıkarabilirsiniz.

kadın doğumcum tamamen yasak dedi, diyetisyen çok canın isterse azıcık ucundan al dedi ama ben o kadara demoralize oldumki şeker sonuçlarıma hiç yemiyorum çok şükür bunu başarıyorum.. haa ama dur birkaç kez pide ekmeğin ucundan aldım, birkaç kez de çikolata ucundan aldım... Allah yardım ediyor... çok aburcuburcu değilimdir ama nefis işte.. insan görünce istiyor..:)) Allah hepimizi beterinden esirgesin..

Aynen been de hiç aburcuburcu diiilimdir ama şimdi yasak geldi ya dünden beri aklımda ne yemediğim şeyler uçuşup duruyo,inanamazsın :KK53: Hayır zaten yemeyecekken aklımdan çıkmaz oldu inadına...Geçer sanırım bi süre sonra çünkü ben de çok çatlamazsam ağzıma sürmeyi düşünmüyorum bu tür gıdaları..Ya iri olursa bebeğim diye korkmak bana yetti :)

Aynen been de hiç aburcuburcu diiilimdir ama şimdi yasak geldi ya dünden beri aklımda ne yemediğim şeyler uçuşup duruyo,inanamazsın :KK53: Hayır zaten yemeyecekken aklımdan çıkmaz oldu inadına...Geçer sanırım bi süre sonra çünkü ben de çok çatlamazsam ağzıma sürmeyi düşünmüyorum bu tür gıdaları..Ya iri olursa bebeğim diye korkmak bana yetti :)

ay evet benim saçma sapan rüyalarıma girdi normal yemediğim tüm hazır gıdalar vs ilk 15 gün daha zordu ama sonra baktım 2 test de yüksek çıktı dur dedim ucundan alayım birkaç kez yedim sakinleştim:))) haftaya gene kendim ölçtürecem inşallah ıo da iyi çıkarsa belki gene ucundan alırım:)) yani şekerin bir sürü kötü etkisi olabilirmiş Allah korusun doktor baya saydı çok üzüldüm benim boğazımın derdine Allah korusun bebeğime bir şey olursa diye çok ağladım ilk zamanlar ama bu salı yaptırdığım test normal çıkınca daha normal oldum... Her şey Allah'tan ben elimden geleni yapacağım evladım RAbbime emanet inşallah hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza güle güle büyütelim...

Evet zor olur artık haftaya görevim var ama kararsızım gidip gitmemekte bu arada kaçıncı yılını çalışıyorsun

Kadroda 2. Yilim canim. Senin kacinci yilin ve yaş kac ? Iyi hissediyosan git tabi de ben zorlaniyorum bi de riskli benim durumlar o yuzden guvenemiyorum artik.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

ay evet benim saçma sapan rüyalarıma girdi normal yemediğim tüm hazır gıdalar vs ilk 15 gün daha zordu ama sonra baktım 2 test de yüksek çıktı dur dedim ucundan alayım birkaç kez yedim sakinleştim:))) haftaya gene kendim ölçtürecem inşallah ıo da iyi çıkarsa belki gene ucundan alırım:)) yani şekerin bir sürü kötü etkisi olabilirmiş Allah korusun doktor baya saydı çok üzüldüm benim boğazımın derdine Allah korusun bebeğime bir şey olursa diye çok ağladım ilk zamanlar ama bu salı yaptırdığım test normal çıkınca daha normal oldum... Her şey Allah'tan ben elimden geleni yapacağım evladım RAbbime emanet inşallah hepimiz sağlıkla alalım kucağımıza güle güle büyütelim...

Yazık ya bize de :) Hem tatlı hem de yazın güzel meyvelerinden de istediğimiz gibi yiyemeyeceğiz ...Tabi elimizden geleni yapmazsak olmaz,Amin amin o günleri de görelim inşallah ...

Yazık ya bize de :) Hem tatlı hem de yazın güzel meyvelerinden de istediğimiz gibi yiyemeyeceğiz ...Tabi elimizden geleni yapmazsak olmaz,Amin amin o günleri de görelim inşallah ...

Allah beterinden esirgesin canım benim... napalım... Allah tüm hamişkolara da bize de yardım etsin....

Ben de cok yaniyorummmm kizlarrrrrrrr:KK37:geceleri terleyip kalkiyorum bu sefer kisa kol tisort giyiyorum birden usuyorum sonra ince uzun kol giyeyim diyorum birden yaniyom sanki dalga geciyo vucudum benle:KK37:is yerinde bi de onlukle duruyorum pisiyorum sankiii.benim seker yukleme sonucm 125 geldi ama sinir 120 mis.. 100 luk yapalim dediler yaptirmayacagim. Onun yerine is yerinde ara ara aclik tokluk baktiracam. Bakalim sonuclara gore cok sekerli yemiyorum ama yediklerimden azaltirim sekerli olanlari.bugune kadar her hastaneye gittigimizde yok su var yok bu var dedikleri icin artik kulak tikamak istiyorum.kendimde saglikciyim ama biseylere aldiris etmek istemiyorum artik. Clexan da kullaniyorum.bi kac ilac daha. Her gittigimizde bi ayri sorun yok idrar da su cikti yok karaciger enzimleri yukseldi yok ikili teste sikinti var kromozamal bisey olabilir.yok plesanta soyle. Artik kulak kapamak istiyorum.ondan 100 gr. Yapmak istemiyorum. Hatta esime dedim kesin benden 100 gr. Lik da isterler diye o kadar alismisim ki biseylerin boyle gitmesine. Iyi sonuc geldiginde boyke değildir biseylerin eksik fazla olmasi lazim tekrar yapin diyesim geliyo:KK37:

