2014 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

normal o zaman bu kramplar, benimde sabaha karşı oluyor bütün gece hareketsiz kaldığımız için galiba... haftaya cuma doktor kontrolüm var, sorarım yinede sana da yazarım.

şeker yüklemesinden inşallah bişey çıkmaz sende meyve canavarısın biliyorum sonra dikkat etmek zor oluyor :))

bütün eşyaları tek tek yetiştirirsiniz, sen zaten kafanda netleştirdin ne alacağını daha zamanda var zaten :) adamı bi sınava sokta gerisi kolay:)bu arada mama sandalyesi ben almadım daha erken değilmi çocuk kıçının üstüne oturana kadar 6 ay daha geçer :) kıyafet konusunda da ben aldım biraz bişeyler, geçen pançoda denk geldim çok indirimler vardı. miktarı konusunda emin olamadım ama yeter herhalde, zaten kapan kıyafet getirecek hediye olarak :)

bu arada foruma dönmene sevindim, senden sonra bende eskisi kadar giremedim
evet hareketsiz kaldığımız için sanırım kramp giriyor canım.Mama sandalyesinide alıp kurtuluyum diyorum nasıl olsa alınacak dursun mutfakta.Kıyafet alma diyip duruyor etrafımdakiler bana çabuk büyüyor diye çocuk çıplakmı gezsin ne istiyolar anlamadım:KK9:haklılar ama gerçekten abartmamak lazım kıyafet alırken dediğin gibi hediye getiren çok olur zaten.Topiğe döndüm canım çünkü seviyorum burayı sorularım oluyor merak ettiklerim vs.sen gitme sakın biyere yada götür beni gittiğin yere:KK9::KK9:

Panik olma sen epeyi bişey aldın hem üstelik senin doğumuna daha var,ama doğumdan epeyi önce almaya başlayınca insan her ay ufak ufak alınca maddi olarak pek sıkışmıyor,bu arada geçen gün çok ucuza bebek şekeri yaptırdım kargo dahil 40tl ye 50adet oldu,çok ucuza geldi, sanada söyleyecektim ama birkaç kez forma baktım sen yoktun sonrada unuttum gitti
aaaaaaaaaa ciddimisin sen??nekadar uygun yaptırmışsın canım nerede yaptırdın banada söyle hemen:KK53::KK52:bende bugün internette keçeyle yapılan kapı süsleri ve şekerlere baktım kendim de yapabilirim hem çok eylenceli olur diye düşündüm bakalım malzemelerini alıp yaparım belki.Kıyafetleri vs.erken almaya başlamam iyi oldu gerçekten kredi kartım ilk zamanlar biraz fazla gelsi ama bak ödedim bitti sayılır borçlar iyi ki almışım:KK9:

:))) supermiss

kizimda normal basladik suni sanci açılma muayeneleri soora hoop sezeryan..berbat bi haldeydim genel anesteziyle oldum..simdi yine sezercik ama genelmi epiduralmi spinalmi bilmiyorum..uyuyup uyaniym olsun bitsin hersey diorum biyandan, diger yandan da sersem gibi oluosun etkisi gecmio..off bilemiorum..

7 yil olduunu bilmiodum ohh sewindim..esim normal dene diyip duruyo da

yok canım ben doktorla konuştum,eşim hastanede birkaç tane prof hocaya sormuş 7 yıl sonra normal doğuma dönülebilir demiş,hatta eğer kilo yoksa vücüt dikişler filan kendini epeyi toparlamışsa 5-6 yıl geçmesi bile yeterli olabiliyomuş

Panik olma sen epeyi bişey aldın hem üstelik senin doğumuna daha var,ama doğumdan epeyi önce almaya başlayınca insan her ay ufak ufak alınca maddi olarak pek sıkışmıyor,bu arada geçen gün çok ucuza bebek şekeri yaptırdım kargo dahil 40tl ye 50adet oldu,çok ucuza geldi, sanada söyleyecektim ama birkaç kez forma baktım sen yoktun sonrada unuttum gitti

nerden istettin canım adresini versen bende bi bakim kendim yapmayı düşünüyordum ... bu daha uygun sanki

aaaaaaaaaa ciddimisin sen??nekadar uygun yaptırmışsın canım nerede yaptırdın banada söyle hemen:KK53::KK52:bende bugün internette keçeyle yapılan kapı süsleri ve şekerlere baktım kendim de yapabilirim hem çok eylenceli olur diye düşündüm bakalım malzemelerini alıp yaparım belki.Kıyafetleri vs.erken almaya başlamam iyi oldu gerçekten kredi kartım ilk zamanlar biraz fazla gelsi ama bak ödedim bitti sayılır borçlar iyi ki almışım:KK9:

gittigidiyordan yaptırdım canım,benim sipariş verdiğim gün bayan gittigiyorda yeni dükkan açmıştı o gün indirimliydi,şuan benim aldıklarımdan varmı bilmiyorum ama başka satıcılarda çok uygun olanlar halen var,25 tl olanlar bile var,ben isme karar veremediğim için isimsiz aldım ismi kesinleşince kendim üstüne isimleri 5 dk da takarım çok zor bişe değil,dedim ucuz bulmuşken alayım,(biliyosun benim her ay harcayabileceğim belli bir bütçem var)unutmazsam resmini çekip koyarım işallah,hatta benim küçük bebişim var diye msj atmıştım satıcıya oda evdeki bebeğime minik bi çerçeve hediye göndermişti

nerden istettin canım adresini versen bende bi bakim kendim yapmayı düşünüyordum ... bu daha uygun sanki

gittigidiyor canım,siteye gir arama çubuğuna bebek şekeri yaz epeyi çıkıyor her bütçeye göre var ve çok ucuza,üstelik satıcılara msj yazıp herşeyi sorabiliyosun,kendin yapsan daha pahalı olur

canım unuttum diyeyim gittigidiyorda kapı süsü,şeker,çerçeve vs toplu olarakda satılıyor müsait olunca bi bak

gittigidiyordan yaptırdım canım,benim sipariş verdiğim gün bayan gittigiyorda yeni dükkan açmıştı o gün indirimliydi,şuan benim aldıklarımdan varmı bilmiyorum ama başka satıcılarda çok uygun olanlar halen var,25 tl olanlar bile var,ben isme karar veremediğim için isimsiz aldım ismi kesinleşince kendim üstüne isimleri 5 dk da takarım çok zor bişe değil,dedim ucuz bulmuşken alayım,(biliyosun benim her ay harcayabileceğim belli bir bütçem var)unutmazsam resmini çekip koyarım işallah,hatta benim küçük bebişim var diye msj atmıştım satıcıya oda evdeki bebeğime minik bi çerçeve hediye göndermişti
süpermiş canım ya çok iyi düşünmüşsün hayırlı olsun miniğin şekerleri:KK16::KK16:bende bi bakıyım oraya neler varmış teşekkür ederim canım .

kızlar merhabaaaaaaaa
naber
uzun zamandır girmiyorum
nasıl gidiyor hamilelikler ?
nasıl doğurmaya karar verdiniz?

normal?
genel sezeryan?
epidural sezeryan?

hangsi
ben 1.yi genel sezeryanla dünyaya getirdim 1 ay önceden aldılar kızımı plesanta eskimesinden dolayı mecburen
aslında gönlüm normal doğumdan yana
ama olmazsa bu sefer
cesaret edip epidural sezaryan yapim diyorum...
daha önce yaptıran var mı??
alt taraf uyuşuyor sadece..bana çok korkunç geliyor ama bebişi ilk bu sefer ben görim istiyorum,babasıda yanımızda olsun hem

canım merhaba iyi misin sen arada uğra buralara...