al benden de o kadar valla tam hislerime tercüman olmuşsun evdeyken bebeğimle çok mutlu bir hamileyim her dr gittiğimde 2 hafta düşünmekten kafayı yiyiyorum kesin bir şey de yok şöyle mi böyle mi bir daha hamile kalırsam inşallah en baştan şu genetik testi yaptırıcam bir daha doğuma kadar dr moktor yok :KK1:

Herkese güzel günler , 2k1 arkadsşımızın başına gelenler ve bebeğini kaybetmesinden derin üzüntü duyuyorum , daha önce aynı şeyi yaşadığım için çok aşırı etkilendim , duyduğumda 1 saat ağladım ve tansiyon problemi yaşıyorum , eşim foruma girmemi istemiyor bu yüzden biraz forumdan uzak kalıp kendime gelmeye çalışacağım, psikolojim çok bozuldu , çok üzgünüm, keşke olmasaydı keşke kaybetmeseydi bebeğini çok üzgünüm, kendinize çok iyi bakın , sizi özliycem , en kısa zamanda aranıza dönebilmeyi ümit ediyorum , güzel günlerde görüşürüz kızlar...

Gunaydin canım cok guzel gözüküyor çanta hatırlıyorum sen bu siteyi soylemistin bi zahmet tekrar yazarmisin bende inceleyim nasil peki çanta gelince begendinmi buyuklugunu falan burdan gayet ideal gibi duruyor malzemesi falan kalitedir heralde bu arada güle güle sağlıkla kullanın bebisinle :)

canım sitenin adı ne çok beğendim aldıklarını

Valla ben çok beğendim. Çin malı filan diye tereddütlerim vardı ama tam olarak resimdeki gibi geldi. 12-13 tane gözü var. http://www.aliexpress.com/ sitenin adı. Baby diaper bags yazınca milyon tane çanta çıkıyor. Tabi dediğim gibi gelmesi bir ay sürüyor :) Benim aldığım dükkan da burasıydı. http://www.aliexpress.com/item/2014...nal-double-shoulder-nappy-bag/1772629141.html

Arkadaslr günaydın,bugun bıberon alıcam ancak oldukça kararsız kaldım ,phılıps avent yenı doğan setı tavsıye edıldı,4 tane bıberonu var,bırde dr Brown set .sızler neler aldınız?:emir_bebek::emir_bebek:

Ben aventten 2 boy cam biberon aldım 120 ve 240 ml. Birde mamajoo marka plastik biberon aldım ufak su için. :emir_bebek:

Herkese güzel günler , 2k1 arkadsşımızın başına gelenler ve bebeğini kaybetmesinden derin üzüntü duyuyorum , daha önce aynı şeyi yaşadığım için çok aşırı etkilendim , duyduğumda 1 saat ağladım ve tansiyon problemi yaşıyorum , eşim foruma girmemi istemiyor bu yüzden biraz forumdan uzak kalıp kendime gelmeye çalışacağım, psikolojim çok bozuldu , çok üzgünüm, keşke olmasaydı keşke kaybetmeseydi bebeğini çok üzgünüm, kendinize çok iyi bakın , sizi özliycem , en kısa zamanda aranıza dönebilmeyi ümit ediyorum , güzel günlerde görüşürüz kızlar...

Canım ya, maalesef buranın güzel yanları olduğu gibi hamileler için oldukça moral bozucu yanlarıda olabiliyor. İnsan okuduğu şeyleri kendi başına gelecekmiş gibi hissediyor, bende bazen eşime şöyle olmuş böyle olmuş ya bende de olursa deyip duruyorum kızıyor. Çok etkileniyorsun girme oraya diyor. Lakin bir sürü olumlu yanı da var buranın, bir ton şey öğrenme fırsatı oluyor. Yazarak rahatlıyorsun vs. Tabi sen geçmişte çok üzücü bir gebelik yaşadın ve şuan ki gebeliğin de riskli geçiyor. O bakımdan eşin haklı, üzülmemen strese girmemen gerekiyor. Zaman geçirmesi biraz zor olacak ama artık çoğu bitti azı kaldı. Hayırlısıyla bebeğine kavuşacaksın inşallah. Allah yardımcın olsun canım.:nazar::nazar:

Evde canın çok sıkılıyorsa Kore dizisi izle. Ben 5-6 senedir izlerim. Korelilerin çok güzel bir kültürü var, bize çok yakın. Yeppudaa sitesinden online olarak izleyebilirsin. http://yeppudaa.com/forumdisplay.php?f=255 çoğu dizi 16-24 bölümdür sıkılmadan izleyip bitirirsin. Romantik-komedi olanlardan başlamanı tavsiye ederim. Kendine iyi bak, güzel günler bizi bekliyor kuzularımızla :KK49:

Kadroda 2. Yilim canim. Senin kacinci yilin ve yaş kac ? Iyi hissediyosan git tabi de ben zorlaniyorum bi de riskli benim durumlar o yuzden guvenemiyorum artik.