ben doğuma karar vermedim normalden çok korkuyorum

sezeryanda spınal düşünüyorum geçen başka bir topikte okudum o uyuşma hissi gidene kadar ağrı sızıda gidiyormuş

genel zor demişler..daha karar veremedim normal isterdim ama korkular korkular bakalım hayırlısı

canım merhaba iyi misin sen arada uğra buralara...

ben doğuma karar vermedim normalden çok korkuyorum

sezeryanda spınal düşünüyorum geçen başka bir topikte okudum o uyuşma hissi gidene kadar ağrı sızıda gidiyormuş

genel zor demişler..daha karar veremedim normal isterdim ama korkular korkular bakalım hayırlısı

canım merhaba spinal nedir?nasıl oluyor?ben daha önce duymamışdım bunu.

sağlık problemim varda canım o yüzden sezaryan olucam doktor raporuyla yani,beyinde bi kist oluşumu var mr giremediğim için büyüklüğünü de bilemiyoruz o yuzden normal doğum yapamıyorum bide kist yüzünden çok korkuyorum doğum esnasında ani bişey olur diye korkuyorum ,bu durum çok canımı sıkıyor bazen bebeğime kavuşma mutluluğumun önüne geçiyor:KK43:

geçmiş olsun bilmiyordum inşallah sağlıkla alırsın yavrunu kucağına..
canımm merhaba nasılsın?:KK16:görüşemedik nezamandır.Ben ve bebiş iyiyiz çok şükür.3 hafta sonra şeker yüklemem var çok heyecanlıyım inşallah bişey çıkmaz.Bu krampdan nefret ediyorum bana 2 kere oldu ve hep sabaha karşı oldu bağırarak uyandım eşimi uyandırdım hemen oda korktu noluyo diye bacağımı ovdu falan biraz ama ayağa kalkmakda zorlandım basamadım acısı çok zor geçiyor krampdan çok korkuyorum.:KK43::KK43:Alışveriş konusunda da bizim eksiklerimiz var hala odası bebek arabası puset mama sandalyesi bikaç kıyafet daha alınacak off çok işimiz var bizim eşimin sınavını bekliyoruz ondan sonra alacağız eksikleri
sen şuanda 24.haftanda değil misin neden şeker yüklemesi 3 hafta sonra?
canım merhaba spinal nedir?nasıl oluyor?ben daha önce duymamışdım bunu.

canım dediklerine före spinalde beşden aşağısı ayaklar filan tamamen uyuşuyor hareket ettiremiyormuşsun ama epiduralde hareket varmış sadece karın tarafını hissetme olmuyormuş.

böyle demişlerdi hareket gelene kadar zaten ağrı olmuyor filan dediler..

ya bu arada sen doktora gidecektin en son kiloda sorun çıktı mı kaç kilo almişsın :)

Günaydın..Hastaneden 50gr şeker yüklemesinden geliyorum.Karbonhidratlı ve şekerli gıdaları çok tüketmememe,düzenli spor ve yürüyüş yapmama ve şu ana kadar hiç kilo almamama ve şekerimin çıkmayacagını tahmin etmeme ragmen,tokluk kan şekerim 144 cıktı.normal sınır 140 mış.Açlık kan şekerim normal sınırda.Doktorum 100gr. yükleme yapıcaz dedi.Son hafta tatlı ,hamurişi ve meyve cok yediğimi ,bundan sonra dikkat edecegimi ,ya hayır ya nolur yapmayalım diyince diyetisyene yönlendirdi.Bazı vücütlar hamileliği tolere edemiyor ,şeker hastası diilsin beslenme ve yürüyüşle dengelersin dert edecek birşey yok dedi.Bebeğim irileşmemiş,her zamanki gibi günüyle uyumlu çıktı kilosu 813 gram dedi.1 ay sonraki kontrolde şeker yüklemesi yapmadan açlık ve tokluk kan şekerimi bir daha ölçecekler...Beslenmeyle dengeleyeceksin dedi şekerini.benim sorum kan şekeri yüksek çıkıp da diyetisyene giden arkadaşlara...ne gibi kurallar getirdi diyetisyen beslenmenize ?

X