Gecenki sınavda hep oturduğum halde yorulmuştum Benim 6. Yilim bitiyor artık 28 yaşındayım balikesir Necatibey 2008 mezunuyum sen

Cok uzuldum bizlerden uzak kalacagin icin ama senin icin boyle daha iyi olacak ve daha mutlu huzurlu hissedeceksen oyle olsun tabi kendine cok cok iyi bak seni cok ozlicez :KK43:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Valla ben çok beğendim. Çin malı filan diye tereddütlerim vardı ama tam olarak resimdeki gibi geldi. 12-13 tane gözü var. http://www.aliexpress.com/ sitenin adı. Baby diaper bags yazınca milyon tane çanta çıkıyor. Tabi dediğim gibi gelmesi bir ay sürüyor :) Benim aldığım dükkan da burasıydı. http://www.aliexpress.com/item/2014...nal-double-shoulder-nappy-bag/1772629141.html

Ben aventten 2 boy cam biberon aldım 120 ve 240 ml. Birde mamajoo marka plastik biberon aldım ufak su için. :emir_bebek:

Canım ya, maalesef buranın güzel yanları olduğu gibi hamileler için oldukça moral bozucu yanlarıda olabiliyor. İnsan okuduğu şeyleri kendi başına gelecekmiş gibi hissediyor, bende bazen eşime şöyle olmuş böyle olmuş ya bende de olursa deyip duruyorum kızıyor. Çok etkileniyorsun girme oraya diyor. Lakin bir sürü olumlu yanı da var buranın, bir ton şey öğrenme fırsatı oluyor. Yazarak rahatlıyorsun vs. Tabi sen geçmişte çok üzücü bir gebelik yaşadın ve şuan ki gebeliğin de riskli geçiyor. O bakımdan eşin haklı, üzülmemen strese girmemen gerekiyor. Zaman geçirmesi biraz zor olacak ama artık çoğu bitti azı kaldı. Hayırlısıyla bebeğine kavuşacaksın inşallah. Allah yardımcın olsun canım.:nazar::nazar:

Evde canın çok sıkılıyorsa Kore dizisi izle. Ben 5-6 senedir izlerim. Korelilerin çok güzel bir kültürü var, bize çok yakın. Yeppudaa sitesinden online olarak izleyebilirsin. http://yeppudaa.com/forumdisplay.php?f=255 çoğu dizi 16-24 bölümdür sıkılmadan izleyip bitirirsin. Romantik-komedi olanlardan başlamanı tavsiye ederim. Kendine iyi bak, güzel günler bizi bekliyor kuzularımızla :KK49:

Saol kuzum bakıyorum hemen :KK66:

Ceyda & Rıfat

"Prenses"
HİRANUR 27.08.2014

Gecenki sınavda hep oturduğum halde yorulmuştum Benim 6. Yilim bitiyor artık 28 yaşındayım balikesir Necatibey 2008 mezunuyum sen

Ben 2010 kocaeli mezunuyum canim 2011 yildiz yeknik formasyon var 2011 mezunu sayilirim :) ucretli falan yaptim toplamda 4. Yilim. 27ye girdim ben de.

al benden de o kadar valla tam hislerime tercüman olmuşsun evdeyken bebeğimle çok mutlu bir hamileyim her dr gittiğimde 2 hafta düşünmekten kafayı yiyiyorum kesin bir şey de yok şöyle mi böyle mi bir daha hamile kalırsam inşallah en baştan şu genetik testi yaptırıcam bir daha doğuma kadar dr moktor yok :KK1:

Ben yaptırdım başlarda(11.haftadaydı sanırım) harmony testi ,içim rahatlamadı mı çok rahatladı ve onu yaptırınca 2li test,3lü test,4lü test gibi tarama testlerinden ve amniyosentezden ve 20.haftalara kadar tereddütle beklemekten kurtuluyorsun :) amaaaa aylık doktor kontrolunden ve detaylı ultrason,şeker yüklemesi vs.den kurtulacağını sanıyorsan yanılıyorsun :)

sizleri uzaktan takip ediyordum... nasılsınız??? samsun var mı aranızda :) bugün 30 haftalık oldum kasıklarım ağrıyor hafiften sizlerde de böyle durum var mı normal miiii

senin hassasiyetinin daha fazla olması çok normal canım benim.. moraline ne iyi gelecekse onu yap kendini biraz daha iyi hissedince bizlere haber ver:)) hep de iyi haberler ver inşallah....

X